Szerző Téma: adok-veszek  (Megtekintve 971032 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: adok-veszek
« Válasz #2265 Dátum: 2011.09.01 14:42:29 »
Köszönöm, megtaláltam.


A klub főoldalán találsz sok bontó elérhetőséget.  ;)

siongabor72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: adok-veszek
« Válasz #2266 Dátum: 2011.09.02 13:27:11 »
Mindenkit üdvözlök!

Eladó Corollát keresek a következő paraméterekkel:
évjárat: 97-2001 (lehetőleg nem a békalámpás)
leginkább szedán, talán 5 ajtós.
klíma
elektromos ablak
két légzsák
maximum 160.000 km
600.000-700.00 Ft körüli vételárra gondoltam, bár tudom, hogy ez a legalja.

Aki tud ilyet kérem, hogy jelezze.
Köszönöm

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #2267 Dátum: 2011.09.02 13:31:46 »
Mindenkit üdvözlök!

Eladó Corollát keresek a következő paraméterekkel:
évjárat: 97-2001 (lehetőleg nem a békalámpás)
leginkább szedán, talán 5 ajtós.
klíma
elektromos ablak
két légzsák
maximum 160.000 km
600.000-700.00 Ft körüli vételárra gondoltam, bár tudom, hogy ez a legalja.

Aki tud ilyet kérem, hogy jelezze.
Köszönöm
Szia!

A nem békalámpást (ráncfelvarrott) 2000-2001-ben gyártották, a két légzsák miatt vagy 1.6-ost vegyél vagy Luna felszereltségűt, a többiben ugyanis a kívánt felszereltség nincs meg teljesen.
Korai vvt-iknél (ráncfelvarrott) volt olajevés gond, ha találsz motorcseréset, akkor nyugodtan vedd meg, az nem eszi majd az olajat.
A békalámpás változat más motorú, azzal ilyen gond nem volt szériahibában (max gondatlan gazdától). A leírt árért azonban jobb esetben is csak egy normális 97-99-es békalámpást kapsz vagy egy rom-ot a ráncfelvarrottból. Ja igen, a 160 ezer alatti futás megjelölésnél 99% hogy visszatekertbe fogsz futni, főleg ilyen áron.
Az általad keresett autó az általad leírt áron nem létezik.
         

siongabor72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: adok-veszek
« Válasz #2268 Dátum: 2011.09.02 13:42:44 »
Köszi a gyors választ!
Mit javasolsz? Mennyit kellene hozzátenni? Vagy inkább a km-ből engedjek?
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.02 14:07:31 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #2269 Dátum: 2011.09.02 14:14:09 »
Köszi a gyors választ!
Mit javasolsz? Mennyit kellene hozzátenni? Vagy inkább a km-ből engedjek?
Hát nem tudom. Km-hez semmiképp se ragaszkodj. Én 130 ezer km alatti autót akartam, anno így kerestem a hahun és végül itt szóltak a fiúk a fórumon, hogy ne állítsak km korlátozást a keresésnél mert lehet, hogy elszalasztok egy jó ajánlatot. Így lett enyém a Corim 134 ezer km-rel.  ;)

Ennyiért az évjáratból minimum engedned kell, tehát felejtsd el a piskótalámpást. A felszereltségi igényből viszont azt mondom, ne adj lejjebb, mert akkor biztos nem fogod szeretni a kocsit, de a két légzsák csak az 1.6-oshoz volt úgy tudom, esetleg talán az 1.3-ashoz is max felszereltségi szintnél (Luna).

Harmonyban nem volt klíma és el. ablak sem (ha igen, az utólagos). Ezek az autók jellemzően 200 000 km környékén vannak már és ha gondos gazdától tudsz találni, az többet ér mint egy kevésbé gondos 150 ezer km-es. Ne várj törésmentességet, ilyen gyakorlatilag nincs sajnos, de vételnél úgyis el kell vinni átnézetni szakszervizbe, ha nem volt TK-ra törve és nem szállt el a futómű, stb. akkor az nem gond, az enyém is törött volt, mikor vettem, de csak apróbb koccanásai voltak (az átnézetés is igazolta ezt). A szedánok olcsóbbak (épp a szedánságuk miatt), elég rosszul pakolható a csomitartó, mert hiába nagy, ha nem elég nagy a lyuk, amin be tudsz pakolni. Én az ötajtóst preferálnám, nekem is ez van, de tény, hogy elég gyér a kínálat általában belőlük.

Ha esetleg közelebbről is megismerkednél egy ilyen E11-gyel, péntekente este 8-tól (így ma is) van mikrotali (Kerepesi-Keresztúri út sarka, McDönci), szívesen megmutatom az enyémet, hogy legyen viszonyítási alapod (motor, hangja, hogy megy, stb). :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.02 14:15:52 írta kleingy »
         

siongabor72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: adok-veszek
« Válasz #2270 Dátum: 2011.09.02 14:27:43 »
Köszönöm a lehetőséget.
Legkorábban 9-re tudnék odamenni. Tudsz adni egy elérhetőséget?
Az enyém: 06 30 303 90 16
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.02 14:28:38 írta kleingy »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: adok-veszek
« Válasz #2271 Dátum: 2011.09.02 14:28:20 »
kleingy!
akkor ezek szerint te is inkább a cca130 ekm-hez ragaszkodtál, mint hogy sérülmentes legyen. :D
Egyébként meg a sedán, ha nem cipekedni akar nagy cuccokat, megteszi és optikailag szebb mint egy csotány- ahogy ti nevezitek.
Szeretem nem szeretem: azért is lehet nemszeretni egy autot, mert bár sok extra van benne, de lehet több gond van vele emiatt- pláne egy teenager kocsinál.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #2272 Dátum: 2011.09.02 14:29:00 »
Köszönöm a lehetőséget.
Legkorábban 9-re tudnék odamenni. Tudsz adni egy elérhetőséget?
Az enyém: 06 30 303 90 16
Privátot küldök mindjárt! ;)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #2273 Dátum: 2011.09.02 14:33:47 »
kleingy!
akkor ezek szerint te is inkább a cca130 ekm-hez ragaszkodtál, mint hogy sérülmentes legyen. :D
Egyébként meg a sedán, ha nem cipekedni akar nagy cuccokat, megteszi és optikailag szebb mint egy csotány- ahogy ti nevezitek.
Szeretem nem szeretem: azért is lehet nemszeretni egy autot, mert bár sok extra van benne, de lehet több gond van vele emiatt- pláne egy teenager kocsinál.
Nem, tök véletlen volt, egyszerűen az akkori Corikból ez volt a legszimpatikusabb (szöveg, ár, eladó hozzáállása, visszakövethető szerviztörténet).
         

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: adok-veszek
« Válasz #2274 Dátum: 2011.09.03 09:06:34 »
Nem feltétlen irreálisak az elképzeléseid. Én 1 hónapja vettem 5ajtós vvt-i 2001es 1.4 Linea terrát (154e km), Igaz az elektromos ablakok utólagosak és csak 1 légzsákos, klíma megvan. 650et adtam érte magánszemélytől vettem, leinformálható volt, szervízkönyves, adott hozzá gyári felniken téli-nyári gumikat, jó zenét, gyári tetőcsomagtartót, meg egy rakás autós cuccot(heveder, gumipók, kárpittisztító, téli cumók...) ja és nem volt rommá törve... de ilyen árkategóriában nem hemzsegnek...

Mindenkit üdvözlök!

Eladó Corollát keresek a következő paraméterekkel:
évjárat: 97-2001 (lehetőleg nem a békalámpás)
leginkább szedán, talán 5 ajtós.
klíma
elektromos ablak
két légzsák
maximum 160.000 km
600.000-700.00 Ft körüli vételárra gondoltam, bár tudom, hogy ez a legalja.

Aki tud ilyet kérem, hogy jelezze.
Köszönöm

« Utoljára szerkesztve: 2011.09.03 09:15:18 írta Késő Róbert »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #2275 Dátum: 2011.09.03 10:05:56 »
Robi, sztem az Harmony+ volt, amit vettél. Szakaszos ablaktörlőd, kormánymagasság-állításod és fordulatszámmérőd van?

Amúgy neked azzal a Corival iszonyat mázlid volt... A mostani hahu alapján én 8 kiló alatt nem nagyon adnám a békaszemű Terrámat közel 2 kilóval az órájában (2 szett zsírúj gumival, 2 szett lemezfelnivel, tetőcsomagtartóval, friss olajcserével, hamarosan új kuplungot, vezérlést is kap). Na nem mintha el akarnám adni, mert akkor nyilván nem költeném rá a világ minden pénzét...
         

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: adok-veszek
« Válasz #2276 Dátum: 2011.09.03 10:09:56 »
Kormánymagasság állítás nincs, a többi van, sőt még időzíthető szakaszos is van :) A hátulján ott a Linea Terra jelző... Én miután írtátok nagy a kavalkád, nem is próbálom megfejteni :)
Én se adnám ha adnám 8 alatt... de eszem ágában sincs megválni tőle :)

A linkre: Sajnos az oldal nem található.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: adok-veszek
« Válasz #2277 Dátum: 2011.09.03 10:11:16 »
Kormánymagasság állítás nincs, a többi van, sőt még időzíthető szakaszos is van :) A hátulján ott a Linea Terra jelző...
Én se adnám ha adnám 8 alatt... de eszem ágában sincs megválni tőle :)
Hijnye, még egy Cori, ami felszereltségileg sehova se illik. Botrány a ráncfelvarrott E11-ből esküszöm nincs két egyforma az országban és egyik sincs köszönőviszonyban sem a most linkelt gyári adatokkal.  :wacko:

         

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: adok-veszek
« Válasz #2278 Dátum: 2011.09.03 10:23:06 »
Én arra lennék kíváncsi hogy csak a hazai piacon volt ilyen kesze-kusza, vagy külföldön is?

Hijnye, még egy Cori, ami felszereltségileg sehova se illik. Botrány a ráncfelvarrott E11-ből esküszöm nincs két egyforma az országban és egyik sincs köszönőviszonyban sem a most linkelt gyári adatokkal.  :wacko:

Megyer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: adok-veszek
« Válasz #2279 Dátum: 2011.09.03 19:28:57 »
Olvasgatom az utolsó hozzászólásokat és én is gondolkodóba estem. Lehet, hogy amikor ezeket az autókat újonnan vásárolták akkor a leendő tulajok  kívánalmaihoz igazították a felszerelést? Nálam a helyzet a következő: Linea Terra felszereltségű ráncfelvarrott 2000 áprilisi Corolla 1.4-es 71kw-os motorral. Van benne el. ablakok elöl, el. visszapillantó tükrök, állítható magasságú kormány, el. állitható fényszórók, kettő légzsák. Viszont nincs benne és nagyon kellene az a KLÍMA...  :cry: