Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1780268 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8745 Dátum: 2014.12.10 08:52:25 »
Egyébként, a srác végül Toyotát vesz.
Na, és milyet? AveI-et? Faceliftes, vagy előtti? Ég és föld lesz a különbség a két autó között (Golf vs. Ave)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8746 Dátum: 2014.12.10 09:46:56 »
Mert te öreg vagy, meg én is. Bepi meg kiscsikó! Majd kinövi ő is  :D
Irigylem azt aki ki tudja nőni. Ezért nem javaslom senkinek sem, hogy elkezdje az autóversenyzést komolyan, bármilyen formában. Öreg vagyok és családos, de az én versenyző ismerőseim és én sem tudom kinőni sajnos, hogy ne használjam sokszor ki az autó 100%-os teljesítményét, hogy ne a határon autózzunk... Ezért is járunk nyílt napokra versenypályákra és elvonási tüneteink vannak, ha a család vagy bármi más miatt nincs rá elég idő. Ez van. Minden szenvedély kerülendő, legjobb el sem kezdeni, akkor nem nehéz leszokni róla!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8747 Dátum: 2014.12.10 10:33:31 »
Sosem értettem, miért lenne az "úgynevezett autózás" része a kuplungpedál tapodása és a váltókar rángatása. Anakronizmus. Autózás = az autó kormányzása, lassítása és gyorsítása.

azt én sem. amire én gondoltam, az a kormányzás, a futómű, nomeg a forma  :devil:

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8748 Dátum: 2014.12.10 11:26:22 »
Sosem értettem, miért lenne az "úgynevezett autózás" része a kuplungpedál tapodása és a váltókar rángatása. Anakronizmus. Autózás = az autó kormányzása, lassítása és gyorsítása.

Próbálj ki egy CVT-s "autót"....mintha robogóznál....csak más a kormány és lábbal nyomod a gázt. Undorító.
Meg fogod érteni, de amíg nem vezettél ilyet addig nem érted, csak mondod.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8749 Dátum: 2014.12.10 11:37:08 »
Próbálj ki egy CVT-s "autót"....mintha robogóznál....csak más a kormány és lábbal nyomod a gázt. Undorító.
Meg fogod érteni, de amíg nem vezettél ilyet addig nem érted, csak mondod.
Különbözőek az elvérésaink az autó felé.  :flowers: Egy rendes robogó cvt-jével sincs baj. Pl. egy Yamaha Aerox-szal felgyorsítasz kb 50-re, az visszaejti a fordulatot és elketyeg sík úton ennyivel. Az Ave CVT-je is ugyanígy működik. Mindig a pillanatnyi használati módhoz (nyugodt, normál, sportos) állítja az áttételt. Ha kell, minimális üzemanyagot fogyaszt, ha kell, felpörgeti a max nyomaték köré, amhol a legdinamikusabban tud mozogni az autó. Közben nem kell kuplungolni, csak nyomni a gázt. Ez kényelmessé teszi a vezetést, de nyilvánvalóan egyesek számára idegesítő az eközbeni motorhang. Mert szokatlan a manuál váltósokhoz képest. Nem undorító az. Ha nem tetszik, nem kell ilyet venni. De van, akinek a kényelem és az egyszerű konstrukcióból fakadó tartósság megér ennyi megszokható furcsaságot és kb tucatnyi lóerő elvesztését. Nekem is simán megérné.
Egy T27 Ave a CVT-vel kb ugyanazt tudja dinamikára, mint az én T22 1,8-asom. Az meg bőven elég és még többet sem fogyaszt.
 ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8750 Dátum: 2014.12.10 12:11:15 »
Nem-nem ezek már nem autók, amikor kiszálltam belőle legszívesebben oldalbahugyoztam volna :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8751 Dátum: 2014.12.10 12:12:21 »
Nem-nem ezek már nem autók, amikor kiszálltam belőle legszívesebben oldalbahugyoztam volna :flowers:
Ennyire rossz napod van?  :szemez: :D :hug:
Jó, elhiszem, hogy nem tetszett.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8752 Dátum: 2014.12.10 12:16:29 »
Dehogy rossz, annyi jó munka van hogy csak na :clap:.  Csak leírtam a véleményemet arról a fosról így ebéd közben :flowers:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8753 Dátum: 2014.12.10 13:10:20 »


Miközben 60 éve megvan erre a megoldás.)
A BKV tudtommal öregebb mint 60 éves :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8754 Dátum: 2014.12.10 18:24:46 »
Próbálj ki egy CVT-s "autót"....mintha robogóznál....csak más a kormány és lábbal nyomod a gázt. Undorító.
Meg fogod érteni, de amíg nem vezettél ilyet addig nem érted, csak mondod.
Gondolod ;) ?

Eddig vezettem három Prius II-t (az egyiket sok száz km-en át), továbbá egy-egy Lexus CT, RX és LS hibridet. Számomra ezek voltak eddig a legfinomabb, legkényelmesebb, leginkább kulturált működésű, legkellemesebben vezethető autók valamennyi közül, amiket eddig életemben vezettem  :yes: ! (Pedig több száz különféle kocsihoz volt már szerencsém, imádok mindent kipróbálni.) Nekem mélyen a lista legalján a kézi váltó van. A robotváltó már jobb (hisz elvégzi a fárasztó és idegesítő gépészkedést helyetted, még ha nem is valami ügyesen); a hagyományos hidrodinamikus automata már klassz  :yes: ... a hibridek kvázi-CVT hajtáslánca pedig maga a tökély  :clap: :wub:

CSAK ilyen kéne, ha nem lenne szempont az oktatás!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8755 Dátum: 2014.12.10 18:31:05 »
Próbálj ki egy CVT-s "autót"....mintha robogóznál....csak más a kormány és lábbal nyomod a gázt. Undorító.
Meg fogod érteni, de amíg nem vezettél ilyet addig nem érted, csak mondod.
Ja, apropó: a robogókat is jobban szeretem, mint a váltós motorokat  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8756 Dátum: 2014.12.10 18:36:31 »
Na, és milyet? AveI-et? Faceliftes, vagy előtti? Ég és föld lesz a különbség a két autó között (Golf vs. Ave)
Általános/Beszélgessünk topik  :)

A helyzet az, hogy a srác kapott 1000 eurót a Golfért. Ehhez most még csak 500-at tudna hozzátenni, a többit fel kéne vegye hitelre. Amit inkább szeretne elkerülni. Így most az lett a koncepció, hogy vesz átmeneti időre (másfél-két évre) egy "áthidaló" autót - egy tisztességeset, de minél olcsóbban. És utána gyűjti a pénzt. Aztán majd olyan 3500-4000-ért vesz valami fiatalabbat, ha eljön az ideje.

Na, ebből lett ez  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8757 Dátum: 2014.12.10 19:24:30 »
Gondolod ;) ?
Eddig vezettem három Prius II-t (az egyiket sok száz km-en át), továbbá egy-egy Lexus CT, RX és LS hibridet. Számomra ezek voltak eddig a legfinomabb, legkényelmesebb, leginkább kulturált működésű, legkellemesebben vezethető autók valamennyi közül, amiket eddig életemben vezettem  :yes: ! (Pedig több száz különféle kocsihoz volt már szerencsém, imádok mindent kipróbálni.) Nekem mélyen a lista legalján a kézi váltó van. A robotváltó már jobb (hisz elvégzi a fárasztó és idegesítő gépészkedést helyetted, még ha nem is valami ügyesen); a hagyományos hidrodinamikus automata már klassz  :yes: ... a hibridek kvázi-CVT hajtáslánca pedig maga a tökély  :clap: :wub:
CSAK ilyen kéne, ha nem lenne szempont az oktatás
nálam dettó. a mostani autóm kéziváltója egy álom, szerintem a ma futó kocsik 90%-ánál jobb váltó van benne. de minek...megérjük még, hogy a kéziváltó odakerül a múzeumba a kurbli mellé.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8758 Dátum: 2014.12.10 19:47:49 »
cvt-nek nincs párja

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8759 Dátum: 2014.12.10 20:17:28 »
nálam dettó. a mostani autóm kéziváltója egy álom, szerintem a ma futó kocsik 90%-ánál jobb váltó van benne. de minek...megérjük még, hogy a kéziváltó odakerül a múzeumba a kurbli mellé.
Te, felőlem ne kerüljön múzeumba... maradjon meg a sportkocsikban, aztán aki akar, gangolgasson kedvére. Nem vitatom én ezt el senkitől. De NE ez legyen az átlagos, az elterjedt megoldás, mert csak feleslegesen nehezíti a vezetést! Látom a tanulóimon, tudom jól, hogy miről beszélek.

Tehát legyen az, ami az USA-ban: 5-ből 4 személyautó automata váltós. Legyen ez az alap. Mert minden más tényleg csak felesleges konzerválása egy rég túlhaladott és értelmetlen technikának!

Alig ismerek olyan embert, aki, miután érdemben (tehát nem csak 1-2 km-es távon) kipróbált volna egy normális automatát, ne vált volna a hívévé! OK, vannak azért ilyenek is - de szerintem egy részük szimplán nem akarta beismerni, hogy tévedett; egy másik részük pedig nem ismerte meg eléggé, és ezért nem kezelte helyesen az automatát (pl. fel sem fedezte a kickdown-funkciót).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )