Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1791851 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6570 Dátum: 2014.03.25 19:07:38 »
Én nem hiszek ebben.
8-9 év nagyon sok idő, addig a különbségek nagyon kicsik lesznek.
Azért nem mindegy, hogy eladáskor a pl Corollából volt ~18 a hahun, Swiftből meg 200+. De ugyanígy van a Yaris is. Meg az is szempont, hogy mennyi ideig tart eladni valamit 8-10 évesen, ha el kell adni. Ha valami keresett (mert pl jó) és nincs belőle sok, akkor nagyobb az esély.

Ahogy bepi is írta, azért egy 8 éves P307 respektje elég távol áll egy Corolláétól.
De abban igazad van, hogy mondjuk Splashből adtak volna majdnem kettőt a Yaris árán, viszont szerintem hasonló az arány később is. Ehhez jön még az, hogy 8 évig, amíg jársz vele, addig is megvan a minőségi szintkülönbség.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6571 Dátum: 2014.03.25 19:14:32 »
A céges pözsóra (307 HDI) az elmúlt 2 évben olyan bő 1 milla körül költöttünk, de folyamatosan produkál valami hibát. Kb ennyi a piaci értéke is.
Én már javasoltam, hogy adjuk el és vegyünk egy másik, fiatalabb használt autót, még mielőtt újra ráköltünk 1 millát és érni fog majd 750e-et.   :whistling:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6572 Dátum: 2014.03.25 19:39:40 »
A céges Sharanokban 260-303 ezer KM van. Szerintem ez nem sok, de már volt lendkerék csere, ha jól néztem mindegyiken, de majd átnézem a számlákat. Mindig minőségi olajat és alkatrészeket kaptak, de elég sok bajuk van. A főnök Audi kombiját is most csinálják majd, ha jól hallottam, de az nagyon nagy összeg lesz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6573 Dátum: 2014.03.25 23:52:41 »
Már számtalanszor mondtam és leírtam, az átlagember ne azért vegyen autót, hogy majd eladja.
Pedig ha végiggondolod, hogy hány autót nem adnak tovább, és hányat igen, ésszerű szempont!  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6574 Dátum: 2014.03.30 16:12:32 »
Még egy szempont merült fel a magas ülésű autó vásárlása kapcsán. Praktikus lenne automata váltós kocsit venniük, - ez is a Jazz mellett szólna, mert annak elég jó CVT váltója van - de olyan meredek helyen laknak, ahová a végén már csak egyesben lehet fölmenni, ráadásul motoros kapu van, tehát meg kell állni a meredeken, és onnan újra elindulni. (Tényleg meredek, a COV-unk 5 személlyel, sok csomaggal nem indult el, csak kipörgött a kerék.) Ha jól tudom, az automata váltó kapaszkodó képessége rosszabb, mint a botváltósoké. Hogy lehet biztosra menni, hogy fölmegy-e ott az autó anélkül, hogy konkrétan kipróbálnák a helyszínen? (Vagy vessék el az automatát inkább emiatt).
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6575 Dátum: 2014.03.30 16:25:47 »
Azokban a Jazz-ekben van VSC? Az nagyon sokat tud segiteni elindulni felfele!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6576 Dátum: 2014.03.31 00:37:26 »
szerintem nagyon-nagyon nehéz az ilyesmit kalkulálni. ezért nem is érdemes. mert úgysem jön be. én nem vagyok egy trófeagyűjtő típus, aztán 9 év óta az ötödik autó van alattam. és olyan igazán nagyon tulképp csak az elsőt akartam  :lol:
én sem kalkuláltam még sosem az eladással (egyébként nem is jött be semmi az elképzeléseim közül...). hogy példát is mondjak, a mazda5 sokkal kevesebbet ért annál, mint amit gondoltam, az avensis meg sokkal többet. persze nekem is voltam várakozásaim meg ilyesmi, de soha egyszer sem volt a vételkor a fejemben az, hogy ezt majd el is kell adni. és kár is lett volna.
Szerinted. És persze el is kell fogadni, hogy te így gondolod, ez a te dolgod, OK. De ez egy teljesen szubjektív álláspont. Mert nagyon is lehet azt kalkulálni, hogy pl. most újonnan a Toyota is, és a PUG is 3 millió forint (csak mondtam valamit) - 10 évesen viszont a Toyotát 1.2 millióért, a PUG-ot 800 ezerért tudom majd eladni. Ezek könnyen kideríthető adatok, és ha valakinek ez nem lényegtelen, akkor lehet is, és kell is kalkulálni velük.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6577 Dátum: 2014.03.31 00:41:55 »
Ezek könnyen kideríthető adatok, és ha valakinek ez nem lényegtelen, akkor lehet is, és kell is kalkulálni velük.
:yes: Ezt mondom en is  :yes:
En sem terveztem am eladni az Auris 4, csak 10 evesen. Szoval mondhatnank, hogy haha, megbukott a szamitasom. Viszont a pug, renault stb mar 4 eves korara is joval tobbet veszitett volna az ertekebol mint az Auris. Szoval jo ertektartasu es alacsony fentartasktsgu autot venni mindig egy jo omen  marad ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6578 Dátum: 2014.03.31 00:44:22 »
Na erre kalkulálgatni - ráadásul az autó vásárlásakor - szerintem baromság.
Elég könnyedén vágod rá az egyik legfontosabb autós pénzügyi faktorra (értékvesztés), hogy "baromság"  ;) ... szerintem nincs igazad. Felmérhető, és döntő mérvű valószínűséggel kalkulálható, hogy egy adott típus két változata közül melyiknek mekkora lesz az értékvesztése. És, igen, a dízel visszahozza az újkori felárának egy részét, használtan eladáskor is. A kivételeket hagyjuk - ugyan, mióta kellene mérlegeléskor nem a szabállyal, hanem a kivételekkel számolni? 20 esetből 19-szer két, kb. azonos állapotú, egyidős stb. használt autó közül a dízelért adnak majd többet. Ez számít - nem pedig az a húszból egy eset, amikor nem így történik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6579 Dátum: 2014.03.31 01:01:39 »
Én nem hiszek ebben.

8-9 év nagyon sok idő, addig a különbségek nagyon kicsik lesznek. Ha pusztán a pénzügyi oldalát nézném, semmi mást nem, akkor azt mondanám, hogy amennyivel olcsóbb lett volna most a Suzy-t a szalonba megvenni, arányosan annyival kevesebben tudnád eladni majd.
De ez mind azért is hülyeség, mert lazán jöhet még újabb világválság ami átrendezi a piacot (lásd pl. Chevrolet márka meglepetésszerű kivonulása Európából tavaly ősszel), arról nem is beszélve, hogy elég lesz az EU-ból egy központi direktíva mely előtérbe hozza az alternatív energiákat támogató infrastruktúra széles kiépítését, és pillanatok alatt szinte csak 100% elektromos, vagy CNG-üzemű autókat fognak a szalonok árulni - az összes régi benzines meg dízeles feketematricásan üldözve lesz az utakról... akkor kalkulálj majd, mennyiért tudod eladni...
"Nagyon kicsi különbség" = több százezer, egy 8-9 éves autó esetében.

Vészforgatókönyvekkel kalkulálni pedig megintcsak ésszerűtlen dolog, mert ismét nem jelent mást, mint a szabály helyett a kivétel alapján eljárást. Mondd ezt annak, aki 8 évvel ezelőtt Toyotát vett Fiat helyett, és most örül, hogy helyesen döntött, mert gyorsabban és drágábban tudta eladni az autóját. Mondd neki, hogy mekkora hülye volt, hisz jöhetett volna a világvége, s akkor nem ért volna hirtelen az autója semmit ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6580 Dátum: 2014.03.31 01:05:58 »
Még egy szempont merült fel a magas ülésű autó vásárlása kapcsán. Praktikus lenne automata váltós kocsit venniük, - ez is a Jazz mellett szólna, mert annak elég jó CVT váltója van - de olyan meredek helyen laknak, ahová a végén már csak egyesben lehet fölmenni, ráadásul motoros kapu van, tehát meg kell állni a meredeken, és onnan újra elindulni. (Tényleg meredek, a COV-unk 5 személlyel, sok csomaggal nem indult el, csak kipörgött a kerék.) Ha jól tudom, az automata váltó kapaszkodó képessége rosszabb, mint a botváltósoké. Hogy lehet biztosra menni, hogy fölmegy-e ott az autó anélkül, hogy konkrétan kipróbálnák a helyszínen? (Vagy vessék el az automatát inkább emiatt).
Szerintem ha egy átlagos, kézi váltós kocsi felmegy ott, akkor ez az automatának sem lehet probléma. A kapaszkodó képesség csak az áttételezésen múlik, és nem hinném, hogy a CVT Jazz legrövidebb áttétele jelentősen nagyobb lehetne, mint a kézi váltós verzió 1-es fokozatáé. Nyilván gondoltak rá, hogy el tudjon indulni meredek emelkedőn is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6581 Dátum: 2014.03.31 11:34:32 »
"Nagyon kicsi különbség" = több százezer, egy 8-9 éves autó esetében.

Oké, az valóban relatív, hogy kinek mennyi a kicsi vagy a nagy. Szerintem, egy autó újkori árához képest, 8-9 év után több száz ezer forintra számítani és kalkulálni sz@rrágás kategória. Gondolj bele, egy ajtó rányitás meg egy lökhárító padka általi sérülés karosszéria munkája többe kerül az alatta 8-9 év alatt, mint az az árkülömbség, amit nyersz - és azért ember legyen a talpán, aki 100%-ban karcmentes állapotban tudja tartani 9 évig az autóját, úgy, hogy használja is. Vagy akár a két nyári és két téli gumiszett amit ezidő alatt elkoptatsz. Vagy ezer másminden példát lehet felhozni.

Nem hiába a pénzügyekben létezik az amortizáció fogalma. Egy adott idő után az érték nulla lesz, amit azon felül kapsz az mind bónusz, és olyan, mint a kutya vacsorája...
Az hogy mennyiért tudod majd eladni (pláne 8-9 év múlva) az autót az nem egy objektíven mérhető paraméter, mert az eladás pillanatáig sok minden történhet. Ez nem világvége paranoia. Nézd csak meg a banki hitelrendszert és e jelzálog rendszert mindenütt a világban... a lényeg a kockázat.

Az már inkább megállja a helyét, hogy objektív statisztikák alapján ki van mutatva, hogy a Toyota egy valóban megbízható típus, és a 9-8 évre vetített karbantartási költség / üzemből kiesett idő jelentősen alacsonyabb a többi típusnál. Na ezzel viszont valóban érdemes kalkulálni, pénzben is - és nyomban ki is jön, hogy ami drágább, az valójában olcsóbb.



« Utoljára szerkesztve: 2014.03.31 11:42:00 írta robi (Robi) »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6582 Dátum: 2014.03.31 11:41:23 »
Oké, az valóban relatív, hogy kinek mennyi a kicsi vagy a nagy. Szerintem, egy autó újkori árához képest, 8-9 év után több száz ezer forintra számítani és kalkulálni sz@rrágás kategória. Gondolj bele, egy ajtó rányitás meg egy lökhárító padka általi sérülés karosszéria munkája többe kerül az alatta 8-9 év alatt, mint az az árkülömbség, amit nyersz - és azért ember legyen a talpán, aki 100%-ban karcmentes állapotban tudja tartani 9 évig az autóját, úgy, hogy használja is. Vagy akár a két nyári és két téli gumiszett amit ezidő alatt elkoptatsz. Vagy ezer másminden példát lehet felhozni.
Nem hiába a pénzügyekben létezik az amortizáció fogalma. Egy adott idő után az érték nulla lesz, amit azon felül kapsz az mind bónusz, és olyan, mint a kutya vacsorája...
ez a lényeg. az igaz, hogy egy tízéves pözső meg egy tízéves toyota közül valszeg a toyota lesz a drágább, ennek ellenére ezzel foglalkozni szerintem alapvetően overkill. újautó vásárlásakor talán egy kicsit kevésbé, de ott meg ne felejtsük el, hogy általában a gyártó is "újraárazza" a saját termékét, amelynek a szempontjai között nyilván  ez is szerepel. egy pözső vagy rönő sokkal alacsonyabb áron megkapható, mint egy hasonló toyota vagy bármilyen japán.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6583 Dátum: 2014.03.31 11:44:25 »
Örülj neki, ha neked nem számít 8-9 év után az a többszázezer Forint.  :hug:
Nekem nagyon is számít, sőt, EZ számít, nem a kopó alkatrészek (gumik) ára, hiszen, azok a használattal valamelyest tervezhetően adódnak.
Emiatt egyáltalán nem érzem magam sz*rrágónak, pusztán más a fontossági sorrendem.  :yes:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6584 Dátum: 2014.03.31 11:52:42 »
Bepi most nem rólad van szó, wazzeg, hiába megint ezt szeretnéd.

Új autó vásárlás esetén, akkor amikor az ember zsebébe nyúl és lecsap a szalonba 4-5Milát az asztalra, vagy akár hitelre is megveszi. Az valószínűsíthető hogy 8-9 év múlva is elég lazán fog annyi keresettel rendelkezni, hogy ez neki ne okozzon problémát. Az "sajnos" igaz, egy társadalomban az emberek nem egyenlőek, sem más szempontból, sem anyagi szempontból. Ezért univerzális mindenkire érvényes igazság nincs.