Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353586 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7770 Dátum: 2011.08.10 08:15:08 »
Valószínűleg figyelmen kívül hagytad az "egyéb" feladatait a fagyálló hűtőfolyadéknak, amik kb fontosabbak, mint a fagyállóság önmaga! De mindegy, Te dolgod, csak ezzel bazi nagyot tévedsz.  :flowers: :hug:
De mi a gond azzal, ha 2 liter tömény fagyállót kever 2 liter vízzel? Ez így kb. tökéletes megoldás. Ezeknek a tömény fagyállóknak egy részét nem is szabad hígítás nélkül használni, ott az oldalukon a táblázat, hogy milyen arányú hígítás milyen fagyállósági fokot eredményez.
Csupán csak annyi, hogy a fagyálló + deszt víz nem = a rendes hűtőfolyadékkal, ami tartalmazza a fagyállót is. Nem kifejezetten a fagyállóról volt szó, hanem arról, hogy én 7500Ft-ért belerakattam a kocsimba a márkaszervizben a gyári folyadékot, amire kami előálllt egy házi keverék recepttel, hogy az 2200Ft-ból kijön és ugyanolyan jó, és ~ mit flancolok a márkaszervizzel, meg "ha majd nem lesz rá pénzem, akkor..." ... mindegy...  :yawn:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7771 Dátum: 2011.08.10 09:49:42 »
Csupán csak annyi, hogy a fagyálló + deszt víz nem = a rendes hűtőfolyadékkal, ami tartalmazza a fagyállót is. Nem kifejezetten a fagyállóról volt szó, hanem arról, hogy én 7500Ft-ért belerakattam a kocsimba a márkaszervizben a gyári folyadékot, amire kami előálllt egy házi keverék recepttel, hogy az 2200Ft-ból kijön és ugyanolyan jó, és ~ mit flancolok a márkaszervizzel, meg "ha majd nem lesz rá pénzem, akkor..." ... mindegy...  :yawn:
István, én sem kötekedésből írom, hanem mert érdekel ez a téma (is):
Oké, hogy 800 Ft/l áron veszek alus hűtőfolyadékot (ami korróziógátló, stb.), nem longlife, 3 évig mehet vele az autó leírás szerint, biztos nem tud annyit, mint a gyári (3 ezer alatt megvan)
Ha veszek valami longlife dolgot (pl. Valvoline, Q8), akkor mondjuk 5 év (több helyen néztem, utánuk hazudok). Ez a megoldás is a Carinánál max. 5 ezer forint, felesben keverve megfelelő vízzel (kb. 6 liter). Ha elolvasom ezt a linkelt leírást, meg amit Te is linekltél múltkor, nem tudom, mivel kell még többet nyújtson egy hűtőfolyadék (korróziógátló, keni a pumpát, tömítéseknek nem árt, nem habzik...), mit tud a gyári még?  Csak mert a mostanit is le szeretném cserélni jövőre.
Csendben megjegyzem, hogy amikor vettem a gépet, nem igazán látszott a hűtőben a szint, leeresztéskor iszonyú sötét, rémisztő dolog folyt ki, az első töltetet is sajnos le is kellett dobni róla, most már a másodikkal megy, nem sötétedett el, jónak tűnik, hála Istennek. Gondolom, a mostani azért jobb annál, ami benne volt...
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.10 09:52:40 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7772 Dátum: 2011.08.10 10:15:32 »
Figyu, objektíven? Lövésem sincs, mivel tud(hat) még a gyári többet. De, mivel ez egy nem túl nagy beruházás, pláne minimum3 éves távlatra nézve, ÉN nem látom sok értelmét annak, hogy ne gyári folyadékot rakjak bele. Nem akarok és nem is fogok más zsebében túrkálni, hogy csak a gyárit tegye/tetesse bele, biztosan jó a Q8, a Valvoline és a többi nevesebb gyártó terméke is, de SPECIEL ÉN úgy vagyok nyugodt, ha legalább a hűtőfolyadék és a fékolaj gyári. Ezek tényleg relatíve nem drágák ahhoz képest, hogy kifejezetten a Toyota alkatrészeihez, tömítéseihez illeszkedik. Biztosan jó a többi is, de mi van akkor, ha vmiben a kívántnál kisebb a hatása és emiatt idő előtt jön egy meghibásodás? Pl. ereszteni fogja a vizet valahol? Akkor tömítéscsere, aminek az árával már könnyedén be is hoztad a gyári folyadék felárát... Nem mondom, hogy ez törvényszerűen bekövetkezik majd, sőt, remélem, hogy egyáltalán nem, de a kockázatát pláne egy 10-en éves autó esetében növeli (én legalább is így gondolom, aztán nem muszáj velem egyet érteni.).

Vannak dolgok, pl egy komplett motorfelújítás, ahol érdemes "spórolni" (gyári alkatrésszel dolgozni ugyanúgy, csak a márkaszerviz helyett az ebayről töredékáron beszerezni az alkatrészeket!), de mindez számomra csak a műszaki tartalom csökkenése NÉLKÜL képzelhető el.
Még egyszer: a folyadékok 2-3000Ft-os különbsége számomra elhanyagolható tényező, ebben nem spórolok, pláne, ha évekre előre tervezhetek vele. Ellenben az óvatos és gondos használattal óvom az autóm "egészségét" és a saját pénztárcámat is. Így nem biztos, hogy drágábban jövök ki a költségeket nézve, mint az, aki a gyári folyadékoknál olcsóbbat választ...
Ennyi az én teljesen objektív véleményem az ügyről.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7773 Dátum: 2011.08.10 10:45:30 »

Köszönöm, azt hiszem értem az érvelést. Remélem, be fog jönni!
Legközelebb egy Q8 cuccot szeretnék kipróbálni, de sajnos nem lesz mérvadó a kísérlet az előzőekben taglaltak miatt. Viszont jobban megbízok benne, mint a mostani lilás 800Ft-os anyagban.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7774 Dátum: 2011.08.10 13:25:11 »
Csupán csak annyi, hogy a fagyálló + deszt víz nem = a rendes hűtőfolyadékkal, ami tartalmazza a fagyállót is. Nem kifejezetten a fagyállóról volt szó, hanem arról, hogy én 7500Ft-ért belerakattam a kocsimba a márkaszervizben a gyári folyadékot, amire kami előálllt egy házi keverék recepttel, hogy az 2200Ft-ból kijön és ugyanolyan jó, és ~ mit flancolok a márkaszervizzel, meg "ha majd nem lesz rá pénzem, akkor..." ... mindegy...  :yawn:
Figy  :) ... Neked abban tök igazad van, hogy a készre kevert gyári fagyálló (ha jól értem, vmi ilyesmiről van szó) tökéletes megoldás. Viszont hidd már el, légyszi, hogy a másik megoldás, jelesül a megfelelő arányban kevert desztvíz és tömény fagyálló (amit pontosan ilyen keverésre szántak) ugyanolyan tökéletes megoldás  :yes:

Amúgy ez utóbbi, amennyiben minőségi fagyállót használ az ember, nem jön ki 2200-ból... Három liter minőségi tömény fagyálló (pl. LM, Mobil, akármi) kb. 3000 Ft, és ehhez jön még a víz, szóval legyen mondjuk 3500.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7775 Dátum: 2011.08.10 13:35:03 »
A korábbi hsz-ekből azt szürtem le, hogy a toyota speciális adalékolásu fagyállot ajánl,ami mittudom én mit csinál: ken, tömit stb
tehát nem csak sima fgyállo meg viz :no:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7776 Dátum: 2011.08.10 13:40:37 »
]Figy  :) ... Neked abban tök igazad van, hogy a készre kevert gyári fagyálló (ha jól értem, vmi ilyesmiről van szó) tökéletes megoldás.

Tudod vannak emberek, akik szerint a drágább jobb... (pl LM olaj   :devil: ). Szóval fogadd ezt el  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7777 Dátum: 2011.08.10 14:17:38 »
A korábbi hsz-ekből azt szürtem le, hogy a toyota speciális adalékolásu fagyállot ajánl,ami mittudom én mit csinál: ken, tömit stb
tehát nem csak sima fgyállo meg viz :no:
Minden minőségi fagyálló tervezve van erre is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7778 Dátum: 2011.08.10 14:19:24 »
]Figy  :) ... Neked abban tök igazad van, hogy a készre kevert gyári fagyálló (ha jól értem, vmi ilyesmiről van szó) tökéletes megoldás.

Tudod vannak emberek, akik szerint a drágább jobb... (pl LM olaj   :devil: ). Szóval fogadd ezt el  :D .
Én elfogadom  :) ... Ez egy alapvetően jó hozzáállás, viszont sok esetben léteznek teljes értékű alternatívák.

Az LM olajról nagyon régóta nem írtam, tartom magam ahhoz, hogy többet nem írok róla, és ez így is marad; úgyhogy kéretik most már ezzel békén hagyni és nem ezermilliomodszor is beleverni az orromat a "piszkomba", ami tulajdonképpen csak annyiból állt, hogy igyekeztem másoknak is azt ajánlani, amit én a legjobbnak tartok  :devil: :D :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7779 Dátum: 2011.08.10 14:24:27 »
A korábbi hsz-ekből azt szürtem le, hogy a toyota speciális adalékolásu fagyállot ajánl,ami mittudom én mit csinál: ken, tömit stb
tehát nem csak sima fgyállo meg viz :no:
Ezen én is sokat agyaltam, mert ugye pl. itt is felvetődött egy érdekes kérdés ezzel kapcsolatban, aztán végülis egyszerűbbnek látszott a 6-7 évig jó, gyári Toyota SLLC-t vennem a márkaszervizes árnál olcsóbban, minthogy olyat tetessek bele, amiből valami esetleg hiányzik, vagy olyan van benne, ami nem kéne.
Szóval valószínűleg jó lenne bele valami olcsóbb is, de én inkább biztosra mentem.  ;)

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7780 Dátum: 2011.08.10 16:11:09 »
Viszont, a történetedről eszembe jutott, hogy volt egy 1.6-os egyes Avensis pár éve, ami hasonló tüneteket produkált és 1db injector csere lett a vége...
Úgy bizony, sajna az én Carinám szegénykeverékes 4A-FE motorja is ilyen tüneteket produkált tavaly. Sok mindent kicseréltünk rajta, míg már csak az injektor maradt lehetséges hibaok, amit szinte kizártnak tartott a szerelő. Kiszerelve hidegen jól működött a kihagyó hengerhez tartozó injektor, de bemelegedve már -teljesen random- néha ment, néha félig, néha egyáltalán nem, mert mint szétszedve kiderült a mágnestekercse szakadt volt, rosszul érintkezett. Átraktuk másik hengerhez, hogy kizárjuk a kábelhibát, de ott sem ment. Csere lett a vége, bontóban nem volt (sötétkék BOSCH injektor), új gyárit kapott (az is FOSCH, DENSO nincs belőle) ne tudjátok mennyiért, azóta jó a gép.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7781 Dátum: 2011.08.10 17:36:27 »
Idézet
Viszont hidd már el, légyszi, hogy a másik megoldás, jelesül a megfelelő arányban kevert desztvíz és tömény fagyálló (amit pontosan ilyen keverésre szántak) ugyanolyan tökéletes megoldás

Naná, hisz pl. a gyári Long Life is kapható ilyen tömény formában, amit higítani kell ioncserélt vízzel. Ez teljesen megszokott és normális megoldás.
Viszont a Super Long Life ha jól tudom csak kész folyadékként kapható...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7782 Dátum: 2011.08.10 18:23:05 »
Idézet
Viszont hidd már el, légyszi, hogy a másik megoldás, jelesül a megfelelő arányban kevert desztvíz és tömény fagyálló (amit pontosan ilyen keverésre szántak) ugyanolyan tökéletes megoldás

Naná, hisz pl. a gyári Long Life is kapható ilyen tömény formában, amit higítani kell ioncserélt vízzel. Ez teljesen megszokott és normális megoldás.
Viszont a Super Long Life ha jól tudom csak kész folyadékként kapható...
Ennyit akartam én is mondani, hogy mindkét megoldás jó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kardos81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7783 Dátum: 2011.08.10 21:08:47 »
Most beleültettétek a fülembe a bogarat,mert elöször amikor bemelegedett a motorés kezdödött az egész akkor a rángatás után leált egy henger de ezt csak négy napig csinálta,mert akkor gyertyát átcseréltem semmi,kábelt átcseréltem semmi, majd mikor átraktam a befecskendezöt abbahagyta.Utána küldtem el kitisztitatni de azt mondták semmi baja tök jol müködik és nem itt van a hiba.most azota minden henger jár csak PL:ma is melegen alapjáraton kihagyot egy-egy pillanatra.De igy már nem tudom melyik volt a hunyo ugyhogy fujhatom.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7784 Dátum: 2011.08.10 21:13:11 »
Gyújtáskiesés is okozhat efféle jelenséget, de itt hengerenkénti trafó van, tehát nem kéne, ( ill azonnal hibajel jönne) de egy repedt gyertya okozhatja esetleg.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!