Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 365857 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1020 Dátum: 2013.11.18 14:59:49 »
Dehogy marhaság :) ... gondolj csak bele: MINDEN esetben számít, amikor anélkül gyorsítasz, hogy visszakapcsolnál. És azt ne mondd nekem, hogy valahányszor növelni akarod a sebességedet, visszakapcsolsz  :szemez:
nem mondom. csakhogy ismerem az autómat, és tudom, mit tud. és ha ennek alapján mást akarok, mint amit éppen tud (=nagyobb gyorsulást), akkor visszaváltok. én azt nem értem, hogy mi ebben a bonyolult annyi sok ember számára...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1021 Dátum: 2013.11.18 15:24:06 »
Nem is írtam hogy rugalmasságot mértem. ;) Viszont felgyorsítottam 80-ról 120-ra, úgy hogy közben nem nyúltam a váltókarhoz.  ::)  Ezt jól tudják a dízelek, csak megpróbáltam ugyanazt a feladatot végrehajtani, ezzel a szekérrel csak így lehet..  :hug: :) :) :)
Hát de szó szerint ezt írtad:

"Ha már itt volt szó a rugalmasságról, megnéztem azt is: 80-120 kb. 8 másodperc."

Tehát megnézted a rugalmasságot, legalábbis nekem így jött le ebből ;) ... na mindegy, értjük egymást  :yes: !

Amúgy, igen, a 80-120 8 mp egy jó érték  :yes: ... még ha nem is rugalmassági mérés, hiszen a motor eközben, a padlógáz révén, magas fordulatszámon pörög.

Egy adat az összehasonlításhoz, amit így hirtelen találtam: a 140 LE/250 Nm 1.4-es TSI Golf a 80-120-at ötödikben 7.0, hatodikban 8.5 mp alatt tudja  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1022 Dátum: 2013.11.18 15:26:17 »
nem mondom. csakhogy ismerem az autómat, és tudom, mit tud. és ha ennek alapján mást akarok, mint amit éppen tud (=nagyobb gyorsulást), akkor visszaváltok. én azt nem értem, hogy mi ebben a bonyolult annyi sok ember számára...
Nem érted  :hug: ... mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1023 Dátum: 2013.11.18 15:28:11 »
de igen, értem. és tudom is az - egyébként gyakorlatilag nem is létező - problémádra a megoldást: AUTOMATA VÁLTÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ  :devil:  :lol:

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1024 Dátum: 2013.11.18 15:28:44 »
de igen, értem. és tudom is a nemlétező problémádra a megoldást: AUTOMATA VÁLTÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ  :devil:  :lol:
Nem, a megoldás dízel autó! :D :D :D   :devil:  [rohog]  :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1025 Dátum: 2013.11.18 15:29:39 »
nekem az is jó, ha automata  :tt2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1026 Dátum: 2013.11.18 15:31:01 »
Mester, neked azért ennyire vesszőparipád ez a rugalmasság dolog, mert, ahogy írod, mindenhova sietned kell.  :sorcerer:
Dehogy ;) ... akkor pont, hogy csak a maximális gyorsulás érdekelne  :lol: :whistling:

Nem a vesszőparipám. Csak az előtt állok teljesen értetlenül, hogy hogyan lehet ennek a jelentőségét elvitatni. Szerinted pl. neked mekkora lenne a fogyasztásod, ha 100 km/h sebesség alatt nem kapcsolnál kettesnél feljebb  ;) ? ... Ha pedig mégis feljebb kapcsolsz néha  :D , akkor SZÁMÍT a rugalmasság.

Mondom még egyszer: nem ismerek SENKIT, aki közúton úgy autózna, hogy mindig a lehetséges legalacsonyabb fokozatot használja. Pont hogy ez a nagyon kivételes eset! Helyette, az esetek hatalmas többségében, valami olyan sebességfokozatban autózunk, és gyorsítunk is, ahonnan lenne hová visszakapcsolni. Úgyhogy ne mondjátok már nekem, hogy mindegy, hogy ilyenkor a motor mennyire tud gyorsítani  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1027 Dátum: 2013.11.18 15:31:49 »
de igen, értem. és tudom is az - egyébként gyakorlatilag nem is létező - problémádra a megoldást: AUTOMATA VÁLTÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ  :devil:  :lol:
Ja... olyanom lenne, ha nem oktatnék  :wub: ::) :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1028 Dátum: 2013.11.18 15:50:48 »
Mondom még egyszer: nem ismerek SENKIT, aki közúton úgy autózna, hogy mindig a lehetséges legalacsonyabb fokozatot használja. Pont hogy ez a nagyon kivételes eset! Helyette, az esetek hatalmas többségében, valami olyan sebességfokozatban autózunk, és gyorsítunk is, ahonnan lenne hová visszakapcsolni. Úgyhogy ne mondjátok már nekem, hogy mindegy, hogy ilyenkor a motor mennyire tud gyorsítani  :szemez:
Erre azt tudom írni, hogy az én körülményeim között elenyésző eset van, amikor visszakapcsolást igényel a szitu. Ezáltal nekem ez kevésbé szempont. Ellenben a tudat, hogy az autó képes meglódulni, ha a sors úgy hozza, nagyon is megnyugtató.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1029 Dátum: 2013.11.18 15:54:11 »
Erre azt tudom írni, hogy az én körülményeim között elenyésző eset van, amikor visszakapcsolást igényel a szitu. Ezáltal nekem ez kevésbé szempont. Ellenben a tudat, hogy az autó képes meglódulni, ha a sors úgy hozza, nagyon is megnyugtató.  :yes:
És miért van szükség kevés visszakapcsolásra? Mert anélkül is gyorsul az autód, bakker - mert rugalmas  :yes: ! És miért képes meglódulni? Mert rugalmas. Értsétek már meg  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1030 Dátum: 2013.11.18 15:59:37 »
Dehogy ;) ... akkor pont, hogy csak a maximális gyorsulás érdekelne  :lol: :whistling:
Nem a vesszőparipám. Csak az előtt állok teljesen értetlenül, hogy hogyan lehet ennek a jelentőségét elvitatni. Szerinted pl. neked mekkora lenne a fogyasztásod, ha 100 km/h sebesség alatt nem kapcsolnál kettesnél feljebb  ;) ? ... Ha pedig mégis feljebb kapcsolsz néha  :D , akkor SZÁMÍT a rugalmasság.
Mondom még egyszer: nem ismerek SENKIT, aki közúton úgy autózna, hogy mindig a lehetséges legalacsonyabb fokozatot használja. Pont hogy ez a nagyon kivételes eset! Helyette, az esetek hatalmas többségében, valami olyan sebességfokozatban autózunk, és gyorsítunk is, ahonnan lenne hová visszakapcsolni. Úgyhogy ne mondjátok már nekem, hogy mindegy, hogy ilyenkor a motor mennyire tud gyorsítani  :szemez:
mester, az ég áldjon meg, olvasd már el, amit írtam 14.59.49-kor!!! vagy tudom, hogy elég az adott fokozatban a teljesítmény, vagy feljebb szorzom a NYOMATÉKVÁLTÓVAL úgy, hogy visszaváltok, amit az automata mellesleg teleseen egyedül képes elvégezni  :surrender:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1031 Dátum: 2013.11.18 16:03:14 »
És miért van szükség kevés visszakapcsolásra? Mert anélkül is gyorsul az autód, bakker - mert rugalmas  :yes: ! És miért képes meglódulni? Mert rugalmas. Értsétek már meg  :hug:
úgy írod ezt, mintha az én szánalmas szívóbenzinesemnek egyáltalán nem lenne rugalmassága. pedig van  ;)
persze ez kisebb, mint amit egy nagyobb nyomatékkal bíró turbó tud, de nem mindegy, ha én is képes vagyok a kicsi kezemmel ugyanolyan hatás elérésére? ha meg lusta vagyok, akkor ott az automata

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #1032 Dátum: 2013.11.18 16:05:54 »
csufár kolega. mit akarsz te a xar mazdáddal? ;) épp,h kerreg;) ;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #1033 Dátum: 2013.11.18 16:06:49 »
csufár kolega. mit akarsz te a xar mazdáddal? ;) épp,h kerreg;) ;) ;)

Mint egy régi MTZ! :D :D  :lol:  :innocent:
Bocsi... :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1034 Dátum: 2013.11.18 16:10:42 »
őőő...nem kevertek össze valakivel?  :eek: