Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1780080 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1590 Dátum: 2011.12.14 10:46:12 »
Ez egyszerüen nem igaz! :no:
Nem irom le mégegyszer: a különbség pár deciben mérhető. Nekem most se eszik városban ,télen 5,5-nél többet
És ha E12-re gondoltál az még egy fél literrel kevesebbet iszik(ahogy nekem monták) mint az én E-15-öm

Nem hát, mondom hogy egy ilyennel mászkálok városban, 6L alatt kicsivel beéri.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1591 Dátum: 2011.12.14 11:05:08 »
Városban pláne a diesel a  nyerő :cry:

Ezt hogy érted? Miért lenne a városban nyerő a diesel?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1592 Dátum: 2011.12.14 11:29:46 »
Ezt hogy érted? Miért lenne a városban nyerő a diesel?
Mert kevest fogyaszt :winkiss:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1593 Dátum: 2011.12.14 11:32:40 »
Nem hát, mondom hogy egy ilyennel mászkálok városban, 6L alatt kicsivel beéri.
Város és város között is nagyon nagy eltérés van.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1594 Dátum: 2011.12.14 11:54:08 »
Mert kevest fogyaszt :winkiss:
Számold ki, a diesel felár, amit pl. új autó vételekor kifizetsz egy benzineshez képest, mennyi idő alatt térül meg, figyelembe véve a fogyasztás átlag, és az üzemagyag ár különbségeket. Illetve a kötelező szerviz díjak különbségét is.

Én kiszámoltam, évi 20ezer km alatt úgy 8-9 év alatt térül meg, mai üzemagyag árak mellett. Ezért nem érdemes több pénzt kidobni a rákkeltő mocskos szagú diesel-re.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1595 Dátum: 2011.12.14 12:02:50 »
Város és város között is nagyon nagy eltérés van.
Én Budapestre gondoltam, az eléggé "város"?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1596 Dátum: 2011.12.14 12:10:18 »
Számold ki, a diesel felár, amit pl. új autó vételekor kifizetsz egy benzineshez képest, mennyi idő alatt térül meg, figyelembe véve a fogyasztás átlag, és az üzemagyag ár különbségeket. Illetve a kötelező szerviz díjak különbségét is.

Én kiszámoltam, évi 20ezer km alatt úgy 8-9 év alatt térül meg, mai üzemagyag árak mellett. Ezért nem érdemes több pénzt kidobni a rákkeltő mocskos szagú diesel-re.
A benzinesesek is rendelnek annyi extrát mint az árkülönbség: Én (de ugy tudom te is) leszarom a sok felesleges extrát: kffelni, börkormány, kromdisz, beépitett navi, automata váltó, aut. klima. én inkább a takarékos dieselre költöttem.Én inkébb előre kifizettem a nagyobb összeget és késöbb ne keljen a kutnál sokat fizetni.
A szerviz miért kerülne többe?
Egyábként  a Corollánál 490 eFt volt az árkülönbség, a KIÁnál ahogy néztem jóval több.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1597 Dátum: 2011.12.14 12:17:23 »
Én Budapestre gondoltam, az eléggé "város"?
Nem is a te hozzászólásodra válaszoltam ;)

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1598 Dátum: 2011.12.14 12:31:37 »
Ha jól emlékszem a Palaczk féle MMT-s volt, azt sem jó kéziváltóshoz hasonlítani, ha hegyvidéken lakik összejöhet az a +1-1.5 liter a síkhoz képest, de így hirtelen soknak tűnt :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1599 Dátum: 2011.12.14 12:36:26 »
Ez egyszerüen nem igaz! :no:
Nem irom le mégegyszer: a különbség pár deciben mérhető. Nekem most se eszik városban ,télen 5,5-nél többet
És ha E12-re gondoltál az még egy fél literrel kevesebbet iszik(ahogy nekem monták) mint az én E-15-öm
Persze hogy nem igaz, hazudok mint a vízfolyás  :lol: ... Nem baj, hogy 3 embernek is (ebből az egyik vagyok én) ilyen adatai jöttek/jönnek ki itt Pécsett a Corollájukkal, ha rövid távokon használják a városban?

Megadjam a számukat, hogy leellenőrizhesd a szavahihetőségemet  [rohog] ?

Ami a te adatodat illeti: ha a téli városi fogyasztásod megegyezik az átlagfogyasztásoddal, akkor eléggé forgalommentes, szép hosszú útvonalakon járogathatsz. Vagy pedig nyomod neki mint süket a csengőt, mikor városon kívül közlekedsz. Más magyarázat nincs. MINDEN autó az átlag fölött fogyaszt városi (IGAZI városi) forgalomban, és nem pár decivel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1600 Dátum: 2011.12.14 12:39:57 »
Ha jól emlékszem a Palaczk féle MMT-s volt, azt sem jó kéziváltóshoz hasonlítani, ha hegyvidéken lakik összejöhet az a +1-1.5 liter a síkhoz képest, de így hirtelen soknak tűnt :hmmmm:
Az enyém (azazhogy nem az enyém, de amivel én közlekedtem) tényleg MMT, de a másik kettő amire hivatkozok, nem az.

Az "enyém" esetében az ábra a következőképpen nézett ki. A kocsi összesített átlagban 5.5-öt evett. Nyáron, városban, nyugis (!) vezetéssel elment 6.0-ával. Normál stílusban 6.5-el. Télen ez fölment 7.0-ig, ha pedig sok volt a rövid (4-5 km-nél nem hosszabb) út, akkor 7.5 körül járt.

Én ezeket az adatokat amúgy abszolút elégedetten vettem anno tudomásul  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1601 Dátum: 2011.12.14 12:41:02 »
Nekem a kisdizel tavaly telen a londonozasba megette 9.5litert.
:clap:

Annyira röhögök ezen, hogy néhányan még mindig nem értik meg, mekkora lehet a szórás városi fogyasztásban  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.14 12:42:50 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1602 Dátum: 2011.12.14 12:42:18 »
csak halkan kuncogok magamban h hogy nézne ki a kolléga szegény faterja a kollégáival egy yarisban..  ::)
hát nemtudom... :1eye:
Miért, egy Ignisben jobban nézne ki?

Mekkora sznob vagy amúgy  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1603 Dátum: 2011.12.14 12:48:47 »
A Yaris számomra is szimpatikusabb akármelyik Suzukinál, csak hát nincs nagy kínálat 1 M-ig.  (5 ajtós kellene) Ezt találtam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_blue_1-tulajdonostol-5340972
Lehet, hogy meg kéne nézni, de attól tartok, hogy 190 cm felett már kényelmetlen.
Bele kell ülni, ki kell próbálni, mert a 190 cm már határeset lehet. A Yarisban nem állítható a kormány ki-be (csak fel-le), ezért aránylag közel van a pedálokhoz, mert nyilvánvalóan nagyobb arányban számítottak mondjuk 150-160-valahány centi magas női, mint 190 centi magas férfi sofőrökre. Ebből adódóan, ha az illető sofőr ilyen magas, és még ráadásul a lábai is aránylag hosszúak, akkor lehet, hogy nem tud majd kényelmes üléspozíciót beállítani magának - ha az ülést annyira hátratolja, hogy tűrhetően elférjenek a lábai, akkor csak nyújtott karral éri majd el a kormányt.

Jól látom ezt a problémát a tanulóimon. Van egy kb. 165 centis kis srác, ő gond nélkül belövi magának kényelmesre. Ellenben van egy másik, 190 centis - hát vele mindig elég sokat vacakolunk indulás előtt a beállításokkal.

Szal tényleg nézzétek meg előtte élőben; mondjuk, nem tudom, hogy az Ignis ebből a szempontból milyen.

Szerintem, alkut is bekalkulálva, találtok 2003-as, ötajtós Yarist egymillióért, némi keresgéléssel/várakozással.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1604 Dátum: 2011.12.14 13:00:51 »
Az enyém (azazhogy nem az enyém, de amivel én közlekedtem) tényleg MMT, de a másik kettő amire hivatkozok, nem az.

Az "enyém" esetében az ábra a következőképpen nézett ki. A kocsi összesített átlagban 5.5-öt evett. Nyáron, városban, nyugis (!) vezetéssel elment 6.0-ával. Normál stílusban 6.5-el. Télen ez fölment 7.0-ig, ha pedig sok volt a rövid (4-5 km-nél nem hosszabb) út, akkor 7.5 körül járt.

Én ezeket az adatokat amúgy abszolút elégedetten vettem anno tudomásul  :yes:
Nekem a város leginkább 60-80km-es utakat jelent (több megszakitással) egy nap, Budapesten (Nagykörutat és azon belüli részt elkerülöm) Városon kivül pedig csak autopályán használom(óra 130-al).  Én saját tapasztalatomat mondom.