Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
10 (16.4%)
Hangulatfüggő.
20 (32.8%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (49.2%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 61

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2811890 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21060 Dátum: 2017.03.04 20:19:26 »
Elképzelek egy ilyet a honi kátyús utakon...
music     

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21061 Dátum: 2017.03.06 10:43:36 »
Igen, ez elég ciki, hogy még egy ilyen jól kivilágított, rendes útborkolati jelekkel ellátott úton se tudja a sávban tartani magát az autó. Mi lesz majd a bonyolult forgalmi szituációkban vagy amikor hirtelen kikerülő manővert kell végrehajtani?  :eek: :eek: Azt gondoltam eddig, hogy ma már legalább az úton tartást tudják probléma nélkül...
Corolla 1,4 VVT-i 2005

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21062 Dátum: 2017.03.06 11:16:51 »
Szerintem ezt nem fogják tudni megúszni 100%-ban anélkül, hogy az utakra olyan jelzőrendszereket is telepítsenek, amelyek segítik az önvezetést. Ami jelzés most az utakon van, az az emberi vezetőknek készült. Ahhoz, hogy egy embert teljes automatikával ki lehessen váltani, bizony az utakra is telepíteni kell olyan jelzést, amit az automatika tévedés lehetősége nélkül fel tud ismerni.
Mindezzel még belátható időn belül nem tudunk kalkulálni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21063 Dátum: 2017.03.07 09:15:41 »
Rég volt már ilyen link, 13:00 környékén érdemes nézni, hogy mi lesz az utasokkal, ha elalszik a sofőr...  :eek: :eek: :eek:
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21064 Dátum: 2017.03.08 19:39:37 »
Szerintem várhatunk még az önvezető autókkal pár évet, amíg tökéletesítik...
Egyik kollégám úgy odavolt a Tesláért, miután kipróbálhatta, én nem próbáltam még, de eddig nem is vagyok érte oda, pláne ha ilyen videókat találok róla a neten:
...
Üdv!

Rossz neki a fuzzy ;)
Látszik, hogy nem itthon volt, én legalábbis már a*áztam volna neki a harmadik elbénázás után :D
De lehet már megszokta az illető és belefásult :rohog:

TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.08 19:41:22 írta vd1234 »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21065 Dátum: 2017.03.08 20:24:42 »
Üdv!

Rossz neki a fuzzy ;)
Látszik, hogy nem itthon volt, én legalábbis már a*áztam volna neki a harmadik elbénázás után :D
De lehet már megszokta az illető és belefásult :rohog:

TtkRN2
Ehhez a videóhoz a youtube-on "Zicep Yjarik" fűzte az első megjegyzést amin halálra röhögtem magam:
"Still drives better than my wife." vagyis: "Még mindig jobban vezet mint a feleségem." ...   [rohog]
Éljenek a nők (nemzetközi nőnap van egyébként is), akiket akkor is nagyon szeretünk, ha vélhetően hasonlóan vezetnek mint  "Zicep Yjarik" felesége!
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.08 20:29:04 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21066 Dátum: 2017.03.10 10:20:48 »
egyetértek... ráfér némi javulás a közlekedési szokásainkra...és még csak nem is a morálról van szó, hanem effektív szabálytalanságokról

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21067 Dátum: 2017.03.10 11:38:13 »
egyetértek... ráfér némi javulás a közlekedési szokásainkra...és még csak nem is a morálról van szó, hanem effektív szabálytalanságokról
Ott a Bécsi úton a gyalogosforgalom az akadály azért nem lehet jobbra kanyarodni és fenntartják a villamost. Tehát inkább a zebránál kellene állítani a zöldön :devil:
De ha már így van akkor a Lajos utcától át a Szépvölgyi felé kéne a Bécsi utra kanyarodást tiltani, mert ott is nagy a gyalogos forgalom.(OK van egy-két kocsinyi jobbra kanyarodási félsáv). Így viszont a jobbra kanyarodók már több 100 méteren torlódnak a Lajos utcán .

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21068 Dátum: 2017.03.10 11:53:27 »
egyetértek... ráfér némi javulás a közlekedési szokásainkra...és még csak nem is a morálról van szó, hanem effektív szabálytalanságokról

Egyetértek minden leütött karakterrel!! +1
Bár csúsztat a cím annyiban, mintha egy kérdezz-felelek játékban nem tudta volna a választ a kérdezett, és azért kapott volna büntit.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21069 Dátum: 2017.03.10 12:00:37 »
Egyetértek minden leütött karakterrel!! +1
Bár csúsztat a cím annyiban, mintha egy kérdezz-felelek játékban nem tudta volna a választ a kérdezett, és azért kapott volna büntit.
Azért ne feledjétek a Kolozsi tér az egyetlen hely Északbuda felöl ahol a "belvárost" még el lehet kerülni, ha Nyugati irányba akar menni az ember, (OK még ott van a Rakpart) és nem jó, ha ezt megnehezítik.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21070 Dátum: 2017.03.10 12:11:44 »
Azért ne feledjétek a Kolozsi tér az egyetlen hely Északbuda felöl ahol a "belvárost" még el lehet kerülni, ha Nyugati irányba akar menni az ember, (OK még ott van a Rakpart) és nem jó, ha ezt megnehezítik.

A Kolosy tér a Lajos utca felől is megközelíthető, és ott a jobbra kunkor nem tiltott. Sőt, ott a balkanyar a tilos!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21071 Dátum: 2017.03.10 12:29:27 »
nagyon vigyázzatok Óbudán a Praktikernél is.
múltkor szombat este 7kor kapott ment fel a kerékbilincs a bécsi úton

két mocsadék közterület van pesten a III és a nyócker.  természetesen itt "élek" :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21072 Dátum: 2017.03.10 13:25:37 »
A Kolosy tér a Lajos utca felől is megközelíthető, és ott a jobbra kunkor nem tiltott. Sőt, ott a balkanyar a tilos!
Igen én is így gondoltam,de a Lajos utcában ahogy írtam több 100m-en torlódik a sor ,mert mindenki a Szépvölgyire akar felmenni hogy átvágjon a hegyen, ne kelljen beljebb menni a városba.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21073 Dátum: 2017.03.10 15:06:00 »
Igen én is így gondoltam,de a Lajos utcában ahogy írtam több 100m-en torlódik a sor ,mert mindenki a Szépvölgyire akar felmenni hogy átvágjon a hegyen, ne kelljen beljebb menni a városba.

A Szent Margit Kórház->Kiscelli Múzeum->Pál-völgyi-barlang felé is kikerülhető a Szépvölgyi út.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #21074 Dátum: 2017.03.10 16:06:17 »
A Szent Margit Kórház->Kiscelli Múzeum->Pál-völgyi-barlang felé is kikerülhető a Szépvölgyi út.
Ez igaz, de úgy még kacifántosabb úton jutsz át a hegyen.(visszafelé meg jó nagy sor vár rád csúcsidőben a Kiscellin lefelé.)