Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 329324 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #375 Dátum: 2012.08.28 14:37:16 »
Üdvözletem!

Kérdésem az lenne azoktól, akik vásároltak már vagy éppen folyamatban van a vásárlás: a listaár mennyire szigorú a yaris hsd esetében? sikerült alkudni belőle valamilyen mértékben, ill. mely márkakereskedőket ajánlanátok? Ha a válaszok nem publikusak, PÜ-ben is örülnék némi tájékoztatásnak.
A topikot végigolvastam, és csak megerősített abban, hogy kell nekem...

Minél több helyről kérj be. Nekem eddig van ajánlatom a Supertől, a Reálszisztéma Autó Budától, valamint a veszprémiektől (egy tuti, innen nem fogok autót venni, pedig eredetileg innen szándékoztam), de amint élesedik a dolog, lehet még elmegyek pár helyre. 
Tapasztalat az, hogy a legjobb ajánlatot a legtöbb kereskedés megadja. Sajna a Yarison nincs nagy árrés, így a kedvezmény se akkora. A kereskedések vagy nullásan adják el, sőt hallottam olyat is aki akár ár alá is bemegy, ezért érdemes körbenézni.
Szilvi 62

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #376 Dátum: 2012.08.28 14:50:14 »
Aktuálisan a készleten lévő Yarisokat 10% engedménnyel árulják: http://www.toyota.hu/Images/flotta_keszlet.pdf
Ha éppen megfelel a motor, szín, felszereltség akkor jó ez, különösen az egyedileg rendelt autók sokhónapos átfutási idejéhez képest nagyon. Különben meg árajánlatot kell kérni több helyről, abból kiderül. Az is, hogy népszerű szín, motor, felszereltség megrendeléstől függetlenül is folyamatosan érkezik az országba.
Na látom hasonló a meglátásod ;)
A Toyotának van elnemadott készlete meg uton lévő készlete, abból lehet vállogatni. Az egyik kereskedő saját szakállára lestoppol példányokat, amit biztos el tud adni, a másiknál meg lehet várni, hogy feladjanak egyet a gyárból. Én pl fehérre fél évet várhattam volna :D
Az emlitett lista is bizonyitja, hogy több mint 10% hasznuk van rajt, de én inkább 20%-ra tippelek.
Egyetértek, hogy még az is kevés, ezért is zárt be annyi autókereskedés (visszaestek a darabszámok általában).

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #377 Dátum: 2012.08.28 15:00:25 »
Csak találgatunk. Nem tudjuk, hogy mennyi a szalon és mennyi az importőr haszonkulcsa (utóbbié erősen a valutaárfolyam függvényében). Talán így nyár végén van mélyponton az értékesítés és jellemzően csak ilyenkor van ez a készletkiárusítás. Abban sem vagyok biztos, hogy egy szalon a másik szalon készleten lévő autóját nem adhatja el, hiszen valószínűleg az a TMH tulajdona. De az biztos, hogy egyedi modell esetén kiábrándító amikor szállítási határidőt mondanak.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #378 Dátum: 2012.08.28 15:03:34 »
Egyébként van bármi jelentősége annak, hogy mennyi a haszon egy YHSD-n?  :szemez:

De tényleg, kit érdekel ez? Az érdekel bárkit is, hogy az OBI-nak menni haszna van egy Black&Decker ütvefúrón? Vagy csak engem nem érdekel ez...

Kell, hogy legyen hasznuk, máskülönben bezárnának. Most az, hogy 10, vagy 15, esetleg 20% - szerintem - indiferens...  :nonono: :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #379 Dátum: 2012.08.28 15:14:39 »
A reálisan elérhető árengedmény megtippeléséhez a szalon haszonkulcsa fontos adat lenne.

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #380 Dátum: 2012.08.28 15:27:53 »

A motor fura mély hangon brummog (nem ilyenre emlékszem a teszt autóban), majd próbálok vkit keresni és egymás mellett/ után meghallgatni. Múltkor Mickey meghallgatta, szerinte a többi is ilyen, lehet csak a néma csönd után szokatlan a motorhang. :lol:

Néha nekem is brummog mélyen, ha tölti az akksit induláskor.
Úrinő benzinessel jár...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #381 Dátum: 2012.08.28 15:47:33 »
Bemelegedéskor szinte mindig, de néha később is.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #382 Dátum: 2012.08.28 16:02:47 »
Csak találgatunk. Nem tudjuk, hogy mennyi a szalon és mennyi az importőr haszonkulcsa (utóbbié erősen a valutaárfolyam függvényében). Talán így nyár végén van mélyponton az értékesítés és jellemzően csak ilyenkor van ez a készletkiárusítás. Abban sem vagyok biztos, hogy egy szalon a másik szalon készleten lévő autóját nem adhatja el, hiszen valószínűleg az a TMH tulajdona. De az biztos, hogy egyedi modell esetén kiábrándító amikor szállítási határidőt mondanak.
Már leírtam hogyan működik: van aTMH-nak egy listája mi van uton, mi mikor érkezik be (vagy itt van) abból rendelhetnek, stipi-stopi a márkakereskedők ( da azt illik átvenni :D)
Az árfolyamtól csak részben függ, mert kikötik, ha nagyobb az ingadozás akkor emelnek (vagy adnak egy kicsit nagyobb árengedményt,csökkenésnél)

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #383 Dátum: 2012.08.28 16:51:25 »
Egy fontos dolgot majdnem elfelejtettem elmesélni a kis Yarisról.

Volt szerencsém vele egy tesztpálya-szerűségen menni, ahol volt jeges utat utánzó rész. (polirozott kő, vizzel locsolva, ha jól emlékszem)

Többször is rámentem, 40-60 km/h közti sebességgel. 4 kerékkel és úgyis, hogy csak a bal oldali kerekek voltak a "jeges" részen.
Hirtelen gáz, fék és kormány mozdulatoknál sem történt semmi, a kisautó nagyon szépen irányítható volt.
Még akkor is, amikor a mellettem ülő nagy darab, kopasz, mosolygós úriember (találjátok ki ki az :) ) ráncigálta meg a kormányt.

A biztonsági berendezések nagyon jól dolgoztak.

(inkább ez a lényeges infó, nem a kereskedő árrése...)
Úrinő benzinessel jár...

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #384 Dátum: 2012.08.28 16:58:34 »
És ez a VSC érdeme ami a sima Yarisban csak Executive felszereltségnél van?

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #385 Dátum: 2012.08.28 16:59:13 »
Még akkor is, amikor a mellettem ülő nagy darab, kopasz, mosolygós úriember (találjátok ki ki az :) ) ráncigálta meg a kormányt.

ŐŐŐ, izéééé, nem is tudom.  :D Csak nem a tiétek volt a veszprémi GT86-os bemutatón a sima fehér yaris?  :)

Jó olvasni ennyi pozitív tapasztalatot. Én is hajlok a sima fehér autó felé, mivel ott jön ki igazán az autó karakteres orra és a könnyű fényezés sem elhanyagolható szempont. Az Aurison is van már harci sérülés és egyiket sem én okoztam, így nem mindegy mennyire könnyű adott színt fényezni.
Szilvi 62

theodorus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Yaris HSD
« Válasz #386 Dátum: 2012.08.28 20:09:01 »
köszönöm mindenkinek a válaszait. az újautó vásárlás rejtelmeit már ismerem, eddig 4x vettem új autót magamnak, 2x családtagnak, és 1 kivételével mindenhol tudtam alkudni érdemben, inkább a konkrét tapasztalatok, kereskedések érdekeltek, de válaszaitokban ezek is benne voltak, köszönöm.


Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #387 Dátum: 2012.08.29 08:29:57 »
ŐŐŐ, izéééé, nem is tudom.  :D Csak nem a tiétek volt a veszprémi GT86-os bemutatón a sima fehér yaris?  :)


Igen, az az. :)
Úrinő benzinessel jár...

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #388 Dátum: 2012.08.29 08:33:46 »
És ez a VSC érdeme ami a sima Yarisban csak Executive felszereltségnél van?

Igen. A Hibridnél könnyebben osztogatják.
Ha jól emlékszem még az Eco (alap)-ban is benne van.
Úrinő benzinessel jár...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Yaris HSD
« Válasz #389 Dátum: 2012.08.29 09:06:03 »
10% árrés egy Corollán? De boldogok is lennénk...