Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2893831 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6180 Dátum: 2010.12.26 09:25:09 »
Hacsak a tulaj ki nem cserélte gyéri Mutlura, amit kétlek :)
Az enyémben GS Yuasa a gyári akksi.
Az enyémben is Yuasa akku van a kocsi angol gyártmány és hetedik éves lesz tavasszal,de most télen vettem észre,mintha már gyengélkedne az akksi. Igaz mi szinte csak városban használjuk rövid utakon és lehetséges,hogy emiatt a generátor nem tud elegendő áramot visszatölteni az akksiba. Remélem,hogy az enyémnek elegendő lesz ha csak néha feltöltöm.
Ákos a te akksidnak is teljesen zártak a cellái?
Ezt még nem néztem...az oldalán ahol a lötyit lehet látni van alacsony és magas folyadékszint jel, tehát aszem lehet rátölteni.  :hmmmm:

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6181 Dátum: 2010.12.26 09:33:52 »
Az enyémre tuti,hogy nem lehet.
corolla 1.6 HB terra 2004

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6182 Dátum: 2010.12.26 10:39:05 »
Sajna nekem figyelembe kell venni, hogy 220mm magas legyen az akku, mert ha van rá mód, akkor nem akarom alápolcolni. Szóval azért nem tudok olyan nagy szabadsággal válogatni.
Én már nem kísérletezem a régi akksival, örökké nem lehet azt használni....
Miért is kell 220 magas akku?! A gyári akku az E11-es és az E12-es Corollákban 190 mm-es  :excl:

Az Alphaline amúgy jó, már évek óta üzemel hibátlanul az egyik Hondában (haveromé). Jobb akku, mint a Banner, amely minden teszten állandóan az utolsó. Amúgy a Banner van a mi Hondánkban és az ugyan ilyen Civic-ben levő Alphaline sokkal jobban indít reggelente... És mindegyik kb. egykorú.

Én ha vennék most, akkor Bosch akkut vennék, ami 60 Ah-s és 190 mm magas. Amire figyelni kell, hogy jobb+os legyen.

Az övében meg 220 magas, hát olyan kell bele...
Alphaline-t nem ismerem, úgyhogy lehet valóban ilyen jó. Ez esetben viszont nem értem mér vennél most Boscht, ami nem valami jó ráadásul drága...
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6183 Dátum: 2010.12.26 10:43:40 »
Nagyon jópofa a gyári varázsszemes aku (nem csak a a Corollában, de a Jazzben is ilyen van)
A külön vettek között is van ilyen? Én még nem láttam. :hmmmm:

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6184 Dátum: 2010.12.26 10:57:57 »
Nagyon jópofa a gyári varázsszemes aku (nem csak a a Corollában, de a Jazzben is ilyen van)
A külön vettek között is van ilyen? Én még nem láttam. :hmmmm:
Állítólag a varázsszemes akkut csak marketing szempontból találták ki gyakorlatilag nem túl pontos képet adnak az akku állapotáról.
Mivel csak egy cellának az állapotát mutatja a többi cella akár zárlatos is lehet.
corolla 1.6 HB terra 2004

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6185 Dátum: 2010.12.26 11:06:55 »
Nagyon jópofa a gyári varázsszemes aku (nem csak a a Corollában, de a Jazzben is ilyen van)
A külön vettek között is van ilyen? Én még nem láttam. :hmmmm:
Állítólag a varázsszemes akkut csak marketing szempontból találták ki gyakorlatilag nem túl pontos képet adnak az akku állapotáról.
Mivel csak egy cellának az állapotát mutatja a többi cella akár zárlatos is lehet.
Ez igaz, nálam is ez történt: cserbenhagyott a városban- otthon feltöltöttem, de azért nem mertem többet használni. Egy hazavontatás elég volt ,mégha meg is oldaottam családon belül :D
Azért az előnyét nem kell hátrányának felfogni ;)

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6186 Dátum: 2010.12.27 19:17:15 »
Tudtok valami nem túl drága ablaktörlő lapátot javasolni Aurishoz? Tavaszig várni akartam a cserével (mondván télen mindig van valami baja), de a jobb első olyan gyalázatosan töröl, hogy kénytelen leszek cserélni már most.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6187 Dátum: 2010.12.27 20:13:02 »
Tudtok valami nem túl drága ablaktörlő lapátot javasolni Aurishoz? Tavaszig várni akartam a cserével (mondván télen mindig van valami baja), de a jobb első olyan gyalázatosan töröl, hogy kénytelen leszek cserélni már most.
Nem tudom Auris-hoz van e toyota-optifit termékcsaládban ablaktörlő, de az E12 corollához jó árban volt...én ezt használom. Kérdezd meg a márkakereskedőt.  Az általános/adok-veszek topicban meg egy fórumtárs írja, hogy olcsón tud Bosch-t szerezni.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6188 Dátum: 2010.12.27 20:50:43 »
Tudtok valami nem túl drága ablaktörlő lapátot javasolni Aurishoz? Tavaszig várni akartam a cserével (mondván télen mindig van valami baja), de a jobb első olyan gyalázatosan töröl, hogy kénytelen leszek cserélni már most.
Nem tudom Auris-hoz van e toyota-optifit termékcsaládban ablaktörlő, de az E12 corollához jó árban volt...én ezt használom. Kérdezd meg a márkakereskedőt.  Az általános/adok-veszek topicban meg egy fórumtárs írja, hogy olcsón tud Bosch-t szerezni.
Van Aurishoz is, de ocsmany. (a gyarihoz kepest)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6189 Dátum: 2010.12.27 21:07:12 »
Nem tudom Auris-hoz van e toyota-optifit termékcsaládban ablaktörlő, de az E12 corollához jó árban volt...én ezt használom.

Ákos, mennyiért vetted ezt az optifit ablaktörlőt? Én egy éve karácsony előtt gyárit vettem márkakereskedésből ~8000 körül. Azért vettem meg, mert a tipusra való Valeo és Bosch is drágább volt, bár szerintem ez egy az egyben Valeo. Azért kérdezem, mert lassan kell nekem is venni...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6190 Dátum: 2010.12.27 21:29:45 »
Mondi!

A kolegám dízelére 2 hete tettünk spoileres Valeo-t, 9 ezer volt a pár.
AZ enyémen is ez van már 2 éve.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6191 Dátum: 2010.12.27 21:37:19 »
Tudtok valami nem túl drága ablaktörlő lapátot javasolni Aurishoz? Tavaszig várni akartam a cserével (mondván télen mindig van valami baja), de a jobb első olyan gyalázatosan töröl, hogy kénytelen leszek cserélni már most.
Nem tudom Auris-hoz van e toyota-optifit termékcsaládban ablaktörlő, de az E12 corollához jó árban volt...én ezt használom. Kérdezd meg a márkakereskedőt.  Az általános/adok-veszek topicban meg egy fórumtárs írja, hogy olcsón tud Bosch-t szerezni.
Van Aurishoz is, de ocsmany. (a gyarihoz kepest)

Már amennyire a normál ablaktörlő ocsmány. Valóban szebb, áramvonalasabb a gyári, de árban majdnem duplája!
Xanyi

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6192 Dátum: 2010.12.27 21:54:54 »
Nem tudom Auris-hoz van e toyota-optifit termékcsaládban ablaktörlő, de az E12 corollához jó árban volt...én ezt használom.
Ákos, mennyiért vetted ezt az optifit ablaktörlőt? Én egy éve karácsony előtt gyárit vettem márkakereskedésből ~8000 körül. Azért vettem meg, mert a tipusra való Valeo és Bosch is drágább volt, bár szerintem ez egy az egyben Valeo. Azért kérdezem, mert lassan kell nekem is venni...
Emlékszem, hogy champion-t akartam venni, de az drágább volt az optifit-nél. Nem akarok h:ülyeséget írni, de olyan 3800Ft lehett a pár... szóval olcsóbb, mint a márkás Valeo/Bosch/Champion lapátok.. 

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6193 Dátum: 2010.12.27 21:58:13 »
Tudtok valami nem túl drága ablaktörlő lapátot javasolni Aurishoz? Tavaszig várni akartam a cserével (mondván télen mindig van valami baja), de a jobb első olyan gyalázatosan töröl, hogy kénytelen leszek cserélni már most.
Nem tudom Auris-hoz van e toyota-optifit termékcsaládban ablaktörlő, de az E12 corollához jó árban volt...én ezt használom. Kérdezd meg a márkakereskedőt.  Az általános/adok-veszek topicban meg egy fórumtárs írja, hogy olcsón tud Bosch-t szerezni.
Van Aurishoz is, de ocsmany. (a gyarihoz kepest)
Nemrég vettünk apám Golf5-jére is ilyen "flat blade" típusú lapátot - gondolom ilyen kivitelű a gyári is... a Golf5-re 6500Ft volt egy pár Valeo.
Az tény, hogy sokkal egyszerűbb a lapátot fel/le szerelni flatblade esetén.

Már amennyire a normál ablaktörlő ocsmány. Valóban szebb, áramvonalasabb a gyári, de árban majdnem duplája!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6194 Dátum: 2010.12.27 22:23:29 »
A kolegám dízelére 2 hete tettünk spoileres Valeo-t, 9 ezer volt a pár.
AZ enyémen is ez van már 2 éve.

Én azért nem vettem Valeot, mert a Toyota gyári olcsóbb volt (márkaszervízben vettem). Ez teljesen ugyanolyan mint a spoileres valeo, nem lennék meglepődve ha még Valeo feliratot is találnék rajta. Most egy éves, még gond nélkül bírja, de félek, hogy mire vége lesz a télnek addigra le kell cserélnem. Vigyázok rá, de előfordulhat, hogy újat kell venni.
A múltkor valamelyik péntek esti talin Misi valakinek hozott Optifitet és egészen jól nézett ki, azért kérdeztem. És ezért az összegért, amit Ákos mondott teljesen jó. Különönsen, hogy nálam egy ablaktörlő egy évet szokott elmenni, ezért is nem akarnék rá drágát venni. Ha a mostani kibír még egy évet, akkor utána is ilyet veszek  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...