Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314693 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4500 Dátum: 2013.09.21 19:01:10 »
oktatók!

balra kanyarodó sávból meg lehet fordulni, ha tábla nem tiltja? (pl. hungária, üllői, stb.)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4501 Dátum: 2013.09.21 19:06:29 »
vagy a kvassay csepel felé.
xerintem meg.
meg ha a rendőrautó megfordul,mi is fordulhatunk.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4502 Dátum: 2013.09.21 19:27:23 »
oktatók!
balra kanyarodó sávból meg lehet fordulni, ha tábla nem tiltja? (pl. hungária, üllői, stb.)
Szerintem meg lehet fordulni, ha:
- nincs kötelező haladást előíró tábla, mivel az tiltaná a megfordulást.
- jelzőlámpás kereszteződésben vagy tele-zöld van vagy pedig a zöld nyíl jelzi a visszafordulást is,
Ezen kívül egyesek szerint az útburkolati jel is korlátozhatja, ha pl. csak balra nyíl van felfestve. Ez utóbbiról én nem vagyok meggyőződve, hogy az előrejelzés (az útburkolati jel szerintem az) egyben kötelező haladási irányt is jelent.
Nem vagyok oktató így a tévedés jogát fenntartom  ::)

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4503 Dátum: 2013.09.21 19:42:58 »
Szerintem meg lehet fordulni, ha:
- nincs kötelező haladást előíró tábla, mivel az tiltaná a megfordulást.
- jelzőlámpás kereszteződésben vagy tele-zöld van vagy pedig a zöld nyíl jelzi a visszafordulást is,
Ezen kívül egyesek szerint az útburkolati jel is korlátozhatja, ha pl. csak balra nyíl van felfestve. Ez utóbbiról én nem vagyok meggyőződve, hogy az előrejelzés (az útburkolati jel szerintem az) egyben kötelező haladási irányt is jelent.
Nem vagyok oktató így a tévedés jogát fenntartom  ::)

pont ez utóbbiról beszélek

szerintem a kresz szerint mindenhol meg lehet fordulni, ahol balra lehet kanyarodni és tábla nem tiltja, írtam már az nkh-nak, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4504 Dátum: 2013.09.21 20:25:36 »
Szerintem a villogó zöld igenis azért jó, hogy tudja az ember hogy sietni kell az átjutással , dugó esetén meg már ne menjen be a kereszteződésbe.
Bepi! Most már értem a jó fogyidat ;) :szemez:
:yes: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4505 Dátum: 2013.09.23 10:06:35 »
majdnem gtk lett a Corimban és a szemből jövő járműben.
A lényeg, hogy egyben maradtál, a többi pótolható.
A francia hogyan lett meg?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4506 Dátum: 2013.09.23 11:13:15 »
A lényeg, hogy egyben maradtál, a többi pótolható.
A francia hogyan lett meg?

Úgy , hogy utána mentem, hogy a rossebb egye a kereke nyomját nekije.
Gyaktlag nem zúztunk, csak ma'jnem. A szemből szabálosan érkező Yaris és az én ótóm tükre koccót. A helyszín 2330 Dunaharaszti Némedi út és Jedlik Ányos u. -i kereszteződés. A ronyó fospész kiszorított a szebejövő sávba, ahol egy arra közlekedő Yarist szorítottam én az autómmal a parkoló bejárata felé, ahol egy kifelé törekvő kisteher autó várakozott. Maj'nem missön impásziból szitu ( úgy krújzoltam mint Tom), de mindketten megúsztuk, csak 10 cenyát nőttünk az adrenalintúl! Arra azért kíványcsi volnék, hogy ennek a bociarcúnak ki, mikor és hogyan magyarázta el az egyenrangú utak kereszteződésében alkalmazandó szabályt, és annak alkalmazásának feltételeit, körülményeit?!
Nem tom linkelni a helszínet, de aki megnézi az láthassa, hogy a bornyúarcú hivatkozása(jobbkéz szabál), mennyire bornírt. :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4507 Dátum: 2013.09.23 11:29:33 »
Úgy , hogy utána mentem, hogy a rossebb egye a kereke nyomját nekije.
Gyaktlag nem zúztunk, csak ma'jnem. A szemből szabálosan érkező Yaris és az én ótóm tükre koccót. A helyszín 2330 Dunaharaszti Némedi út és Jedlik Ányos u. -i kereszteződés. A ronyó fospész kiszorított a szebejövő sávba, ahol egy arra közlekedő Yarist szorítottam én az autómmal a parkoló bejárata felé, ahol egy kifelé törekvő kisteher autó várakozott. Maj'nem missön impásziból szitu ( úgy krújzoltam mint Tom), de mindketten megúsztuk, csak 10 cenyát nőttünk az adrenalintúl! Arra azért kíványcsi volnék, hogy ennek a bociarcúnak ki, mikor és hogyan magyarázta el az egyenrangú utak kereszteződésében alkalmazandó szabályt, és annak alkalmazásának feltételeit, körülményeit?!
Nem tom linkelni a helszínet, de aki megnézi az láthassa, hogy a bornyúarcú hivatkozása(jobbkéz szabál), mennyire bornírt. :flowers:
Igen, vannak azok a szituk, amikor nem rántja az ember a kormányt, mert belekever még pár embert a szituba (vagy rosszabb esetben egy kamion jön szembe), inkább csattan a vétkesnek és legalább a betétlap intéződik. Persze ilyenkor az ember nem gondolkodik hanem cselekszik.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4508 Dátum: 2013.10.05 19:32:38 »

Valaki mondja meg nekem, hogy ez szabályos-e?? Ma fényképeztem a városba. Egyrészt 5 m-en belül van a kereszteződéstől. Másrészt meg ugye ott a megállni tilos tábla. Viszont nem az úton áll, szóval szerintem nem büntetendő.. Vagy igen..?

Egyébként ez egy traffipaxos rendőrségi kocsi, ma pont beleszaladtam óra szerint 65-tel egy másik részén a városnak. Felnék ezzel sokat mérnek. De én mindig így járok, ha nem akadályoz senki, 65-el óra szerint, valóságba 61-64 között lehet a tempó, szóval szerintem nem kell félnem, mivel nem állítottak le.
                                                                                                                                                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4509 Dátum: 2013.10.05 19:55:24 »
Ha Swiftel, vagy Corival vagy akkor nem büntetnélek meg, minden más esetben igen , kivéve  ha megbeszéljük [rohog]

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4510 Dátum: 2013.10.05 20:22:29 »
Valaki mondja meg nekem, hogy ez szabályos-e?? Ma fényképeztem a városba. Egyrészt 5 m-en belül van a kereszteződéstől. Másrészt meg ugye ott a megállni tilos tábla. Viszont nem az úton áll, szóval szerintem nem büntetendő.. Vagy igen..?

Egyébként ez egy traffipaxos rendőrségi kocsi, ma pont beleszaladtam óra szerint 65-tel egy másik részén a városnak. Felnék ezzel sokat mérnek. De én mindig így járok, ha nem akadályoz senki, 65-el óra szerint, valóságba 61-64 között lehet a tempó, szóval szerintem nem kell félnem, mivel nem állítottak le.
minek állítottak volna meg?
majd küldik a határozatot a 30rugóról.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.05 20:39:15 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4511 Dátum: 2013.10.05 20:32:20 »
Oldpiet: miről beszélsz..? :)

akibor000 (Robi): légyszíves ne idézzél, főleg ne a képet újra, mert elrontod a fórum design-ját. Nem fogok kapni semmiféle csekket, ha mégis, akkor is potyára küldik, mert nem volt akkora sebességtúllépésem, hogy objektív felelősség legyen, az azon kívül esőkkel meg nem foglalkoznak, vagy ha igen, akkor lereagálom és nem kell fizetni, ennyi.

Inkább valaki mondja meg, hogy szabályos-e ez a parkolás? Szerintem egyébként igen, mert nem az úton parkol.
                                                                                                                                                   

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4512 Dátum: 2013.10.05 20:41:25 »
nem idéztem,válaszoltam.
néha olyanokat irsz,h a telóm is lefagy.
na,ha nem kapsz csekket,akkor oké.
de azért pofára ne ess. láttam én már karón varjút.
62km/h sebességért küldték a kis szerelmeslevelet.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4513 Dátum: 2013.10.05 20:43:28 »
Inkább valaki mondja meg, hogy szabályos-e ez a parkolás? Szerintem egyébként igen, mert nem az úton parkol.

Szerintem szabályos, mert nincs kiegészítő tábla.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4514 Dátum: 2013.10.05 20:55:38 »
akibor000 (Robi): nem félek, hogy küldenek, de ha mégis küldenének, akkor se gáz, mert tudom, hogy nem mentem annyival, hogy baj lehessen belőle.

Jártam már így, kb. 1 éve, és micsoda véletlen, pont most néztem meg a blogbejegyzésemet, és a képet, ami pont október 5-én készült. Tehát pontosan 1 éve jártam hasonló cipőben.. Vagyis, akkor félhettem, mert emelkedőnél nem tudtam biztosan, nem-e nyomtam jobban, meg előtte ugye még előzgettem is, de az kanyar előtt volt. De akkor is hasonló, és civilből mértek. A történelem tényleg ismétli önmagát.. :)

De beszéljünk inkább a parkolásról, ez a gyorshajtást csak úgy megjegyeztem, mindig 60, max 69 között járok, általába 65re állok be, ha utazom lakott területen. Biztos máskor is volt már, hogy "bemérhettek" volna csak nem vettem észre sem mert civilből csinálták.

Parkolásra: az 5 m sem számít ilyenkor??  Majd azért Palaczk véleményére lennék leginkább kíváncsi, neki úgyis kenni-vágni kell. :D