Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1780269 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2565 Dátum: 2012.02.02 10:32:54 »
Akit én ismerek, ő alapvetően Hamburg környékére jár föl. Ő is azt mondja, hogy München környékén bizony gyakoribb a tekerés, főleg ha az ember jó kis török vagy bolgár kereskedővel fut össze...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2566 Dátum: 2012.02.03 23:07:00 »
... ami nem nehéz, mert a német használautó-kereskedéseknek lassan a többsége török, vagy más egyéb, de nem német.

Nem tom, mennyi igazság van ebben, hogy Münchenben több a tekergetés... A dolog ott indul, hogy Münchenben eleve rengeteg kereskedés van. De, mondom még egyszer, nagyon szigorúan szankcionálják ott a tekerést, és ha pl. egy kereskedésről ez kiderül, az biztosan becsukhatja a boltot. Szvsz ilyet igazából csak a kimondottan a felelősség kizárásával (exportra, és/vagy "barkácsolóknak" -für Bastler-) árult autók esetében merhetnek bevállalni. Igen, ha az ember egy ilyet néz ki magának, ott tényleg nem árt a fokozott óvatosság.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2567 Dátum: 2012.02.03 23:15:01 »
egyszerűen nem töröktől kell kocsit venni és kész...kollegám most vásárolt egy a4-es avantot az 1.9-es pd-vel. 2007-es, van benne 90ezer km, alap kivitel plusz pár extra (navi, kétzónás klíma, kihangosító, mittudomén). patent, makulátlan, egy karcolás nincs rajta, az ülések krva jók benne, jól szó la hifi, igazi audi betonfíling...a kereskedő 24 hónapos garanciát vállalt rá. mindezt kábé 12ezer ójróért. minek vesznek az emberek új kocsit, ha van ilyen is...  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2568 Dátum: 2012.02.04 00:39:16 »
Ezt magam is így látom  :yes: ... Megasok pénzre (és egy átformált gondolkodásra) lenne ahhoz szükségem, hogy új autót vegyek, és elbukjam azt az iszonyatos összeget az első 1-2 év alatt, majdhogynem a semmiért. Nekem a szívem meghasadt volna pl. az Avénk első gazdája helyében, aki 4 milliót bukott 3 év, és 41 ezer km alatt  :nonono: ... Wazz, ez 100 Ft/km, csak értékvesztésre.

Na persze, ez is egy örök, soha egyértelműen le nem zárható vitatéma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2569 Dátum: 2012.02.04 13:12:40 »
én támogatom az új autót vásárlókat, nagyon vigyázzanak is rá, tegyenek csak huzatot az ülésekre és sose nyomjanak padlógázt  :lol: nekem is egy vagyonba fájt a mazda5 anno. de így is megérte gyorsan kiszállni belőle, mert így tudtam váltani az avéra

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2570 Dátum: 2012.02.04 13:24:21 »
Az én szüleim új autót vesznek, 12-14 évig használják majd eladják. Ilyen körülmények között csak új autót szabad venni!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2571 Dátum: 2012.02.04 18:22:22 »
akik nagyon megszívják a használttal azoknál néha elszakad a cérna és ha tehetik vesznek újat. én megértem őket.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2572 Dátum: 2012.02.05 02:01:22 »
Az én szüleim új autót vesznek, 12-14 évig használják majd eladják. Ilyen körülmények között csak új autót szabad venni!
Ezt aláírom. Nyilván minél hosszabb időre veszed, annál racionálisabb újat venni.

De: egy 2-3 éves autó (ha tudod hogy nem volt törött és nincs benne több, mint mondjuk 40-50 ezer km) = új autó. Csak "kicsit" olcsóbban.

Ne érts félre: ettől még persze szerintem is jó ötlet 12-14 éves használatra újat venni. De még erre sem mondanám azt, hogy "csak azt szabad". Nagybátyám pl. egy évesen, 22 ezer km-rel vette meg a Passatját, az új árhoz képest kerek 5 ezer euróval olcsóbban; igen hosszú időre (konkrétan: 67 évesen, mint élete minden bizonnyal utolsó autóját). Rosszul tette? Dehogyis.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2573 Dátum: 2012.02.05 02:03:45 »
akik nagyon megszívják a használttal azoknál néha elszakad a cérna és ha tehetik vesznek újat. én megértem őket.
murray Mester, aki nagyon megszívja a használttal, az legközelebb nézze/nézesse (!) át alaposabban, vétel előtt  :)

Mi is nagyon megszívtuk az Audival. Én voltam a balf..., mert nem értettem a dízelekhez, és nem is ismertem a márkát, mégis odamentem és eldöntöttem, hogy OK, jó lesz ez nekünk  ::) ... De ebből az a tanulság, hogy legközelebb újat kell venni? Ugyan dehogy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2574 Dátum: 2012.02.05 07:45:06 »
jó persze. ez így van. ez a 4 autóm, még nem döntöttem el hogy melyikkel mennyire szívtam meg, mennyit költöttem rá.. :hmmmm:
remélem ez a skoda is beválik mert még mindig öntöm bele a pénzt. (pl tegnap: új akksi)
súlyos pénzbe kerül még egy alapjaiban nagyjából rendben lévő autót is lábra állítani.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2575 Dátum: 2012.02.05 09:27:02 »
Erre megint azt tudom mondani, hogy 9-10 éves korosztályban nehogy már olyan autót vegyen az ember, amit utána lábra kell állítani  ::) ... Mégsem veteránról beszélünk, ugye. Keresgélni kell és alaposan átnézni. Eddig egyik autónkon sem volt többre szükség, mint maximum a szokásos vétel utáni olaj- és szűrőcsere. Ezek ellenőrizhető dolgok - olyan kocsit nem érdemes megvenni, amin utána rögtön ki kell cserélni a fél futóművet, kipufogórendszert, javítani kell a motort, kuplungot stb... Van választék, ott kell az ilyet hagyni és tovább kell keresni.

Ez alól kivétel maximum az lehet, ha az autót a piaci árhoz képest olcsóbban tudod megvenni, és vétel előtt kiszámítod, hogy OK, cserélni kell rajta ezt és ezt, ennyiért és ennyiért, de ezzel együtt sem kerül majd többe, mint amennyi az átlagos ára lenne. De magamnak ilyen esetben is inkább egy másikat vennék, mert az elhanyagoltan árult autó később is nagyobb eséllyel fog javításokra szorulni. Tehát ilyen kocsit maximum újra-eladásra szereznék be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2576 Dátum: 2012.02.05 09:56:45 »
murray Mester, aki nagyon megszívja a használttal, az legközelebb nézze/nézesse (!) át alaposabban, vétel előtt  :)
Ezzel az a baj, hogy a vevő gyakran nem szakértő, így nem tudja egyedül elkerül elkerülni a szívatás esélyét. Akkor jó, ha van haver/ismerős aki tud segíteni ebben. Viszont az sem ritka, hogy valakinek az ismeretségi körében nincs olyan kompetens/megbízható/jószakember, akivel el lehetne indulni használt autót venni. Könnyű azoknak, akik valamelyik említett helyzetben vannak... Többek közt ez is indok új autó vásárlása mellett.

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2577 Dátum: 2012.02.05 10:17:59 »
Szerintem ez sokkal egyszerűbb, ha van pénz újra, újat veszek, ha nincs akkor használtat.  :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2578 Dátum: 2012.02.05 10:32:49 »
Ezzel az a baj, hogy a vevő gyakran nem szakértő, így nem tudja egyedül elkerül elkerülni a szívatás esélyét. Akkor jó, ha van haver/ismerős aki tud segíteni ebben. Viszont az sem ritka, hogy valakinek az ismeretségi körében nincs olyan kompetens/megbízható/jószakember, akivel el lehetne indulni használt autót venni. Könnyű azoknak, akik valamelyik említett helyzetben vannak... Többek közt ez is indok új autó vásárlása mellett.
Azért épp nem megoldhatatlan feladat találni egy hozzáértőt. Ha mást nem: egy szerelőt. Úgy értem: megfizetni ezért egy szerelőt.

OK, nem mondom persze, hogy ne lenne meg az újautó-vásárlás varázsa. Sok, főleg irracionális érv szól mellette.

És az is tény, hogy egy hozzánk hasonló országban, ahol ekkora pl. a visszatekert órás autók aránya, nehezebb a dolguk azoknak, akik használtat akarnak venni. Csak épp ez szerintem megéri, a milliós megtakarításért cserébe... de, OK, más szerint nem éri meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2579 Dátum: 2012.02.05 10:34:53 »
Szerintem ez sokkal egyszerűbb, ha van pénz újra, újat veszek, ha nincs akkor használtat.  :hug:
Szerintem meg nem ilyen egyszerű, mert adott pénzből lehet venni egy egy komolyabb használtat  :) ... Pl. ha Yarist akarok venni, akkor abból a pénzből, amiből vehetek egy alap, új 1.0 benzinest, vehetek egy jól felszerelt, nagyon fiatal, használt 1.4 dízelt... Erre megintcsak azt mondom, hogy az utóbbit venném.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )