Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1780015 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2415 Dátum: 2012.01.12 13:16:50 »
:D Azért remélem csipkelődős stilusommal eddig nem okoztam maradandó károsodást.  :D :flowers: (se neked, se másnak)  :surrender:
Még szerencs, hogy már személyes találkozó is kötődik az avatarodhoz. Így egyáltalán semmi kivetnivaló a humorodban...  :D :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2416 Dátum: 2012.01.12 13:34:20 »
Ahhha, így akkor minden tiszta. VW Sharant- t csak az utolsó 2 változatból érdemes venni. A linkelt teszt is ezt mondja és a statisztika is. Na akkor nem is értem a napok óta itt folyó vitát :)
Látod, ezért nem értem én sem. Fel nem tudom fogni, mikor emberek azon az alapon vitatják a statot, hogy nem vág egybe az ő egyéni tapasztalataikkal, amit az adott típuson szereztek. Bammeg, ha én leugrom az első emeletről és megúszom sérülés nélkül, az nem azt jelenti, hogy emeletről leugrálni biztonságos dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2417 Dátum: 2012.01.12 13:35:14 »
:D Azért remélem csipkelődős stilusommal eddig nem okoztam maradandó károsodást.  :D :flowers: (se neked, se másnak)  :surrender:
Nem, nem  :lol: ... Bár az éjjel csakugyan berágtam, de aztán hajnalban ki is szedtem, mert az tényleg a fáradtságomnak volt betudható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2418 Dátum: 2012.01.12 13:38:56 »
Látod, ezért nem értem én sem. Fel nem tudom fogni, mikor emberek azon az alapon vitatják a statot, hogy nem vág egybe az ő egyéni tapasztalataikkal, amit az adott típuson szereztek. Bammeg, ha én leugrom az első emeletről és megúszom sérülés nélkül, az nem azt jelenti, hogy emeletről leugrálni biztonságos dolog.
Gondolom, már elolvastad azóta a kommentemet és rájöttél, ahogy csak félreértettük egymást Sharan téren.... Nálunk is az újabb típusokból volt/van... és bizony a statisztika is igazol ezekkel kapcsolatban.  :flowers: :ser:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2419 Dátum: 2012.01.12 13:40:12 »
Meggyőződésem, hogy ezen újabb típusokra nem áll meg a "sereghajtó magbízhatóságú" jelző, mert a gyakorlat nem ezt mutatja.
Mint ahogy a stat sem :) ... 2000-től javult a helyzet, 2004-től még inkább. Megjegyzem, a típus még így sem éri el az átlagot - de messze-messze jobb, mint a korai évjáratok.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2420 Dátum: 2012.01.12 13:44:16 »
Gondolom, már elolvastad azóta a kommentemet és rájöttél, ahogy csak félreértettük egymást Sharan téren.... Nálunk is az újabb típusokból volt/van... és bizony a statisztika is igazol ezekkel kapcsolatban.  :flowers: :ser:
Igen  :yes: ... De ezt nem konkrétan veled kapcsolatosan írtam, hanem általában. Őszintén, a hajam kihullik ettől a saját tapasztalatos szövegtől. Bármilyen szavahihető, komoly ember is mondja. A típusról, általában, ez nem mond SEMMIT, mert olyan, mintha ismernénk 1 norvégot, és ennek alapján próbálnánk eldönteni, hogy a norvégok úgy általában milyenek.

Félreértés ne essék: ezt elsősorban arra értem, mikor valaki 1-2 példány alapján nyilatkozik és von le messzemenő következtetéseket. Lásd a legutóbbi szösszenetet a Hibakeresés topikban. De a fordítottjára is ugyanígy igaz ez - a "megbízható" Ford Kára vagy Renault Lagunára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2421 Dátum: 2012.01.12 13:54:07 »
Összehasonlítás eredménye:
Chrysler Voyager 2.8 CRD - méretre oké, de sokat eszik, problémás a motorja, drága az alkatrész hozzá, és árban is drágább, mint egy ugyanolyan Sharan.
Ford Galaxy 2.0 TDCiA Ford kevésbé megbízható (Galaxy), mint a Sharan, ez ráadásul az újabb modell, ami 3,5 éve még nagyon drága volt. Nekem TDCI nem kell, ahol dolgoztam multinál flottában voltak ezek, mindnek letérdelt a motorja, illetve megmagyarázhatatlan hibák tömkelege jött rajtuk elő jóval 200.000-en alatt.
Renault Espace 2.2 dCi - Szokásos francia autót soha, nem véletlen pont az Espace esetében...
Toyota Avensis Verso D-4D - A Sharanhoz hasonlítva sokkal kisebb, szűkebb, tul. egy felfelé növelt kombi, semmi több, nem hiába bukott meg az értékesítéssel. Ez egy egyértelműen rossz irány volt a Toyotától.
-A Voyager egy ideje nincs a TÜV-statban, de amíg volt, rémesen szerepelt.
-Galaxyból a régi (a Sharan-tesó) 2000-ig ugyanolyan rossz volt, mint a Sharan; utána a VW-nek nyilván jobban sikerült a renoválás, mert a Sharan a Galaxy elé került. A Galaxy II-es szereplése kb. megegyezik a Sharanéval.
-Az Espace, összesítve, az egyik legrosszabban szereplő típus. Nagyon kevesen múlják alul. 3 éveseknél utolsó előtti, 5 éveseknél utolsó, 7 éveseknél utolsó előtti stb.
-A Versoval kapcsolatosan azért megjegyezném, hogy nem is egy kategória a Sharannal. Az a Previa. Ezzel együtt, az Ave Verso tényleg nem teljesen konzekvens fejlesztés.

Továbbá tesómnak ajándékboltja van, és hetente áruval dugig legózott (szó szerint) autóval jön haza Pestről. Minden (!!!) jellemzőt egybevetve a Sharan volt az az autó, amelyik árban, fenntartásra (Fogyasztás, szerviz), biztonságra (felszereltség: ESP, tempomat, 12x légzsák, xenon, tetőklíma, 7 teljes értékű ülés), teljesítményre (PDTDI 340Nm-rel no comment.) a kitételeknek megfelelt.
Minden (!) más autófajta esetében valamivel kompromisszumot kellett volna kössön. Persze, ehhez hozzá jött az is, hogy német autó párti, de nem elvakult. Azt mondta, hogy, ha a Toyota egyszer csinál egy olyan autót, ami a fenti feltételeinek jobban megfelel, akkor minden gond nélkül venne olyat, viszont addig, amíg ez nem így van, nem.
Mint konstrukció, nagyon jó a Sharan - ez nem vitás. Különben nem is vették volna meg annyian, a hibái ellenére.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2422 Dátum: 2012.01.12 14:02:57 »
Ja, a Previa: szóba került, de azonos évjárat és felszereltség mellett 1,5Millával volt drágább a Sharannál, ez már nem fért bele. Ráadásul a motorja is érthetetlen módon csak a 2,0 d-4d 116LE és 280Nm, ami nem túl combos a majd 1,8t-s tömeghez képest, ráadásul csak 5-ös váltója van. Most nem mondom, hogy sokat eszik, de egy 6 sebességes autónál mindenképpen többet pár decivel és dinamikára is elmarad.
Tehát a Toyota Previa ellen a Sharannal összevetve 2 dolog szól: 1. ár 2. motor.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2423 Dátum: 2012.01.12 14:10:11 »
Ja, a Previa: szóba került, de azonos évjárat és felszereltség mellett 1,5Millával volt drágább a Sharannál, ez már nem fért bele. Ráadásul a motorja is érthetetlen módon csak a 2,0 d-4d 116LE és 280Nm, ami nem túl combos a majd 1,8t-s tömeghez képest, ráadásul csak 5-ös váltója van. Most nem mondom, hogy sokat eszik, de egy 6 sebességes autónál mindenképpen többet pár decivel és dinamikára is elmarad.
Tehát a Toyota Previa ellen a Sharannal összevetve 2 dolog szól: 1. ár 2. motor.
Hát, azért az 1.9-es Sharannal lépést tud tartani a Previa dízel.

Ezzel együtt: ilyen autót sem nagyon mernék venni. Mármint Previa dízelt. Mert ez a motor sem mentes a problémáktól, és mert mindegyikben van kvadrillió km. Nem véletlenül néztünk az Avéból is csak benzinest. Ugyanígy a problémaesély-minimalizálás volt a fő cél.

Na... esetleg egy ilyet mégis, mert ebben azért még bőven van tartalék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2424 Dátum: 2012.01.12 14:20:33 »
Hát, azért az 1.9-es Sharannal lépést tud tartani a Previa dízel.

Ezzel együtt: ilyen autót sem nagyon mernék venni. Mármint Previa dízelt. Mert ez a motor sem mentes a problémáktól, és mert mindegyikben van kvadrillió km. Nem véletlenül néztünk az Avéból is csak benzinest. Ugyanígy a problémaesély-minimalizálás volt a fő cél.

Na... esetleg egy ilyet mégis, mert ebben azért még bőven van tartalék.
Régi a belinkelt Previa. És felszereltségben is szerényebb. Ami vállalható pl. 2004-5-ös és fullos, az most is simán 3,5M euróban + itthoni forgalombahelyezés = 4M+... Az más sok...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2425 Dátum: 2012.01.12 15:08:03 »
Őszintén, a hajam kihullik ettől a saját tapasztalatos szövegtől.
Másnak meg a statisztikáktól, de hát ez már csak így van  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2426 Dátum: 2012.01.12 15:35:19 »
Régi a belinkelt Previa. És felszereltségben is szerényebb. Ami vállalható pl. 2004-5-ös és fullos, az most is simán 3,5M euróban + itthoni forgalombahelyezés = 4M+... Az más sok...
Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy ezt a belinkelt Previát, ezzel a futással, talán meg is merném venni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2427 Dátum: 2012.01.28 15:59:44 »
Sziasztok !

Barátnőmnek keresnénk első autót.
Valami kicsi (de nem a legkisebb kategóriából) keresünk autót.
3 vagy 5 ajtósat szeretne, úgy érzi azzal egyszerűbb a parkolás.
Toyotás tapasztalataim alapján én szívesen maradnék a márkánál, de nem ragaszkodom hozzá.
Elsődleges szempont, hogy még 4-5 évig szolgáljon, többnyire városi használatban, de szükség esetén azért városok között is használható legyen.
S végül a legfontosabb: a keret sajna eléggé szűkös, 500.000 Ft-ig.

Akinek van bármilyen tippje, tapasztalata, szívesen veszem.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2428 Dátum: 2012.01.28 16:07:10 »
Az én első autóim egyike egy corolla e10 volt. Ha hasonló kategóriában kellene keresnem autót hasonló célra én azt venném.

Ilyen: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_xli_servo-5274585

Szervós, kényelmes, csendes, keveset evett, semmi baja nem volt soha, nem kellett rá költeni sem a kötelezőkön felül. Szerettem, talán az egyik kedvenc autóm volt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.28 16:11:32 írta Cimbi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2429 Dátum: 2012.01.28 17:56:07 »
Sziasztok !

Barátnőmnek keresnénk első autót.
Küldtem privit!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )