Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1791337 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2835 Dátum: 2012.03.10 12:09:11 »
Na most, ha pl 800-ért kapni 2004-es Punto-t és ennyiből 99-es japánt kapni akár dupla annyi futással, szinte tuti fújva pár elem, sokadik tulajtól, akkor miért nincs élet a japánon kívül? Ezt nem értem.  :?:
Egy 99-es Yarissal akkor is kisebb az esély a problémákra, mint egy 04-es Puntoval, ha jóval több benne a km. Az árkülönbség sem véletlenül alakult ám ki.

Mondjuk, ilyen alacsony futás mellett, ami nálad várható, ennek is csökken valamit a jelentősége. De én így is előbb megvennék a helyedben mondjuk egy 99-es, 170 ezret futott Yarist, mint egy 04-es, 110 ezret futott Puntot. Nyugodtabb lennék, hogy a kocsi sosem fog cserben hagyni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2836 Dátum: 2012.03.10 12:10:36 »
Itt 8 éves európairól és 13 éves japánról volt szó.
Pontosabban: 8 éves FIATRÓL és 13 éves TOYOTÁRÓL. Nem mindegy. Nagyon nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2837 Dátum: 2012.03.10 12:13:40 »
Szerintem ez is két szélsőséges példa. Egy jó szériás Clio és egy rossz szériás Corolla. Meg kell nézni 50 Cliót és 50 Corollát  :)...
... vagy 10.000 Cliót és 10.000 Corollát  :yes: ... És itt jutunk el oda, amire én mindig hivatkozni szoktam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2838 Dátum: 2012.03.10 12:18:19 »
Amúgy igazad van, csak nem kell azt beállítani, hogy a Toyota a legjobb, japán még jó, minden más fostalicska, mert nem az azért nem így van.
Ez tényleg nem így van.

A valóság: a Toyota (Lexus), a Subaru meg a Porsche a legjobb; a többi japán (és néhány európai típus - NEM márka, csak típus) jó; aztán van egy jókora mezőny, ami valahol az átlagos körül teljesít; és egy valamivel szűkebb mezőny, ami határozottan az átlag alatt. Igazi fostalicska szerencsére, ha akad is, elég kevés van.

Nagyjából így néz ki az ábra - és ez nem márkabuzéria, hanem tény.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2839 Dátum: 2012.03.10 12:20:57 »
Amerikaba megyunk egy idore.
Vmi japan (fokent Lexus, Toyota, Honda es Subaru), amit talalok 2-3 nap alatt 2-4 eves jo allapotut. Remelem talalok olyat jo allapotban amiben 6db henger van   :yes:
WOW  :D

Toyota Camry V6: a méretéhez képest egyáltalán nem eszik sokat, és rengeteg van belőle a piacon; a felsoroltak (hathengeres változatai) közül talán a legolcsóbb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2840 Dátum: 2012.03.10 12:24:04 »
wooow, ez komoly. és mit fogtok ottan csinálni? asszem nem lesz nehéz négynél több hengeres motorral szerelt kocsit találni...de vegyél inkább valami nyolchengereset :D itt egy érdekes link, lehet tájékozódni az árakról odaát http://www.exporttrader.com/section/search/
Személyautóban (tehát nem pickupban) már ott is ritkaság a V8; a jellemző a V6, de tömegesen fordulnak elő már a négyhengeresek is, olyan nagyobbacska autókban is, mint Honda Accord, Nissan Altima, Toyota Camry. Kezdenek azért az amcsik is ráébredni, hogy egy ilyen 2.4-2.5 körüli négyhengeres objektíve bőven elég, oda is, nekik is, ekkora autókba is (hacsak nem akarnak mondjuk folyamatosan trélerezni, de azt inkább pickupokkal szokás).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2841 Dátum: 2012.03.10 13:08:39 »
Ez max akkor igaz, ha 2 főből áll a család...
Akkor egyterűt kell venni. Még több is a hely & praktikus részletmegoldás benne, mint egy SUV-ban; kisebb az alapterület, könnyebb a parkolás; a magasabb ülés előnyei pedig ugyanúgy adottak. Ugyanakkor a futóműve, rendes szilárd burkolatú útra, jellemzően jobb. Gumi is olcsóbb rá. Tehát ha nincs okvetlenül szükség a 4WD-re, akkor jobb ötlet az egyterű.

A kinézet meg a tetszés, az persze más dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2842 Dátum: 2012.03.10 13:31:18 »
tényleg nincs 5 év különbség ugyanazon árú és kategóriás japán és más típusok között. de. tegyük fel mindkettő szét van ütve (mert szét van mert a tulaj már eladás előtt fél évvel egy fityinget sem költ rá) akkor az európaiak javára szól hogy fiatalabb (qrvára számit az a 3-4év és az alkatrész lényegesen olcsóbb mint a japánhoz. ) tehát ha a megvétel utáni autó lábraállitása illetve szervize ugyanazon áron menne akkor is érdemes rajta elgondolkodni. 
egy biztos: én ha mégegyszer japán autót veszek csak japánban gyártottat veszek.  :1eye:

ha meg a japánra megvétel után nem kell költeni (ami csak a Palaczk féle disneylandi ave-kra vonatkozik az meg beljebb van 3-4 kilóval. és még mindig öregebb.
Írd már le nekem, hogy egy 99-es Avensis mitől, mennyiben rosszabb, mint egy 2002-es vagy 2003-as Fabia?

És nem, nincs minden eladó autó szétütve. Olyat kell keresni, ami nincs szétütve. Ez eddig nekünk pl. mindig sikerült, az egyetlen Audit leszámítva. Nem kell ehhez Disneyland. Nem olyan autót kell venni, amit eladás után lábra kell állítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2843 Dátum: 2012.03.10 13:32:43 »
Így van azt veszek amit akarok...
Akkor ez az egész beszélgetés értelmetlen és felesleges.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2844 Dátum: 2012.03.10 13:34:24 »
...E12-ből egy normálisabb 2003 utáni példány 1,4M, ami kb duplája, mint egy hasonló korú nem toyota.
Mint mondjuk egy hasonló korú Golf  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2845 Dátum: 2012.03.10 13:58:56 »
, E12-ből egy normálisabb 2003 utáni példány 1,4M, ami kb duplája, mint egy hasonló korú nem toyota.
700 000 ft-ért mit kapsz?  [rohog]
Szerintem kicsit sem drága az E12 ha önmagában a modellt nézzük, és nem ragadunk ki évjáratot....a Golf5 drágább, a mazda3 drágább, az astraH sem olcsóbb ha nem számítjuk a rengeteg céges 1millió km-ről tekert példányt....esetleg na, egy 10%-al olcsóbb az astraH.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2846 Dátum: 2012.03.10 15:00:03 »

Yaris nincs kilove :D Voltal mar 195centis? :)  :tt2:
Puntoba is el lehet ferni, Fabiaba necces, Corsat nem tudom.
Ugyan nem voltam 195 centis, de a Puntonak alapból elég magasan vannak az ülései.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2847 Dátum: 2012.03.10 15:09:00 »
Nézd már meg a közúti halálozási statisztikákat. És ne írj már ilyeneket, mert még valaki elhiszi  :helpsmilie:
Azt is nézd meg, mire írtam  ;) Arra, hogy nehogy már valaki az alapján kilőjön egy amúgy számára megfelelő típust, hogy nincs meg az X* a törésteszten, hanem csak X-1. Mert akkor legalább részletesen nézné meg a statisztikát, hiszen nem egy típus úgy lett 5*, hogy valami figyelmeztető effekt miatt kapott +pontot, az amúgy jó-közepes töréstesztjére, ami hasznos dolog, de konkrét balesetben a pittyegés nem sokat ér.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2848 Dátum: 2012.03.10 15:11:35 »
A Panda korrekt kis autó, jó konstrukció. Arra a célra/használati gyakoriságra, amire neked kéne, megfelelő választás lehet.
Panda anno nálunk is fölmerült, de akkor még túl drága volt a legolcsóbb is. Mondjuk az sem a legmegbízhatóbb típus, de a Fiaton belül a Multipla után a legjobb.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2849 Dátum: 2012.03.10 16:26:18 »
Egyáltalán nem szűk, sőt. Sok kortárs kiskocsihoz képest több a hely benne, sőt jópár, eggyel nagyobb autóhoz képest is.

Viszont a kormány túl közel van a pedálokhoz, és nem lehet tengelyirányban állítani; emiatt kb. 1.85-ös magasság fölött (átlagos testalkat mellett) már kénytelen az ember kényelmetlenül behajlított lábakkal ülni.
Bár a YI-et én nem vezettem, de a YII-ben ezt már viszonylag jól megoldották. Én 188 vagyok, és abban nem vettem észre ezt a fajta problémát, amit leírtál. Viszont a hosszú távon kényelmetlen (értsd: ficánkolást igénylő) ülések annál inkább feltűntek.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i