Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1780015 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8655 Dátum: 2014.12.07 17:44:23 »
Nem értek veletek egyet, és rengetegen szintén nem:  az igazi komoly autó csakis szedán lehet. Csak az lehet elegáns, menő és a csomagnak egyébként is külön "szekrényben" a helye. Aki meg cuccol az vesz furgont, kombit, vagy valami nem igazi autónak látszó járgányt. :tt2:
És akinek nem telik S Mercire egy kis szedánnal mégis  egy kicsit beljebb van- így gondolják.
Jaja... Indiában, Belorussziában, Marokkóban, Bangladesben  :flowers: ... és sajnos, igen, Magyarországon is így gondolják (hála a sok keleti vacaknak, amik három évtizeden át uralták az utcaképet).

Nyugat-Európában pedig nem :) ! És nekem inkább az a mérce  :szemez: ... bár mércétől függetlenül is kevésbé tetszik a szedán 3 dobozra széttagolt formája. Az nekem csak a felső kategóriában elfogadott - jobb híján. De ahol van alternatíva, ott számomra nyárspolgári és maradi, ráadásul totál ésszerűtlen dolog a szedán választása.

(Most majd jön csufár vagy mondi, és leírja, hogy bezzeg olyankor meg hülyének tartom a nyugatiakat, mikor nem vesznek Lexust. És, bizony, olyankor hülyék is  :winkiss: !)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8656 Dátum: 2014.12.07 17:48:34 »
akinek nem telik s mercire, vagy legalább egy e-klasséra, az ne akarjon úgy csinálni, mintha mégis. ez olyan, mint a parkettamintás linóleum. egy rendes lépcsős háthoz legalább 480 centi kell.

ami meg a menőséget illeti, az SUV vagy a crossover. egy négyajtós minden, csak nem menő...
Kivéve, ha S, vagy 7, vagy A8, vagy LS, vagy esetleg XJ van a hátuljára írva  ;) ... mert olyankor azért elég menő. Meg még pár egyéb esetben is.

De amúgy egyetértek veled  :yes: ! Azt nem értem, miként láthatod esetlennek a ferdehátú Scorpio szerintem roppant elegánsra és harmonikusra sikerült, nyújtott, szép formáját  :?: ... dehát már megszoktam, hogy design-kérdésekben érik az embert a legnagyobb meglepetések.

Ja, és music szerint az aktuális Polo sem szép  :eek: ::) :sorcerer: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8657 Dátum: 2014.12.07 18:20:13 »
Itt legtöbben családosak, kisgyerekesek fordulnak meg, sok cuccal mennek nyaralni, kiránulni és nagyobb tárgyak fuvarját is maguk oldják meg. De nem mindenki gondolkodik így: utazáshoz, egy táska, vagy szatyor kell, max. 1-2 bőrönd  és kész, nem akarnak nehéz tárgyakat szállítgatni stb.
Teljesen megfelelő nekik egy szedán :yes: pláne ha még az is tetszik nekik.
Pl egy Civicből is én inkább szedánt vállasztanák mint egy ufot :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8658 Dátum: 2014.12.07 18:20:23 »
Nem értek veletek egyet, és rengetegen szintén nem:  az igazi komoly autó csakis szedán lehet. Csak az lehet elegáns, menő és a csomagnak egyébként is külön "szekrényben" a helye. Aki meg cuccol az vesz furgont, kombit, vagy valami nem igazi autónak látszó járgányt. :tt2:
És akinek nem telik S Mercire egy kis szedánnal mégis  egy kicsit beljebb van- így gondolják.
erről a típusról beszélünk?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8659 Dátum: 2014.12.07 18:24:03 »
Itt legtöbben családosak, kisgyerekesek fordulnak meg, sok cuccal mennek nyaralni, kiránulni és nagyobb tárgyak fuvarját is maguk oldják meg. De nem mindenki gondolkodik így: utazáshoz, egy táska, vagy szatyor kell, max. 1-2 bőrönd  és kész, nem akarnak nehéz tárgyakat szállítgatni stb.
Teljesen megfelelő nekik egy szedán :yes: pláne ha még az is tetszik nekik.
Pl egy Civicből is én inkább szedánt vállasztanák mint egy ufot :yes:
Alapból nekem nincs bajom a szedán formával, az E11-es Corollából pl. éppen azért vettem anno 4 ajtóst, mert nagyon tetszett.
De ettől még nem gondolnám praktikusnak, és épp a malacorrú volt az utolsó csepp, hogy soha többé ne vegyek olyat. Két probléma van a szedánokkal: kicsi a csomagtérnyílás, így nagyon behatárolt, mi fér bele (alprobléma: felfelé nem bővíthető szemben az összes többi karosszériaformával), és hogy nincs hátsó ablaktörlője. Nagyobb sebességnél nem gond, hiszen a légörvények eltakarítják a csapadékot. Na de városban, pláne nagyobb forgalomban?
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8660 Dátum: 2014.12.07 18:31:59 »
Alapból nekem nincs bajom a szedán formával, az E11-es Corollából pl. éppen azért vettem anno 4 ajtóst, mert nagyon tetszett.
De ettől még nem gondolnám praktikusnak, és épp a malacorrú volt az utolsó csepp, hogy soha többé ne vegyek olyat. Két probléma van a szedánokkal: kicsi a csomagtérnyílás, így nagyon behatárolt, mi fér bele (alprobléma: felfelé nem bővíthető szemben az összes többi karosszériaformával), és hogy nincs hátsó ablaktörlője. Nagyobb sebességnél nem gond, hiszen a légörvények eltakarítják a csapadékot. Na de városban, pláne nagyobb forgalomban?
Az érvedre írtam , hogy nem mindenki akar nagy (és nehéz ) tárgyakat szállitgatni, cipelni, szatyor, bőrönd pedig a szedánba kényelmesen belefér.
A hátsó ablaktőrlő pedig nekem nem szokott hiányozni, valahogy tényleg nem nagyon lesz koszos a hátsó ablak. Ha lassan mész akkor is csak a tiszta vízcseppek esnek rá, nem felverődéstől lesz vizes.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8661 Dátum: 2014.12.07 18:32:13 »
Ja, és music szerint az aktuális Polo sem szép  :eek: ::) :sorcerer: :lol:
Igen, és az E 11 pedig igen...
A Polo amúgy nem teljesen elveszett dolog, a sziluettje elég jó, csak a bumfordi szögletes hátsó lámpája és a jelenlegi formatervű egyen-VW orr nálam eléggé visszahúzza az összbenyomást.
A liftback kontra szedán kérdésben mostanában változó a trend. Régebben a klasszikus liftbackek korában egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy hogy tetszett jobban valakinek a szép íves hátsó ablaknál az unalmas hosszúkás puttony. Az emlegetett Scorpio, vagy az utolsó Sunny jó példák erre. De például az A Vectránál szebb volt a szedán, a B-nél sem az ötajtós a harmonikusabb, szóval nem feltétlenül szebb a liftback, de mindenképp praktikusabb.
music     

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8662 Dátum: 2014.12.07 18:33:07 »
Alapból nekem nincs bajom a szedán formával, az E11-es Corollából pl. éppen azért vettem anno 4 ajtóst, mert nagyon tetszett.
De ettől még nem gondolnám praktikusnak, és épp a malacorrú volt az utolsó csepp, hogy soha többé ne vegyek olyat. Két probléma van a szedánokkal: kicsi a csomagtérnyílás, így nagyon behatárolt, mi fér bele (alprobléma: felfelé nem bővíthető szemben az összes többi karosszériaformával), és hogy nincs hátsó ablaktörlője. Nagyobb sebességnél nem gond, hiszen a légörvények eltakarítják a csapadékot. Na de városban, pláne nagyobb forgalomban?

Pontosan!  :excl:
Nekem Ave T22 sedanom van. Jobban tetszik  :wub: nekem is és pláne a feleségemnek mint a kombi. De a hátsó ablaktörlő HIÁNYZIK. :wacko:
És sajnos nem lehet bele NAGYOBB dolgokat pakolni. :wacko:
Erre a célra az OFF SUZUKI Wagon R+-t használom... Szégyen ide vagy oda... :D 4,5m v.s 3,3m... :otlet:
Persze erre ritkán van szükség... :whistling:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8663 Dátum: 2014.12.07 18:34:45 »
Az érvedre írtam , hogy nem mindenki akar nagy (és nehéz ) tárgyakat szállitgatni, cipelni, szatyor, bőrönd pedig a szedánba kényelmesen belefér.
A hátsó ablaktőrlő pedig nekem nem szokott hiányozni, valahogy tényleg nem nagyon lesz koszos a hátsó ablak. Ha lassan mész akkor is csak a tiszta vízcseppek esnek rá, nem felverődéstől lesz vizes.
Persze, hogy nem mindenki, nem gondolom, hogy nem lenne létjogosultsága. Csak azzal nem értek egyet, hogy a szedán lenne AZ autó.
A hátsó ablakon meg nemcsak a kosz lehet zavaró, ha össze-vissza csurog rajta a víz, vagy szakad a hó, az is elég rossz tud lenni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8664 Dátum: 2014.12.07 18:36:51 »
Itt legtöbben családosak, kisgyerekesek fordulnak meg, sok cuccal mennek nyaralni, kiránulni és nagyobb tárgyak fuvarját is maguk oldják meg. De nem mindenki gondolkodik így: utazáshoz, egy táska, vagy szatyor kell, max. 1-2 bőrönd  és kész, nem akarnak nehéz tárgyakat szállítgatni stb.
Teljesen megfelelő nekik egy szedán :yes: pláne ha még az is tetszik nekik.
Pl egy Civicből is én inkább szedánt vállasztanák mint egy ufot :yes:
Semmi bajom azzal, ha valaki szedánt vesz. Csak nem értek egyet vele  :hug:

A Thalia-kategóriájú autók pl. többnyire már egyenesen nevetségesek. Mondjuk, ezzel együtt is még a legtöbbször az ilyenek vásárlása érthető leginkább - hisz ebben a kis kategóriában ritkán van kombi, egy csapotthátú Clio vagy ilyesmi pedig tényleg nem igazán alkalmas rá, hogy egy 4-5 fős család autója legyen. Egy Thalia viszont igen, szóval erre azt mondom, hogy ronda, de legitim  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8665 Dátum: 2014.12.07 18:38:18 »
erről a típusról beszélünk?
Erről, igen.

Mondjuk, ebből szerintem szép a szedán is  :flowers: ... de a "semmi különös" kategória; ellentétben az eléggé egyéni ferdehátú Scorpioval.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8666 Dátum: 2014.12.07 18:40:30 »
Igen, és az E 11 pedig igen...
A Polo amúgy nem teljesen elveszett dolog, a sziluettje elég jó, csak a bumfordi szögletes hátsó lámpája és a jelenlegi formatervű egyen-VW orr nálam eléggé visszahúzza az összbenyomást.
A liftback kontra szedán kérdésben mostanában változó a trend. Régebben a klasszikus liftbackek korában egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy hogy tetszett jobban valakinek a szép íves hátsó ablaknál az unalmas hosszúkás puttony. Az emlegetett Scorpio, vagy az utolsó Sunny jó példák erre. De például az A Vectránál szebb volt a szedán, a B-nél sem az ötajtós a harmonikusabb, szóval nem feltétlenül szebb a liftback, de mindenképp praktikusabb.
Valahogy így  :yes: !

Vectra A amúgy tényleg azon ritka esetek egyike, mikor a szedán néz ki harmonikusabban  :yes: ... a ferdehátúnak fura, farnehéz kinézete van. B már határeset, az mondjuk nekem a döntetlen kategória.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8667 Dátum: 2014.12.07 18:47:11 »
Semmi bajom azzal, ha valaki szedánt vesz. Csak nem értek egyet vele  :hug:

A Thalia-kategóriájú autók pl. többnyire már egyenesen nevetségesek. Mondjuk, ezzel együtt is még a legtöbbször az ilyenek vásárlása érthető leginkább - hisz ebben a kis kategóriában ritkán van kombi, egy csapotthátú Clio vagy ilyesmi pedig tényleg nem igazán alkalmas rá, hogy egy 4-5 fős család autója legyen. Egy Thalia viszont igen, szóval erre azt mondom, hogy ronda, de legitim  :D
Na látod a Tháliába egy család utazócucca belefér ,még ha nevetségesnek is tartod.
Egyébként a kombit meg általában túl nagynak tartják a szedánhoz képest, pedig cm-re azonos hosszúak szoktak lenni és még a hátulja is jobban belátható. (Az már hab a tortán hogy a kombik a nagyobb önsúly miatt nem is terhelhetőek jobban/vagy annyira sem, mint a szedán)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8668 Dátum: 2014.12.07 19:08:36 »
Kivéve, ha S, vagy 7, vagy A8, vagy LS, vagy esetleg XJ van a hátuljára írva  ;) ... mert olyankor azért elég menő. Meg még pár egyéb esetben is.
De amúgy egyetértek veled  :yes: ! Azt nem értem, miként láthatod esetlennek a ferdehátú Scorpio szerintem roppant elegánsra és harmonikusra sikerült, nyújtott, szép formáját  :?: ... dehát már megszoktam, hogy design-kérdésekben érik az embert a legnagyobb meglepetések.

a nagy limuzinok NAGYOK. ez a lényeg, ez kell a lépcsős háthoz. nálam valahol 480 centi felett van ez a határ. a nagy presztízslimóknak üzenete van, olyan üzenet, amit mindenki ért. de szerintem ettől nem lesz úgy menő, mint ahogy pl. egy városi terepjáró.

a scorpio nekem négyajtósnak jobban tetszett, ez van. bizonyára azért is, mert azt sokkal többet nézegettem, de akkoriban eleget láttam még az ötajtósokat is, volt idő és alkalom hasonlítgatni. asszem az ívelt üveg az, ami nekem alapvetően nem tetszik úgy általában sehol. de ezen ne vesszünk össze  :hug:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8669 Dátum: 2014.12.07 20:46:50 »
Én azért vettem E12ből sedant, mert az 5 ajtós nekem esetlen, kisautós.. Túl rövid a fara, és sztem nem is különösebben szép. 5 ajtósból inkább a liftback-ek jönnek be. Amúgy A4esből meg 3as Bömbiből miért sedan van több ? :) Na jó, a kombit nem számítva. Nyugaton am mekkora az arány ezekből sedan/kombi ?
Az 5 ajtósokban még az zavar, hogy egy légtér az utastérrel, kevésbé van elszigetelve, bejönnek a futómű, és a kárpit esetleges zajai. MEg amikor az emelő teleszkóp megadja magát.. Ez pl minden idősebb kocsinál megvan..