Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882921 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3210 Dátum: 2009.04.21 07:51:03 »
Aha, tehát amit gyáriként utólag veszek a márkaszervizben, az nem ugyanaz, mint amivel a kocsit nullkilométeresen szerelik...  :hmmmm:

Na, nekem olyan fajin akksi kéne, amilyen most van benne. Az milyen gyártmány lehet?

Nekem is a gyári van még benne 2001 óta...  :eek: ::)

De nekem is azt mondták, hogy ha 50-ért megveszem a gyári aksit, az sem fogja eddig bírni.
Mondjuk az enyém még jó erőben van, a baja az, hogy az egyik cella taknyol, hiába húzom rá a sapkát...

Ja télleg, az mér lehet, hogy üres-közeli tankkal egy éjszaka állás után már rendesen köszörülni kell első indításkor? Jellemzően akkor jön elő a dolog, ha a tankolás jelző lámpa jelzése után elmegyek még olyan 50 km-t.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3211 Dátum: 2009.04.21 07:53:32 »
Ja igen.

TALÁLTAM SZÍVÓSOOOOOOORT!!!!!!  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Ki is cseréltem, le van dokumentálva. Szépen, kényelmesen, odafigyeléssel ki lehet cserélni olyan 2-2,5 óra alatt. Istenem, gyönyörű, ahogy nincs krepegő dobozhang..... Remélem, ez sokáig így marad...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3212 Dátum: 2009.04.21 08:04:59 »
És akkor most minden tökéletes?  :clap: Grat!
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3213 Dátum: 2009.04.21 08:40:20 »
Wolfman! Gratula, jó ezt olvasni!

@Satriani: optifit akksi nem jöhet szóba? Méretpontos, jó ár-érték arány szokott lenni...
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3214 Dátum: 2009.04.21 08:44:42 »
Hát... mikor felrakás után beindítottam, azt hittem, le fog állni. Volt vagy 400 afordulat, és gázadásra csak sokkal rosszabb lett. Már azt hittem, hogy valamit tönkre vágtam ott a nagy igyekezetben (mert mondanom se kell, hogy a szívósorra csatlakozó három gumicsövet nőgyógyász meló le, de főleg feltenni, többek között a légömegmérőre csatlakozó másik három gumicsőtől), de aztán beállt szépen 1100 körülire.

Azóta mintha hidegen jobban hajlamos lenne a torpanásra, és talán-talán mintha kicsit később reagálna alapjáratról gázadásra, de lehet, hogy ezt csak beképzelem, majd még figyelgetem. Persze az lenne a jó, ha nem menne tönkre az új alkatrész 10000 km alatt, de azért megtartottam a régi szívósort is, mert ha ez is elkezd zörögni, mókolás ide, vagy oda, én szétkapom a régit, mint majom a zsebórát, hogy megtudjam mitűlmén, mihajcsa, meg mijamagyarázatrája...  :D

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3215 Dátum: 2009.04.21 08:50:38 »
Most hívott a gyöngyösi Toyota szalonban dolgozó cimborám, 25 a gyári akksi. Veszek valami márkásat.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3216 Dátum: 2009.04.21 09:45:34 »
Most hívott a gyöngyösi Toyota szalonban dolgozó cimborám, 25 a gyári akksi. Veszek valami márkásat.
Nem olyan rossz ár a 25rugó szerintem. Egy márkásabb akksi sincs nagyon 20 alatt ahogy nézem.

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3217 Dátum: 2009.04.21 10:27:01 »
Multikat kell figyelni, beszerzési ár körül/alá szokták lőni az akksikat, én Exide-ot vettem, most is azt vennék: 14e volt az 54-es...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3218 Dátum: 2009.04.21 11:06:23 »
Ja télleg, az mér lehet, hogy üres-közeli tankkal egy éjszaka állás után már rendesen köszörülni kell első indításkor? Jellemzően akkor jön elő a dolog, ha a tankolás jelző lámpa jelzése után elmegyek még olyan 50 km-t.
Szerintem azért mert a benzinpumpának fel kell szívnia benzint. Ha már beindult és leállítod, utána már simán indul. Legalább is nálam így van.
Bocsi, de az ablaktörlőt nem tudtam megnézni idő és szerszám hiányában.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3219 Dátum: 2009.04.21 11:07:11 »
Ja igen.

TALÁLTAM SZÍVÓSOOOOOOORT!!!!!!  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Ki is cseréltem, le van dokumentálva. Szépen, kényelmesen, odafigyeléssel ki lehet cserélni olyan 2-2,5 óra alatt. Istenem, gyönyörű, ahogy nincs krepegő dobozhang..... Remélem, ez sokáig így marad...
Hol és mennyi volt?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3220 Dátum: 2009.04.21 13:08:44 »
Ja télleg, az mér lehet, hogy üres-közeli tankkal egy éjszaka állás után már rendesen köszörülni kell első indításkor? Jellemzően akkor jön elő a dolog, ha a tankolás jelző lámpa jelzése után elmegyek még olyan 50 km-t.
Szerintem azért mert a benzinpumpának fel kell szívnia benzint. Ha már beindult és leállítod, utána már simán indul. Legalább is nálam így van.
Bocsi, de az ablaktörlőt nem tudtam megnézni idő és szerszám hiányában.

Na de nem úgy van, hogy van benne valami visszafolyást gátló egység? Egyébként benzinszűrőt mikor kell cserélni?

Ablaktörlő nem gáz. Fújtam egyet, visszatettem úgy, hogy volt, és működik. Majd akkor foglalkozok vele megint, ha egy héten már harmadszorra esik szét.

Szívósort a XV. kerületben a nagy bontóban találtam, tök véletlenül, ráadásul cikkszám szerint egyezőt.  :eek: Korábban még sose láttam ilyet. Pár nappal korábban vittek be egy autót, és esküdtek rá, hogy jó a szívósor.

30.000......




...helyett 18.000 volt az ára  :clap:. Úgyhogy a maradékot betoltam egy hangszórószett vásárlásába, hogy a későbbiekben se unatkozzak, ha szerelni támad kedvem...  ::) :ph34r:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3221 Dátum: 2009.04.21 13:31:10 »
Ja télleg, az mér lehet, hogy üres-közeli tankkal egy éjszaka állás után már rendesen köszörülni kell első indításkor? Jellemzően akkor jön elő a dolog, ha a tankolás jelző lámpa jelzése után elmegyek még olyan 50 km-t.
Szerintem azért mert a benzinpumpának fel kell szívnia benzint. Ha már beindult és leállítod, utána már simán indul. Legalább is nálam így van.
Bocsi, de az ablaktörlőt nem tudtam megnézni idő és szerszám hiányában.
A tiedé nem csinál olaj, hogy mikor reggel beindítod, akkor sipol a vmi egyre hangosabban, majd 2 sec múlva elhallgat? Olyan szívóhang.

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3222 Dátum: 2009.04.22 12:25:37 »
Sziasztok.
Ismét kötelező szervíz elött állok...
Most abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy milyen gyertyát ajánlanátok az autóba?
Brisk szerintem nem lesz mert több rosszat hallottam róla itt a fórumon is mint jót.Szóval mi lenne a jó választás?

Előre is köszi a válaszokat.
üdv
2004 Corolla 1.4 HB

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3223 Dátum: 2009.04.22 15:51:31 »
Sziasztok.
Ismét kötelező szervíz elött állok...
Most abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy milyen gyertyát ajánlanátok az autóba?
Brisk szerintem nem lesz mert több rosszat hallottam róla itt a fórumon is mint jót.Szóval mi lenne a jó választás?

Előre is köszi a válaszokat.
üdv

Kizárólag gyári.Én vettem az enyémbe brisk sportgyertyát és 20ekm-t bírtak aztán az egyiknek letörött a feje...amíg a gyáriak 90ezret

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3224 Dátum: 2009.04.22 16:13:26 »
Javaslatod alapján fel is hívtam már a szervízt és 2100 Ft / darab a gyertya.Szerintem nem vészes,de ott 4 év vagy 60ekm-t mondtak rá.Ezzel ellentétben még az enyémben sem volt cserélve és most jön a 90e.

Sziasztok.
Ismét kötelező szervíz elött állok...
Most abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy milyen gyertyát ajánlanátok az autóba?
Brisk szerintem nem lesz mert több rosszat hallottam róla itt a fórumon is mint jót.Szóval mi lenne a jó választás?

Előre is köszi a válaszokat.
üdv

Kizárólag gyári.Én vettem az enyémbe brisk sportgyertyát és 20ekm-t bírtak aztán az egyiknek letörött a feje...amíg a gyáriak 90ezret
2004 Corolla 1.4 HB