Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602223 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1950 Dátum: 2015.04.16 20:56:51 »
Spórolni kell a motorfelújításra...  [rohog]

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1951 Dátum: 2015.04.16 21:29:38 »
dehogy kell a motorfelújításra spórolni, csak több marad elinni :D ha ezt a 0W-20-at túléli, akkor már jobb lesz :D még 4000 km-t bele akarok tenni, hogy meglegyen a 15.000 km-es olajcsere periódus (ki akarom húzni, mivel inkább hosszú távokat megy, nekem kár lenne ledobnom előbb az olajat, még ez a 15 ezer se sok km...főleg hogy 4,2 liter megy bele...), az kb 2 hónap... :D  remélem addig nem lesz olyan igazi nyári hőség, hőségriasztással... :D
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1952 Dátum: 2015.04.17 00:41:00 »
A fenébe, 5 literes átlagfogyasztást sikerült elérni az 1,4 benzin corollámmal hosszú távon, 816 km-en volt pofája elkérni 40,9 litert! :(  Pedig próbáltam takarékoskodni!!!! De ez az autó ilyen iszákos  :eek:  :D   hiába minden erőfeszítés, a 0W-20 motorolaj, 75W váltóolaj, Michelin Energy Saver abroncsok, Spuri és a jobb láb magasan tartása.
Nooormális?  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1953 Dátum: 2015.04.17 19:09:46 »
Nekem sem városban eszik a kocsim ennyit, hanem sajnos országúton nagyon takarékosan 5 liter!

Ma nem olyan spórolósan mentem ugyanazt a hosszú távot országúton, és 6,8 liter volt a computer szerint, hazafelé ez az érték lement 6,1-re, ez egy normál országúti használatnak megfelelő lehet, 100-120 körüli tempóval. (egyébként 70-80-nál szokott 5 körül kajálni) Hát nem kevés, na. A régi swift de jó volt, az normális országúti tempónál se nagyon evett 5-nél többet. És ment mint a golyó, ugrott, vérpezsdítő gázreakció :D  :flowers:
De nem jó ennyire menni, vagyis érzésre jó, csak könnyebb 80-90 közé beállni, hogy a kamionosok ne érjenek be és lehetőleg én se őket és aludni a volán mögött és elcsordogálni 5 literrel, mint nagyobb tempóval állandóan beérek mindenkit.
Egyébként a fenti értékek is úgy születtek, hogy lakott terület tábla elérésekor nem fékeztem, hanem már kicsivel előtte elvettem a gázt és ugyanúgy az előzgetett autók beérése is fékezés nélkül történt, tehát mozgási energiavesztést nagyobb tempójú haladásnál is próbálom minimalizálni mindig!
                                                                                                                                                   

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1954 Dátum: 2015.04.17 19:11:06 »
Nekem sem városban eszik a kocsim ennyit, hanem sajnos országúton nagyon takarékosan 5 liter!

Ma nem olyan spórolósan mentem ugyanazt a hosszú távot országúton, és 6,8 liter volt a computer szerint, hazafelé ez az érték lement 6,1-re, ez egy normál országúti használatnak megfelelő lehet, 100-120 körüli tempóval. (egyébként 70-80-nál szokott 5 körül kajálni) Hát nem kevés, na. A régi swift de jó volt, az normális országúti tempónál se nagyon evett 5-nél többet. És ment mint a golyó, ugrott, vérpezsdítő gázreakció :D  :flowers:
De nem jó ennyire menni, vagyis érzésre jó, csak könnyebb 80-90 közé beállni, hogy a kamionosok ne érjenek be és lehetőleg én se őket és aludni a volán mögött és elcsordogálni 5 literrel, mint nagyobb tempóval állandóan beérek mindenkit.
Egyébként a fenti értékek is úgy születtek, hogy lakott terület tábla elérésekor nem fékeztem, hanem már kicsivel előtte elvettem a gázt és ugyanúgy az előzgetett autók beérése is fékezés nélkül történt, tehát mozgási energiavesztést nagyobb tempójú haladásnál is próbálom minimalizálni mindig!

Na, én biztosan ideges lennék, ha a benzinesem 5 litert enne a városban. Tuti valami baja lenne. Normális 7-8 liter, oszt csá.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1955 Dátum: 2015.04.17 19:44:06 »
Nekem sem városban eszik a kocsim ennyit, írtam, olvasd vissza, legelején!

Egyébként nem mindegy a használat módja, napi munkábajárós 90 km-emet hogy teszem meg, így, vagy úgy, mert simán kijön 400 ft különbség alkalmanként, az már heti 2000 ft spórolás, gyakorlatilag minden héten kapok egy "ajándék" utat ezáltal, olyan sokat megspórolok. De a suzi fogyasztását nagyon visszasírom, azzal simán 5 alatt lennék.
                                                                                                                                                   

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1956 Dátum: 2015.04.17 20:06:17 »
Nekem sem városban eszik a kocsim ennyit, írtam, olvasd vissza, legelején!

Egyébként nem mindegy a használat módja, napi munkábajárós 90 km-emet hogy teszem meg, így, vagy úgy, mert simán kijön 400 ft különbség alkalmanként, az már heti 2000 ft spórolás, gyakorlatilag minden héten kapok egy "ajándék" utat ezáltal, olyan sokat megspórolok. De a suzi fogyasztását nagyon visszasírom, azzal simán 5 alatt lennék.

Értem én, nemrég Suzukiztam egy hetet, pont elég is volt. Öröm volt a Scenic-be visszaülni meló végén.  Egy egyhármas szedán volt, ráadásul fullos kivitelű.

El vagyok kényelmesedve, kirázta az összes vesekövemet, papírkasztni érzet.  Azt igaz, hogy megy, mint állat, de a fékek siralmasok.   Mondjuk ez kulcsos autó, vagyis nem a legjobb formájában van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1957 Dátum: 2015.04.17 20:19:13 »
Az én swiftem fékjeivel semmi bajom nem volt. Semmivel nem kellett jobban nyomni a jobb fékhatás érdekében, mint a toyotámon. Na nem azért, mert a toyotán rossz lenne. Csak régi swift és régi swift fékje között is van különbség szerintem. Egy barátomék ezresén is rendesen taposni kellett, hogy hasson. De ugye nem csak az autó hanem a fék állapota, minősége is fontos. Nem hiszem, hogy sok régi swift gyári betétekkel, tárcsával futna :)  Az meg azért nyilván egyértelmű mindenkinek, hogy mondjuk egy 4ezer ft-os fékpofa nem vetekszik a 15 ezressel.
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1958 Dátum: 2015.04.17 20:26:53 »
Nekem sem városban eszik a kocsim ennyit, hanem sajnos országúton nagyon takarékosan 5 liter!

Ma nem olyan spórolósan mentem ugyanazt a hosszú távot országúton, és 6,8 liter volt a computer szerint, hazafelé ez az érték lement 6,1-re, ez egy normál országúti használatnak megfelelő lehet, 100-120 körüli tempóval. (egyébként 70-80-nál szokott 5 körül kajálni) Hát nem kevés, na. A régi swift de jó volt, az normális országúti tempónál se nagyon evett 5-nél többet. És ment mint a golyó, ugrott, vérpezsdítő gázreakció :D  :flowers:
Továbbra sem vágod, hogy hülyeség összevetni egy régi Swift fogyasztását egy E12 Corolláéval? Vagy csak idegesíteni szeretnél itt mindenkit, ahogy már korábban is sokszor tetted... ?

Vegyél régi Yarist, 1.0 motorral, és nem fog többet enni, mint amennyit a Swifted evett.

Azon mit nem lehet megérteni, hogy egy 1.4 benzines kompakt autó fogyasztását csak más 1.4 benzines kompakt autók fogyasztásához lehet hasonlítani, hacsak nem akar az ember komolytalan benyomást kelteni?

Ja, és ha neked országúton a 100-120 a "normál" használat, akkor nem ártana kicsit olvasgatnod a KRESZ-t...  :nonono:
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.17 20:28:59 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1959 Dátum: 2015.04.17 20:35:04 »
Szvsz egy ilyen 1.4-es Corollától maximum 80-90 közötti utazósebességgel lehet reális az 5.0 körüli átlagfogyasztás - és ez egy TELJESEN KORREKT érték, figyelembe véve az autó méreteit, tömegét, hengerűrtartalmát és teljesítményét. Így kell ezt nézni - kisebb (vagy nagyobb) autókkal összevetni teljesen értelmetlen dolog. Meg kell nézni, mennyit eszik egy hasonló Almera, Astra, 307, Golf, Focus stb - és ahhoz hasonlítani. Nem pedig Swifthez vagy Touareghez...

Amúgy, mennyit is enne ilyen tempónál az a Swift? 4.5-öt? Hűha... ahhoz képest, hogy mekkora vacak a Corollához képest, ez bizony MAGAS fogyasztás ám. Főleg ha megnézem, hogy egy 1.0 Yaris is simán elvan így 4.5 literből - márpedig az is nagyságrendekkel jobb autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1960 Dátum: 2015.04.19 08:19:25 »
Az én swiftem fékjeivel semmi bajom nem volt. Semmivel nem kellett jobban nyomni a jobb fékhatás érdekében, mint a toyotámon. Na nem azért, mert a toyotán rossz lenne. Csak régi swift és régi swift fékje között is van különbség szerintem. Egy barátomék ezresén is rendesen taposni kellett, hogy hasson. De ugye nem csak az autó hanem a fék állapota, minősége is fontos. Nem hiszem, hogy sok régi swift gyári betétekkel, tárcsával futna :)  Az meg azért nyilván egyértelmű mindenkinek, hogy mondjuk egy 4ezer ft-os fékpofa nem vetekszik a 15 ezressel.

Hát nem tudom, rákerestem egy 2006-os 1.6-os swift első fékbetéjére.  A legmagasabb ár a Brembo-é volt, a szett is csak 10E környékén volt. Nem tudom, hogy milyen lehet az a 15E HUF-os betét, de ha van, azt nem fogja megvenni a kutya sem. Féláron lehet kapni a napi használathoz teljesen vállalhatót.  Most ne beszéljünk a versenyfelhasználásról, mert az egy másik sík.

Egyébként meg a minőségnél nem mindig az ár nagysága a mérvadó!   Mint az köztudomású.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1961 Dátum: 2015.04.19 09:23:05 »
Sajnos így van, nagyon azt a világot éljük ma már, hogy a minőség nem feltétlen függvénye az árnak. Így buktam én már be - meg többen is - a molos pontgyűjtő akció keretében "kedvezményesen", de még így sem olcsó egyáltalán Osram Ledekbe, amik egy-kétszáz óra után tönkrementek, kolléganőmék egész lakásba vettek, ott is sorozatba tönkrementek, vagy a Deichmannba vett gagyi kínai de mégis 15 ezer ft-os adidas calshot (hamisítvány talán?) cipővel, aminek a talpa lejött hamar, fél év alatt kétszer vittem ragasztatni, pedig alig volt a lábamon (kb heti 2x) és esőbe sosem hordtam, plusz Ortholite marketingnéven fut egy funkciója; elvileg jól szellőzik, de gyakorlatilag; nekem nem szokott büdös lenni a lábam, de 1 nap után ebbe a cipőbe már volt szaga, na ennyit ezekről, szerintem hamisítványok, az osram led meg román, bocsi, nagyon elkanyarodtam a témától, de ez valóban így van, még számtalan példát lehetne sorolni, hogy ma már hiába adok valamiért több pénzt a minőség reményében, lehet, hogy egy töredékéért vásárolt is jobb minőséget képvisel. Ez nagyon bosszantó!!!
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.19 09:25:11 írta G86 »
                                                                                                                                                   

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1962 Dátum: 2015.04.20 08:45:08 »
Spritmonitor kérdés:

Urak, hogyan tudom javítani azt a hibámat, hogy az előző tankolási adataimat nem vezettem fel a Spritmonitorra? Hiányzik egy tanknyi üzemanyag mennyiség, emiatt fals fogyasztási adatot mutat. A tankolási bizonylatot természetesen kidobtam már.
Arra gondoltam, hogy a bankszámlamozgásomból megtudhatom a tankolás dátumát és értékét. A korábbi üzemanyag egységárakat megtudhatom valahonnan?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1963 Dátum: 2015.04.20 09:23:28 »
És mi van ha az eddigi átlagfogyidból kiindulva kalkulálod a mennyiséget, összeget? :hmmmm:
Durva statisztikai hibához nem fog vezetni ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1964 Dátum: 2015.04.20 09:32:16 »
Spritmonitor kérdés: Urak, hogyan tudom javítani azt a hibámat, hogy az előző tankolási adataimat nem vezettem fel a Spritmonitorra? Hiányzik egy tanknyi üzemanyag mennyiség, emiatt fals fogyasztási adatot mutat. A tankolási bizonylatot természetesen kidobtam már.
Arra gondoltam, hogy a bankszámlamozgásomból megtudhatom a tankolás dátumát és értékét. A korábbi üzemanyag egységárakat megtudhatom valahonnan?
A dátum alatt tudod kiválasztani a tankolás fajtáját - én németül használom, de gondolom, más nyelven is ugyanazokat az opciókat kínálja fel - ahol is a legalsót (érvénytelen) válaszd ki, és akkor az adott tankolást nem számolja bele az átlagba, úgy tekinti, mintha nem lenne.
music