Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1791138 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7980 Dátum: 2014.10.12 23:25:11 »
teljesen egyetértek. a kéziváltás a legtöbb autóban csak nyűg.
:yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7981 Dátum: 2014.10.12 23:27:23 »
És szerinterd melyikben nem? :hmmmm:
Kis, fordulékony, sportos autókban á la GT86 vagy Mazda MX-5  :) ... ezekben az élmény része a gangolgatás. De amúgy kb. tényleg egy marha nagy anakronizmus, és fel nem tudom fogni, hogy mi itt Európában miért ragaszkodunk hozzá ennyire  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7982 Dátum: 2014.10.12 23:33:34 »
5 típus van, ami eléggé kiemelkedik a többi közül. (Pontosabban 6, de az Agila/WagonR nem jön szóba, nem tudok benne rendesen elhelyezkedni). Ezek közül kéne választani. Ez az 5 típus nem erősorrendben a következő: Yaris (I és II is), Jazz, Mazda 2, Fiesta és Fusion.
Yaris a legtakarékosabb, megbízhatóságban is csúcs, nagyon tágas és praktikus; szervizelése, alkatrész-árai olcsóbbak, mint a Jazzé (a másik hárommal nem is foglalkoznék, megbízhatóságban elmaradnak, pl. motorjaikkal több a gond). És persze maga az autó is olcsóbb. Továbbá a Toyotát, a Toyotás közösséget ismered; adott a know-how, a kapcsolatok, stb.

Számomra nem lenne kérdéses a választás  :)

(Itt is leírom: 1.0 Yarist felejtsd el a Corsa és az Ave után, a Verso mellett.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.12 23:40:06 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7983 Dátum: 2014.10.12 23:35:47 »
Szerintem a Jazzel járnál a legjobban :yes:
Szerintem meg te nem ismered a Yaris II-t  :flowers: ... Lehet, hogy mint konstrukció, a Jazz a legfinomabb gép a listából; de music nem arra készül, hogy újautó-tesztet készítsen. A Jazz szimplán drágább. Megvenni is, fenntartani is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7984 Dátum: 2014.10.12 23:37:48 »
M+M Óbudán jók :yes:
De igazán nem nagyon kell, nem romlik az el ;)
És ha beléd jön valami marha, és egy csomó karosszéria-elemet cserélni kell, de nem márkaszervizből ám, mert különben GTK-ra veszi a biztosító? Na, akkor melyikhez kapsz olcsóbban fényszórót, szélvédőt, lökhárítót, ajtót stb?  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7985 Dátum: 2014.10.12 23:39:00 »
Én még a Clio-t is hozzávenném a listához.
:eek: ... ne viccelj már. Puntot is nézzen, ugye? Meg 206-os PUG-ot...  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7986 Dátum: 2014.10.12 23:41:42 »
Bármilyen hihetetlen is, nem csak a japók tudnak autót gyártani. Bár tudom, ez, ezen a fórumon istenkáromlás...  :surrender:
Persze, tudnak a franciák is autót gyártani. A Yarisom is francia  :D ... a márka a lényeg, nem az, hogy kik gyártják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7987 Dátum: 2014.10.12 23:49:02 »
:yes: ;)
Én nagyon sok rosszat hallottam a franciákról, élükön a rönyóról.
Azok után a jót már meg se hallgatom, OK lehet hogy sajnos, de ez van :hug:
Hamár akkor Dácia, hiszen azon az áron többet megbocsájt az embőr, de őszintén nem hallok róluk rosszat (valószínű azért mert egyszerű autók) :hmmmm:
A PUG sokkal rosszabb, mint a Renault. Franciák közül a Renault a legjobb. Dacia? TÜV-stat szerint éppenséggel sereghajtó, ez ugye főleg olyasmi hibákat jelent, amiket műszakin néznek (fék, kerékcsapágy, futómű, olajfolyás stb.). De a motorjai többnyire régi egyszerűbb gépek... megállni tényleg nem áll meg olyan gyakran az ember alatt. Mindazonáltal, tanulságos, hogy kint Romániában (ahol minden 2. autó Dacia) erősen ritkulóban vannak pl. az első generációs Loganek, pedig ugye max 10-11 éves autókról beszélünk  :otlet: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7988 Dátum: 2014.10.13 08:27:52 »
Peti, ettől nem lesz a Citrom megbizható autó. Kifogtátok, szerencsések voltatok, de ettől a márka kullog a megbízhatósági sorrend végen a Peugeot-val.

A Clio II hitvány, mint a többi francia hasznaltauto. Viszonylag egyszerű technika, megis átlag feletti meghibásodás jellemzi.

A francia autókat Újként érdemes megvenni, szabadulni kell tőlük legkésőbb 4 éves korukban. Addig, viszont szerethetők, mert van olyan jellemzőjük, amit más márka nem tud.

Még jó, hogy a miénknek köze sincsen ahhoz, amit leírtál, ha tudna olvasni, biztosan jól elszégyelné magát.   Jelentem, idén májusban volt 10 (TÍZ!!!)  éves, picivel kevesebb van benne, mint 280E km (idén simán meglesz) és köszöni szépen jól van!

Hogy a Clio II hitvány lenne??  Nem hinném.  Csak sok antitalentum gazdi van, aki ócsárolja.  Legalábbis a látókörömben lévő Cliok, Scenicek és hasonlók világában.  Nem írom azt, hogy nincsenek hibák, mint minden márka esetében, de, hogy hitvány lenne??  Méretes csúsztatás.

Adj alám egy Toyotát, garantáltam kitaposom a belét annyi idő alatt, mint Te egy Renaultnak. Illetve mégsem,sem a Te, sem pedig én nem lennék rá képes, mi tiszteltjük a gépeket. Nemcsak a hardver a fontos, hanem a szoftver is.  Ha egy gondatlan gazdi üti vágja a gépet, aztán hároméves korában túlad rajta, persze, hogy a következő gazdi szív vele, mint a Mari néni porszívója nagytakarítás közben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7989 Dátum: 2014.10.13 08:33:01 »
A PUG sokkal rosszabb, mint a Renault. Franciák közül a Renault a legjobb. Dacia? TÜV-stat szerint éppenséggel sereghajtó, ez ugye főleg olyasmi hibákat jelent, amiket műszakin néznek (fék, kerékcsapágy, futómű, olajfolyás stb.). De a motorjai többnyire régi egyszerűbb gépek... megállni tényleg nem áll meg olyan gyakran az ember alatt. Mindazonáltal, tanulságos, hogy kint Romániában (ahol minden 2. autó Dacia) erősen ritkulóban vannak pl. az első generációs Loganek, pedig ugye max 10-11 éves autókról beszélünk  :otlet: !
Nem azért ritkulnak a régi Daciák mert támogatással becserélik új autóra?
Ha a műszakit nézzük, akkor aki ott nem megy át az trehány, nemtörödöm nem az autón múlik. (Bár nekem a sima utánfutómat is húzták már meg, mert lötyögött a horog feje, ki kellett cserélni :D)
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.13 08:40:27 írta OldPiet »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7990 Dátum: 2014.10.13 09:55:55 »
1. Nem azért ritkulnak a régi Daciák mert támogatással becserélik új autóra?
2. Ha a műszakit nézzük, akkor aki ott nem megy át az trehány, nemtörödöm nem az autón múlik. (Bár nekem a sima utánfutómat is húzták már meg, mert lötyögött a horog feje, ki kellett cserélni :D)
1. De a régieket nem zúzzák be, azokat is megveszi valaki, tehát végeredményben ugyanúgy ott kéne lenniük az utakon.  ;)
2. A trehányság nem márkaspecifikusság. Nem hiszem, hogy létezne olyan, hogy x. márka tulajdonosai trehányabbak a többiekénél. Sőt, ha már, akkor éppen a megbízhatóbbaknál merülhet ez fel mondván, ez úgyse romlik el. Azaz kicsit kiegyenlítődnie kéne a hibastatisztikának, de nem ez történik: ugyanazok vannak elöl. Mindig.
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7991 Dátum: 2014.10.13 10:22:12 »
Még jó, hogy a miénknek köze sincsen ahhoz, amit leírtál, ha tudna olvasni, biztosan jól elszégyelné magát.   Jelentem, idén májusban volt 10 (TÍZ!!!)  éves, picivel kevesebb van benne, mint 280E km (idén simán meglesz) és köszöni szépen jól van!

Hogy a Clio II hitvány lenne??  Nem hinném.  Csak sok antitalentum gazdi van, aki ócsárolja.  Legalábbis a látókörömben lévő Cliok, Scenicek és hasonlók világában.  Nem írom azt, hogy nincsenek hibák, mint minden márka esetében, de, hogy hitvány lenne??  Méretes csúsztatás.

Adj alám egy Toyotát, garantáltam kitaposom a belét annyi idő alatt, mint Te egy Renaultnak. Illetve mégsem,sem a Te, sem pedig én nem lennék rá képes, mi tiszteltjük a gépeket. Nemcsak a hardver a fontos, hanem a szoftver is.  Ha egy gondatlan gazdi üti vágja a gépet, aztán hároméves korában túlad rajta, persze, hogy a következő gazdi szív vele, mint a Mari néni porszívója nagytakarítás közben.

Nincs elveszve minden, végre valaki érti, miről beszélek...  :flowers:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7992 Dátum: 2014.10.13 10:22:43 »
Vezettél már automatát, dugóban :) ?

Váltási pont: ha finoman nyomod a gázt, 2000 környékén már javában a következő fokozatot pakolja.

és az jó? 1300 rpm körül már tudok váltani felfelé szépen.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7993 Dátum: 2014.10.13 10:30:00 »
és az jó? 1300 rpm körül már tudok váltani felfelé szépen.

te rémeket látsz.
megírtam korábban, hogy az én 2.4-es avém hogyan fogyasztott városban. csak a miheztartás végett. keresd vissza bátran.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7994 Dátum: 2014.10.13 10:34:33 »
Nincs elveszve minden, végre valaki érti, miről beszélek...  :flowers:

én is értem ;)

bátyám meganéja szintén köszöni, jól van. persze  "még csak" öt éves és valahol 80ezer körül járhat. új autóként simán vállalható, pláne, hogy sokkal olcsóbb a jobb nevű versenytársainál. rokontól használtan is (szinte sajnálom, hogy a nejem hallani sem akar róla, mert piros, nomeg mert elég gagyi a belseje még a gyári navival is)  :flowers: