Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786526 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2070 Dátum: 2014.12.18 20:32:26 »
Ez nálam is van még mindig, pedig új a kuplung mindennel együtt, váltócsapágyak is le lettek már csekkolva. Rejtély.

Nekem is volt teljes kuplungcsere, de nem oldotta meg ezt a hangot, szóval marad így, ami azért rossz, mert a motor meg annyira csendes és szépen jár, de bejön ez a zörgés, és olyan mintha a szomszéd a frissen teregetett ruha mellé kirakta volna a disznótrágyát :(

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2071 Dátum: 2014.12.19 19:40:20 »
Így leírva úgy hangzik,mintha nyeles tengely hiba lenne. Vagy kinyomó csapágy,de gondolom az akkor cserélve volt.

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2072 Dátum: 2014.12.23 18:05:00 »
Sziasztok,

Szétszedtem a műszerfalat, ott sikerült minden izzót kicserélnem, jó erősen világít a kilométer óra állás, és az idő, azonban a középkonzolban nem tudtam kicserélni az izzókat. Nekem még a modellfrissítés előtti Ave van, s a ventillátor, de inkább a "terelő" kapcsolója még rudazatos megoldású. Van esetleg valakinek valami tapasztalata, vagy jó tippje, hogyan tudom szépen óvatosan szétszedni, hogy ott is tudjak izzót cserélni?
Még egy dolog, eddig minden autósboltban elutasítottak, hogy a műszerfal világításhoz nincsen nekik foglalat... Honnan tudnék szerezni olyat, van valami jó beszerzési forrásotok esetleg?

Köszönöm előre is!
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2073 Dátum: 2014.12.23 18:41:03 »
ebay
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2074 Dátum: 2014.12.23 19:22:27 »
Sziasztok,

Szétszedtem a műszerfalat, ott sikerült minden izzót kicserélnem, jó erősen világít a kilométer óra állás, és az idő, azonban a középkonzolban nem tudtam kicserélni az izzókat. Nekem még a modellfrissítés előtti Ave van, s a ventillátor, de inkább a "terelő" kapcsolója még rudazatos megoldású. Van esetleg valakinek valami tapasztalata, vagy jó tippje, hogyan tudom szépen óvatosan szétszedni, hogy ott is tudjak izzót cserélni?
Még egy dolog, eddig minden autósboltban elutasítottak, hogy a műszerfal világításhoz nincsen nekik foglalat... Honnan tudnék szerezni olyat, van valami jó beszerzési forrásotok esetleg?

Köszönöm előre is!

Azt hiszem, a középső tekerőt kell lehúzni, és utána ugyanúgy kijön a középkonzol, mint az automata klímás változatokban. Az E12 Corollánál legalábbis így van.

bossery

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2075 Dátum: 2014.12.25 16:30:26 »
Sziasztok, új vagyok, a múlt héten vettem az autót, a 28-as sorszámú Avensis 2.0 LSE Sol kivitelű autót egy ismerőstől. Első benyomásaim pozitívak, bár nem ezt terveztem venni, de hallgattam az eszemre és a megérzésemre, hogy egy ismert előéletű autóval nagyon rosszul nem járhatok.
Viszont lenne is kérdésem, az összes pótkulcs megvan az autóhoz, amiből egy nyerskulcs volt, de távirányítós. Le is másoltattam, viszont nem tudom, hogyan lehet megtanítani az autónak a kulcs immóját. Riasztót, ajtót nyitja, zárja de nem indít.
Van erről valami leírás?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2077 Dátum: 2015.01.05 20:29:16 »

Az első tulaj tisztában van mije van :)
Az hagyján, hogy Sol, de hogy lehet ilyen igénytelen, hogy mosás nélkül, kotúsan fotózza le?!
Meg sem nézném emiatt az autót. Valszeg másra sem volt több igénye vele kapcsolatban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2078 Dátum: 2015.01.05 22:38:40 »
Az hagyján, hogy Sol, de hogy lehet ilyen igénytelen, hogy mosás nélkül, kotúsan fotózza le?!
Meg sem nézném emiatt az autót. Valszeg másra sem volt több igénye vele kapcsolatban.
Áhh esélytelen tisztán tartani a kocsit a napokban. Mire hazaérsz egy mosóból vidékre, már fel van verve sárral. Enyém is retek, de hát nem érek haza világosban, úgyhogy Vasárnapig retek is marad ...
Van rajta 3 réteg nano viasz, majd az megvédi ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2079 Dátum: 2015.01.05 22:43:18 »
Áhh esélytelen tisztán tartani a kocsit a napokban. Mire hazaérsz egy mosóból vidékre, már fel van verve sárral. Enyém is retek, de hát nem érek haza világosban, úgyhogy Vasárnapig retek is marad ...
Van rajta 3 réteg nano viasz, majd az megvédi ...
Ennyi. De, ha egy komoly érdeklődő menne érte megvenni, csak lecsapatnád, nem?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2080 Dátum: 2015.01.05 22:49:59 »
Ennyi. De, ha egy komoly érdeklődő menne érte megvenni, csak lecsapatnád, nem?
Valszeg, de mire hazaérnék nem nézne ki sokkal jobban. Igaz most 700km kosz van rajta, nem 20.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2081 Dátum: 2015.01.05 23:28:09 »
Valszeg, de mire hazaérnék nem nézne ki sokkal jobban. Igaz most 700km kosz van rajta, nem 20.
Na, hát ez a nem mindegy. Nézd meg a felnijeit, azokon kb 20.000km kosza van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2082 Dátum: 2015.01.05 23:33:46 »
Na, hát ez a nem mindegy. Nézd meg a felnijeit, azokon kb 20.000km kosza van...
A sarkítást hagyd meg nekem :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2083 Dátum: 2015.01.06 12:00:32 »
Sziasztok!

Tegnap sajnos beletolattak az autómba, de szerencse a szerencsétlenségben, hogy úgy tűnik csak a bal hátsó lámpa bánta, lökhárító vagy lemez nem sérült. Az eseményről ne is essék több szó.
Ma körbetelefonáltam a szóba jöhető bontókat, önjelölt bontósokat, de jelenleg sehol sem találok hozzá bontott gyári, facelift utáni lámpát (szedán). Igen, még a Japkerben sincs, pedig az nagy szó!
Gyári új nincs épelméjű áron, szar utángyártottat, (Depo, Tyc, Polcar, stb) meg nem teszek bele még ha olcsó is.
Mivel a gyári is Valeo, ezért az még szóba jöhet, de azt sem találok jelenleg sehol.
Bármilyen segítséget szívesen fogadok.

Üdv:
BF

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2084 Dátum: 2015.01.06 14:00:44 »
Ennyi. De, ha egy komoly érdeklődő menne érte megvenni, csak lecsapatnád, nem?
Én próbaképp meghirdettem a kocsit,vasárnap délelőtt jelentkeztek érte,hogy megnéznék. Így nézett ki 1 órával a megtekintés előtt 1800 km-nyi Erdély szilveszterezés oda-vissza után.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus