Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 363868 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1035 Dátum: 2013.11.18 16:11:44 »
hoppá. mintha a mercedes már futott volna ezzel egy kört sok éve. ha sikerül, meg lehet szüntetni ezt a topicot. vagy legalábbis átnevezni valami másra  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1036 Dátum: 2013.11.18 16:16:56 »
úgy írod ezt, mintha az én szánalmas szívóbenzinesemnek egyáltalán nem lenne rugalmassága. pedig van  ;)
persze ez kisebb, mint amit egy nagyobb nyomatékkal bíró turbó tud, de nem mindegy, ha én is képes vagyok a kicsi kezemmel ugyanolyan hatás elérésére? ha meg lusta vagyok, akkor ott az automata
Bepinek is szívó benzinese van ;) ...

Ugyanakkora hatás? Még mindig nem érted, hogy a rugalmasság és a maximális gyorsulás közvetlenül összefügg? Szerinted melyik autónak lesz jobb a maximális gyorsulása? Amelyiknek jobb a rugalmassága, vagyis amelyik egy adott sebességfokozaton belül jobban gyorsul.

EZT mutatja meg a rugalmasság :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1037 Dátum: 2013.11.18 16:21:39 »
hoppá. mintha a mercedes már futott volna ezzel egy kört sok éve. ha sikerül, meg lehet szüntetni ezt a topicot. vagy legalábbis átnevezni valami másra  :lol:

Nem kell, mert akkor azon is vitázhatunk, hogy mi a jobb része a motornak, amit benzinesből vett át vagy amit dízelből....! :D  :lol:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #1038 Dátum: 2013.11.18 16:22:50 »
Mint egy régi MTZ! :D :D  :lol:  :innocent:
Bocsi... :)
nem,az övé 1.6benya,de kerreg,m mazda;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1039 Dátum: 2013.11.18 16:23:28 »
őőő...nem kevertek össze valakivel?  :eek:
bocs,poénnak szántam. csak most nem megy ez nekem. sorry.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1040 Dátum: 2013.11.18 16:24:53 »
Természetesen én is csak humorkodtam! :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1041 Dátum: 2013.11.18 16:34:13 »
Bepinek is szívó benzinese van ;) ...
Ugyanakkora hatás? Még mindig nem érted, hogy a rugalmasság és a maximális gyorsulás közvetlenül összefügg? Szerinted melyik autónak lesz jobb a maximális gyorsulása? Amelyiknek jobb a rugalmassága, vagyis amelyik egy adott sebességfokozaton belül jobban gyorsul.
EZT mutatja meg a rugalmasság :) !

te palaczk, úgy tűnik, mintha nem ugyanarról a dologról beszélnénk. két ugyanolyan teljesítményű autónak, amelyek közül az egyik benzines, a másik turbódízel, a 0-100-as gyorsulása kb ugyanakkora lesz. a 80-120-as gyorsulásuk is ugyanannyi lesz, FELTÉVE, ha a maximális teljesítményhez tartozó fordulatszámon gyorsítanak. na erre való a sebességváltó. és ez az, amit a nép nem használ. és ezért óbégatok ilyenkor, hogy AUTOMATA VÁLTÓÓÓÓÓÓT A NÉPNEK:lol:
persze abban igazad van, hogy a dízelmotoros verzió adott fokozatban rugalmasabb, mert az adott fordulaton a nagyobb nyomaték miatt magasabb teljesítményt ad le. de szó nincs arról, hogy a benzinessel kettesben kellene 90-nel közlekedni.





csak ha gyorsítani akarsz  :devil: :devil: :devil:
 [rohog]  [rohog] [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1042 Dátum: 2013.11.18 18:35:50 »
Nem, a megoldás dízel autó! :D :D :D   :devil:  [rohog]  :lol:
Kicsit egysíkuan látod ezt a dízel kérdést. Az 1,4 D4D egy jól eltalált, üzembiztos motor, de csak egy, sok dízel között. Már ha csak házon belül körülnézel, találsz nem ennyire jó, sokkal többet fogyasztó és sokkal problémásabb motort is, más gyártókról nem is beszélve.
Ezt a motort összevetetted egy köztudottan nagy étvágyú Opel benzinessel, ráadásul egyféle felhasználási módban és levontad a következtetés, hogy a benzines 2X annyit eszik, mint a dízel. De ez gondolom csak nálam sántít  :hmmmm:
Szóval sokkal árnyaltabb ez a történet  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1043 Dátum: 2013.11.18 18:44:32 »
De ez gondolom csak nálam sántít  :hmmmm:
Nem, nem csak nálad :) ... azért is írtam neki elég sokat én is.

A lényeg, hogy a szóban forgó Corolla és Astra Sprites fogyasztásai: 5.4, illetve 7.4 liter. Ez nem egészen 40 %-os eltérés. Ennyi a reális.

(Megjegyzem, a 7.4-es átlag alapján ez az 1.6-os Astra minden, csak nem nagy fogyasztású - egy 2000-es évek eleji generációjú, 1.6 szívó benzin kompakt autó részéről teljesen korrekt ez az érték.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1044 Dátum: 2013.11.18 18:56:11 »
Nem, nem csak nálad :) ... azért is írtam neki elég sokat én is.
A lényeg, hogy a szóban forgó Corolla és Astra Sprites fogyasztásai: 5.4, illetve 7.4 liter. Ez nem egészen 40 %-os eltérés. Ennyi a reális.
(Megjegyzem, a 7.4-es átlag alapján ez az 1.6-os Astra minden, csak nem nagy fogyasztású - egy 2000-es évek eleji generációjú, 1.6 szívó benzin kompakt autó részéről teljesen korrekt ez az érték.)
és igen, ott a szokásos két liter plusz  :yes:

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1045 Dátum: 2013.11.18 22:35:58 »
Kicsit egysíkuan látod ezt a dízel kérdést. Az 1,4 D4D egy jól eltalált, üzembiztos motor, de csak egy, sok dízel között. Már ha csak házon belül körülnézel, találsz nem ennyire jó, sokkal többet fogyasztó és sokkal problémásabb motort is, más gyártókról nem is beszélve.
Ezt a motort összevetetted egy köztudottan nagy étvágyú Opel benzinessel, ráadásul egyféle felhasználási módban és levontad a következtetés, hogy a benzines 2X annyit eszik, mint a dízel. De ez gondolom csak nálam sántít  :hmmmm:
Szóval sokkal árnyaltabb ez a történet  :flowers:

Olvass el minden hozzá szólásomat ezzel a témával kapcsolatban. Leírtam mindent, közel kétszer annyit, igen, így fogalmaztam, és nekem ezt számlák bizonyítják...4 :)
Más... kíváncsi voltam arra is, hogy mennyire lehet étvágyatlan az 1.4 D4-D, ez teszem hozzá nem pontos méréseken alapul, nem több tanknyi mérés amit leírok ,de jó hogy ilyet is tud. Egy tanknyi üzemanyagon kersztül kíméletesen vezettem, város is volt benne országút is, bár országútból több, kb olyan 2/3 arányban. Voltak dinamikus előzések, és voltak erősebb tempók, de csak ritkán és nem sok ideig. országúton nagy átlagban 80-90-el közlekedtem, városban meg a megengedett sebességekkel. Így ma tankoltam és az jött ki, hogy 41.99 litert tankoltam és ezzel a mennyiséggel 1027 km-et közlekedtem. Annyi talán a pontos a mérésben, hogy ugyanannál a kútnál és ugyanannál a töltőnél tankoltam. Azért ez jó dolog, hogy ilyet is tud. :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1046 Dátum: 2013.11.18 23:43:11 »
Olvass el minden hozzá szólásomat ezzel a témával kapcsolatban. Leírtam mindent, közel kétszer annyit, igen, így fogalmaztam, és nekem ezt számlák bizonyítják...4 :)
Tényleg utoljára: elhiszem a számlákat, a közel 2X értéket is, csak a körülmények nem 7köznapiak. Nekem. Nagyon más a felhasználási körülmény.
Tehát ahogyan leírtad, hogy pesti dugóban mit eszik a két kocsi, leírhatnám hogy az én autómmal szemben nem hoznál ki az én felhasználási körülményeimmel 50%-kal kisebb fogyasztást az 1,4 D4D-vel. Tehát ennyivel fogyasztok többet egy Avensisszel egy erősebb benzines motorral. Ez is egy tapasztalat, számlák bizonyítják. 111e km, 6,09 liter/100 km, tehát sok számla ;)
Egy pl az  Avensis fogyasztás topikból: KATT. Hol jön ki ennek a közel fele  ;) Csak én ebből nem hozom ki azt, hogy egy kisebb, könnyebb és gyengébb 1,4 D4D csak 1 literrel fogyaszt kevesebbet egy benzines Avensisnél!
Ezzel csak arra utaltam, hogy túl soktényezős az a kérdés és nem kellene bizonyos kiragadott példákból általános következtetéseket levonni  :flowers:

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1047 Dátum: 2013.11.19 09:48:15 »
Tényleg utoljára: elhiszem a számlákat, a közel 2X értéket is, csak a körülmények nem 7köznapiak. Nekem. Nagyon más a felhasználási körülmény.
Tehát ahogyan leírtad, hogy pesti dugóban mit eszik a két kocsi, leírhatnám hogy az én autómmal szemben nem hoznál ki az én felhasználási körülményeimmel 50%-kal kisebb fogyasztást az 1,4 D4D-vel. Tehát ennyivel fogyasztok többet egy Avensisszel egy erősebb benzines motorral. Ez is egy tapasztalat, számlák bizonyítják. 111e km, 6,09 liter/100 km, tehát sok számla ;)
Egy pl az  Avensis fogyasztás topikból: KATT. Hol jön ki ennek a közel fele  ;) Csak én ebből nem hozom ki azt, hogy egy kisebb, könnyebb és gyengébb 1,4 D4D csak 1 literrel fogyaszt kevesebbet egy benzines Avensisnél!
Ezzel csak arra utaltam, hogy túl soktényezős az a kérdés és nem kellene bizonyos kiragadott példákból általános következtetéseket levonni  :flowers:

Akkor az az Avensis aranyat ér. :)
Egyébként azért mondtam, hogy olvasd el a hozzászólásokat, mert leírtam sokszor, hogy egyáltalán nem hétköznapi tempó és használat a mért eredmény háttere. Ezt pedig mind arra írtam, hogy ha a két autót dinamikusan vezetjük, előfordul, hogy közel a fele lesz a dízel fogyasztása.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1048 Dátum: 2013.11.19 10:24:55 »
Ezt pedig mind arra írtam, hogy ha a két autót dinamikusan vezetjük, előfordul, hogy közel a fele lesz a dízel fogyasztása.
Igen, ez a helyes megfogalmazás  :yes:

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1049 Dátum: 2013.11.19 10:31:01 »
Igen, ez a helyes megfogalmazás  :yes:

Eddig is így fogalmaztam. :D