Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602103 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2040 Dátum: 2015.05.22 18:40:06 »
Ha szerinted igen, akkor próbálj meg zajok és fény nélkül élni...  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2041 Dátum: 2015.05.22 18:41:10 »
Ezen  hsz. 2 bekezdése egyenesági ellentmondása egymásnak!?
Az egyik egyesszámban van, a másik többesszámban, így nincs ellentmondás.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2042 Dátum: 2015.05.22 20:57:53 »
akkor mégis a diesel a környezetbarátabb :surrender:
Ja... ha csak a CO2-t nézzük, akkor igen. Viszont kiböfög az atmoszférába olyan mérgeket, amiket a benzines nem.

Szerintem a személyautó-dízelek napjai meg vannak számlálva. Nem fogják tudni teljesíteni a szigorodó normákat, fokozatosan ki fognak halni - pontosabban: visszaszorulni az olyan régiókba, ahol nincsenek ilyen normák.

Számomra ez is nagy kérdés: tegyük fel, 2018-ban veszek egy dízelt. Egy Euro 4-est, lévén arra lesz büdzsé (mondjuk, facelift előtti Yaris II 1.4 dízel). S ha 2020-ban kitalálnak ezekre valami brutál adót, vagy bármi egyéb hasonlót? Akkor mit csinálok, úgy mégis?!  :wacko: :nonono: ... Németeknél már most nem hajthatsz be a környezetvédelmi zónákba, mondjuk, egy Euro 2-es dízellel  ::)

Ez (is) a gond a modern dízelekkel, és a környezetvédelmi normákkal:

"Das Fraunhofer-Institut für Verkehrs- und Infrastruktursysteme IVI sieht, nach einer Untersuchung der Umweltzone Ulm im Auftrag der örtlichen Industrie- und Handelskammer, einen Zielkonflikt zwischen der im Fokus der Verordnung stehenden Feinstaubbelastung und dem Stickoxid-Ausstoß. Die Senkung der Feinstaubwerte würde mit steigenden Stickstoffdioxid-Werten einhergehen. Erst mit der Euro-6-Norm sei auch eine Senkung der Stickstoffdioxid-Werte zu erwarten."

A lényeg nagyon röviden: konfliktus lép fel az emissziók csökkentése során, mivel a finom (korom)részecskék kibocsátás csökkenése a (mérgező, és üvegházhatást növelő) nitrogén-dioxid kibocsátás növekedését eredményezi. Csak az Euro 6-os normától várható az NO2-emisszió csökkentése.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2043 Dátum: 2015.05.22 21:02:26 »
Sem.
Szerencsétlen szóhasználatnak tartom, amikor ezeket szennyezésnek nevezik. Nem az. Túlburjánzás talán helyesebb lenne. Mikortól szennyez a fény? Meddig hasznos, honnantól szemét? Mikortól zaj a zaj, meddig csak hang? És így tovább.
music :) ... ezek az elfogadott kifejezések. Fényszennyezés, zajszennyezés. Lehet rajtuk elmélkedni, de ezzel az erővel pl. azon is agyalhatnál, hogy a tejfölt miért nem tejjavának hívják  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2044 Dátum: 2015.05.22 21:06:02 »
Yariska első teljes fogyija: 5,74 lett. Kattanás után 3 liter ment még bele. Ez 550 km alatt jött ki, amiből 250 km autópálya, 250 km város, a maradék meg agglomeráció. Corsával hasonló paraméterekkel bő másfél literrel több jött ki.
Most akkor hogy van a benzin-dízel kérdés, mert azt is nehezen tudom elképzelni, hogy egy dízel ennél 1,5-2 literrel kevesebbet egyen, nemhogy a felét.
Azonos körülmények között, szerintem 1 literrel evett volna kevesebbet egy dízel Yaris - maximum  :otlet: ! De inkább csak 7-8 decivel.

A dízelek fogyasztási előnye folyamatosan csökken - az utóbbi pár év autói esetében már többnyire nem áll meg az "átlagban 1.5-2 literrel eszik kevesebbet" tétel. És ezen belül, persze, a kisautók esetében lesz a legalacsonyabb az eltérés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2045 Dátum: 2015.05.22 21:11:43 »
A tesóm E12 dizele 4,6 ös átlagot produkál idős édesapámmal, a Yaris elvileg pár dl el kevesebbet kell, hogy egyen.
Hááát... akkor Édesapád nagyon gazdaságosan vezet  :yes: ! Mert az E12 1.4 dízel Cori nagy átlaga (átlagos sofőrrel, átlagos körülmények között) valahol 5.4-5.5 liter körül van.

Nézzünk Spritmonitoros adatokat!

Corolla E12 1.4 dízel (2004-2006): 5.42 liter (89 db autó).
Yaris II 1.4 dízel (2005-2009): 5.02 liter (102 db autó).
Yaris II 1.33 benzin (2009-es évjáratig): 5.97 liter (73 db autó).

Tehát, nagy átlagban, egy szűk literrel eszik kevesebbet az 1.4 dízel Yaris, az 1.33 benzineshez képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2046 Dátum: 2015.05.22 21:16:46 »
Az enyém 4- 4.2 őt eszik város országút kombóval, kicsit nagyobb motorral, nagyobb és nehezebb kasznival. :) (Vitát el sem kezdem, csak válaszoltam :) )
Jó fogyasztás a kis géptől, ha nem lenne autóm gondolkodnék yaris-on is. ;)
Ha nálad 4-4.2-t eszik a Corolla 1.4 dízel, akkor a Yaris 1.33 benzin sem enne 4.5-nél többet  :) ... lévén bő 10 % van csak a két autó fogyasztása között, a Corolla javára.

Soha ne vesd össze a saját fogyasztásodat egy másik ember máshol, máskor mért fogyasztásával. Az eredménynek kb. nem lesz információ-tartalma. Erre valók az olyan oldalak, mint a Sprit, ahol a számos felhasználó átlagából adódik egy reális összevetési alap. Aztán ezt érdemes összevetni a saját fogyasztásoddal, s így tudhatod meg, hogy egy másik kocsi nálad kb. mennyit fogyasztana  :yes: ... de az, hogy másnál, máshol, máskor mennyit fogyaszt, szinte semmit nem mond.

(Lásd a konkrét példát: music fogyasztása közelíti a típus nagy átlagát. A tiéd viszont MESSZE alulmúlja. Ergo, az 1.4 Cori music alatt jóval többet enne, mint alattad - és persze fordítva is: az 1.33 Yaris nálad jóval kevesebbet fogyasztana, mint musicnál.)
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.22 21:18:43 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2047 Dátum: 2015.05.22 21:22:12 »
A zaj és a fény önmagában nem szennyezőanyag.
A többi sem feltétlenül az. Csak bizonyos körülmények között válik azzá. Például: szennyezőanyagnak tekintenéd a lóxart az előszobádban? Mert én biztosan. De pl. kint, a szántóföldön nem az - hanem trágya, ami a jobb termést segíti. :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2048 Dátum: 2015.05.22 21:24:23 »
Ha szerinted igen, akkor próbálj meg zajok és fény nélkül élni...  ;)
Te pedig próbálj meg egy magasvasútra néző szobában, aminek az ablaka mellett utcai lámpa van... ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2049 Dátum: 2015.05.23 08:20:50 »
Az egyik egyesszámban van, a másik többesszámban, így nincs ellentmondás.

Természetesen nem nyelvtanilag,hanem tartalmilag vala meg az ellentmondás.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2050 Dátum: 2015.05.23 09:39:31 »
Hááát... akkor Édesapád nagyon gazdaságosan vezet  :yes: ! Mert az E12 1.4 dízel Cori nagy átlaga (átlagos sofőrrel, átlagos körülmények között) valahol 5.4-5.5 liter körül van.

Nézzünk Spritmonitoros adatokat!

Corolla E12 1.4 dízel (2004-2006): 5.42 liter (89 db autó).
Yaris II 1.4 dízel (2005-2009): 5.02 liter (102 db autó).
Yaris II 1.33 benzin (2009-es évjáratig): 5.97 liter (73 db autó).

Tehát, nagy átlagban, egy szűk literrel eszik kevesebbet az 1.4 dízel Yaris, az 1.33 benzineshez képest.
Szerintem ez a spritmonitor remek dolog, de nem hiszek benne :no:
A fene tuja ki miért írja vezeti, a többiek meg miért nem :hmmmm:?
Én Agyarka apukájának hiszek, mert én is azt tapasztalom. (Az E-15 diesel  0,5 l-el fogyaszt öbbet mint az E-12, de ez most nem lényeg)
5.4-5.5 l-t én csak városi forgalomban tudok összehozni, autópályán (nyugott 130-as óra szerint) 5.1 l, Országutra jó a 4,6 l.
Azokar a benzines kisautók  fogyasztása is hihető,pl országuton. Városban durván sokkal több (ez is saját tapasztalatom Budapesten)
Vidéki  városokban sokszor olyan jól lehet haladni (pl Debrecen) hogy autópályázás után az átlagom még csökkent is.
Szóval nekem úgy tűnik mintha a spritmonitorosok a dieselt csak városi dugókban használnák, a benzineseket, pedig országuton.
A másik:? aki dieselt vesz, az a vétellel letudta a spórolással foglalkozást, minek írogassa azt a pár decit - ezzel én is így vagyok :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2051 Dátum: 2015.05.23 09:51:00 »
Szerintem ez a spritmonitor remek dolog, de nem hiszek benne :no:
A fene tuja ki miért írja vezeti, a többiek meg miért nem :hmmmm:?
Én Agyarka apukájának hiszek, mert én is azt tapasztalom. (Az E-15 diesel  0,5 l-el fogyaszt öbbet mint az E-12, de ez most nem lényeg)
5.4-5.5 l-t én csak városi forgalomban tudok összehozni, autópályán (nyugott 130-as óra szerint) 5.1 l, Országutra jó a 4,6 l.
Azokar a benzines kisautók  fogyasztása is hihető,pl országuton. Városban durván sokkal több (ez is saját tapasztalatom Budapesten)
Vidéki  városokban sokszor olyan jól lehet haladni (pl Debrecen) hogy autópályázás után az átlagom még csökkent is.
Szóval nekem úgy tűnik mintha a spritmonitorosok a dieselt csak városi dugókban használnák, a benzineseket, pedig országuton.
A másik:? aki dieselt vesz, az a vétellel letudta a spórolással foglalkozást, minek írogassa azt a pár decit - ezzel én is így vagyok :yes:
1. Ezzel nem nagyon mondasz ellent. Mert te autópályán nyugodt 130-cal vezetsz. De honnan tudod, hogy mások mit tesznek? Hisz ahogy írod is a másik általam kiemelt mondatban, aki dízelt vesz, az már a vezetéssel nem nagyon akar spórolni, a céges autók nagy része is dízel, ott meg az a jellemző, hogy nyomják, ahogy a csövön kifér. Azaz autópályán nem fog nekik 5,1-et enni, és az országúti 4,6 is fiktív, hiszen ott sem 90-100-zal mennek.
2. Hogy rögtön magamnak is ellentmondjak, épp te szoktad írni, hogy neked minden körülmény közt szinte ugyanannyit eszik az autód(, és az nem 4,5 liter...)
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.23 11:56:21 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2052 Dátum: 2015.05.23 09:51:54 »
Természetesen nem nyelvtanilag,hanem tartalmilag vala meg az ellentmondás.
A kettőt nem lehet elválasztani egymástól. Épp azért nincs ellentmondás, mert egy esetet nem lehet szembe állítani sokkal.
Adott ember vezetési stílusa valamilyen, feltehetőleg egy spritmonitoros adatsorban kb. ugyanott helyezkedne el, akár dízelt, akár benzinest vezet. De hogy az az ugyanott a spektrum melyik részén van, az nyitott kérdés. Biztosan lehetne találni olyan párt, ahol a benzines kevesebbet eszik egy felhasználó vezetése alatt egy másik felhasználó dízelesénél, ettől még nem mondhatod, hogy ez általánosságban igaz mégcsak az adott motorpárosítás esetében sem.
Engem az érdekelne, hogy így van-e, mert valószínűsítem, hogy ha egy dízel Yarist vezetnék, az nem fogyasztana az én körülményeim között 1,5-2 literrel kevesebbet, mint a mostani. Ezt látszik alátámasztani a spritmonitor több tucat adat alapján átlagolt 1,1 literes különbsége
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2053 Dátum: 2015.05.23 10:04:53 »
1. Ezzel nem nagyon mondasz ellent. Mert te autópályán nyugodt 130-cal vezetsz. De honnan tudod, hogy mások mit tesznek. Hisz ahogy írod is a másik általam kiemelt mondatban, aki dízelt vesz, az már a vezetéssel nem nagyon akar spórolni, a céges autók nagy része is dízel, ott meg az a jellemző, hogy nyomják, ahogy a csövön kifér. Azaz autópályán nem fog nekik 5,1-et enni, és az országúti 4,6 is fiktív, hiszen ott sem 90-100-zal mennek.
2. Hogy rögtön magamnak is ellentmondjak, épp te szoktad írni, hogy neked minden körülmény közt szinte ugyanannyit eszik az autód(, és az nem 4,5 liter...)
A "szintébe" a +/- fél liter nekem belefér [rohog]
Viszont a 4,6 vs 8 liter kis benzinesnél!!  egyáltalán nem. Pláne hogy  azt városi, meg rövid  utakra ajálják.
Egyébként nagyon extrém dolog lenne ha egy diesel többet fogyasztana, mint egy benzines: max. valami nagyon távoli kategoriák között (mondjuk egy Yaris és egy 320-a diesel Merci :D)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #2054 Dátum: 2015.05.23 10:14:28 »
Édesapám nem spórolósan vezet, csak ahogyan jólesik neki. Egy melós Ladából ült át.-)
Az autó és a fogyasztás sem érekli, az adatokat a fedkomp időnkénti nullázásnál olvastam le.