Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602122 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1815 Dátum: 2014.11.24 22:07:36 »
...amikor E-t mutat a műszer, még van benne vésztartalék ~8 liter. Az a hiba, ha egy autó nem így működik, mert akkor könnyebben előfordulhat, hogy kifogy alólad az üzemanyag.  :sorcerer:
Alólam meg pont így fogy ki könnyebben. Mert nem vagyok hajlandó a 45 literes tankomat 37 literesként használni  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1816 Dátum: 2014.11.24 22:23:28 »
Itt általában mindenki csurig tankol. Amíg a csőből ki nem fogy a nafta, addig mégis mit és hogyan kellene mutasson?  :szemez:
Kíváncsi lennék, hogy ha csak az első kattanásnál visszatennénk a kútoszlopra a tankoló pisztolyt, vajon akkor is elmenne közel 200km-t a mutató mozdulása nélkül? Van rá egy tippem.
Valóban nem. Akkor csak 170 km-t menne el  ;)

Yarisban pl. akkor alszik ki a szintmérő legfelső kockája, amikor kb. 10 liter elfogyott a tankból - a 45 literes tankból. A skála 8 kockára van osztva, tehát a Toyota-matek szerint 45-nek a 7/8-ada 35-el egyenlő  :lol: ... Továbbá, első katt után még 2 litert tudok belenyomni. Vagyis, további 8 liter elfogyását még nem jelzi sehogy.

Azt ne mondd nekem, hogy ez így korrekt, és nem tekinthető hibának :nonono:

És ugyanez jellemző minden más Toyotára is, amivel eddig dolgom volt. Sőt, mondom, a Carinánál kb. az első 15-16 liter elfogyásáig nem mozdult a mutató!

A Camryben pedig 12-13 liter van még benne, amikor már 0-t mutat  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1817 Dátum: 2014.11.24 22:28:01 »
El vagy te egy kicsit kényelmesedve, hogy ilyeneken fennakadsz.  :lol: :hug:
És, ha számodra, vagy bárki más számára nem elfogadható ez a dolog, attól lesz változás?  :szemez: Ezek piti dolgok, más gyártmányoknál örülnének, ha csak ennyi lenne a "hiba-sztori"... :surrender:
Ezt a szöveget én szoktam nyomatni  ;) :whistling: :D :lol:

De nem erre. Hanem meghibásodásokra. Ez nagyon más dolog, mert ezt DIREKT csinálják ilyenre az idióták  :nonono: ... és azért a "lényegtelen apróság" kategóriánál komolyabb probléma, hogy az autód üa.-szintmérője ennyire pontatlan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1818 Dátum: 2014.11.24 22:31:26 »
Mert lehet, hogy épen ezért marad az út szélén, ugyanis "á, az úgyis sokat csal"
:yes: Így van!

Ha az ember nem full droid user módon áll hozzá, akkor hamar kiismeri a működését. Onnantól pedig megpróbálhatja kihasználni azt a plusz hatótávolságot is, amit a műszer már nem jelez. És ezzel bizony megnő a tévedés lehetősége. És nem, NEM a tulaj a hibás, aki megpróbálja az autója valódi hatótávolságát kihasználni  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1819 Dátum: 2014.11.24 22:41:58 »
Elismerem, amiben jók, csak az elég kevés.
Kevés? A megbízhatóságot leszámítva, számos egyéb dologban jók  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1820 Dátum: 2014.11.24 22:49:20 »
Az igazi lúzer az, aki alatt még ilyen óvatos számítás ellenére is kifogy az üzemanyag.
Köcce  ;)

Azt mondom: OK, legyen tartalék. NE legyen TELJESEN üres a tank, amikor a műszer és a range nullát mutat/ír ki. Legyen benne ilyenkor... 3-4 liter. Maximum! Mert ez is gáz, hogy ha nem akarok/merek 0 jelzés alatt autózni, akkor a 900 km valós hatótávolságú autómmal csak 700-at mehetek!

A többi marhaságot pedig (gondolok itt az F-ről kimozdulni nem akaró, utána viszont a 0-ig gyakorlatilag mindig pontatlan értéket jelző műszerre, és az ugyancsak hülyeségeket kiíró range-re) végképp ki kéne dobniuk a francba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1821 Dátum: 2014.11.24 22:55:00 »
Pont nemrég röhögtem ezen... ~13L-től félig lett a tankom... Ez ilyen örülj paraszt feature?  :lol:

Amúgy a régi verdáknál/motoroknál a tartalékos csapnak van a legjobb lélektani szerepe. Ha lehörög alattad, és át kell állítani, akkor tuti hogy keresed a kutat. Kocsiban kigyullad a szegénységjelző, áhh, majd, had égjen, stb...  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1822 Dátum: 2014.11.24 22:58:01 »
Pont nemrég röhögtem ezen... ~13L-től félig lett a tankom... Ez ilyen örülj paraszt feature?  :lol:

Amúgy a régi verdáknál/motoroknál a tartalékos csapnak van a legjobb lélektani szerepe. Ha lehörög alattad, és át kell állítani, akkor tuti hogy keresed a kutat. Kocsiban kigyullad a szegénységjelző, áhh, majd, had égjen, stb...  :D
Jaja  :lol:

Amúgy jogos: a tartalék-csap bizony jó dolog volt  :yes: ! Most is kéne valami ilyesmi: az autó látható-hallható (!) figyelmeztető jelzést kéne adjon, hogy "INNENTŐL TARTALÉKKAL AUTÓZOL" - és kellene valami manuális jóváhagyás is a sofőr részéről, hogy ezt tudomásul vette. Gombnyomás, ilyesmi...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1823 Dátum: 2014.11.24 23:10:39 »
Ami a legzavaróbb, hogy teli tanknál,  700-800km a range, de ha rátankol az ember teljesen összezavarodik- Nem tudom mitől függ mennyi a range. :hmmmm:
Én sem - de a Yarisé is gyakran összevissza számol. Pl. fél tanknál már csak 200 km-t ír ki - aztán egyszer csak rájön, hogy ááá, ez kevés  ::) - és hopp, onnantól már 380. Utána, negyed tank környékén, megint rájön, hogy naaa, ez meg túl sok  :sorcerer: - és hopp, már csak 130  :nonono: ...

... megtanultam hamar, hogy egyáltalán ne figyeljem. :nono:

(És amúgy, igen, rátankolással végképp meg lehet hülyíteni. Volt már, hogy kb. üres tankra 25 litert rátöltve, kiírt valami 680 km-t... idióta.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.24 23:12:15 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1824 Dátum: 2014.11.24 23:11:16 »
Amúgy jogos: a tartalék-csap bizony jó dolog volt  :yes: !
Ja, ha nem felejted el tankoláskor visszaállítani alapra :D
A Trabantomnál néha előfordult. Na akkor volt nagy nézés, ha elkezdett dadogni! Nyúltam a csap után, de az tartalékon volt :D  Ezért aztán ott figyelt az 5 literes kanna mindig a csomagtartóban ;)

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1825 Dátum: 2014.11.24 23:22:17 »
Hogyan lehetne ebbe valami akaratlagos linearitás beletenni?
Meg kellene hosszabítani az úszó karját, ha egyáltalán elfér. Az a cél, hogy pár fokkal kisebb szögben álljon a poti tengelye, amikor az úszó felül van. Lineráis ettől se lesz, de a holtzóna így lecsökkenthető.

Az E10-es Corinál 200km után már kissé a 3/4 osztás alatti részen áll a mutató, ami sacc / kb. jó is, mert egy tankkal olyan 600-650km-t lehet elmenni, itt talán 3 osztás van a FULL és EMPTY között, negyed fél és háromnegyed. A háromnegyed sokkal közelebb van a skálán, a FULL-hoz, mint a félhez, ugyanígy a negyed jelzés is sokkal közelebb van az EMPTY-hez.
Magyarul nem linearizáltak, hanem a skálát torzították hozzá.
Az EMPTY állásban 10l tartaléknál jelez a lámpa. Ilyenkor már inkább a km-t érdemes számolni (vagy tankolni menni).

OFF E36-nál a computer oldja meg a visszatorzítást, az analógnak látszó műszer az egy digitális eszköz kimenete, ott eleve számok vannak a skálán, 60 45 30 15 0 liter, de van egy vonal kb. 65 vagy 70 literhez is szám nélkül az a FULL. Nem teljesen pontos, de kb. 5 literen belül használható számot ad. A 0 és 10l közti részen narancssárga jelzés van a skálán, ami egyben a szegénységjelző lámpa is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1826 Dátum: 2014.11.24 23:33:30 »
Azért lineárisan egyetlen autóban sem  megy a benzinszint mutató. Amiket eddig vezettem, ott mindig kitanultam, hogy hol mennyi van még benne, és kb. 2 literes pontossággal tudtam is. Talán a malacorrúban volt a legjobban megbecsülhető, de ott azért, mert az enyémben nem volt fordulatszámmérő, cserébe a helyén hatalmas volt a benzinóra.
A Corsában az utolsó 10 liter már egészen pontos, azzal ha tiszta benzin lenne az alján, szinte km-re ki tudnám számolni a tankolást. De a 10 liter fölötti részt is csak most, lassan 6 év elteltével kezdem pontosan belőni. Mostanra számoltam ki biztosra, hogy amikor azt mutatja, hogy még 20 liter van benne, akkor ténylegesen csak 17. Eddig azt a módszert alkalmaztam, hogy a mutató által mutatot értékből (itt azt jelzi ki, hogy hány liter van benne, ötös osztással 45-ig, a tank 46 literes) levontam 10%-ot, az már viszonylag pontos volt, de 20-21 liter környékén hirtelen leszaladt 5 litert "3 liter alatt" evett meg.
Szóval még ez is relatíve pontatlan, de ahol a leginkább számít, az utolsó 10 literen jó. És előny, vagy nem, ebben a modellváltozatban nincs is sárga lámpa...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1827 Dátum: 2014.11.25 08:18:04 »
Én sem - de a Yarisé is gyakran összevissza számol. Pl. fél tanknál már csak 200 km-t ír ki - aztán egyszer csak rájön, hogy ááá, ez kevés  ::) - és hopp, onnantól már 380. Utána, negyed tank környékén, megint rájön, hogy naaa, ez meg túl sok  :sorcerer: - és hopp, már csak 130  :nonono: ...

... megtanultam hamar, hogy egyáltalán ne figyeljem. :nono:

(És amúgy, igen, rátankolással végképp meg lehet hülyíteni. Volt már, hogy kb. üres tankra 25 litert rátöltve, kiírt valami 680 km-t... idióta.)
A gyártó úgy tervez, hogy teli tankolod. És az emberek nagy többsége teli is tankol. Ekkor az előző teljes tankos átlagfogyasztásból következtet a megtehető útra. Ha változik az üa. fogyása idő közben, korrigál.
Egyébként a fed. comp. az YarisI facelift, E12, T25 típusoktól kezdve hülye, előtte nem az. Nekem mind a Corollában, mind az Avensisben tizedre pontosan kerekítve írja ki az átlagfogyasztást. A range funkciót eddig még soha nem használtam, hiszen, minden esetben teli tankolok. Amikor világítani kezd a sárga jelzés, megyek a kútra. Pont.
A fed. comp. adatokat és a km-számlálót is nullázom minden tankolásnál.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1828 Dátum: 2014.11.25 08:28:51 »
Köcce  ;)

Azt mondom: OK, legyen tartalék. NE legyen TELJESEN üres a tank, amikor a műszer és a range nullát mutat/ír ki. Legyen benne ilyenkor... 3-4 liter. Maximum! Mert ez is gáz, hogy ha nem akarok/merek 0 jelzés alatt autózni, akkor a 900 km valós hatótávolságú autómmal csak 700-at mehetek!
Ezzel egyetértek. Csak közel sem biztos, hogy minden helyzetben elég a tankban a 3-4 liter tartalék mennyiség. Én ezt legalább 5-6 literre taksálnám. Az visszafogott vezetéssel 80-100km tartalék, az már elég lehet. Gondolj bele:
autópályákon 30km-ként van üatőltő állomás. Ha közben rajtad kívülálló okok miatt egy dugóban ragadsz és csak 3-4 litered van, de az odakinti nyári meleg (ami, valljuk be, egyáltalán nem ritka eset) miatt működteted a klímát és/vagy még a kisgyermeked is ott ül az autóban netán, akkor bizony a 3-4 liter nagyon kevés lehet. Szeirntem/számomra EZ az ésszerű tartalék. A Toyota valszeg ezt biztosította túl, mert ugyanez a szitu megtörténhet télen, autópályán is. Igaz, ott nem a klíma szívja le a benzinedet, hanem a hideg...
A Toyota egy világpiacra gyártó cég! Globális gondolkodással nem tehet különbséget ebben az EU-i, afrikai, Észak-Amerikai várható körülmények miatt. Nyilván a legrosszabb eshetőséggel számol, ezért ennyire pesszimista, és túlzó a rátartása. És részben ezért IS vannak a világ extrémebb részein az emberek körbevéve Toyotákkal.  :sorcerer:
Az, hogy neked, aki 5000-ért tankolsz 2 naponta ez nem felel meg és idegesít, globálisan nézve semmit nem számít.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1829 Dátum: 2014.11.25 08:30:27 »
Ezt a szöveget én szoktam nyomatni  ;) :whistling: :D :lol:

De nem erre. Hanem meghibásodásokra. Ez nagyon más dolog, mert ezt DIREKT csinálják ilyenre az idióták  :nonono: ... és azért a "lényegtelen apróság" kategóriánál komolyabb probléma, hogy az autód üa.-szintmérője ennyire pontatlan.
Szerintem nem. Én ennek semmilyen negatív hatását nem érzem. Tudom, hogy mennyit fogyaszt az autóm, tudom, hogy a fogyasztásmérő is pontos. Nem nézem a range funkciót, felőlem ki is hagyhatnák belőle.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i