Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 170030 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #210 Dátum: 2011.01.08 23:26:56 »
Könyörgöm...ne küzdj kézzel...géppel gyönyörű munkát lehet csinálni,és minőségi cuccokkal!! Kért el Trotter Mestertől a képeket,miután megcsináltam neki a dait hogy nézett ki...ott is csináltunk olyan képet,hogy a fél motorháztető polírozott,a másik fele nem!! Polír anyagból 3M!! Waxból vagy 3M vagy Riwax platinum!! :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #211 Dátum: 2011.01.09 10:19:51 »
Karesz, ha apum nem gondolja meg magát és nem hajlandó tavasszal végre megcsinálni az én kocsimat is, akkor lemegyek hozzád egy polírra, az fix...
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #212 Dátum: 2011.01.09 11:46:19 »
Karesz, ha apum nem gondolja meg magát és nem hajlandó tavasszal végre megcsinálni az én kocsimat is, akkor lemegyek hozzád egy polírra, az fix...

Én is én is  :innocent: :lol:
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #213 Dátum: 2011.01.09 11:48:46 »
szkaresz!

Alapjában véve milyen időközönként tanácsos polírozni az autót? Mi a tapasztalatod?
Tételezzük fel, hogy kézzel csinálva én évente 2X, tavasszal, és tél előtt ősszel szoktam.
A gépi és a kézi polírozás között van-e látványos különbség, feltételezve, hogy ugyanolyan szerrel csinálja az ember? (leszámítva a munkaidőt, csakis az eredményre koncentrálva)

Most, hogy lemostam az autót csütörtökön, észrevettem, hogy a hátsó lökhárító felső részén a lakk réteg szó szerint hólyagosan, kis pontokban pattogzik fel. Ez lehet "csak" az útszóró sótól, hogy megmarta, vagy a ráfagyott jég-hó szedte fel. Lehet-e ezen polírral segíteni, vagy csakis az újrafényezés a megoldás?

Köszi a válaszokat.  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #214 Dátum: 2011.01.09 14:09:05 »
Miért nem a polír-topikban ragozzátok  :flowers: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #215 Dátum: 2011.01.09 16:36:55 »
szkaresz!

Alapjában véve milyen időközönként tanácsos polírozni az autót? Mi a tapasztalatod?
Tételezzük fel, hogy kézzel csinálva én évente 2X, tavasszal, és tél előtt ősszel szoktam.
A gépi és a kézi polírozás között van-e látványos különbség, feltételezve, hogy ugyanolyan szerrel csinálja az ember? (leszámítva a munkaidőt, csakis az eredményre koncentrálva)

Most, hogy lemostam az autót csütörtökön, észrevettem, hogy a hátsó lökhárító felső részén a lakk réteg szó szerint hólyagosan, kis pontokban pattogzik fel. Ez lehet "csak" az útszóró sótól, hogy megmarta, vagy a ráfagyott jég-hó szedte fel. Lehet-e ezen polírral segíteni, vagy csakis az újrafényezés a megoldás?

Köszi a válaszokat.  ;) :hug:
Polírozni csak akkor kell,ha látványosan karcos,vagy matt az autó...inkább waxolni érdemes....elvileg egy jó minőségű wax,az kibírja fél-1évig,de én havonta átszoktam rántani!!
Gépi polírral sokkal szebb,látványosabb,és a karcokat jobban eltünteti!! Kézzel nem fogsz tudni olyan erővel,és tempóval dörzsölni mint géppel,és ez a polírszemcsék miatt fontos!!
Ami kifejezettem gépi políranyag,azt nem fogod tudni kézzel eldolgozni!! Waxolni viszont lehet kézzel,de a szebb eredmény érdekében érdemes ilyen bárányszőr szerű koronggal meggépelni!! :D

Ha nem marta meg a színig a lakkot,akkor polírral lehet rajt segíteni!! Ha megmarta akkor fényezés!! De az már az a kategória hogy 2000-es vagy 3000-es vizespapír és utána polírgép!!
De neki ne állj ha nem értesz hozzá,mert nagy kárt lehet csinálni vele!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #216 Dátum: 2011.01.09 16:37:30 »
Karesz, ha apum nem gondolja meg magát és nem hajlandó tavasszal végre megcsinálni az én kocsimat is, akkor lemegyek hozzád egy polírra, az fix...
Felőlem ok!! :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #217 Dátum: 2011.01.09 17:30:52 »
Kértem én is, szólt Palaczk Mester is, ez az utolsó kérés: tessék átmenni a polírosba!  :nono:


Egyébként, amit Karesz művel az nem gyerekjáték, tényleg profi a festés-polírozás terén!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #218 Dátum: 2011.01.09 17:57:12 »
ehh...Köszi Mester....egyébként ez a fényezéshez tartozott részben!!  :1eye: Hólyagosodott neki a festés!!  :whistling:

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #219 Dátum: 2011.01.17 19:36:58 »
Ez olyan is is idevaló kérdés, nem tudtam jobb helyre írni.

Szóval ezzel a csúnya kis meghúzással mit lehet kezdeni?
Nem akarom hogy ***nak ha elvisszük egy karosszériáshoz, vagy nem is oda kell hanem egyből a festőhöz?
Annó az elejét húzta meg egy majom aztán alig kalapáltak rajta valamit meg gipszet is vagy mit is alig tettek mert nemvolt csúnya az sem de a csávó rámondta hogy "hú ezen van a legdrágább festés az kerül majd sokba"
Most nem kéne kikalapálni semmit sem én szerintem csak a festést kéne valahogy an rétegekbe rávinni nem???

Nem értek ehhez egyáltalán, hogy működik.... :surrender: :surrender:

Köszönöm mindenkinek!! :flowers:

[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #220 Dátum: 2011.01.17 19:50:26 »
Ezt csiszolni, ködölni kell és szkaresz a Te embered tavasszal.
Nem akarok a részletekbe belemenni, ez az Ő asztala, majd leírja, én csak inas vagyok. :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #221 Dátum: 2011.01.17 19:52:36 »
Ezt csiszolni, ködölni kell és szkaresz a Te embered tavasszal.
Nem akarok a részletekbe belemenni, ez az Ő asztala, majd leírja, én csak inas vagyok. :D

 :winkiss: :flowers:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #222 Dátum: 2011.01.17 20:05:24 »
ehe....kitt,füller,majd szín,majd lakk....beleködölve,összepolírozva!! 2 nap száradással,polírozással együtt!! Nem a munka sok,csak a száradás!!
Nyugodtan keress meg majd!!

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #223 Dátum: 2011.01.17 20:07:53 »
ehe....kitt,füller,majd szín,majd lakk....beleködölve,összepolírozva!! 2 nap száradással,polírozással együtt!! Nem a munka sok,csak a száradás!!
Nyugodtan keress meg majd!!

Székesfehérvár, Fejér megye..... húhúúú :D
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #224 Dátum: 2011.01.17 21:07:17 »
Sziasztok! Egy igazából nem csak fényezéssel, hanem lakatos munkával is kapcsolatos kérdésem lenne. Szerintetek a képen látható állapotú '96-os Carina Sedan-t kb. milyen költséggel lehetne helyrehozatni? Hátulról lettem nekitolva az előttem lévőnek. Ugyan bal oldalon hátul nem sérült, de a kerék felett rohad, ha lehet, azt is helyre szeretném hozatni. Ha van ötlet, hogy hogyan és hol lehetne ezt minél kevesebb költséggel megúszni, azt megköszönném.

[a csatolmányt egy admin törölte]