Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 329349 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #540 Dátum: 2012.11.13 10:53:06 »
Ha kell a több hely a családnak, akkor nem tetőboxot fog venni az ember, hanem egy Auris ST-t, max sima 1,6 benzin motorral, ami kb ugyanannyiban fog kerülni, mint az YIII egy rendes felszereltségi csomagban.  :flowers: Fogyasztásban sem lesz köztük akkora különbség valószínűleg, hogy a YIII fenntartása annyival kevesebbe kerüljön, hiszen, ha tetőboxot raksz rá, akkor az sem fog megállni 5 literben. Egy 1,6 valvematic benzinessel az Auris ST (a 6-os váltóval) teljesen hasonló körülmények között sem fog 6,5-7 liternél többet enni, miközben a Yaris megenné szerintem a 5,5-6-ot.
Ellenben alapból nagyobb a hely, kényelmesebbek az ülések, nem zajosabb az utazás, nem kell a hátra rögzített gyerekülés miatt előrébb húzni az első ülést az Aurisban.
A YIII HSD leginkább anyának a városba, illetve a gyerkőcöket oviba suliba szállításra való, viszont erre a célra nemigen tudok jobbat nála.
Azért egy Auris ST jelentősen kellemesebb az egész család számára, de ez így is van jól.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #541 Dátum: 2012.11.13 10:58:02 »
...  ebben a kategóriában nem biztos, hogy olyan fontos. A Yaris (szerintem) tipikusan azaz autó amiben 1-2 ember utazik, ezért nem bír akkora jelentőséggel pl a hátsó szellőzés. ...
Két gyermekes apaként szerintem igen is fontos, hogy milyen a szellőzés hátul (az ablakok leengedése nem megoldás a huzatra érzékeny gyerekfülek miatt, és a hybrid akkunak sem tesz jót a szűretlenül beáramló levegő). Ahogy én látom, a Toyota EU szerint aki komfortosan szeretne 1-2 gyerkőccel utazni az vegyen inkább Lexust, mert csak abba kategóriában oldotték meg ezt a kérdést.
Nekem ez sokkal nagyobb problémát jelent napi szinten, mint az, hogy  a babakocsi melyik kerekét kell először befordítani a csomagtartóba, mert a babakocsi nem panaszkodik és nem türelmetlen. A szellőztetést pedig sokkal nehezebb optimalizálni.
Érdekes, mert nekem ugyanez nagyon fontos dolog egy autóban, a hátsó tér megfelelő szellőzése télen és nyáron is.
Amikor a Corollával utazunk, ami most hónap végén lesz 12 éves még sohasem panaszkodtak a hátul ülők, függetlenül attól, hogy gyerekek, vagy felnőttek, hogy nem kapnak levegőt, vagy túl meleg/hideg van nekik.
Ellenben, a G- és H-Astrában ez feltűnően kevésbé komfortos... Szóval, elképzelhető, hogy, ha a japók tudják biztosítani a megfelelő kabinszellőzést, akkor tulajdonképpen felesleges is a hátsó rostély, max egy apró figyelmesség lenne. Ugyanakkor, viszont az EU-i autókban meg kell, mert anélkül kellemetlen az utazás hátul, máshogy vannak méretezve a szellőztető berendezéseik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #542 Dátum: 2012.11.13 11:21:23 »
Ha kell a több hely a családnak, akkor nem tetőboxot fog venni az ember, hanem egy Auris ST-t, max sima 1,6 benzin motorral, ami kb ugyanannyiban fog kerülni, mint az YIII egy rendes felszereltségi csomagban.
Évi 1-2 alkalom miatt ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Egyébként is a kombi szinte mindig feláras a SD, HB verziókhoz képest, tehát nagy valószínűség szerint a jól felszerelt YIII-hoz viszonyítva is elég jelentős felára lesz.
A YIII HSD leginkább anyának a városba, illetve a gyerkőcöket oviba suliba szállításra való, viszont erre a célra nemigen tudok jobbat nála.
Mivel sajnos nincs olcsó YPHEV. ;)
Azért egy Auris ST jelentősen kellemesebb az egész család számára, de ez így is van jól.
:yes: Ahogy egy jobban szigetelt tágasabb Yaris kombi is az lenne. :D
Amikor a Corollával utazunk, ami most hónap végén lesz 12 éves még sohasem panaszkodtak a hátul ülők, függetlenül attól, hogy gyerekek, vagy felnőttek, hogy nem kapnak levegőt, vagy túl meleg/hideg van nekik.
Sajnos ezt az E12-esről nem mondhatom el, és az AVEII-nél is -bár jóval kevésbé- problémás. Hozzáteszem,hogy én rosszul vagyok, ha az arcomba-fülemre fúj a klíma ami azért jóval szűkiti a beállítási lehetőségeket, szóval van egy kis felhasználói hiba is a dologban.

Érdekes egyébként, hogy az E12-höz viszonyítva a YIII-ban a párátlanítás sokkal hatékonyabb. Abban sokszor csak klímával tudtam leszárítani az ablakokat. Ebben meg nélküle is pikk-pakk.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #543 Dátum: 2012.11.13 11:30:04 »
Biztos, hogy gyártónként és ezen belül típusonként is vannak kisebb eltérések szellőztetés terén, nekem szerencsém van az E11-gyel.
De most akkor a YIII-ban is kevés a levegő hátul, vagy csak pszichikai hiányként éled meg a hátsó rostélyok hiányát?  :?:

A szigetelésbeli különbség pont a két kategória között jelöli a különbség egy részét a méret után.  :)
Mint, ahogy az anyagválasztás is, a rendelhető extrák is. Azért az elég logikus, hogy a két méretkategóriájú autót érezhetően el kell választani egymástól úgy, hogy közben a Yaris kategóriájában ennek ellenére komoly alternatívája maradjon bármelyik konkurensének.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #544 Dátum: 2012.11.13 12:21:21 »
... a YIII-ban is kevés a levegő hátul, vagy csak pszichikai hiányként éled meg a hátsó rostélyok hiányát?  :?
A gyerek szokott szólni,utasként még nem ültem benne.
Az is zavar,hogy a kardánbox műanyag idomában nem lett volna nagy beruházás hátravezetni a levegőt. A drágább modellekben meg lehetett volna cifrázni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.13 12:35:34 írta Agyarka »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Yaris HSD
« Válasz #545 Dátum: 2012.11.13 12:53:44 »
hátsó tér szellőzése??? wtf? bizonyára a hátsó traktus fűtésére-hűtésére gondoltok, levegő ugyanis ugyanannyi áll rendelkezésre egy kabinban, függetlenül attól, hogy hol szívja be valaki  :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Yaris HSD
« Válasz #546 Dátum: 2012.11.13 13:00:16 »
 a kisebb-nagyobb autó problematika meg nagyon érdekes. nekem ugye előtte volt egy viszonylag nagy, most meg van egy viszonylag kis autóm. saját tapasztalataim szerint az esetek 90%-ában gyakorlatilag SEMMI különbség nincs a kettő között. négyen mindkettőbe beférünk, (még a két kis bicikli is elfér), sok csomaggal meg mindkettőhöz box kell  :devil: abban a tempóban meg, ahogy mi vezetünk, pláne, hogy hónapok óta nem jártam autópályán, a kisautók idegesebb egyenesfutása sem számít. szóval szerintem az átlagmagyarcsalád szépen elfér egy yaris hsd-ben, mint a kollega példája is mutatja. meg éppenséggel az enyém. csak kell mellé egy box, ha mégis cuccolni kellene.
de azért hosszú utakra mégis szívesebben indulnék egy a6-ossal  :devil:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #547 Dátum: 2012.11.13 13:29:56 »
Csufár!

ADAC teszt németül.
Ezt  linkelték be, ez is azt mutatja, hogy rosszabb a hátsó szellőztetés ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris HSD
« Válasz #548 Dátum: 2012.11.13 13:42:35 »
Évi 1-2 alkalom miatt ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Egyébként is a kombi szinte mindig feláras a SD, HB verziókhoz képest, tehát nagy valószínűség szerint a jól felszerelt YIII-hoz viszonyítva is elég jelentős felára lesz.
Ha jól emlékszem 200e volt a kombi felár az Avensisnél. Egy normális tetőbox 100e... szóval inkább a kombi ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #549 Dátum: 2012.11.13 13:45:20 »
Ha jól emlékszem 200e volt a kombi felár az Avensisnél. Egy normális tetőbox 100e... szóval inkább a kombi ;)
Én is így látom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Yaris HSD
« Válasz #550 Dátum: 2012.11.13 14:32:32 »
Ha jól emlékszem 200e volt a kombi felár az Avensisnél. Egy normális tetőbox 100e... szóval inkább a kombi ;)
egyértelmű. ezért nem mennek nagyon a szedánok tőlünk nyugatra. node mennyi a felár egy yarishoz képest? ;) mellesleg pályán egy kombi azért hallhatóan zajosabb és többet is fogyaszt a négyajtósoknál...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #551 Dátum: 2012.11.13 14:36:02 »
hátsó tér szellőzése??? wtf? bizonyára a hátsó traktus fűtésére-hűtésére gondoltok, levegő ugyanis ugyanannyi áll rendelkezésre egy kabinban, függetlenül attól, hogy hol szívja be valaki  :D
A szellőzés megközelítőleg a külső és a belső tér közötti légmozgást jelenti. Legalábbis nekünk. Nálad levegő mennyiséget? Akkor "a hiba az Ön készülékében van"-)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #552 Dátum: 2012.11.13 14:40:00 »
Ha jól emlékszem 200e volt a kombi felár az Avensisnél. Egy normális tetőbox 100e... szóval inkább a kombi ;)
Volt. Most 500e, ha nem néztem el a kis telefon kijelzőn. Azért annyiszor nincs szükségem a nagyobb puttonyra.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris HSD
« Válasz #553 Dátum: 2012.11.13 16:38:21 »
Én 300e-et látok a 24-es monitoron  :D

Árlista (PDF)
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.13 16:41:35 írta Nagycitrom »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #554 Dátum: 2012.11.13 17:56:45 »
Én 300e-et látok a 24-es monitoron
Éreztek, hogy nem biztos, hogy jól látok 3,7'-on.  :cool2: kéne néha.-(
A 300 sem kevés, de azon már elgondolkodnék, kár, hogy ehhez kategóriát kellene váltani.