Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 329939 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #315 Dátum: 2012.08.16 23:10:39 »
De feléledt a topik.  :clap:

Mivel nőből vagyok, a szín nekem nagyon nem mindegy. A HSD-ből láttam már ezüstöt, pirosat (vagy parázsvöröst), világoskéket, hááááttttttttt egyiktől sem ájultam el. Egyszerűen nem illenek ehhez az autóhoz. A Toyota amúgy is hihetetlen konzervatív színeket nyom, amitől a falnak megyek. Nálam a türkiz és a fehér van most versenyben. Szerintem még egy darabig elrágódom a dolgon. Minden más már összeállt az agyamban, hogy pontosan melyik felszereltség kell és miket szeretnék még az autóba pluszban, csak a színt nem tudom eldönteni.  :D :D :D

A Yarisnál a tologatható üléssor annyira nem hiányzik (bár tény, nagyon praktikus megoldás volt). Főleg, hogy a gyerek hátul ül, így ha előretolnám a hátsó üléssort, összerúgdosná az előtte lévő ülést (még így is nehéz kivédeni, pedig ülésvédőtől kezdve a kocsiban uralkodó házirendig minden van), vagy talán még a lába se férne el.  :lol: Nekem a régi műszerfal elrendezés hiányzik. Az annyira egyedi volt és jópofa, kár, hogy ezt a vonalat nem tartották meg.  :wacko:
Szilvi 62

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #316 Dátum: 2012.08.17 00:24:50 »
Akkor pályán elvész a hibridség előnye és majdnem olyan mint egy sima benzines? :hmmmm:
Hát, a "majdnem" azért túlzás... De ahogy közeledünk a végsebességhez, annál kevésbé túlzás. A hibrid nem erre való.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris HSD
« Válasz #317 Dátum: 2012.08.17 00:29:59 »
Olaj is lesz a szervízbe, sőt ha odatelefonálsz is megmondják milyet vigyél. Emiatt nem kell egy csomó fát kivágni!
Xanyi, értem én hogy a mundér, meg a becsülete  ;) ... De ezt ne akarjuk már megmagyarázni... Ez simán csak vérgáz, hogy egy autóhoz nincs magyar nyelvű kezelési.

Az pedig szvsz nagyon rossz irányzat, hogy a tulajt hülye birka felhasználóvá próbálják nevelni, aki magától csak vezetni akarja az autót, minden más esetben pedig vigye be szépen az okos márkaszervízbe, és még csak elméletben se akarjon tudni róla semmit. Ugyan miért ne? Számomra is tök természetes (lenne), hogy ha szert teszek egy kocsira, akkor áttanulmányozom a könyvét, érdekelnek az adatai. Konkrétan idiótának érezném magam, ha azt sem tudnám a kocsimról, hogy mennyi és milyen olaj kell bele. És ezt a tendenciát nagyon helytelennek tartom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Yaris HSD
« Válasz #318 Dátum: 2012.08.17 08:00:57 »
Mi élvezzük  használati utasítás nélkül is marhára :clap: :clap:

Főleg a csendet benne, parádés!  :yes: :yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #319 Dátum: 2012.08.17 08:19:18 »
Mi élvezzük  használati utasítás nélkül is marhára :clap: :clap:

Főleg a csendet benne, parádés!  :yes: :yes:
Már hangja sincs? [rohog] Hová jut a világ  :1eye: :sorcerer:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #320 Dátum: 2012.08.17 08:40:58 »
Az lehet, hogy az egykori felár pontos mértéke senkit nem fog érdekelni - de hogy ebben a kategóriában is nagyban befolyásolja az újra-eladhatóságot (és az árat!) a szín, az természetes. Nem is értem, miért gondoltad, hogy nem. Pont hogy nagyobb arányban nők veszik a kiskocsikat, használtan is - nekik meg aztán pláne nem mindegy a szín.
Figyu, májsztó!  :D Egy nő számára a gyöngyházfehér autó is csak fehér. Baromira nem fogja tudni/ismerni, hogy miben rejlik a gyöngyház fényezés... Fehér és kész. Használtpiacon csak a hozzáértők számára jelent valamit. Még egyszer mondom, hogy érthető legyen: Ebben a kisautó kategóriában tök felesleges a metálfénynél frankóbb színt (gyöngyházfehéret) venni, mert azt kutya nem fogja megfizetni használtan. Ezért írtam, hogy a gyöngyház felárát inkább költse vmi praktikus extrára... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #321 Dátum: 2012.08.17 08:50:09 »
Figyu, májsztó!  :D Egy nő számára a gyöngyházfehér autó is csak fehér. Baromira nem fogja tudni/ismerni, hogy miben rejlik a gyöngyház fényezés... Fehér és kész. Használtpiacon csak a hozzáértők számára jelent valamit. Még egyszer mondom, hogy érthető legyen: Ebben a kisautó kategóriában tök felesleges a metálfénynél frankóbb színt (gyöngyházfehéret) venni, mert azt kutya nem fogja megfizetni használtan. Ezért írtam, hogy a gyöngyház felárát inkább költse vmi praktikus extrára... ;)
Mondjuk a nők sokkal jobban megkülönböztetik a szineket mint mi, talán ezért jobban is számit nekik.
Persze nem a fényezés technologiája érdekli hanem az optika ;)

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #322 Dátum: 2012.08.17 09:00:23 »
Mondjuk a nők sokkal jobban megkülönböztetik a szineket mint mi, talán ezért jobban is számit nekik.
Persze nem a fényezés technologiája érdekli hanem az optika ;)

Na pont ezt akartam írni én is. Egy nőnek sokkal hamarabb feltűnik a két fehér közti különbség. A technológia, meg a fényezhetőség, kit érdekel.  :D
Amúgy az előző yarisom színére is többször végighallgattam Máté Imitől, hogy ne törjem, mert nagyon nehéz fényezni azt a színt.  :)
Szilvi 62

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #323 Dátum: 2012.08.17 09:03:29 »
Érdekes lenne egymás mellé állítani a fehéret és a gyöngyház fehéret és a gyakorlatban megkérdezni, hogy melyik a cukibb anélkül, hogy segítenénk azzal, hogy megmondanánk, hogy melyik a feláras. Nem egyértelmű a végeredmény, csak az árlistában nézve az.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Yaris HSD
« Válasz #324 Dátum: 2012.08.17 09:05:47 »
Szerintem egyértelmű. Egy flottakezelő talán habozna.  [rohog]

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #325 Dátum: 2012.08.17 09:53:13 »
Ebben a kisautó kategóriában tök felesleges a metálfénynél frankóbb színt (gyöngyházfehéret) venni, mert azt kutya nem fogja megfizetni használtan.
Én még nem láttam olyat, hogy vki. használtan hajlandó lett volna többet fizetni 1 autóért, mert extra van benne, főleg nem ebben a pangásban. Viszont gyorsabban el lehet adni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #326 Dátum: 2012.08.17 10:35:31 »
Én még nem láttam olyat, hogy vki. használtan hajlandó lett volna többet fizetni 1 autóért, mert extra van benne, főleg nem ebben a pangásban. Viszont gyorsabban el lehet adni.
Dehogynem! Nyilván nem arányosan fizet többet, de igenis, az extrákat megfizetik, kevésbé van alkutéma egy extrásabb autó esetében, mint egy fapados esetében, feltételezve mindkettő teljesen azonos futását és állapotát.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #327 Dátum: 2012.08.17 10:40:48 »
Dehogynem! Nyilván nem arányosan fizet többet, de igenis, az extrákat megfizetik, kevésbé van alkutéma egy extrásabb autó esetében, mint egy fapados esetében, feltételezve mindkettő teljesen azonos futását és állapotát.  :yes:
Akkor aránytalanul nem fizetnek többet érte, vagyis alig többet. :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #328 Dátum: 2012.08.17 10:57:50 »
Akkor aránytalanul nem fizetnek többet érte, vagyis alig többet. :D
Vegyük alapul a Te autódat.
Az egy alapfelszereltségű autó dízel motorral. A Luna változat, ami már ízlésesebben nézett ki, kb 300.000-rel került többe. Egy pontosan a Tiedhez hasonló Luna-t kb 150-200.000-rel ma is - valószínűleg - többért lehetne eladni. Tehát, mondjuk úgy, hogy az újkori árkülönbség 1/3-adát, felét, használtan is megfizetnék.
Az más kérdés, hogy a többit "elbukja" az ember, de addig is használja és élvezi a kellemesebb extrák nyújtotta komfortot.
A tieddel az lesz a gond, hogy sok alkutéma lesz vele kapcsolatban... (bár ez nem az én dolgom.)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #329 Dátum: 2012.08.17 11:47:59 »
Vegyük alapul a Te autódat.
Az egy alapfelszereltségű autó dízel motorral. A Luna változat, ami már ízlésesebben nézett ki, kb 300.000-rel került többe. Egy pontosan a Tiedhez hasonló Luna-t kb 150-200.000-rel ma is - valószínűleg - többért lehetne eladni. Tehát, mondjuk úgy, hogy az újkori árkülönbség 1/3-adát, felét, használtan is megfizetnék.
Az más kérdés, hogy a többit "elbukja" az ember, de addig is használja és élvezi a kellemesebb extrák nyújtotta komfortot.
A tieddel az lesz a gond, hogy sok alkutéma lesz vele kapcsolatban... (bár ez nem az én dolgom.)
Alkudni mindenre szoktak, tök mindegy. Most azért mert több a alu a műszerfalon, meg 16-os felnije van?Drágább gumi kell rá :D Nevetséges.
Az enyémen is van 500.000 Ft extra, az ami nekem fontos volt.
Szerintem sokan nem ugy vesznek autót ahogy te : felszereltség, alacsony ár,jó múlt(szervizkönyv),kevés km,sérülésmentesség.
Hanem az első az ár és a felsoroltak végén a felszereltség.
 Igy mindenre jut (legalább 1 db vevő :lol:)