Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1780260 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6075 Dátum: 2013.11.16 19:01:47 »
Megoldották!

Évek óta nem lehet "fix" horgot feltenni, csak levehetőt. Ha nem vontatsz, és fent van a horog, megbüntethet a rendőr.
Mióta nem lehet? 2009-ben még fel lehetett, az tuti... akkor szereltettem exemék Carinájára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6076 Dátum: 2013.11.16 19:02:35 »
Ja, segít, hogy a másik autóban olyan minimális sebességű nekihajtással is kárt okozz, amitől, ha vonóhorog nélkül mennél neki, semmi baja nem történne  ;) ... ahogy a te kocsidnak sem.

Én pont ezért nem rakattam a Yarisra horgot, pedig kollégák körében nem divat. De tényleg nem tudom, mi a jó abban, ha az én autómat megvédi ugyan, a másikban viszont könnyebben/nagyobb mértékben okoz kárt. Nem beszélve arról, hogy mondjuk egy 10-15 km/órás ráfutásos ütközésnél, amelytől horog nélkül csak a lökös meg a tartója sérülne, a horgos autón eldeformálódhat a karosszériának az a hátsó, teherviselő eleme is, amihez a horgot rögzítették. Az pedig nem jó poén  ::)
Sőt lehet, hogy bár nem látszik szinte semmi de úgy elmegy az alja, hogy gazdasági totálkáros lesz :D

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6077 Dátum: 2013.11.16 19:12:40 »
Jól tettétek, hogy nem vettétek meg. Már a képeken sem néz ki jól.

Ha leírod, hogy mit láttál a képeken, ami miatt nem néz ki jól, akkor legközelebb el sem indulunk.:) Köszi!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6078 Dátum: 2013.11.17 09:28:22 »
Ja, segít, hogy a másik autóban olyan minimális sebességű nekihajtással is kárt okozz, amitől, ha vonóhorog nélkül mennél neki, semmi baja nem történne  ;) ... ahogy a te kocsidnak sem.

Én pont ezért nem rakattam a Yarisra horgot, pedig kollégák körében nem divat. De tényleg nem tudom, mi a jó abban, ha az én autómat megvédi ugyan, a másikban viszont könnyebben/nagyobb mértékben okoz kárt. Nem beszélve arról, hogy mondjuk egy 10-15 km/órás ráfutásos ütközésnél, amelytől horog nélkül csak a lökös meg a tartója sérülne, a horgos autón eldeformálódhat a karosszériának az a hátsó, teherviselő eleme is, amihez a horgot rögzítették. Az pedig nem jó poén  ::)
Sosem koccoltam meg így autót, de parkolóházban rendszeresen parkoltam a falig úgy, hogy a vonóhorog jelezte a falat. Kb gyök kettővel gurultam, az ég világon semmi baja nem lett. Ráfutásos balesetnél, pedig a ráfutó autónak gyönyörűen kilyukasztja a hűtőjét, vagy a vízcsövét, nehogy azt hidd, hogy olcsón megússza. Legalább nem biztos, hogy el tud szökni a helyszínről felelőségvállalás nélkül. Legközelebb majd tart megfelelő követési távolságot és/vagy jobban figyel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6079 Dátum: 2013.11.17 13:57:25 »
Ha leírod, hogy mit láttál a képeken, ami miatt nem néz ki jól, akkor legközelebb el sem indulunk.:) Köszi!
Nem NAGYON vészes, de a leírt "hibátlan állapot"-tól igen messze van. Látszik, hogy törött. Furák a hézagok. Nem egyformán mattultak a fényszórók. Nincs középen az embléma a motorháztetőn  :sorcerer: ! Nem gyáriak a dísztárcsák. Valahogy, ahogy az egész autó áll... nem stimmel vele valami. Szerintem a gumik mérete sem gyári. A beltéren erős kopás látható (vezetőülés, kormány, pedálok), ami jóval 200 ezer fölötti futásra utal.

Ja, és persze ez nem egy Sol felszereltségű autó.

Mindez 650-ért... nem kelt jó benyomást. Az autó lehet vállalható vétel, mondjuk, bő 500-ért. De nem az, aminek mondják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6080 Dátum: 2013.11.17 14:03:33 »
Sosem koccoltam meg így autót, de parkolóházban rendszeresen parkoltam a falig úgy, hogy a vonóhorog jelezte a falat. Kb gyök kettővel gurultam, az ég világon semmi baja nem lett. Ráfutásos balesetnél, pedig a ráfutó autónak gyönyörűen kilyukasztja a hűtőjét, vagy a vízcsövét, nehogy azt hidd, hogy olcsón megússza. Legalább nem biztos, hogy el tud szökni a helyszínről felelőségvállalás nélkül. Legközelebb majd tart megfelelő követési távolságot és/vagy jobban figyel.
Így is lehet nézni... de nekem nem célom, hogy a másik autóban minél nagyobb kár keletkezzen. Akkor sem, ha ő a hibás.

És, mondom... ha én tolatok bele valakibe, akkor így sokkal nagyobb kárt okozok benne.

(Mindez, tanulóvezetőkkel a kormány mögött, még inkább igaz.)

Persze, a fal "megkeresésére" tényleg jó lehet  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6081 Dátum: 2013.11.17 14:12:25 »
Persze, a fal "megkeresésére" tényleg jó lehet  :yes: !
Pusztán ennyi a hétköznapi életben a fontos. Már, ha valaki nem akarja a szétfúrkálni a lököst egy radarért. Amúgy, ha csak egy alkalommal egy évben szükséges valamiért egy futót húzni, már megéri, hogy nem kell mástól autót kölcsön kérni, esetleg bérelni... ::) (lsd. tüzifa szállítás)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6082 Dátum: 2013.11.17 17:01:20 »
Nekem is azért kell a futó, hogy a motorokat a téli nagyszervizhez meg a téli tároláshoz szállítsam Svájc meg M.o. közt.
Gyakorlatilag évente két nap. De a bérlés nem játszik, mert ha vissza kellene vinnem a bérleményt, meg utána visszautaznom, akkor az plusz 2x1240km lenne  :D

Palaczk: meg nem mondom már kitől hallottam azt a szabályt, de most a netet olvasgatva nem találom én se.
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6083 Dátum: 2013.11.18 11:07:04 »
Sziasztok!

Eladó lett a családban egy vadonat új, nyár elején szalonból vett autó. Egész nyáron a garázsban állt...

Chevrolet AVEO, 2013-as, 975km-el benne eladó.
- 1.4 benzines, 100 LE MT5

LTZ felszereltségű:
- Menetstabilizátor kipörgésgátlóval (ESC + TC)
- Visszagurulásgátló rendszer (HSA)
- ABS
- Vezető- és utasoldali, oldal- és függönylégzsák
- Tempomat
- Tolatóradar
- Bőr kormánykerék
- Klíma
- Állítható magasságú és mélységű vezetőülés
- Állítható magasságú és mélységű kormányoszlop
- Elektromos ablakemelő elöl és hátul
- Elektromosan állítható, fűthető tükrök
- Távirányítású központi zár, bicskakulcssal
- Automatikus fényszóróvezérlés, Automata Nappali fény
- Ködfényszóró
- Hazakísérő fény
- CD-s rádió MP3 lejátszóval, AUX bemenet USB csatlakozóval, 6 hangszóró
- Bluetooth telefonkihangosító
- Kormányról irányítható audiorendszer és bluetooth
- 60/40 arányban dönthető hátsó ülések
- 15" könnyűfém felni, Continental gumi
- Defektjavító hab helyett teljes értékű pótkerék, emelővel
- hátsó ablakok és csomagtér ajtó ablak lefóliázva, tanusítványos SkyFol, 7 év garanciával

Az autóra még 4,5 év gyári garancia van, 2,5 év Assistance-al.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6084 Dátum: 2013.11.18 12:49:39 »
anyósnak mégsem kell?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6085 Dátum: 2013.11.18 16:18:57 »
Kijelentette, hogy 62 évesen leteszi a jogsit.

A vásárlás ésszerűségét ennek fényében ne firtassuk...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6086 Dátum: 2013.11.18 16:21:34 »
eddig még jogsija sem volt? ezt most nem értem igazán.???:o
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6087 Dátum: 2013.11.18 16:36:17 »
De. 18 éves kora óta vezet, balesetmentesen. Most hirtelen úgy érzi, megöregedett, és nem kell többé neki autó. Kész pássz befejezte.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6088 Dátum: 2013.11.18 17:19:05 »
jah,h úgy teszi le,értem.
mondjuk ezt hamarabb is kitalálhatta volna;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6089 Dátum: 2013.11.18 17:44:18 »
De. 18 éves kora óta vezet, balesetmentesen. Most hirtelen úgy érzi, megöregedett, és nem kell többé neki autó. Kész pássz befejezte.
Éppen azért lehetne nagyobb szüksége az autóra , mert megöregedett.