Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1779894 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10350 Dátum: 2016.10.21 10:25:24 »
Értem én miről van szó, az összköltséget tekintve minél olcsóbban négykerekűt. Én azonban figyelembe veszem az idősebbek számára fontos kuplung nélküliséget, és a hosszútávon is ténylegesen alacsony fenntarthatóságot, ezért ajánlom a YHSD-t. Ami mellett más érvem nincs is, HSD-ként a jelenlegiek közül a legalja (technológiailag), és az alsó kategóriás autók közül is van nála jobban kihasználható/izgalmasabb, olcsóbb/ jobb anyaghasználatú/ ... .
A Suzuki mellett gondolom a Dacia- Lada vonaltól is elzárkózik.
Ebben a kategóriában a listaár és a valós vételár között csak pár % lehet az eltérés, eleve kicsi a kisker. árrés. Kifutó típus lehet akcióban, de valószínűleg nem a fapadosokból.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10351 Dátum: 2016.10.21 11:13:16 »
új kocsiból én azt venném, amelyik a legjobban tetszik. meg amelyik a legjobb áron elhozható. nagyjából ugyanannyi a fenntartásuk, különösen, ha a teljes bekerülési költséget nézzük vételárral, amortizációval stb

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10352 Dátum: 2016.10.21 11:35:46 »
Egy kedves ismerősöm, nyugdíjas korú, lecserélné jó tizenéves és egyre rakoncátlanabb PUG 206-osát egy hasonló méretű új kisautóra. Elvárás nem sok: 5 ajtós legyen, benzines, minél olcsóbb, és minél olcsóbban fenntartható. Ebből következően kisturbósok hátrányban. Suzukit nem szeretne, mert volt neki korábban, de ellopták.(Nem fogod tudni neki elmagyarázni, hogy ez a Suzuki már nem az.)
Első kérdés, hogy mi jöhet szóba, mint típus, a második, hogy és az mennyibe kerül. Listaárakat én is meg tudok nézni, van-e arról valakinek tapasztalata, hogy ebben a szegmensben mennyire rugalmasak az árak?
Szalonautók közül Fiesták, Micrák és Piccantok/I 10-esek vannak zömmel, egy kicsit feljebb még bejönnek a Corsák, Cliok.
Pár házzal arrébb egy nyugdíjas házaspár hasonló megfontolásokból literes Yarist vett. Mondta, hogy városon kívül nem túl fürge, de nyugdíjas tempóban tökéletes nekik mindenre. Most nézem, hogy ezeknek 3 millió körül van az ára.
Jómagam is nézegettem ingázóautónak az 1,33-ast, de annyiba kerül majdnem(~5millió basszus...), mint egy teljes értékű kocsi. És fogyaszt is annyit. :eek:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10353 Dátum: 2016.10.21 12:18:08 »
És dejó megvenni majd az ilyen nyuggdíjasoktól az így megúnt kocsit. Mi nekünk így sikerült az 1.33-as Yaris-t 6 évesen kifogni 27ezer km-el.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10354 Dátum: 2016.10.21 15:06:14 »
Ford Fietát esetleg érdemes megnézni, árakkal nem vagyok képben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10355 Dátum: 2016.10.21 16:34:35 »
Én nálam jelenleg egy egykettes turbós Fabia kombi van. 8,1 liter/100 km a fogyasztása.  :whistling:

Ehhez képest a P3 4,2-4,6 literes "étvágya"  nulla, a fedélzet meg legalább egy harmaddal nagyobb, az úttartásról, meg egyebekről ne is ejtsünk szót.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10356 Dátum: 2016.10.21 17:08:11 »
Értem én miről van szó, az összköltséget tekintve minél olcsóbban négykerekűt. Én azonban figyelembe veszem az idősebbek számára fontos kuplung nélküliséget, és a hosszútávon is ténylegesen alacsony fenntarthatóságot, ezért ajánlom a YHSD-t.
Értem, hogy érted, de ez, amit írsz, nem sokaknak ér meg 1,5M Ft pluszkiadást. (Eleve feltételezi a meglétét...) Évente párezer km-es futásteljesítmény mellett pedig soha nem jön vissza a felár, ha meg hitelre veszi, mégannyira se.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10357 Dátum: 2016.10.21 17:12:11 »
Értem, hogy érted, de ez, amit írsz, nem sokaknak ér meg 1,5M Ft pluszkiadást. (Eleve feltételezi a meglétét...) Évente párezer km-es futásteljesítmény mellett pedig soha nem jön vissza a felár, ha meg hitelre veszi, mégannyira se.
Csomó kis városi csettegő kapható automata vagy CVT váltóval. Nem kell feltétlen hibridbe csücsülni, főleg ha 0km-es kocsiban gondolkodnak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10358 Dátum: 2016.10.21 17:24:39 »
Ford Fiestát esetleg érdemes megnézni, árakkal nem vagyok képben.
KIA Picanto, 2.6M, KIA Rio 3.0M. 
A Fiesta elvben jó lenne, de csak akkor olcsó, ha hitelre veszed - azaz mégsem olcsó, hiszen kamat formájában mégiscsak visszaadod az engedményt. Tehát ez kilőve, Igazából így felületesen nézve már az a kérdés, hogy I10, vagy Picanto? A hahun ezt lehet találni, mint legolcsóbbak:
Kia
Hyundai.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10359 Dátum: 2016.10.21 17:25:17 »
Nem értem miért van ez az előítélet hogy az öregeknek csak automata jó. Aki 40 éve kézi váltós autót vezet, attól senki se várja el, hogy automatára csak úgy pikk-pakk át tud szokni. Egy bizonyos életkor felett az ilyen változások drámaiak tudnak lenni, pl. a folyamatos kudarcélménynek az lehet a következménye, hogy inkább nem vezeti többet az autót, mert annyira nem szokta meg és nem tudja magát rávenni, hogy megtegye.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10360 Dátum: 2016.10.21 17:26:26 »
Csomó kis városi csettegő kapható automata vagy CVT váltóval. Nem kell feltétlen hibridbe csücsülni, főleg ha 0km-es kocsiban gondolkodnak.
Tudom, de egy ember, aki 50 évig botváltós benzines autót vezetett, 70 éves fejjel nem fog mással kísérletezni. Ebben a korban már eléggé meg tudja zavarni az embert, ha valami nem a megszokott sztereotípiák szerint történik.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10361 Dátum: 2016.10.21 17:27:02 »
Nem értem miért van ez az előítélet hogy az öregeknek csak automata jó. Aki 40 éve kézi váltós autót vezet, attól senki se várja el, hogy automatára csak úgy pikk-pakk át tud szokni. Egy bizonyos életkor felett az ilyen változások drámaiak tudnak lenni, pl. a folyamatos kudarcélménynek az lehet a következménye, hogy inkább nem vezeti többet az autót, mert annyira nem szokta meg és nem tudja magát rávenni, hogy megtegye.
Na, pont ezt írtam... ;)
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10362 Dátum: 2016.10.21 17:27:46 »
A Fiesta elvben jó lenne, de csak akkor olcsó, ha hitelre veszed - azaz mégsem olcsó, hiszen kamat formájában mégiscsak visszaadod az engedményt. Tehát ez kilőve, Igazából így felületesen nézve már az a kérdés, hogy I10, vagy Picanto? A hahun ezt lehet találni, mint legolcsóbbak:
Kia
Hyundai.
A KIA meg a Hyundai ugyanaz a gyártó, igazából náluk a KIA a kommerszebb vonal, a Hyundai pedig a prémium vonalat képviselné elvileg. A cee'd is pl. az I30-ra épül.
Elvileg, mert én személy szerint, szubjektíve, nem látok akkora különbséget, mint mondjuk egy Toyota meg egy Lexus között.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.21 17:30:45 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10363 Dátum: 2016.10.21 17:30:06 »
Igen, ezek is olyan ikrek, mint volt pl. a Sharan - Alhambra . Galaxy, vagy az Aygo - C1 - 107. Ez azt is jelenti, hogy minőségileg ugyanazok? Mert akkor nem vitás, hogy a Kiát kell választani, ha másért nem, a 7 év gariért...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10364 Dátum: 2016.10.21 17:33:46 »
Igen, ezek is olyan ikrek, mint volt pl. a Sharan - Alhambra . Galaxy, vagy az Aygo - C1 - 107. Ez azt is jelenti, hogy minőségileg ugyanazok? Mert akkor nem vitás, hogy a Kiát kell választani, ha másért nem, a 7 év gariért...
Konkrétan testvérek, mert a KIA márka konkrétan a Hyunday tulajdona (lásd előbbi Toyota vs Lexus párhuzamot).
Na igen, a 7 év gari, az jó ütőkártya. Én 5 év után úgy adtam el a cee'd-et, hogy bátram mondtam, van még rá 2 év gari. A garancia fedezett nálam mindent amit kellett - szerencsémre semmi kirívó dolgaim nem voltak. Ezért, ha valakinek fontos lehet még az értéktartás, akkor egy Kiával nem jár rosszul ilyen szempontból.
(újonnan 3,7M-ért vettük a cee'd-et, és 5 év után 2,1-ért számította be márkakereskedés)