Szerző Téma: adok-veszek  (Megtekintve 970578 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: adok-veszek
« Válasz #2280 Dátum: 2011.09.03 19:37:16 »
Olvasgatom az utolsó hozzászólásokat és én is gondolkodóba estem. Lehet, hogy amikor ezeket az autókat újonnan vásárolták akkor a leendő tulajok  kívánalmaihoz igazították a felszerelést? Nálam a helyzet a következő: Linea Terra felszereltségű ráncfelvarrott 2000 áprilisi Corolla 1.4-es 71kw-os motorral. Van benne el. ablakok elöl, el. visszapillantó tükrök, állítható magasságú kormány, el. állitható fényszórók, kettő légzsák. Viszont nincs benne és nagyon kellene az a KLÍMA...  :cry:
Jön az ősz és akkor nem kell klima, pláne világos autoban :D
A Jazzben a klimára költöttem a legtöbbet, és a következő, a hütöje is a végét járta, a szerelők szerint
, mert teljesen össze voltak kocolodva a lamellák és nagyon korrodált.

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: adok-veszek
« Válasz #2281 Dátum: 2011.09.03 20:31:21 »
És jövőre megint jön a nyár... szóval kellene az a klíma. Nem beszélve az őszi párásodásról és a téli jegesedésről. Persze már négy éve így használja a család a Totyit (így nevezzük a drágaszágot) de egyre kevésbé bírjuk a hőséget.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: adok-veszek
« Válasz #2282 Dátum: 2011.09.03 20:38:30 »
És jövőre megint jön a nyár... szóval kellene az a klíma. Nem beszélve az őszi párásodásról és a téli jegesedésről. Persze már négy éve így használja a család a Totyit (így nevezzük a drágaszágot) de egyre kevésbé bírjuk a hőséget.
És mi a gond utolag is beszerltethető :hmmmm: pénzkérdése az egész.

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: adok-veszek
« Válasz #2283 Dátum: 2011.09.03 21:08:11 »
És jövőre megint jön a nyár... szóval kellene az a klíma. Nem beszélve az őszi párásodásról és a téli jegesedésről. Persze már négy éve így használja a család a Totyit (így nevezzük a drágaszágot) de egyre kevésbé bírjuk a hőséget.
És mi a gond utolag is beszerltethető :hmmmm: pénzkérdése az egész.

Ez igaz, minden pénz kérdése. Kb. 400K lenne az utólagos és nem biztos, hogy be is tudnák szerezni a régi gyártás miatt. Ezért keresek használtat...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: adok-veszek
« Válasz #2284 Dátum: 2011.09.03 21:13:25 »
És jövőre megint jön a nyár... szóval kellene az a klíma. Nem beszélve az őszi párásodásról és a téli jegesedésről. Persze már négy éve így használja a család a Totyit (így nevezzük a drágaszágot) de egyre kevésbé bírjuk a hőséget.
És mi a gond utolag is beszerltethető :hmmmm: pénzkérdése az egész.

Ez igaz, minden pénz kérdése. Kb. 400K lenne az utólagos és nem biztos, hogy be is tudnák szerezni a régi gyártás miatt. Ezért keresek használtat...
Ja uj az persze hogy drága, az uj Corolla is az [rohog]

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: adok-veszek
« Válasz #2285 Dátum: 2011.09.03 21:33:59 »
Veszek 2db használt fos 195/50R15 gummát hátra :) Ha akad, ne engedjétek, hogy kárba vesszen!  :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: adok-veszek
« Válasz #2286 Dátum: 2011.09.04 16:02:04 »
És jövőre megint jön a nyár... szóval kellene az a klíma. Nem beszélve az őszi párásodásról és a téli jegesedésről. Persze már négy éve így használja a család a Totyit (így nevezzük a drágaszágot) de egyre kevésbé bírjuk a hőséget.
És mi a gond utolag is beszerltethető :hmmmm: pénzkérdése az egész.

Ez igaz, minden pénz kérdése. Kb. 400K lenne az utólagos és nem biztos, hogy be is tudnák szerezni a régi gyártás miatt. Ezért keresek használtat...
Az a 400 szerintem reálisan inkább 200 körül lenne..
Persze az is jelentős költség az autó értékéhez viszonyítva.

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: adok-veszek
« Válasz #2287 Dátum: 2011.09.04 19:49:42 »
Ha érdekel valakit még megvan a kocsim eredeti 195 60 15-os Bridgestone-ja, bár most már az 7 éves, de kidobni nem szeretném.
Valamennyit még azért elmennek, nem tragikusan elhasználtak, ha valakit érdekel, írjon privátot, és megegyezünk.
Ja és van egy eredeti balos fényszóróm is motor nélkül, az is eladó....
Auris HSD TS 2015.12

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: adok-veszek
« Válasz #2288 Dátum: 2011.09.04 21:30:03 »
És jövőre megint jön a nyár... szóval kellene az a klíma. Nem beszélve az őszi párásodásról és a téli jegesedésről. Persze már négy éve így használja a család a Totyit (így nevezzük a drágaszágot) de egyre kevésbé bírjuk a hőséget.
A jegesedést a manuál klíma nem fogja neked feloldani, mert +5 fok alatt be sem kapcsol a klímakompresszor. Nem tudom, van-e utastér légszűrőd (pollenszűrő), ha azt tisztán tartja az ember és/vagy rendszeresen cseréli, akkor nem fog zavaróan párásodni.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: adok-veszek
« Válasz #2289 Dátum: 2011.09.05 19:04:44 »
Kmr!

Szóval azt mondod, hogy új klíma 200 körül meglenne? Amennyiben ennyire tájékozott vagy az árakat illetően úgy kérlek ajánlj szervízt amelyik ennyiért bevállalja. Én sajnos ennyiért nem tudok ilyen helyet. Persze bontottat kapnék ennyiért, de a 400at az újra értettem...

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: adok-veszek
« Válasz #2290 Dátum: 2011.09.05 19:08:55 »
Inkább bontott gyári mint új után gyártott, az utólag beszelt(után gyártott) klímákkal több a gond... Ha gyári újról beszélsz akkor tárgytalan kijelentés... de én nem félnék a bontottól...
Bravákba a bontott gyári automata szett 50-60 között +munka...

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: adok-veszek
« Válasz #2291 Dátum: 2011.09.05 19:11:16 »
Igen, van pollenszűrőm. Az anyós ülés elött a kesztyűtartó alatt, szoktam cserélni. Az 5f okról amit írtál viszont nem tudtam. Amúgy tudja valaki, hogy a külső hőmérséklet érzékelőjét hol keresse az ember? Hajlamos a meghibásodásra? Szerencsére még semmi baja az enyémnek, csak kérdezem...

És jövőre megint jön a nyár... szóval kellene az a klíma. Nem beszélve az őszi párásodásról és a téli jegesedésről. Persze már négy éve így használja a család a Totyit (így nevezzük a drágaszágot) de egyre kevésbé bírjuk a hőséget.
A jegesedést a manuál klíma nem fogja neked feloldani, mert +5 fok alatt be sem kapcsol a klímakompresszor. Nem tudom, van-e utastér légszűrőd (pollenszűrő), ha azt tisztán tartja az ember és/vagy rendszeresen cseréli, akkor nem fog zavaróan párásodni.  ;)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: adok-veszek
« Válasz #2292 Dátum: 2011.09.05 21:01:11 »
Eladó 4 db 15" felni rajta 195/55 R15 ös yokohama advan gumikkal.
A gumik kb.:80%-ak a felnin egy darab padkázás nyoma nincs.Ha valakit érdekel az írjon itt vagy pü.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: adok-veszek
« Válasz #2293 Dátum: 2011.09.05 23:03:15 »
Kmr!

Szóval azt mondod, hogy új klíma 200 körül meglenne? Amennyiben ennyire tájékozott vagy az árakat illetően úgy kérlek ajánlj szervízt amelyik ennyiért bevállalja. Én sajnos ennyiért nem tudok ilyen helyet. Persze bontottat kapnék ennyiért, de a 400at az újra értettem...
Én nem gyári újra gondoltam, hanem bontottra.  :flowers:
Bár anno a Corolla Verso-ba Kiskőrösön rakattam be gyári klímát a márkaszervizben és ha jól emlékszem, beszerelve, feltöltve 220k volt a vége. Mondjuk ez egy erősen akciós ár volt, készletkifuttatás alkalmával.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #2294 Dátum: 2011.09.06 07:29:51 »
Ezeknek a Corolláknak 80-100 ezer forint között van a bontós ára, úgyhogy többért nem szabad megvenni (+munkadíj). 2 éve az egyik ismerős rakott a Harmonyjába klímát, 80+munkadíj volt az ára.