Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1779846 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9120 Dátum: 2015.02.28 10:40:50 »
Nem jön be... mert utána kezdheted elölről, hisz el fognak megint romlani a legrégebben kicseréltetett dolgok. Mi is ebbe a csapdába estünk a nyavalyás Audinkkal. Így sikerült 6 év alatt 600 ezret rákölteni, 1995-2001 közötti árfolyamon. :nonono:

Honda-fórumról:

Hááát nem tudom.
Amikor bmw-m volt, kb. minden héten szerelőnél volt...
Persze erre lehet azt mindani, hogy belenyúltam, de az öcsém is bele nyúlt? Meg kb. az összes bmw-s ismerős? Tök mindegy hogy diesel vagy benzines, a 20is-en a lánc szakadt el, a 20d-n a motor állt be (éjjel hívott a haver, a feleségem yaris-ával húztam el a szerelőig :) ), a másik dieselen a turbo ment szét, szal lényeg a lényeg, hogy nem tudok olyat mondani, amivel ne lett volna bő (!) szopás...ha kevesett futott, ha kintről hozott tök mind1.

Honda. 14 éve hajtom. (volt közte 2 vti, 1.4-es, acc. sőt egy 1.3-as 5 gen. is) és a szerelés kb. kimerűlt a tuningolásban. :)
Leszámítva a kötelező dolgokat mint pl. olaj vagy fék csere, ilyesmi...

Maradok a japónál.


1 évig hajtottam egy 2000-es e46 320ci-t,valós 195000km volt benne,rengeteg típushibája van amik nálam előjöttek:
-ajtó kéder leszakadt,lógott,gyári 60e bontott nincs,mert mind szar,maradt a szigetelőszalag.
-hátsó futómű bekötési pontoknál kirohad,javítása 300e ft lett volna,ezt talán 2001től javították már.
-ülés foglaltság jelző,légzsák lámpa emiatt égett,ennek a javítása csak pár tízezer.
-centrálzár nem mindig nyitott,szerelő nem tudta megcsinálni.
-digit klímán nem tudtam állítani hova fújja a levegőt,100 ezres tétel lett volna a javítása,mert ki kelllett volna bontani a műszerfalat is
-egyik gyújtótrafó megadta magát
-egyszercsak(persze télen)nem fújt meleget a klíma,termosztát jó,megint csak műszefal kiszedés kellett volna
-tansapka ajtót nem lehet becsukni,ezt egy 100forintos rugó megoldotta.
ezek után elkelt az autó.
negyedik Hondámat hajtom egyikkel sem volt ennyi gond,pedig mind öregebb,többet futott volt.
A BMW,és a legtöbb német márka 5-6 éves koráig megbízható,utána problémásak.
Senki ne magyarázza meg hogy egy 1x éves Hondát és egy BMW-t ugyanannyiba kerül fenntartani

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9121 Dátum: 2015.02.28 10:55:43 »
fenéket. egy 200ezret futott autó áráért kapott összeg még szabad szemmel is látható. ha üzemképes, egyszerűen eladják kelet-európába. sőt, EU-n belül is elviszik. nem hülye a német, hogy kidobjon pénzt az ablakon. a náluk lefutott 200ezer után az autók legnagyobb része második életet kezd keletebbre.
Bocs, de nem vagy képben. Igen, VAN, aki eladja. De rengetegen inkább kidobják - amikor mondjuk lejár a TÜV, ér az autó 1500 eurót, és 2000-be kerülne, hogy újra átmenjen a TÜV-ön. És ez nem rendkívüli, mert kint jóval drágább a javíttatás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9122 Dátum: 2015.02.28 10:59:57 »
igen elvárom. Bepi kocsijának meg gyári hibája volt ahogy az egész szériának. miért nem tett a toyota anno valamit a garis cserén kívül? évekig gyártottak egy  rossz motort.
Talán, mert azok alatt az évek alatt ki sem derült a probléma? Mert az ilyen motorokkal szerelt autók még nem futottak azalatt az idő alatt annyit, hogy előjöjjön a dolog.

"Rossz" motor...  [rohog] [rohog] [rohog] Tudod, mi a rossz motor, bakker  :) ? Amiben szétmegy a vezérlés, és tönkretesz mindent - mint sok német csoda motorja  :lol:

Elvárod? OK, biztos jó dolog elvárni totál ésszerűtlen és alaptalan dolgokat. Ezért vettél Skodát is, gondolom - mert annak aztán sosem kell a motorját megbontani.

Ejj, de nem értem én az ilyet. Kiszállsz a jóból önként, és utána írsz ilyeneket. Nem értem  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.28 11:02:01 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9123 Dátum: 2015.02.28 11:08:03 »
215e van a  skodában minden apró fazsom baja van (hőgomba, termo, beázás, hibakód jön-2 nap múlva elmegy  :lol:)   de szétboritani a motort nem kell! (egyenlőre)   innentól lehet mérlegelni hogy apró hibák vs motorbontás.
Ez tényleg kérdés? Egy előre tervezhető, 150 ezerbe kerülő, az autó használhatóságát nem befolyásoló, egyszeri javítás - vs. egy rakás olyan dolog, ami rendszeresen, előre nem látottan okoz bosszúságot, és költséget? Hát ha neked ez tényleg nem egyértelmű, akkor sanszos, hogy megint úgy jársz majd, mint a Fabiával. Ott meg épp az volt a para, hogy jaaaj, csak ne rohadjon, legyen minél fiatalabb. És? Jó, hogy nem rohad, de "minden apró fa..om baja van"? Annyira jó, hogy most támasztottál egy újabb totál irreális feltételt? Hogy egy 200 fölött futott motorhoz ne kelljen hozzányúlni? Ejj, nem könnyíted meg a dolgodat.

(Ja, amúgy szerintem hőgomba és termosztát, azok nem is annyira "apró" hibák.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9124 Dátum: 2015.02.28 11:11:08 »
Honda  ;) Esetleg Lancer ? :)
Azt se gondolja senki, hogy azok hibátlanok. Nincs kevesebb gond velük, mint egy Toyotával - főleg, ami a Lancert illeti: a Mitsubishivel általában több a gond, mint a Toyotával meg a Hondával.

Viszont ha kell hozzájuk valami, azt drágábban és adott esetben nehezebben találsz, mint egy Toyotához (amiből többet adtak el).

Persze, ettől még ezek jó választások, az tény  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9125 Dátum: 2015.02.28 11:42:53 »
A navin mit kell frissíteni? mióta az eszemet tudom, kb. ugyanazok az utak vannak, kivéve pár divatos körforgalmat, vagy esetleg elkerülő utat, de mivel nem vagyok satu, ezért meg szoktam nézni, hogy hova megyek, és hogyan jutok el oda. Nem használok navigációt, csak a legvégső esetben.
Térképet azért illik. Bár lehet te szerencsésebb környéken laksz ilyen szempontból, felén azért 10 év alatt elég sokat változtak a dolgok.

Miért ne számítana egy xenonos autónál a fenntartási költség? Ezt nem értem. Amúgy nem kell 200ezerért lámpát venni, vannak bontók is a világon.
Nekem még elég uri-murinak tűnik ez a Xenon, bár lehet hogy csak ezek az újak költségesebbek.

Ave 1 ügyben nem tudok mit mondani, sose ültem benne sehol, nem is tetszik, nem is merült fel, mint lehetséges verzió.
Ave2 felmerült, de le is beszéltek a szerelők.
Ave2-ről lebeszéltek a szerelők?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9126 Dátum: 2015.02.28 11:46:01 »
Amúgy de, a nagyjuk bontóban végzi... Rengeteg olyan autó, aminek itthon még sokan örülnek:
Javitottam :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9127 Dátum: 2015.02.28 12:05:38 »
Térképet azért illik. Bár lehet te szerencsésebb környéken laksz ilyen szempontból, felén azért 10 év alatt elég sokat változtak a dolgok.
Nekem még elég uri-murinak tűnik ez a Xenon, bár lehet hogy csak ezek az újak költségesebbek.
Ave2-ről lebeszéltek a szerelők?

Szerencsésnek mered nevezni, hogy nem fejlesztik az úthálózatot?  [rohog]
A xenonnal nem tudok mit csinálni, benne volt, jól világít, örülök neki. Majd ha nem világít, nem örülök.

Elsősorban a 2.2-es dízelről beszéltek le, másodsorban a dízelről, meg az 1.8-asról harmadsorban rájöttem, hogy a többi motorral többet esznek, mint amennyit én szeretnék tankolni.
kisa
born to ride

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9128 Dátum: 2015.02.28 12:11:38 »
Szerencsésnek mered nevezni, hogy nem fejlesztik az úthálózatot?  [rohog]
A xenonnal nem tudok mit csinálni, benne volt, jól világít, örülök neki. Majd ha nem világít, nem örülök.

Elsősorban a 2.2-es dízelről beszéltek le, másodsorban a dízelről, meg az 1.8-asról harmadsorban rájöttem, hogy a többi motorral többet esznek, mint amennyit én szeretnék tankolni.
Jah, úgy más: ha kaptad hozzá, akkor ki kell próbálni, biztos jó.
Igen, a dízel mocikról én is hallottam hogy nem ajánlottak, családi kombit meg az ember dízelben tud csak elképzelni
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9129 Dátum: 2015.02.28 13:02:00 »
Honda  ;) Esetleg Lancer ? :)
nem vagyok hondás. tudom hogy jók de nekem a kiskombi a kategóriám.  :hug:
hondában mitsuban olyan nincs
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9130 Dátum: 2015.02.28 13:06:04 »
Irrealis elvaras. Ha ilyen elvarasaid vannak, tényleg vegyél új autót, ne 10 év felettit. Palack is es en is leírtuk az ide vonatkozó lényeget.


lehet tényleg túl sokat várok el. nekem volt egy 22 éves toyotám árkon bokron át, 10e km alatt utánatöltöttem vagy fél liter olajat és nulla liter vizet.  annak miért volt jó a motorja? 70e kmt mentem vele cseréltem vagy 4 gyertyát, olajakat, és ennyi.  még akksit se vettem bele se vezérlés se semmi.  Jó az ideje itt volt már mielőtt eladtam de akkor is..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9131 Dátum: 2015.02.28 13:09:15 »
Ez tényleg kérdés? Egy előre tervezhető, 150 ezerbe kerülő, az autó használhatóságát nem befolyásoló, egyszeri javítás - vs. egy rakás olyan dolog, ami rendszeresen, előre nem látottan okoz bosszúságot, és költséget? Hát ha neked ez tényleg nem egyértelmű, akkor sanszos, hogy megint úgy jársz majd, mint a Fabiával. Ott meg épp az volt a para, hogy jaaaj, csak ne rohadjon, legyen minél fiatalabb. És? Jó, hogy nem rohad, de "minden apró fa..om baja van"? Annyira jó, hogy most támasztottál egy újabb totál irreális feltételt? Hogy egy 200 fölött futott motorhoz ne kelljen hozzányúlni? Ejj, nem könnyíted meg a dolgodat.

(Ja, amúgy szerintem hőgomba és termosztát, azok nem is annyira "apró" hibák.)

Palaczk , ezek a bohóckodások a fóbia kis hibáival pár ezer ft-ok. nem százezrek.  idő és idegesség elismerem.
amúgy a hibák a megjelenés után gyakran pár nappal eltűnnek.. [rohog]  csak valami önmegsemmisítő progi el nem induljon a skodában.. :whistling: [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9133 Dátum: 2015.02.28 13:31:14 »
Palaczk , ezek a bohóckodások a fóbia kis hibáival pár ezer ft-ok. nem százezrek.  idő és idegesség elismerem.
amúgy a hibák a megjelenés után gyakran pár nappal eltűnnek.. [rohog]  csak valami önmegsemmisítő progi el nem induljon a skodában.. :whistling: [rohog]
Nézd, szerintem Te továbbra is csak nyugtatgatod magad amiatt, hogy a Skodát jó döntésként vetted az AveI helyett. Oké, tedd ezt, nincs igazad, de leked rajta.

 ;) :surrender: :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9134 Dátum: 2015.02.28 13:38:14 »
lehet tényleg túl sokat várok el. nekem volt egy 22 éves toyotám árkon bokron át, 10e km alatt utánatöltöttem vagy fél liter olajat és nulla liter vizet.  annak miért volt jó a motorja? 70e kmt mentem vele cseréltem vagy 4 gyertyát, olajakat, és ennyi.  még akksit se vettem bele se vezérlés se semmi.  Jó az ideje itt volt már mielőtt eladtam de akkor is..
A 22 éves faék Toyotádat ne hasonlítsd egy sokszorosan összetettebb típushoz. Annak is megvolt a maga hibája. Az enyémnek gyakorlatilag a gyűrűk az egyetlen komoly típus hibája. Több, viszont gyakorlatilag nincs vele.
Más, hasonló kategóriás típus, pedig sokkal kiszámíthatatlanabb ennél. Alattomos hibáktól hemzsegnek az EU gyártmányok. A tied is. Vajon mennyire nyugodtan mernél elindulni külföldre, mondjuk ma délután? Bíznál annyira a Skodádban, hogy a folyamatosan jelenlévő sok kis *** ellenére is útnak indulnál, tudva, hogy egyetlen szíjszakadás összeveri a motorod belsejét? Ilyen esély nálam nincs.  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i