Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971756 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2565 Dátum: 2013.09.26 22:55:40 »
:)
Jaj, még egy sztori, ami a gázóraleolvasó és én köztem esett meg éppen tavaly ilyenkor. Asszongya az embör:
Ez szabálytalan, hogy maguknál a lakásban van a gázóra, ilyet nem lehetne építeni, mert nekik így be KELL menni a lakásba, amit egyébként nem tennének meg.
Mondom neki: Aranyapám, amikor a házunkat újítottuk fel és építtettük át a fűtésrendszert, kompletten TI engedélyeztétek, hogy így legyen, nem én akartam. Ez azt vonja maga után, hogy,
1. vagy nem jön be a házba, és elfogadja az általam cetlire kiírt óraállást
2. vagy egyeztet velem egy időpontot, hogy ÉN mikor tartózkodom itthon és akkor jön leolvasni

Asszongya erre: hát ő is 16:00-ig dolgozik.
Én: Na, látja, ez a patthelyzet akkor...  :ph34r:  :lol: :1eye:

Na ez meg a másik... Mi alapból nem engedünk be semmi ilyen leolvasót (még a kertbe sem), ha nem a szokásos/várható időpontban jön, vagy nem értesítenek előtte levélben. A környéken divat volt az ilyen "terepfelmérés"...

Nagymuterhez is becsengetett egy "szoláriumbérletes", hogy ő jött leolvasni a gázórát. Nagymuter résen volt, kérdezte hogy melyik szolgáltatótól. Persze a szerencsétlen nem találta el, mondta a grandma, hogy akkor húzás van, ez nem jött be. Erre emberünk: " Akkor leolvasom a villanyórát! "   [rohog]

Nagymuter bement, betelefonált a rendőrségre, kijöttek, még az utcában elkapták. Volt nála több mint fél misi.... :eek:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2566 Dátum: 2013.09.27 12:11:36 »
Jaj, még egy sztori, ami a gázóraleolvasó és én köztem esett meg éppen tavaly ilyenkor. Asszongya az embör:
Ez szabálytalan, hogy maguknál a lakásban van a gázóra, ilyet nem lehetne építeni, mert nekik így be KELL menni a lakásba, amit egyébként nem tennének meg.
Nálunk pont ugyanígy történt. A kivitelező berakta az ormótlan gázórát az előszobába (2012-es átadás), mondván, hogy a gázművek nem engedte, hogy ugyanazon fal másik oldalára, a garázsba tegyék.
Majd jött a szaki a gázművektől átvenni és ellenőrizni az órát, akinek finoman megmondtam, hogy milyen eszement szabály, hgy lakáson belül kell lennie a gázórának. Csak nézett kerek szemekkel, hogy éppen nem kellene lakáson belül lennie...
Megjegyeztem, hogy akkor itt most valaki hazudik   :whistling: :cool2:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2567 Dátum: 2013.09.27 12:14:19 »
mivel már két éve van irobot roomba takarítórobotunk, és imádjuk,
Melyik típus? Én is szemezek vele.
Egyéb márkák közül van, ami vállalható?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2568 Dátum: 2013.09.27 12:17:54 »
Nálunk pont ugyanígy történt. A kivitelező berakta az ormótlan gázórát az előszobába (2012-es átadás), mondván, hogy a gázművek nem engedte, hogy ugyanazon fal másik oldalára, a garázsba tegyék.
Majd jött a szaki a gázművektől átvenni és ellenőrizni az órát, akinek finoman megmondtam, hogy milyen eszement szabály, hgy lakáson belül kell lennie a gázórának. Csak nézett kerek szemekkel, hogy éppen nem kellene lakáson belül lennie...
Megjegyeztem, hogy akkor itt most valaki hazudik   :whistling: :cool2:
Biztos garázsban pláne nem lehet a gázóra :D Akkor melyik szabálynak mondjon ellent? Sok helyen az előkertben van - nyilván csak családi házaknál.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2569 Dátum: 2013.09.27 13:12:10 »
Biztos garázsban pláne nem lehet a gázóra :D Akkor melyik szabálynak mondjon ellent? Sok helyen az előkertben van - nyilván csak családi házaknál.
Úgy tudom, hivatalosan a kerítésbe kell építeni a gázóra házát, hogy az a leolvasáskor minden körülmény között elérhető legyen. Semmiképpen nem a telken belül.
Nálunk az a helyzet, hogy egy közel 100 éves - társasházzá nyilvánított - házrészben lakunk, ahol mindenkinek a telken belül van a gázórája és a villanyórák is a szárazkapu falában, tehát, a telekre mindenképpen be kell engedni a leolvasót.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2570 Dátum: 2013.09.27 13:32:03 »
Úgy tudom, hivatalosan a kerítésbe kell építeni a gázóra házát, hogy az a leolvasáskor minden körülmény között elérhető legyen. Semmiképpen nem a telken belül.
Nálunk az a helyzet, hogy egy közel 100 éves - társasházzá nyilvánított - házrészben lakunk, ahol mindenkinek a telken belül van a gázórája és a villanyórák is a szárazkapu falában, tehát, a telekre mindenképpen be kell engedni a leolvasót.
Szárazkapu :hmmmm: az milyen? :szemez: ;)
Sok uj háznál az előkertben láttam a gázórát :yes: Lehet, hogy a leolvasóknak van egy kis kukkerjük? :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.27 13:34:50 írta OldPiet »

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2571 Dátum: 2013.09.27 13:37:33 »
Melyik típus? Én is szemezek vele.
Egyéb márkák közül van, ami vállalható?
a roombánk 555, mostmár  a 6-os széria megy, a különbség a továbbfejlesztett kefe, meg talán halkabb kicsit, a vezérlés ugyanaz. A miénk programozható, de ezt a funkcióját soha nem használtuk, szóval a legkisebb is jó lett volna nekünk. Vettem hozzá egy plusz virtuális falat, így kettővel szépen tudjuk terelni, több nem kell nekünk (bár ez mindig lakás-függő).

A szerviz háttér kiváló, sokkal jobb, mint bármelyik másik gyártóé.

olcsót tilos venni, állítólag a Samsung is jó, de azt nem ismerem.

Hihetetlen jól takarít, minden nap megy nálunk, és az akksija még mindig hibátlanul bírja.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.27 13:39:11 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2572 Dátum: 2013.09.27 13:52:08 »
A miénk programozható, de ezt a funkcióját soha nem használtuk, szóval a legkisebb is jó lett volna nekünk.
Ez a programozható / nem programozható nem volt világos nekem, meg a leírásban is csak "Indítás gombnyomásra" megjelölés van.
Olyat tud a nem programozható, hogy naponta délelőtt mocorogjon, amikor már nincs otthon senki?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2573 Dátum: 2013.09.27 13:57:29 »
Biztos garázsban pláne nem lehet a gázóra :D Akkor melyik szabálynak mondjon ellent? Sok helyen az előkertben van - nyilván csak családi házaknál.
Az ellenőr szerint nyugodtan lehetett volna. Nyílt helyre azért nem szeretik tenni, nehogy az legyen, hogy más piszkálta/rongálta meg és atulaj nem vette észre.
Amúgy a garázsban van a biztosítéktábla, a TV és net elosztó.
Érdekes, hogy a gázcső a garázson keresztül jön be kintről, majd át van veztve az előszobába a gázóra miatt, aztán a cső visszamegy a garázsba, ahonnan a megfelelő helyen függőlegesen felmegy a cirkóhoz.  :hmmmm:
Aki becsövezte, biztos örül, hogy ennyi helyen kellett hajtogatni a gázcsövet  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2575 Dátum: 2013.09.27 22:04:51 »
A gázóra elhelyezéssel, annak szabályszerűségével kapcsolatban javaslom, hogy az akit igazán érdekel, az olvassa el a GMBSZ aktuális, jóváhagyott változatát. Szerelési helynek szinte "majd minden" megteszi. A leolvasás lehetősége a tulaj jelenléte nélkül csak célszerűség nem feltétel.Kültéri, v. nem fűtött helyiségben történő gázóra elhelyezés (felszerelés) esetén a szolgáltató (aki a gázóra és a  még ki nem fizetett gáz) tulajdonosa, saját érdekében és a hibahatáron belüli helyes mérés érdekében termikus korrektorral ellátott gázórát szereltet fel és vesz át a kivitelezéskor. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2576 Dátum: 2013.09.27 22:43:13 »
Agázóra régen kint volt minden háznál ( ha jól emlékszem)
Valamikor 95-96 ban (épp a TIGÁZ-nál voltam akkoriban) valami nagyokos kitalálta Hajdúszoboszlón, hogy be kell szerelni a mérőket. Kiszámolták hogy télen a mérő, ha bent van a 20 °C fokban és nem a -10°C fokban, akkor a melegben a gáz kitágul, és több lesz, azaz többet mér a mérő, mint ha a hideg gáz mennyiségét mérné le. Akkoriban még semmilyen kompenzáció, vagy annak megfelelő mérő nem volt.
A szabályokról meg annyit, hogy akkoriban két szabályzat volt: A GMBSZ és A TIGÁZ saját TT2000 (vagy valami ilyesmi) előírása. Amelyiket az egyik megengedte, azt a másik tiltotta, és fordítva. Egy dörzsölt műszaki átvevő (.att hiányában) mindig talált kifogást, hogy mért nem jó a szerelés.

Amúgy a szabályokat évről évre változtatják. Ha nem nyúl valaki a rendszerhez, akkor a létesítéskori szabályokat kell figyelembe venniük. Mostanában divat az okoskodó ellenőr, meg kéményseprő.
Én három éve csináltattam tervet. Egy Buderus hőközpontom van. Régen ha nem volt elég a légtér, meg az ablak, akkor kivágatták az ajtót. 3 éve körben záró gumitömítést kértek az ajtóra, és hidraulikus ajtócsukót. ez alapján a házak 95 %-a halálos :clap:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2577 Dátum: 2013.09.28 08:06:20 »
mi a kéményseprőktől mászunk a falra. anyámék házában, ha jól emlékszem,  14 kémény van, próbáljátok elképzelni...
a gázóra leolvasós dolgot nem értem, épp a héten egyezkedtem a gázművekkel az éves leolvasásról, ki volt ugyanis ragasztva a kerítésre, hogy egy bizonyos napon le akarják olvasni. meg lefotózni. persze nem voltunk otthon, úgyhogy felhívtam őket, ahol mondták, hogy bőven elég, ha most becsszóra bediktálom az állást és elfelejthetjük egymást...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2578 Dátum: 2013.09.28 08:22:01 »
Hozzánk amikor jönnek leolvasni, akkor mindig készül fotó is. Szerencsére vagy hétvégén vagy este jön a leolvasó, gondolom neki is jobb így, mint viszamenni 3x egy címre és cetliket hagyogatni.
A víz és villanyóra lakáson kívül van, ott önjáróként intézik.
Egy dolgot nem értek: miért jó 3 különböző embert kiküldeni ugyanarra a címre? Nem lenne jobb, ha egy menne körbe és olvasná le az összes órát? (Tudom, ne keressek logikát a dolgokban...)  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2579 Dátum: 2013.09.28 08:23:59 »
mi a kéményseprőktől mászunk a falra. anyámék házában, ha jól emlékszem,  14 kémény van, próbáljátok elképzelni...
a gázóra leolvasós dolgot nem értem, épp a héten egyezkedtem a gázművekkel az éves leolvasásról, ki volt ugyanis ragasztva a kerítésre, hogy egy bizonyos napon le akarják olvasni. meg lefotózni. persze nem voltunk otthon, úgyhogy felhívtam őket, ahol mondták, hogy bőven elég, ha most becsszóra bediktálom az állást és elfelejthetjük egymást...
Biztos becsületes hangod van :szemez:ők meg lusták (van némi keretjük ahány %-ot leadhatnak bemondásra is- legalább is egy villanyórástól hallottam ilyent)