Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2894142 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7830 Dátum: 2012.03.15 19:21:39 »
Ezt így nehéz lesz.
3ZZ, 4ZZ, 1ZZ motorokra tették Corollára, Aurisra, Avensisre, RAV4-re, és Celicára. De évjáratokban nagy a szórás. Ha valamilyen autóra fel akarod tenni érdemes alvázszám alapján összenézni, hogy ezzel szerelték-e.
Xanyi

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7831 Dátum: 2012.03.15 21:43:31 »
Akkor lehet még első vagy vmi sz@r szériásak lehettek azok... :)

Valamelyik topicba leírták vagy videó is volt az e12 első ajtókárpit leszedésének műveletéről arra lennék kíváncsi hogy valaki feltudná-e idézni ezt nekem hálás.

A képen látható fólia kb milyen lehet, hány %-os mert elgondolkodtam valami szolidabban. Számomra egy ilyen kaliberű lenne a jó mert ebből még este (tolatásnál kevésbé megvilágított helyen)  is szerintem kilehet látni rendesen. Hallottam olyan információkat, hogy a műbizonylat megszűnt ezekre ezt szerintem kacsa, de ha valaki megtudja erősíteni vagy cáfolni azt is megköszönném.
A műbizonylat valóban nem szűnt meg! A B oszlop előtti ablakokra hivatalosan nem lehet fóliát rakni ( semmilyent) az első szélvédőre a napellenző lehajtásának vonaláig lehet.
Szerintem ezen a kocsin nincs fólia csak a gyárilag színezett üveg, ami a tratban.-tokon sokada 120 L illetve az ilyen régi kocsik kivételével minden modernebb kocsi el van látva, itt csak a vényviszony az árnyékok olyanok mintha lenne fólia.

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7832 Dátum: 2012.03.15 22:17:54 »
Ezt így nehéz lesz.
3ZZ, 4ZZ, 1ZZ motorokra tették Corollára, Aurisra, Avensisre, RAV4-re, és Celicára. De évjáratokban nagy a szórás. Ha valamilyen autóra fel akarod tenni érdemes alvázszám alapján összenézni, hogy ezzel szerelték-e.
Köszi szépen!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7833 Dátum: 2012.03.15 22:45:50 »
A műbizonylat valóban nem szűnt meg! A B oszlop előtti ablakokra hivatalosan nem lehet fóliát rakni ( semmilyent) az első szélvédőre a napellenző lehajtásának vonaláig lehet.
Szerintem ezen a kocsin nincs fólia csak a gyárilag színezett üveg, ami a tratban.-tokon sokada 120 L illetve az ilyen régi kocsik kivételével minden modernebb kocsi el van látva, itt csak a vényviszony az árnyékok olyanok mintha lenne fólia.
Nem úgy szól, hogy semmilyent, hanem a fényáteresztő képesség értéke nem lehet 75% alatti. Mivel valamennyire szinte minden üveg színezett, így szinte bármilyen fóliával együtt kevesebb lesz 75%-nál. Tényleg csak a teljesen színtelen fóliával lehet hozni ezt az értéket.
A fényképen levő Passat ablakai nincsenek fóliázva, gyárilag színezett az üveg.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.15 22:47:22 írta Nagycitrom »

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7834 Dátum: 2012.03.16 00:46:37 »
Nem úgy szól, hogy semmilyent, hanem a fényáteresztő képesség értéke nem lehet 75% alatti. Mivel valamennyire szinte minden üveg színezett, így szinte bármilyen fóliával együtt kevesebb lesz 75%-nál. Tényleg csak a teljesen színtelen fóliával lehet hozni ezt az értéket.
A fényképen levő Passat ablakai nincsenek fóliázva, gyárilag színezett az üveg.

Nem gyári, ez fóliázott mert egy cég referencia képei közül szedtem le, meg az első ablak is le van fóliázva amit gyárilag nem szoktak.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7835 Dátum: 2012.03.16 07:17:29 »

A képen látható fólia kb milyen lehet, hány %-os mert elgondolkodtam valami szolidabban. Számomra egy ilyen kaliberű lenne a jó mert ebből még este (tolatásnál kevésbé megvilágított helyen)  is szerintem kilehet látni rendesen. Hallottam olyan információkat, hogy a műbizonylat megszűnt ezekre ezt szerintem kacsa, de ha valaki megtudja erősíteni vagy cáfolni azt is megköszönném.

Műbizonylat van..és kell is,ha fóliáztatod az ablakot! ügyelj arra,h nem maradjon el! egyébként asszem a 84/2005(x.11) korm.rendelet szabályozza a fóliázást..meg vmi eu paktum,de azt gőzöm sincs,h mi...mlut nyáron olvasgattam,de már elfelejtettem miről van benne szó!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7836 Dátum: 2012.03.16 08:03:15 »
Akkor lehet még első vagy vmi sz@r szériásak lehettek azok... :)

Valamelyik topicba leírták vagy videó is volt az e12 első ajtókárpit leszedésének műveletéről arra lennék kíváncsi hogy valaki feltudná-e idézni ezt nekem hálás.

A képen látható fólia kb milyen lehet, hány %-os mert elgondolkodtam valami szolidabban. Számomra egy ilyen kaliberű lenne a jó mert ebből még este (tolatásnál kevésbé megvilágított helyen)  is szerintem kilehet látni rendesen. Hallottam olyan információkat, hogy a műbizonylat megszűnt ezekre ezt szerintem kacsa, de ha valaki megtudja erősíteni vagy cáfolni azt is megköszönném.



kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7837 Dátum: 2012.03.16 09:45:33 »
Valamelyik topicba leírták vagy videó is volt az e12 első ajtókárpit leszedésének műveletéről arra lennék kíváncsi hogy valaki feltudná-e idézni ezt nekem hálás.
Tőlem kérték a műbizonylatot igazoltatásnál nemrégiben... ::)

         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7838 Dátum: 2012.03.16 09:56:36 »
1x már tölem is. No meg müszakin is kérdezte a töki,h van mübizonylatom.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7839 Dátum: 2012.03.16 11:00:39 »

Köszönöm szépen ez volna az.

Nem erre a videóra gondoltam. :)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7840 Dátum: 2012.03.16 12:55:08 »
Szerintem videó nem volt róla, emlékezetem szerint korábban ezt emeltem ide be az ajtókárpit leszereléséhez dokumentumot.    :yes:

Annyi, hogy én legelőször a "tükörháromszöget" szoktam kipattintani.
 

[a csatolmányt egy admin törölte]

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7841 Dátum: 2012.03.16 14:22:17 »
Sziasztok!

Van egy Toyota önindítóm,az alábbi számok vannak rajta :
28100-22040
2J 228000-7591
Felirat : Toyota Denso
Ebből megtudja vki mondani hogy milyen típusba való?
Köszi!
Balázs
Sziasztok!

A fentebb említett önindító az én autómba (2002 novemberi E12 1.4 vvti Corolla Hatchback)nem passzolt,azt mondta a szerelő egész más a fogazása.
Toyotába való az egész biztos,akitől vettem állítja hogy az E12-es Corollába csak 2002-2006 között volt vmi váltás.
Nos ha kell vkinek 20e-ért odaadom,én 25e-ért vettem.

Tel.:20/483-55-85
Balázs

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7842 Dátum: 2012.03.16 16:23:00 »
Több helyen gyártották őket, és ez soxor teljesen eltérő alkatrészeket jelent.
Xanyi

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7843 Dátum: 2012.03.16 17:16:48 »
Több helyen gyártották őket, és ez soxor teljesen eltérő alkatrészeket jelent.
Azért olyan sokféle nem hinném hogy létezik,mivel ugye a lendkerékhez kapcsolódik.Nem hinném hogy olyan sokfélét gyártottak volna,legalábbis józan paraszti ésszel nem látom értelmét,persze ettől még sok minden lehet.
Hol tudnám megnézni melyik autóhoz passzol?Tegnap említettél motor típusokat azokat az infókat honnan szerezted?
köszi

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7844 Dátum: 2012.03.16 17:41:07 »
Azért olyan sokféle nem hinném hogy létezik,mivel ugye a lendkerékhez kapcsolódik.Nem hinném hogy olyan sokfélét gyártottak volna,legalábbis józan paraszti ésszel nem látom értelmét,persze ettől még sok minden lehet.
Hol tudnám megnézni melyik autóhoz passzol?Tegnap említettél motor típusokat azokat az infókat honnan szerezted?
köszi

No,itt megtalálható mely típusokhoz jó :
http://autoalkatreszwebaruhaz.hu/termektulajdonsagok.php?cikkszam=DRS3935&ktypnr=17216

20/483-55-85