Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1791861 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2550 Dátum: 2012.01.31 00:45:29 »
Mert? Hossza azonos, másban pár cm-el kissebb mint a Corolla
Mert? Azért  :flowers:

Nem mindig centiken múlik, de ha innen indulsz ki, úgyis hiába magyarázom. (Egy Fiat Linea vagy egy Dacia Logan pl. attól még puttonyos kisautó marad, hogy külső méretre lehetne kompakt is.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2551 Dátum: 2012.01.31 06:41:47 »
Mert? Hossza azonos, másban pár cm-el kissebb mint a Corolla
Padlólemezét a Golftól kapta, ezért azonos kategóriába sorolandó a Corollával, hisz a Corolla is "Golf-kategória". Viszont a Skoda tetemes csomagtartójával kilóg az alsó közép szegmensből, utastérmérete pedig úgy, ahogy egálban van, ha nem számítjuk azt a pár centi difit.
De TÉNY, hogy nem sedan! Az egész hátsó ajtaja nyílik, ablakostul együtt, így praktikumra úgy odaveri a Corolládat, hogy "öröm" nézni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2552 Dátum: 2012.01.31 09:53:07 »
No, beszélgettem a családdal, akinek az autót kérdeztem (családi kombit), úgy néz ki, hogy egy 5-7 év körül Mazda6-ot keresnek, dízelt. Ezek meglehetősen jó áron mennek, itthon is. Tehát keresgélnek, nem sürgős, de majd ha jön egy jó ajánlat, akkor megveszik. De azt is elmondták, hogy kihagyhatatlan ajánlat esetén más is lehet a kategórián belül. Majd beszámolok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2553 Dátum: 2012.01.31 11:56:19 »
5-7 év körüli dízelt itthonról? Az szép menet lesz...
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2554 Dátum: 2012.01.31 12:53:33 »
Egyrészt nem sürgős, tehet beeshet egy jó ajánlat (mert ez csak idő kérdése), másrészt pedig senki nem mondta, hogy itthonról  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2555 Dátum: 2012.01.31 12:56:38 »
Egy isuzu 1.7D fehér kombi?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2556 Dátum: 2012.01.31 22:51:19 »
senki nem mondta, hogy itthonról  :D
Ja, hogy bevállalnának egy autóbehozást, az más. Akkor van esély.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2557 Dátum: 2012.01.31 23:07:27 »
Padlólemezét a Golftól kapta, ezért azonos kategóriába sorolandó a Corollával, hisz a Corolla is "Golf-kategória". Viszont a Skoda tetemes csomagtartójával kilóg az alsó közép szegmensből, utastérmérete pedig úgy, ahogy egálban van, ha nem számítjuk azt a pár centi difit.
De TÉNY, hogy nem sedan! Az egész hátsó ajtaja nyílik, ablakostul együtt, így praktikumra úgy odaveri a Corolládat, hogy "öröm" nézni.

Ma voltam Bécsben, hoztam egy csomó mindent, még sok mindent be tudtam volna rakni a hely miatt, de a suly miatt nem tudtam. Pedig igy is az első ülés elé (30kg) meg a hátsó (100kg) elé is raktam cuccot,ülésre még (vagy 60kg) a csomagtartót már tele se mertem rakni.
Emlékszem a kombiban is mindig ez volt a bajom, sulyban nem birt többet (sőt kevesebbet a műszaki adatlap szerint). A hely miatt meg mindig elvárták volna, hogy túlterheljem- hiszen van hely még. :D
Ezek ellenére  elismerem hogy néha praktikus és jó ha kombi vagy liftback. Dehát nincs a Corollában :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2558 Dátum: 2012.01.31 23:42:18 »
Ma voltam Bécsben, hoztam egy csomó mindent, még sok mindent be tudtam volna rakni a hely miatt, de a suly miatt nem tudtam. Pedig igy is az első ülés elé (30kg) meg a hátsó (100kg) elé is raktam cuccot,ülésre még (vagy 60kg) a csomagtartót már tele se mertem rakni.
Emlékszem a kombiban is mindig ez volt a bajom, sulyban nem birt többet (sőt kevesebbet a műszaki adatlap szerint). A hely miatt meg mindig elvárták volna, hogy túlterheljem- hiszen van hely még. :D
Ezek ellenére  elismerem hogy néha praktikus és jó ha kombi vagy liftback. Dehát nincs a Corollában :D
Na jó, ha aranyrudakat hozol, arra nem való a személyautó [rohog] [rohog] [rohog]
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2559 Dátum: 2012.02.01 00:26:56 »
Egyrészt nem sürgős, tehet beeshet egy jó ajánlat (mert ez csak idő kérdése), másrészt pedig senki nem mondta, hogy itthonról  :D .
Ja, hát onnantól csak elhatározás és szervezés kérdése a dolog  :) ... Ki kell nézni 2-3 szimpi példányt egy nem túl nagy körön belül, emailben-telefonon letárgyalni, környéken szállást foglalni, és go. Ja, és persze másnap munkanap legyen, a Zulassungsstelle-i (okmányiroda) ügyintézés miatt. Két nap alatt az egész akció lezavarható. A hivatalos ügyintézéshez nem kell időpontot kérni, megvan helyben, durván egy órán belül, rendszám elkészítésével, biztosítás megkötésével stb. együtt.

Arra figyeljenek, hogy német ÉS magyar adásvételit is ki kell tölteni  :excl: Derék okmányirodáink, 2012-ben, az EU kellős közepén ezt továbbra is megkövetelik.

Nem véletlenül beszélek Németországról; minden tényezőt összegezve, innen a legjobb ötlet autót behozni (távolság, autók állapota, ára stb).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2560 Dátum: 2012.02.01 07:57:42 »
És továbbra is mondom, ha konkrét kinézett példány van, szólj, hátha tudok segíteni behozatal kapcsán! ;)
Gabe 254.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2561 Dátum: 2012.02.01 08:24:42 »
Na jó, ha aranyrudakat hozol, arra nem való a személyautó [rohog] [rohog] [rohog]
Sajna csak vas, gumi, meg műanyag :cool2:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2562 Dátum: 2012.02.01 09:46:35 »
Köszi Palaczk és KGabe!
Palaczk, köszi, akartam is kérdezni mire kell figyelni Németországban.
Gabe, köszönöm, átadom az infót. Mondom, nem sűrgős a dolog, de szerintem bőven megérné, hogy fizetnek érte, és ne legyen vele gond. Ahogy említettem nem sürgős a dolog, lehet, hogy csak nyáron, ősszel állnak neki autót venni. Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2563 Dátum: 2012.02.01 18:55:09 »
Ja, hát onnantól csak elhatározás és szervezés kérdése a dolog  :) ... Ki kell nézni 2-3 szimpi példányt egy nem túl nagy körön belül, emailben-telefonon letárgyalni, környéken szállást foglalni, és go. Ja, és persze másnap munkanap legyen, a Zulassungsstelle-i (okmányiroda) ügyintézés miatt. Két nap alatt az egész akció lezavarható. A hivatalos ügyintézéshez nem kell időpontot kérni, megvan helyben, durván egy órán belül, rendszám elkészítésével, biztosítás megkötésével stb. együtt.

Arra figyeljenek, hogy német ÉS magyar adásvételit is ki kell tölteni  :excl: Derék okmányirodáink, 2012-ben, az EU kellős közepén ezt továbbra is megkövetelik.

Nem véletlenül beszélek Németországról; minden tényezőt összegezve, innen a legjobb ötlet autót behozni (távolság, autók állapota, ára stb).
belgium meg még jobb. itt garantált a km, a németeknél meg szintén ***ájba tekergetnek...bár itt a kocsik is drágábbak, meg kicsit messzebb is van, de bajorországban egyébként sem szabad exporttra kocsit venni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2564 Dátum: 2012.02.01 23:08:42 »
belgium meg még jobb. itt garantált a km, a németeknél meg szintén ***ájba tekergetnek...bár itt a kocsik is drágábbak, meg kicsit messzebb is van, de bajorországban egyébként sem szabad exporttra kocsit venni...
Oszt miért nem? Különben meg nem csak Bajorországra gondoltam - lehet menni kocsit venni Drezda környékére is, az is viszonylag közel van.

Orrba-szájba tekergetnek  :eek: ? Ugyan már  :nonono: ... mondjuk, ötből egy autó tekert, az is inkább csak az öregebb, mindenféle szervíz-előtörténet nélküli, ötöd-hatodkézből származó, kifejezetten exportra árult kocsiknál. Külön nevesített bűncselekmény náluk a km-számláló manipulálása!

Meg aztán fel lehet ülni a repülőre, cél Düsseldorf vagy Dortmund, és a Ruhr-vidéken autót venni. Ott aztán van rogyásig.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )