Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1790873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3870 Dátum: 2012.11.19 13:16:09 »
Mennyi idő most egy átiratás mindennel együtt? Tehát amig kézben van az új forgalmi, törzskönyv.
Nekem a kereskedő intézte, akitől vettem. Talán két nap volt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3871 Dátum: 2012.11.19 14:00:41 »
na akkor elmondanám neked, hogy nem feltétlenül ők az elsők, akik ilyet kérnek.  anno nekem pl. a 323f-re tripla annyiba került volna a biztosítás. vannak egész nemzetek, akik saját rendszámos kocsikkal karcolnak brüsszelben  :devil: a diplomaták mentessége meg kissé elrelativizálódott mostanra: behajtani nem tudják a büntetéseket, de vannak eszközök, amik a diplomaták fizetési hajlandóságát is javítani tudják. ráadásul egy magyar rendszámmal  SENKIT nem tudnak megbüntetni, lévén, hogy nincs adatcsere az országok között...
Milyen büntetésüket? :hmmmm: Eleve nem lehet megbüntetni őket, max bemószerolni a felettesénél, hogy ejnye bejnye :innocent:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3872 Dátum: 2012.11.19 14:32:12 »
Milyen büntetésüket? :hmmmm: Eleve nem lehet megbüntetni őket, max bemószerolni a felettesénél, hogy ejnye bejnye :innocent:
de meg lehet. csak behajtani nem tudja a fogadó ország igazgatása, mert a diplomaták ellen nem indítható eljárás. ettől még gondolkodás nélkül kiszámlázzák neked a büntetést, ha pl. átmész egy piroson és lefotóznak.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3873 Dátum: 2012.11.19 17:36:40 »
de meg lehet. csak behajtani nem tudja a fogadó ország igazgatása, mert a diplomaták ellen nem indítható eljárás. ettől még gondolkodás nélkül kiszámlázzák neked a büntetést, ha pl. átmész egy piroson és lefotóznak.

En nem vagyok diplomata, de a masfel-ket evvel ezelotti londoni gyorshajtasokrol a mai napig nem erkezett semmi, pedig ketszer biztosan lefotoztak az autoval, es egyszer a motorral is. A harom kozul egy sem jott.
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3874 Dátum: 2012.11.19 18:01:21 »
En nem vagyok diplomata, de a masfel-ket evvel ezelotti londoni gyorshajtasokrol a mai napig nem erkezett semmi, pedig ketszer biztosan lefotoztak az autoval, es egyszer a motorral is. A harom kozul egy sem jott.
hát akkor vagy nem szerepelsz a nyilvántartásukban, vagy tripla mázlid van  :lol:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3875 Dátum: 2012.11.19 20:01:12 »
attól függ mikor kapsz az okmányirodában időpontot. nekem ügyfélkapus foglaláson  keresztül is 2 hét várakozás volt.
Én meg inkább délben bementem a legközelebbibe, 15 perc alatt végeztem. A törzskönyvet + kiküldték.
Elvileg gk ügyeket országosan mindenhol intéznek, nem csak a lakóhelyen,de sajnos ezt a jegyző néhány helyen felülbírálja,főleg nyáron szabadságolási időszakban.
8 napon belül át kell íratni!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3876 Dátum: 2012.11.19 20:08:10 »
En nem vagyok diplomata, de a masfel-ket evvel ezelotti londoni gyorshajtasokrol a mai napig nem erkezett semmi, pedig ketszer biztosan lefotoztak az autoval, es egyszer a motorral is. A harom kozul egy sem jott.
A helyedben nem mennék azzal a renszámú autóval Angliába úgy 10 évig.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3877 Dátum: 2012.11.19 21:23:34 »
A helyedben nem mennék azzal a renszámú autóval Angliába úgy 10 évig.

Jartam vele utana meg honapokig. Az auto tavaly marcius ota nincs meg. :(
kisa
born to ride

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3878 Dátum: 2012.11.19 21:54:20 »
Jartam vele utana meg honapokig.
Nem tudom az angolok hogyan csinálják, de a németekéről hallottam.
Náluk egy bizonyos összeghatár felett körözést adnak ki az autóra. A következő találkozáskor meg lehet perkálni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3879 Dátum: 2012.11.19 21:58:03 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3880 Dátum: 2012.11.19 23:38:43 »
Jó de USAban menő a Jetta/Civicsedan, meg az Elantra is.. EUban meg ugye nem. Korábban erről is volt szó. Az Elantrát is csak itt keleten árulják egyetlen motorral. USAban meg elég jól menő autó.
"Kelendő", inkább így mondanám ;) ... Az korántsem egyenlő a "menő"-vel. Ezek a kocsik, amiket itt felsoroltál, alsó kategóriás olcsó kis futkosók az USA-ban - mindennek tekinthetők, csak menőnek nem. Ott egy Camryre, egy Nissan Altimára, vagy egy Accordra (nem azonos a mi Accordunkkal) sem mond senki semmit. Nemhogy ezekre a kisebbekre.

A menő, az valahol a nagy Merciknél, BMW-knél, Lexusoknál kezdődik... Meg az extrább SUV-oknál, komolyabb pickupoknál... És persze a sportkocsiknál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3881 Dátum: 2012.11.19 23:40:38 »
Az a lehetőség nem áll fenn, hogy nem vallod be, hogy ott dolgozol? Van magyar lakcímed, magyar okmányod, EU-van.
Rendőr megállít, akkor nem kell mindjárt elmondani, hogy" már 1 éve itt dolgozom".
Unokatesóm 2 évig volt kint németországban (2x is), magyar rendszámú kocsival ingáztak.

Detto, edesapam 15 even at dolgozott Ausztriaban Graz mellett egy kisvarosban, most ment nyugdijba. Soha nem volt gondja a vegig magyar rendszamos autokkal. Igaz persze, mindenki tudta, hogy orvos, igy elore koszontek neki, meg jott is ment - ment is hetente, de alapvetoen a 15 evbol 7 es felet ott elt.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3882 Dátum: 2012.11.19 23:44:05 »
Jó, anglia kicsit azért más, az nem a szomszédban van  ;)
De hol találok arra szabályt, hogy ha mondjuk heti 5 napot ausztriában dolgozom, de hétvégére hazajövök, akkor odakinn nem használhatom a magyar autómat?
Mondjuk, ismerek olyan embert, aki közel 20 évet dolgozott kint Ausztriában (legálisan, bejelentve, lakcímmel, mindennel) úgy, hogy közben mindig magyar rendszámú autói voltak. De ő egyszerre mindig csak 2 hetet volt kint, utána 2 hetet itthon; aztán 2 hetet megint kint, majd 2 hetet megint itthon; és így tovább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3883 Dátum: 2012.11.19 23:44:53 »
Ööö, na jó, akkor nem 20 év, csak 15 év  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3884 Dátum: 2012.11.19 23:59:06 »
Akkor mi ebben az unió? Pont az lenne lényege, hogy az államok között szabad a polgárok helyváltoztatása. Tehát dolgozhatnék Ausztriában, laknék Mo-on, vásárolnék Szlovákiában és hétévégre meg Szlovéniába járnék pihizni.
És - nem teheted meg :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )