Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1790873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7425 Dátum: 2014.06.24 15:55:59 »
Volt/van 2 telefonom. Egy Sony Ericsson és egy Nokia. Méretre kialakításra kb egyformák. A Nokiát sokkal minőségibbnek érzem fizikálisan, jobban összerakott, nem nagyon kopik, és az illesztési hézagok is jobbak. Ízlésesebb az egész kialakítása. Tartósabb is. a Sony ezekben gyengébb volt már új korában is. Szoftverileg viszont jobb volt :) A Nokia agyzavaros, logikátlan, gondolom, magyarok tervezték a menüjét :D
Akkor neked sem volt még Motorolád: két év volt, mire megtaláltam benne a nem fogadott hívások listáját :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7426 Dátum: 2014.06.24 16:01:50 »
de legalább kerested is?  :lol:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7427 Dátum: 2014.06.24 16:05:56 »
Na, erre mondom, hogy ezt SEMMIFÉLE észérv nem indokolja. Csak és kizárólag szubjektív marhaságok.
Van rá észérv, mégpedig a presztízs hiánya a célközönség szemében. De nézzük a dolgok jó oldalát. Még mindig nagyobb a Lexus elismertsége Európában, és jobbak az eladásai is, mint pl. az Infiniti-nek vagy az Acurának, mert innen nézve félig teli a pohár. ::)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7428 Dátum: 2014.06.24 16:07:10 »
nem is értem, mit nem lehet ezen érteni.
a minőség NEM egyenlő sem a tartóssággal, sem a megbízhatósággal. máshogy fogalmazva, ha valaki szerint a minőség a megbízhatóságot jelenti, az ugyanolyan deviancia, mintha valaki szerint a minőség a tartóssággal egyenértékű, amelynek alapján nagyanyám százötven éves szekere már pusztán a koránál fogva minden más négykerekűnél jobb minőségű  :lol:
Ez igaz! De forditva méginkább: ami megbízhatatlan és nem tartós az kifejezetten rossz minőségű, szerintem. A minőség érzése meg nagyon kevés, bár becsapós. ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7429 Dátum: 2014.06.24 16:09:27 »
Akkor neked sem volt még Motorolád: két év volt, mire megtaláltam benne a nem fogadott hívások listáját :D

Egyébként nem csodálom h a Nokia belebukott a telefonbizniszbe :) Borzalmasan fos, és ezt máshonnan is hallottam. Csak egy példa: Sonynál ha lezártam a billentyűzetet, bármely gomb megnyomására felvillant a képernyő, de nem oldott ki persze, csak pl megnéztem az időt. Nokiánál csak a kiold gombra villan fel talán ha 1 mp-re.. Meg lehetne még sorolni..  Igazából egyedül a jól használható GPS-e menti meg attól hogy buszkerék alatt végezze :D Igazából ezért is vettem meg anno.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7430 Dátum: 2014.06.24 16:10:33 »
nem is értem, mit nem lehet ezen érteni.
a minőség NEM egyenlő sem a tartóssággal, sem a megbízhatósággal.
Veszel egy Mercit 20milláért, szépen csukódnak az ajtók, szépek az illesztések, halotti csend van az utastérben, duruzsul a motor, na ez minőségi autó, ellenben ha 2hét múlva kezedben marad a váltógomb, majd még 1 hónap után elkezd kifutni a szál a szép bőrülésből, és kifeslik, majd a cd-lejátszó folyton kiköpi a cd-t, akkor a vásárló azt fogja mondani, hogy ennek a kocsinak xar a minősége, egy hulladék.
Szóval a minőség része egy elvárt megbízhatóság szerintem, persze nem attól lesz minőségi valami, ha megbízható.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7431 Dátum: 2014.06.24 16:13:24 »
Egyébként nem csodálom h a Nokia belebukott a telefonbizniszbe :) Borzalmasan fos, és ezt máshonnan is hallottam. Csak egy példa: Sonynál ha lezártam a billentyűzetet, bármely gomb megnyomására felvillant a képernyő, de nem oldott ki persze, csak pl megnéztem az időt. Nokiánál csak a kiold gombra villan fel talán ha 1 mp-re.. Meg lehetne még sorolni..  Igazából egyedül a jól használható GPS-e menti meg attól hogy buszkerék alatt végezze :D Igazából ezért is vettem meg anno.
A nokia Symbianos volt. Utána már csak HW-t gyártott az MS-nek :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7432 Dátum: 2014.06.24 16:14:21 »
Sztem az E12 amúgy minőségi. Igaz, h szürke-fekete a beltér, de felül puha anyagok, nem zörög, szövetkárpit a tetőn is, szépen csukódó ajtók, kényelmes ülés(nekem). És tartósnak is tűnik.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7433 Dátum: 2014.06.24 16:29:02 »
Van rá észérv, mégpedig a presztízs hiánya a célközönség szemében. De nézzük a dolgok jó oldalát. Még mindig nagyobb a Lexus elismertsége Európában, és jobbak az eladásai is, mint pl. az Infiniti-nek vagy az Acurának, mert innen nézve félig teli a pohár. ::)

Azért valljuk be nagyon nehéz dolga is van, hiszen itt van eleve a Merci BMW Audi trió fészke és nem tegnap óta. Nyílván nem fognak a németek elpártolni ezektől a márkáktól egyik napról a másikra, Lexust sokan nem is ismerik még mindig, meg azt sem, hogy megbízhatóságban mennyire kiemelkedőek a kezdetektől fogva, így nem is gondolkodnak el váltáson. Talán majd jövőben változik kicsit a helyzet, mert egyre több Lexus reklám van ma már, népszerűsítik a modelleket, ismertebb lesz, jobban beivódik létezésük a tudatba.

Japánban sem evidens a helyzet, mert ott meg 2005-ben nyílt meg az első Lexus kereskedés. Ezt mondjuk nem értem, miért kellett várni ilyen sokáig, USA-ban hamarabb népszerűbb lett, na jó talán ott nagyobb is a piaca. 2011-ben pl. Japánban kb. annyi Lexus kelt el mint Európában (~42.000) míg USA-ban ~198.000 db.

Remek minőségi autók, nagyon remélem, hogy az eladási számok Európában csak növekedni fognak évről évre és egyre több német autó fan fogja felismerni, hogy van élet Mercin, BMW-n, Audin túl is.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7434 Dátum: 2014.06.24 16:36:45 »
Nem hiszem hogy érdemben változni fog a helyzet: németeknél, olaszoknál, franciáknál van egy egészséges nacionalizmus, alkatrész és knowldge base dömping. Ezt nem lehet semmivel überelni :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7435 Dátum: 2014.06.24 16:47:06 »
2011-ben pl. Japánban kb. annyi Lexus kelt el mint Európában (~42.000) míg USA-ban ~198.000 db.
De ebben benne van a Toyota néven árult Lexus-ok is? Mert ott ugye pl. náluk a Toyota Harrier nálunk a Lexus RX volt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7436 Dátum: 2014.06.24 16:47:41 »

Veszel egy Mercit 20milláért, szépen csukódnak az ajtók, szépek az illesztések, halotti csend van az utastérben, duruzsul a motor, na ez minőségi autó, ellenben ha 2hét múlva kezedben marad a váltógomb, majd még 1 hónap után elkezd kifutni a szál a szép bőrülésből, és kifeslik, majd a cd-lejátszó folyton kiköpi a cd-t, akkor a vásárló azt fogja mondani, hogy ennek a kocsinak xar a minősége, egy hulladék.
Szóval a minőség része egy elvárt megbízhatóság szerintem, persze nem attól lesz minőségi valami, ha megbízható.
Pontosan így van!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7437 Dátum: 2014.06.24 16:48:47 »

Remek minőségi autók, nagyon remélem, hogy az eladási számok Európában csak növekedni fognak évről évre és egyre több német autó fan fogja felismerni, hogy van élet Mercin, BMW-n, Audin túl is.
Nem értem miért kellene a németeknek elpártolni? :hmmmm: Ők úgy vannak az autóikkal mint mi a gyümölcseinkkel - a legizletesebbek, még ha a külföldiek mutatósabbak is lehetnek.
Ráadásul akik megvehetik ezeket a drágább autókat, megengedhetik maguknak, hogy sűrűn lecseréljék, a cégekről nem is beszélve.Egy német cégnek nem illik nem német autóval mutatkozni.(Max Mercit nem, mert a partnerek azt gondolják, túl jól megy nekik, sokat keresnek rajtuk.)
A másik véglet hogy ha keveset használják azért sokáig jók.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7438 Dátum: 2014.06.24 16:51:41 »

Sztem az E12 amúgy minőségi. Igaz, h szürke-fekete a beltér, de felül puha anyagok, nem zörög, szövetkárpit a tetőn is, szépen csukódó ajtók, kényelmes ülés(nekem). És tartósnak is tűnik.
Szerintem teljesen jól gondolod. Erre írtam, hogy a Toyota egyenletesen magas minőségben gyárt autókat, nincs igazán gyengéje, sem egyértelműen kiemelkedő erénye. Utóbbi eseteben azért a megbízhatósága komoly érv, abban azért kiemelkedik a mezőnyből.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7439 Dátum: 2014.06.24 16:53:51 »
Nem értem miért kellene a németeknek elpártolni? :hmmmm: Ők úgy vannak az autóikkal mint mi a gyümölcseinkkel - a legizletesebbek, még ha a külföldiek mutatósabbak is lehetnek.
Ráadásul akik megvehetik ezeket a drágább autókat, megengedhetik maguknak, hogy sűrűn lecseréljék, a cégekről nem is beszélve.Egy német cégnek nem illik nem német autóval mutatkozni.(Max Mercit nem, mert a partnerek azt gondolják, túl jól megy nekik, sokat keresnek rajtuk.)
A másik véglet hogy ha keveset használják azért sokáig jók.
Van egy olyan érzésem, hogy a Bmw/Audi/Merci eladásai verik a Lexust Angliában és Franciaországban is, akik ugye alapból nem rajonganak a németekért.