Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1791337 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3150 Dátum: 2012.03.28 22:06:26 »
mindegy. békesség. elmantrázgatom a hűlyeségeim ne törödjetek vele.  :flowers:
ha nem válik be ez a skoda, kivágom és veszek egy 20éves carina e-t és jónapot.  :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3151 Dátum: 2012.03.28 22:17:02 »
Egyébként nagyon jó kis autó ez a ceed_sw, már van benne 7500km, kényelmesen elférünk, kritériumainknak maradéktalanul megfelel, és vadiúj, 7 év garival. Abszolút nem bántuk meg, hogy ezt választottuk.
Szerintem nagyon jól döntöttél.  :yes:
És az "ennyi pénzért szebbet/jobbat/nagyobbat is veHETtél volna" megjegyzésekkel meg nem kell foglalkozni. Körülnéztél, osztottál-szoroztál-mérlegeltél. Mások is így tesznek, csak a mérleg serpenyőjében mindenki másképp súlyozza a paramétereket. Ennyi.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3152 Dátum: 2012.03.28 22:27:59 »
Kösz  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3153 Dátum: 2012.03.28 23:09:37 »
murray most nem azért, de egy fabia pl nálam és még nagyon sok barátomnál éppen csak egy hajszállal van a mércén az ignis felett és nagyon sokkal egy új swift alatt,
Nem igazán értem ezt a autó mércét  :nonono: Mert hogy nekem ez vagy az nem tetszik, de mindenki azt vesz, amit akar és amit tud. Ez alapján mércét???

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3154 Dátum: 2012.03.28 23:57:38 »
Srácok, ha valakinek megbízható forrásból származó 300 körüli kisautó kellene, akkor egy kedves ismerős Twingóját bátran ajánlom. Érdeklődni itt :D
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3155 Dátum: 2012.03.29 00:35:20 »
mindegy. békesség. elmantrázgatom a hűlyeségeim ne törödjetek vele.  :flowers:
ha nem válik be ez a skoda, kivágom és veszek egy 20éves carina e-t és jónapot.  :censored:
Would be a wise decision  :szemez: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3156 Dátum: 2012.03.29 06:43:42 »
Szerintem nagyon jól döntöttél.  :yes:
És az "ennyi pénzért szebbet/jobbat/nagyobbat is veHETtél volna" megjegyzésekkel meg nem kell foglalkozni. Körülnéztél, osztottál-szoroztál-mérlegeltél. Mások is így tesznek, csak a mérleg serpenyőjében mindenki másképp súlyozza a paramétereket. Ennyi.
Én is bátran vállalnám a Cee"d SW-t, túl vagyok már azon, hogy mennyire bénán néz ki a KIA jel ott a kormányon. Na és? Maga az autó racionális, ugyanakkor elfogultság nélkül rá lehet mondani, hogy csinos, mutatós, arányos. Jó a felszereltsége, jók a motorjai, biztonságos. ÉS 7 év gari... Adott esetben a végleges döntésemhez ennyi tökéletesen elég.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3157 Dátum: 2012.03.29 07:09:17 »
Dehát ez aaaaaannyira relatív  :hug:
Ez megint full szubjektív...
Pont ez a lényeg, amit Palaczk leírt. Engem hülyének néztek az Uno miatt anno (olyan, aki 10 évre vette a Swiftet...) 4,5 l gázolajból mindenhova elment; aztán a Corollát nem kicsit lenézték az utakon (nem tudtam/akartam úgy gyorsulni az utakon, mint Fittipaldi); most lenézik a Micrát, mert kicsi, női autó (többek közt az a kollégám, akinek 10 évre van SX 4-e, és még el is tudta nekem magyarázni, miért jó az, hogy 10 év alatt kb. 7 milliót kifizet az autójára... :cry:) Másik kollégám (Kalosa van...) azt mondta, mi ez a szar? Ez a szar 5 l-t fogyaszt az ő 8 l-jével szemben, és azt se nézik semmibe. Ennyi.

Ez ki van fizetve, keveset fogyaszt; abszolút nem érdekel, ki mit gondol róla, beállok bármilyen fullos mercik, bmw-k közé.  :hug:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #3158 Dátum: 2012.03.29 07:24:58 »
Hát,még az sx4 csakcsak,de a kalost én nem emliteném egy lapon a micrával! Sőt még az utána jövö 5.lapon sem...kalos vhol a bányászbéka segge alatt 50emelettel...exkatonatársaim,honvédszakszervezetes tagsággal kaptak vmi "irtó nagy kedvezményt" 5éve a tatabányai (szomszé)DÉVÓt szalontól , 0 önerővel 10évre "kicsi" kamatra beleugrottak ilyen kalos vásárlásába,mig garis volt,el is ment a szerviz,de mióta zsebből kell fizetni,már jönnek a kínok,sűrű szerviz,drága cuccok! Engem meg anno fikáztak,h miért a xar cordobával járok!?
Szóval kalosról ennyit,sx4 nincs tapasztalatom,micra pedig szupi auto! Igaz picit lányos,de müszakilag tutkó!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3159 Dátum: 2012.03.29 09:17:27 »
Nem igazán értem ezt a autó mércét  :nonono: Mert hogy nekem ez vagy az nem tetszik, de mindenki azt vesz, amit akar és amit tud. Ez alapján mércét???

Ezt a mércét nem én állítottam fel. murray szólt meg, hogy az új swift mekkora egy rakás szar, sokkal inkább sandero, fabia, thalia, ami szerintem egy oltári nagy baromság, a fabia még autónak nevezhető, de brutálisan szűk, bele sem tudok ülni a vezető ülésbe, mert a térdem ütközik a műszerfallal, 4-en (2db 175-180cm és egy 160cm plusz én) 25km után menekültünk ki az autóból, míg a már nem csak majdnem vw polo-ba (2003-as polo vs 2004-es fabia) meg kényelmesen elfértünk 4-en. Helykínálatban a fabia nagyon minimálisat nyújt, ezért nem sorolnám soha egy új swift fölé.

Az autó miatti fikázásra meg csak annyit, hogy aki autó miatt fikáz valakit, az egy szánalmas gyökér. Nem tudom mit kell ezen lovagolni, hogy ki mivel jár, de ez, hogy valaki az autója miatt lesz jobb/több hülyeség. Minden ember egyenlő, minden ember élete annyit ér, amennyibe annak a tölténynek az előállítása kerül, amivel megölik, tehát filléreket és ez alól nincs kivétel, mert 1 tölténnyel mindenki megölhető.

Robi: én egy szóval nem cseszegettem azért, amiért Fabia-t vett, ha neki az kell engem nem érdekel, de ő már cseszeget engem, amikor megkérdezem, hogy az új swiftről mi a vélemény, ami mindenki szerint vállalható, jó autó. Remélem érted hová akarok kilyukadni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.29 09:25:28 írta diegho »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3160 Dátum: 2012.03.29 09:20:01 »
ne cseszegessétek már. ő ezt nézte ki, a családjának is ez tetszett, ennyi.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3161 Dátum: 2012.03.29 09:37:20 »
Nekem még Suzukim volt sohe nem volt probléma, hogy mit gondolnak róla. Sőt sávváltáskor ha elég pofátlan voltam a nagyautók is gond nélkül beengedtek, mert látták, hogy kisebb a vesztenivalóm  :devil: .
Simán beálltam vele néhány menő hotel parkolójába, sőt még a bécsi reptér meglehetősen drága (drágább volt, mint a sima parkoló) őrzött parkolórészébe is a nagy audik és mercik közé  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3162 Dátum: 2012.03.29 10:05:29 »
Én sem éreztem magam többnek akkor, amikor a fullos 2002-es ave-m volt, mint most a 94 corollával. Sokkal meglepőbb szerintem az, amikor valaki egy átlag autóval megtehet olyan dolgokat, amiket a hiteles új autósok meg nem. Ha pl a szomszédom (véletlen pont Fabia-ja van) megszólna a corolla miatt, megmutatnám neki az előző havi banki egyenlegértesítőmet, hogy no tessék lehet sírni.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3163 Dátum: 2012.03.29 10:54:43 »
nem óhajtok személyeskedésbe belemenni. Robi, Mferi kapisgálja amit gondolok.  nekem ennyi elég.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3164 Dátum: 2012.03.29 11:01:17 »
ez azért télleg túlzás, otthon túl erősen van jelen ez a "milyenkocsidvan" kérdés...nyugat-európában, nem is beszélve az angolszászokról, az autó sokkal inkább csak egy használati tárgy. ütik-vágják, aztán kidobják...(némi túlzással persze)