Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6654953 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #33825 Dátum: 2016.07.28 14:32:05 »
Tavaly vettem egy DRL fényforrást, amit csak felragasztottam előre. Ezt Taiwanban gyártották elvileg, valami piranha led (superflux 940PWC) Bekapcsol motorindításnál egy kiegészítővel, ami a töltés feszültésgét figyeli.
10 hónapot szépen bírt, majd mindkét oldalon ugyanabban a pozícióban, középen elhalványodott, üzemmelegen pedig nem is világított 2 led
Visszavittem az üzletbe, ahol vettem. Ott azt mondták, mivel nem szakszervíz szerelte be, nem érvényes a garancia és már nem is volt a polcon.
Vettem 2 ilyen ledet 200HUF, beforrasztottam, kicsit más helyre helyeztem a szabályozó elektronikát, hátha az sütötte meg. Egyenlőre jól bírta a Német-Horvátországi utazást (eddig össz. 4e km), többet nem szeretném szétszedni a lámpatesteket.
ilyen a cucc
http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/TUNING-SHOP/VILAGITAS/NAPPALI-MENETFENY-VILAGITASOK/UNIVERZALIS-NAPPALI-MENETFENY/CZ-DRL16-R5-Nappali-Menetjelz%C5%91-Vilagitas-24-Piranha-LED-del-HxMxSz-160x25x40mm.html


A képen látható panel 12V-os, az előtétek is rajta vannak. Van hozzá "festoon" foglalathoz passzoló rugós adapter kábel, meg T10-es kábelt is adnak hozzá, meg még valamilyen másik bajonettes foglalathoz valót is, szóval a lámpatesttől függ, hogy melyiket kell használni. Hátulján öntapadós, semmit nem kell mókolni. Létezik kisebb és nagyobb panel is. Olyan is van, ami 12V-os szofita izzó formájú, abban is benne van az előtét, de azok ált kicsit gyengébbek, mivel kevesebb a hely a LED-eknek. Tapasztalat szerint a sok kis LED több fényt ad, mint a kevés nagy.
Aztán lehet venni a méterre kapható öntapadós LED szalagot is, azok is általában 12V-osak, közvetlenül be lehet kötni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.28 14:35:13 írta kisbal »
Balázs

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33826 Dátum: 2016.07.28 14:39:31 »
üdv kisbal!

Nagyon vigyázz az ilyen kinai cuccokkal, főleg ha belenyúltál utólag, szebb az autó menetfény nélkül, mint kiégve... Sajnos saját tapsztalat, épp nemrég vettem ki a menetfényt.. mondjuk az az én hibámból romlott el..

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #33827 Dátum: 2016.07.29 10:13:32 »
Szia Kami !

Nem száguldottunk felfelé. Ahogy mondod 2.-3. fokozatban, de inkább 2.-ban. Nem siettünk, ez a nap erre volt szánva.
A csúcs, ami háttérben látszik az 2679 m volt. Természetes oda azért autóval nem sikerült felenni.
Már egy ideje hétvégi és kiránduló autónak van használva "csak", de ha használjuk akkor hosszabb útra megyünk vele, pl ilyen helyekre, jól teljesített!  :clap:

Igen, felniközép kupakot keresek logóval.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33828 Dátum: 2016.07.31 23:29:11 »
Jelentem a Carinám szuperül üzemelve hiba nélkül teljesített ismét 3x20 percet a Hungaroringen. Gumik kuka, egyébként minden ok.
Hazafelé érezhető volt, hogy sokkal kisebb gázzal tartotta a 130 km/h-át mint odafelé, kiégett rendesen a rendszer, mondom nektek, hogy ez a motor (4A-FE, 115 paci) szereti a leszabályzási fordulatszámig tartó padlógázos pörgetéseket, mit szereti: igényli!  :D
Sosem adom el ezt az autót!  :wub:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Carina
« Válasz #33829 Dátum: 2016.08.01 07:33:01 »
Matenak:  [rohog]
cujethu : :clap:
FUBA:  :clap: idő?
Lina (kicsikém) 1320 km 4 személy, csurig csomag, klímával 95%-ban autópálya-tempóval 7,4 l. fogyi  (kiégetés így is megvolt  :))

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33830 Dátum: 2016.08.01 11:12:42 »
Gratula Fuba!  :clap:

Én sem adom el, bár most megfordult a fejemben, inkább fényeztettem pár elemet! :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33831 Dátum: 2016.08.01 22:34:16 »
Matenak:  [rohog]
cujethu : :clap:
FUBA:  :clap: idő?
Lina (kicsikém) 1320 km 4 személy, csurig csomag, klímával 95%-ban autópálya-tempóval 7,4 l. fogyi  (kiégetés így is megvolt  :))
Időt megint nem mértem, Unokatesóm (akivel szinte mindig együtt szoktunk gyakorolni mérte az ő autójában, 2:32-es köröket ment, én picit gyorsabb voltam nála, sacc/kb 2:31 tuti megvolt nekem, de lehet a 2:30-at még nem tudom átlépni. Mivel a gumik már megtették a dolgukat és le kell cserélnem ezeket, próbálok esetleg valami jófajta E jelű semi-slick 17"-os gumikat szerezni Toyo R888? Na, azokkal nem lenne gond bemenni 2:30 alá csak nincs kedvem ennyit rászánni... Gondolkodtam még a további magasság csökkentésen is, de utcára az már nagyon gáz lenne, így is leér parkoláskor az orra sok helyen pedig csak 4 cm-el alacsonyabb elvileg mint a gyári. Másik fejlesztésem az a Celica T20-as kormánymű belevarázslása lesz, ha lehetséges egyáltalán, majd kiderül, annak az lesz az értelme, hogy kopptól-koppig nem kell majd több mint háromszor áttekerni a kormányt, elég lesz csak kétszer remélem, mint pl. a Carina GTi-nál! Ha összejön, akkor majd dokumentálom itt a fórumon. A cuccok már megvannak.  ;)
Ha valakinek vannak még költséghatékony ötletei (olcsón), hogyan lehet még gyorsítani kicsi Carinán, akkor ne tartsa magában.  :)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Atesz80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Carina
« Válasz #33832 Dátum: 2016.08.02 17:10:52 »
a Carstyling.hu facebook oldalán van egy Carina (július 29. a dátum ahol a videó van.),ami ugyan nem költséghatékony de azzal lehet,hogy 2 perc alá is bemennél.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33833 Dátum: 2016.08.02 20:55:38 »
a Carstyling.hu facebook oldalán van egy Carina (július 29. a dátum ahol a videó van.),ami ugyan nem költséghatékony de azzal lehet,hogy 2 perc alá is bemennél.
Megtaláltam, köszi!
https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fxoautosport%2Fvideos%2F10154530799509206%2F&show_text=1&width=560"
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.02 21:01:03 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #33834 Dátum: 2016.08.03 00:01:50 »
Gázpedál jeladó? Van benne olyan? Hisze bowdenes..De már az fogalmazódik meg egyre jobban bennem,hogyvissza kerül az etredeti motorja.gyűrűzve és csapágyazva.Persze csak akkor ha ez elég lenne  a boldogsághoz.Nem tudni mennyit mentek vele olaj nélkül

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
Re:Carina
« Válasz #33835 Dátum: 2016.08.03 10:57:02 »
üdv kisbal!

Nagyon vigyázz az ilyen kinai cuccokkal, főleg ha belenyúltál utólag, szebb az autó menetfény nélkül, mint kiégve... Sajnos saját tapsztalat, épp nemrég vettem ki a menetfényt.. mondjuk az az én hibámból romlott el..

Szia Kami!

Hát megrémítettél. Volt egy kínai cucc is bent 2 hétig, azt hamar kidobtam. Ez a mostani úgy tűnik minőségi cucc. Persze van a rendszerben egy biztosítékkal ellátott vezérlő modul is. Nem félek, de mondd hogyan előzhetném meg a kiégést...
http://www.ahifi.cz/modul-keetec-as-drl.html


Balázs

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Carina
« Válasz #33836 Dátum: 2016.08.05 21:44:29 »

Ha valakinek vannak még költséghatékony ötletei (olcsón), hogyan lehet még gyorsítani kicsi Carinán, akkor ne tartsa magában.  :)
Ingyen odaadom a portolt, rövidített szívócsöves szívókamrám  :lol:
(talán megérné kisebb átmérőjű kerékkel futnod. A kérdés, hogy ezen a pályán a végsebesség, vagy a gyorsulás a lényeg?)

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #33837 Dátum: 2016.08.07 21:07:02 »
Sziasztok!

Grat FUBA!

Tegnap hazaérve Horvátból kétes érzéseim lettek a kisasszonnyal, de nyugtatom magam hogy jók az értékek. Persze kinek milyen a lába ugye.
Nem tudom mennyire reális de első kattanásig, és írva minden.
4 személy, tele a csomi, ül a kisasszony segge, végig klíma, többnyire autópálya, de a legkisebb fogyasztásom 7,6, a legtöbb tegnap ami 9 óra utazást jelentett amiből az első 1 óra araszolás 40-el, aztán tempó 130, újra 20 perc 40-el, megint tempó, teli tankkal indulva 613km után újra tele tankolva 48L kattanás, 8L fogyasztásra jött ki.


schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #33838 Dátum: 2016.08.07 21:11:26 »
Megtudjátok mondani mielőtt szétszedem az első hangszorót, hogy mekkora való bele, és milyen mélyet szabad venni? Pioneert szeretnék bele, mert a gyári eléggé recseg már. 

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33839 Dátum: 2016.08.08 01:20:20 »
Ingyen odaadom a portolt, rövidített szívócsöves szívókamrám  :lol:
(talán megérné kisebb átmérőjű kerékkel futnod. A kérdés, hogy ezen a pályán a végsebesség, vagy a gyorsulás a lényeg?)
Neked oly is van? Miért nem használod?
A kisebb kerékre bizony én is gondoltam, ezen a gumin el is gondolkodtam, mondjuk nagyon hülyén állna...:
http://hirdetotabla.duen.hu/alkatre_z/felnigumi/170580r14a048jgumikeladk207113
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...