Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2129366 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1035 Dátum: 2008.10.31 10:02:41 »
Nos a paromnak van 1 K12-es 1.2-es Micraja es ma azzal jottem dolgozni. Hat had ne mondjam mennyivel jobb furgebb az auto.

Lehet van benne egy kis placebo hatás is ;) egy kevésbé zajszigetelt, kisebb/könnyebb autót mindig fürgébbnek fogsz érezni, mint egy nagyobb tömeget, azt közbe lehet ugyanúgy mennek, többek közt ezzel magyarázható mikor a sportdobtól "jobban megy" az autó. :innocent:

Anno mikor megvolt a Cori, a Yaris sokkal fürgébbnek tűnt, aztán szinte fej-fej mellett mentek mikor néztünk egy gyorsulást :)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1036 Dátum: 2008.10.31 10:44:58 »
Nos a paromnak van 1 K12-es 1.2-es Micraja es ma azzal jottem dolgozni. Hat had ne mondjam mennyivel jobb furgebb az auto.

Lehet van benne egy kis placebo hatás is ;) egy kevésbé zajszigetelt, kisebb/könnyebb autót mindig fürgébbnek fogsz érezni, mint egy nagyobb tömeget, azt közbe lehet ugyanúgy mennek, többek közt ezzel magyarázható mikor a sportdobtól "jobban megy" az autó. :innocent:

Anno mikor megvolt a Cori, a Yaris sokkal fürgébbnek tűnt, aztán szinte fej-fej mellett mentek mikor néztünk egy gyorsulást :)

Rendben elhiszem neked, de kerlek vedd figyelembe hogy en sem ma kezdtem a szakmat :)))) Szoval voltam szerelo ( auto ) es gepkocsivezeto is vlha. Beszeltem mostansag tobb emberrel es kulonbozo markakereskedesek is 1mastol fuggetlenul azt mondjak amikor mondom mit tapasztaltam hogy igen igazam van de ezt az autot is arulniuk kell. Erdekes modon sokkal tobb 1.6-os fogy europaban, csak az ilyen kisebb orszagok kuzdenek meg az 1.4-esekert.  OFF a Mazdanal pld. most van modellvaltas es mar nem is gyartanak tobb 1.4-est ON . Ez nem azt jelenti hogy nincs letjogosultsag mert regen meg ekkora motorok sem voltak de meg kell felelni az EU-s normaknak ami valszeg a "teljesitmeny" rovasara ment hiaba papiron ott a tobb paci + a dizajn elemek sulya es meg biztos van par dolog ami ezt teszi ezekkel a kisebb motorokkal felszerelt autokkal.

Viziborz

99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1037 Dátum: 2008.10.31 20:11:02 »
viziborz!

Nekem 1.4-es dízeles van. Már-már termeli az üzemanyagot. Ma kb. 200 km-t mentem vele (Zirc-Keszthely-Zirc, előtt lenulláztam az átlagfogyasztás órát: 4,4 l/100 km.  :cool2: Ebben volt városozás, 100-zal autózás, stb.

Nem állítom, hogy ennél erősebb motor nem kellene, mert azért szívesebben ülnék egy 2000-es dízelben, de hát erre futotta...  :1eye: Menni megy, előzni lehet vele (max. néha visszahúzod negyedikbe, ha hirtelen kell kiugrani vele).

Párszor mentem vele autópályán is. A 130-140-et bármikor, bárhol tudja, ezzel nincs gond. Zirc-BP-Zirc út alatt az átlagfogyi 5,2-5,3 l/100 km lett pályán.

Azt sajnálom, hogy nincs 1.6-os dízel a Toyota motorválasztékában... Azt meg tudtam volna még venni. Kb. 110 LE körül lett volna, ami bőven elég lett volna minden helyzetre...  ::)


Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1038 Dátum: 2008.10.31 20:37:37 »
Rendben elhiszem neked, de kerlek vedd figyelembe hogy en sem ma kezdtem a szakmat :)))) Szoval voltam szerelo ( auto ) es gepkocsivezeto is vlha. Beszeltem mostansag tobb emberrel es kulonbozo markakereskedesek is 1mastol fuggetlenul azt mondjak amikor mondom mit tapasztaltam hogy igen igazam van de ezt az autot is arulniuk kell. Erdekes modon sokkal tobb 1.6-os fogy europaban, csak az ilyen kisebb orszagok kuzdenek meg az 1.4-esekert
Viziborz
Hat nezd igeny azert gondolom van az 1,4-re ha mas nem megvettem en is  ::) Szerintem butsag is lenne nem arulni, mert ugyan maximalisan elfogadom, hogy sokaknak ez a teljesitmeny gyenge, de szerintem sokan vannak vele ugy mint en, hogy a teljesitmeny csak a biztonsag, megbizhatosag es kenyelem harmas utan jon, no es ugye ott van az a franya penz is ;)
Hat azt meg nem kell gondolom kommentelni, hogy "Europaban" miert fogy tobb 1,6 ;)

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1039 Dátum: 2008.10.31 20:43:10 »
Beszeltem mostansag tobb emberrel es kulonbozo markakereskedesek is 1mastol fuggetlenul azt mondjak amikor mondom mit tapasztaltam hogy igen igazam van de ezt az autot is arulniuk kell. Erdekes modon sokkal tobb 1.6-os fogy europaban, csak az ilyen kisebb orszagok kuzdenek meg az 1.4-esekert.  OFF a Mazdanal pld. most van modellvaltas es mar nem is gyartanak tobb 1.4-est ON . Ez nem azt jelenti hogy nincs letjogosultsag mert regen meg ekkora motorok sem voltak de meg kell felelni az EU-s normaknak ami valszeg a "teljesitmeny" rovasara ment hiaba papiron ott a tobb paci + a dizajn elemek sulya es meg biztos van par dolog ami ezt teszi ezekkel a kisebb motorokkal felszerelt autokkal.

No várj, ne beszéljünk el egymás mellett :) azt én se mondom, hogy egy rakéta az 1.4, de minden fejben dől el, ha úgy érzed kevés, persze hogy ne olyat vegyél majd :flowers:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1040 Dátum: 2008.10.31 20:45:07 »
...de szerintem sokan vannak vele ugy mint en, hogy a teljesitmeny csak a biztonsag, megbizhatosag es kenyelem harmas utan jon...

A teljesítmény is valamilyen szinten biztonság ;)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1041 Dátum: 2008.10.31 21:17:45 »
...de szerintem sokan vannak vele ugy mint en, hogy a teljesitmeny csak a biztonsag, megbizhatosag es kenyelem harmas utan jon...
A teljesítmény is valamilyen szinten biztonság ;)
Neked lehet ;) en ha ugy adodik stressz nelkul vezetek 20km-et egy nyerges mogott  :whistling:

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1042 Dátum: 2008.10.31 21:50:17 »
...de szerintem sokan vannak vele ugy mint en, hogy a teljesitmeny csak a biztonsag, megbizhatosag es kenyelem harmas utan jon...
A teljesítmény is valamilyen szinten biztonság ;)
Neked lehet ;) en ha ugy adodik stressz nelkul vezetek 20km-et egy nyerges mogott  :whistling:

És ha lakott területen kívül, fényes nappal előtted 60-nal döcög egy Suzukis, mögötte mennek 2-en és senki sem meri megelőzni több 100 m-en át, pedig belátható az útszakasz és semmi sem jön szemben? Nálam ebben a helyzetben szakadt el a cérna tegnap! Egyszerre megelőztem mind a hármat és amikor a Suzuki mellé értem egy pillanatra dudáltam egyet, hogy vegye a lapot a sofőr! :eek: Nem vagyok egy idegbeteg, de ez már nekem is sok volt...
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.31 21:51:48 írta Anubis »


Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1043 Dátum: 2008.10.31 22:06:07 »
És ha lakott területen kívül, fényes nappal előtted 60-nal döcög egy Suzukis, mögötte mennek 2-en és senki sem meri megelőzni több 100 m-en át, pedig belátható az útszakasz és semmi sem jön szemben? Nálam ebben a helyzetben szakadt el a cérna tegnap! Egyszerre megelőztem mind a hármat és amikor a Suzuki mellé értem egy pillanatra dudáltam egyet, hogy vegye a lapot a sofőr! :eek: Nem vagyok egy idegbeteg, de ez már nekem is sok volt...
Nem ezt mondtam. Orszaguton altalaban tartom a 100 koruli tempot ami termeszetesen elozesekkel is jar. Azt mondtam, hogy nekem OK az 1,4 mert ha viszont nincs lehetoseg az elozesre (sz@r ido van, nem belathato az ut stb) akkor elbalattyogok 80al es lazitok.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1044 Dátum: 2008.10.31 23:55:57 »
Neked lehet ;) en ha ugy adodik stressz nelkul vezetek 20km-et egy nyerges mogott  :whistling:

Irigyellek ezért! Most ezt komolyan mondom!
Én nem bírnám :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1045 Dátum: 2008.11.01 02:30:58 »
Szia Srcok :)

Hat voltam tesztvezetni , de lenni 1 nagy dobbenet ez az 1.4 es motor. Szep volt az auto + minden de nem ment. Meg a varosban is azert tobbet vartam volna tole. En mostansag eleg oregurasan mozgok de azert legyen mar nemi tartalek a motorban ha kell  :eek: Kiprobaltam az 1.6 ost no az 1 fokkal jobb volt. Tudom bejaratos + minden de azert keves volt nekem, persze lehet hogy a paromnak ettol fuggeltelnul bejon ?

Viziborz

Az 1.4-essel nem valami nagy durranás ez az autó, de azért valszeg be is csapott egy kicsit, mert annyira nagy különbség nincs közte és pl. az Avensised között. Az 1.6-osnak pedig jobban is kell mennie az Avédnál. Egy rövid tesztúton nehéz ezt pontosan megítélni. Ilyen kis táv után nemigen érdemes érdemben nyilatkozni, hacsak stopperes méréssel meg nem állapította az ember, hogy az adott autó tényleg lomha. Hang, hangerő, gázreakció stb. nagyban tudják ezt befolyásolni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.01 02:41:07 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1046 Dátum: 2008.11.01 02:44:02 »
...de szerintem sokan vannak vele ugy mint en, hogy a teljesitmeny csak a biztonsag, megbizhatosag es kenyelem harmas utan jon...
A teljesítmény is valamilyen szinten biztonság ;)
Neked lehet ;) en ha ugy adodik stressz nelkul vezetek 20km-et egy nyerges mogott  :whistling:

Ez szerencsés adottság, viszont ettől még a tény tény marad, hogy a megfelelő teljesítménytartalék az aktív biztonság egyik legfontosabb része. Az erősebb autóval rövidebb idő alatt fejezhető be az előzés, ez pedig többlet biztonságot jelent, ennyi. Van, hogy muszáj haladni, előzni - és olyankor bizony nagyon nem szerencsés, ha az autó nem megy.

Ne érts félre: ez nem a te autód minősítése akar lenni - általánosságban beszélek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1047 Dátum: 2008.11.01 08:59:46 »
A tesztvezetés közben azt sem szabad elfeledni, hogy ezek még "nyers " motorok, tesztvezetve - normális bejáratás nélkül; rendesen bejáratva, rendesen bemelegedve, más lesz, mintha megchippelték volna!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1048 Dátum: 2008.11.01 09:10:58 »
Viziborz!

Nincs mese: 2.2 D-CAT-ot kell venned! Az odab****!
Egyébként itt a nagy Corolla/Auris latolgatásban csak 1 dologról feledkeztünk meg: hölgynek kell az autó, és mint tudjuk a hölgyek jobban kedvelik a kisebb/beláthatóbb/"kezelhetőbb" karosszériájú autót, vagyis a forma miatt inkább az Auris, de persze ezt neki kell eldöntenie.

Az 1.4VVTi kapcsán még annyit: A motor bizonyos fordulatokon fellépő gyengeségeit, erőtartalék-hiányát helyettesíteni, pótolni nem, de valamellyest áthidalni lehetséges jó vezetési technikával. Nem egy autós lepődött már meg azon, hogy (mint tudjuk, a motorra vonatkozó felirat nélküli) autómat 1.4VVTi (97LE) mozgatja.
Végül megint csak azt kell, hogy felemlítsem: egy hölgy esetében azonban biztosan el kell az erőtartalék, így nincs mese: 2.2 D-CAT..... :yes:
hazard

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1049 Dátum: 2008.11.01 23:10:16 »
sziasztok :)

kosz  a sok hozzaszolast. Tegnap kiprobaltunk 1 OFF Mazda 3-ast 1.6-os automatat. Hat nekem a fajos vadlim miatt bejott volna - ui. az Avensisem annyira gyotri a kuplungolasnal a labam hogy begorcsol az also labszaram. No de a lenyeg a paromnak tetszett, de nem annyira mint az Auris, mert szerinte a MAzda ferfiasabb volt. ON Igy Aurisban gondolkodunk tovabb, de most mar az 1.6-os ,motort kergetem majd a kereskedesekben . Idaig a Mayer Toyotanak van talan a legjobb ara. MAr csak a parom Micrajat kene jol eladni es akkor johet az uj gep :))
Most meg a felszereltsegen gondolkodunk el.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel