Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602155 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1800 Dátum: 2014.11.24 16:15:33 »
A CT-ben mikor kezd el égni a lámpa? Az RX-ben (feltéve hogy tényleg 65literes a tank) még kb 15 liter van, amikor már világít a tankolj lámpa.
A tank 45 literes, amikor kigyullad a lámpa akkor még kb 16-17 liter van benne, a range még ilyenkor mutat kb. 50km-t.
Ezzel a mennyiséggel jellemzően 300 km-t még el lehetne menni - ekkor a mutató még a 0 fölöttről lemegy a 0 alá, de más visszajelzés nincsen..
Még jó hogy a fedkomp konstans 1 tizedet csal, így számolható az elfogyasztott mennyiség...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1801 Dátum: 2014.11.24 16:21:21 »
A kollégád azért csinálja így, mert tudja, hogy nem azt jelzi az érték, hogy az adott ü.a mennyiséggel mennyit lehet elmenni még. Ha pontosan mutatná, akkor nem így tenne.

Mindegy, más logika szerint gondolkodunk. Én jobban szeretem, ha nem néznek lúzernek, hanem a valós adatokat adják meg és nem akarnak megvédeni magamtól  :flowers:
Ez úgy tűnik ilyen: az autógyár megvédi a benzintankunkat - én sem ragaszkodnék hozzá..
Még mindig jobb mint az éppen aktuális nyugdíjam megvédése, tényleg nem is zavar annyira ez a benzinszintjelző  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1802 Dátum: 2014.11.24 16:51:51 »

Ja, gondolom a Volvo ebbe a perekbe rokkant bele  :D
Mondom, másképp gondolkodunk, de semmi baj, megszoktam  :D :hug:
Ne forgasd ki a mondanivalómat. A pontos értékek miatt nyilván nem valószínű, hogy bárki perelne. De az optimista adat miatt már biztos volna rá példa. Sőt, ha csak 1 km-t tévedne a műszer ès megállna alatta az autó, már azért is képesek lennének kártérítést követelni. Hogy a gyártó ne kockáztasson, inkább pesszimista számítást részesítenek előnybe. Ez "nálunk" valóban kissé túlzás, ezt elismerem, de hibának nem nevezném.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1803 Dátum: 2014.11.24 16:53:51 »
Az igazi lúzer az, aki alatt még ilyen óvatos számítás ellenére is kifogy az üzemanyag.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1804 Dátum: 2014.11.24 16:55:14 »

Miért ne akadjak fel egy nem jól működő funkción??
Ha nincs érv akkor marad a "örüljek hogy csak ennyi a probléma"  :nonono:
Nincs olyan, hogy hibátlan. De a hibák között tudni kell különbséget tenni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1805 Dátum: 2014.11.24 19:53:00 »
Műszaki/vagy mérnöki szemmel nézve: Ha valami jól működik, vagyis azt mutatja, ami van, akkor az jó, ha nem azt mutatja, akkor nem jó. Az enyém is nagyon hamar azt mutatja, hogy 0km-re lég a maradék, ami az én szerény véleményem szerint kihasználatlan tank-kapacitás, amennyiben ilyenkor tankolsz (a hatótávolság csökken). Ez van, akit nem zavar, de más szemszögből fölösleges helyet foglal el a nagyobb tank azzal szemben, hogy ha jól mutatna, megbízhatnék benne, és a hatótávot kisebb tankkal is tudná. Ha meg lehet csinálni, igenis legyen megcsinálva, és ne kelljen konvertálgatni magamban, hogy mi a valós adat. A telefon töltésénél/töltöttségénél is....mi lenne, ha nekem kéne "megköbölnöm", hogy meddig bírja még??

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1806 Dátum: 2014.11.24 21:15:16 »
Nincs olyan, hogy hibátlan. De a hibák között tudni kell különbséget tenni.
Senki nem gondolja, hogy ezek orbitális hibák, de hibák. Amit ki lehetne javítani. Nem gondolom, hogy pénzbe kerül az, hogy a sávot a megfelelő pozícióba tolják. Éppen ezért érthetetlen számomra.
Továbbra is úgy gondolom, hogy ha az ember egy idő után megszokja, hogy amikor nullát jelez, még bőven van benne és így aztán megy nyugodtan tovább, "veszélyesebb", mint ha tudja, hogy szinte pontosan ott a vége.
Jelezze a sárga lámpa az utolsó 10 litert, de a range mutassa a pontos értéket. Mi ebben a bonyolult?  :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1807 Dátum: 2014.11.24 21:35:10 »

Senki nem gondolja, hogy ezek orbitális hibák, de hibák. Amit ki lehetne javítani. Nem gondolom, hogy pénzbe kerül az, hogy a sávot a megfelelő pozícióba tolják. Éppen ezért érthetetlen számomra.
Továbbra is úgy gondolom, hogy ha az ember egy idő után megszokja, hogy amikor nullát jelez, még bőven van benne és így aztán megy nyugodtan tovább, "veszélyesebb", mint ha tudja, hogy szinte pontosan ott a vége.
Jelezze a sárga lámpa az utolsó 10 litert, de a range mutassa a pontos értéket. Mi ebben a bonyolult?  :hmmmm:
Semmi. Ezt valóban meg lehetne tenni.
A leírtakból csak azzal nem értek egyet, hogy veszélyes így közlekedni. Az az autós toketlensege, ha ilyen tulbiztositottsag ellenére kifogy alóla a nafta. Puszta figyelmetlenség.

A kezelési is leírja: ha világít a sárga lámpa, az első lehetőségnél tankolni kell. Pont.
A többi, véleményem szerint csak csomó keresés a kákán.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1808 Dátum: 2014.11.24 21:46:07 »
Rekordot döntöttem: még sosem tankoltam ennyi km után ilyen sokat általam vezetett Toyotába. 9,4 lett az átlag köszönhetően elsősorban a reggeli dugós suli-bölcsi-ovi köröknek (az egyik alkalommal egy véletlen folytán lemértem, hogy egy ilyen kör 12-13 literes átlagfogyival jár). A COV-val az eddigi legrosszabb fogyit fél literrel sikerült most alulmúlni.
A leírt körülmények között, nem is rossz érték a 9.4, ettől az autótól  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1809 Dátum: 2014.11.24 21:50:17 »
Semmi. Ezt valóban meg lehetne tenni.
A leírtakból csak azzal nem értek egyet, hogy veszélyes így közlekedni. Az az autós toketlensege, ha ilyen tulbiztositottsag ellenére kifogy alóla a nafta. Puszta figyelmetlenség.

A kezelési is leírja: ha világít a sárga lámpa, az első lehetőségnél tankolni kell. Pont.
A többi, véleményem szerint csak csomó keresés a kákán.
Azon a ponton még több mint 10 liter van benne, ami akár 200km-re elég :D
Ami a legzavaróbb, hogy teli tanknál,  700-800km a range, de ha rátankol az ember teljesen összezavarodik- Nem tudom mitől függ mennyi a range. :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1810 Dátum: 2014.11.24 21:50:18 »
enyém is olyan volt.
ez tipushiba.
Inkább márkahiba ;) ... minden Toyota ezt csinálja, amivel eddig dolgom volt. Tök mindegy, hogy '80-as Corona, vagy '04-es Avensis...

Carinával tudtam olyat csinálni, hogy országúton, takarékos vezetés mellett az első 300 km-en végig tele tankot mutatott a műszer. Utána 200 km alatt lement fél tankra  :nonono: ... utáltam, és nem értem a műszaki magyarázatát - de úgy tűnik, direkt ilyenre csinálják őket. És akkor beszélhetnénk arról is, hogy miért kell 100+ km-es legyen a nullát mutató szintmérővel még megtehető "szürke tartomány"  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1811 Dátum: 2014.11.24 21:54:30 »
Miért is lenne ez hiba?  :szemez:
Ezt komolyan kérded  :) ? Hogy miért hiba az, hogy a műszer által mutatott érték többnyire még durva becslésre sem alkalmas?

Én nem látom emögött a logikát, de hogy hiba (méghozzá dühítő hiba), az biztos.

Az üzemanyag-szintmérő tájékoztassa a vezetőt arról, hogy mennyi üzemanyaga van! 3/4 jelzésnél ne 2/3-ig legyen a tank; 0 jelzésnél ne 1/8-ig legyen - és így tovább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1812 Dátum: 2014.11.24 21:54:58 »
Semmi. Ezt valóban meg lehetne tenni.
A leírtakból csak azzal nem értek egyet, hogy veszélyes így közlekedni. Az az autós toketlensege, ha ilyen tulbiztositottsag ellenére kifogy alóla a nafta. Puszta figyelmetlenség.

A kezelési is leírja: ha világít a sárga lámpa, az első lehetőségnél tankolni kell. Pont.
A többi, véleményem szerint csak csomó keresés a kákán.
Nem veszélyes, csak könnyebb ráfaragni, mintha pontos lenne!

A csomó meg a káka: Akkor meg mi a fenének a range funkció? Hogy legyen még egy funkció csak úgy? Hagyták volna ki, ha úgy is a sárgánál menj tankolni az ukász. Bocs, de nekem ez nem kerek  :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1813 Dátum: 2014.11.24 22:00:39 »
ez már megvolt? erősen durva. azért azt nem bánnám, ha egy hazai gyártót is így pofán ***nának. meg mondjuk európában sem ártana rendet tenni
HELYES  :excl: :devil: !!! Tényleg vicc, hogy mekkora hajmeresztő képtelen adatokat adnak meg a gyártók... legfőbb ideje volt egy ilyen, drasztikus lépésnek.

Az egyetlen apró problémám ezzel csak az, hogy ebben a dologban aligha csak a Hyundai & Kia duó sumákol  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1814 Dátum: 2014.11.24 22:02:37 »
Nem veszélyes, csak könnyebb ráfaragni, mintha pontos lenne!

A csomó meg a káka: Akkor meg mi a fenének a range funkció? Hogy legyen még egy funkció csak úgy? Hagyták volna ki, ha úgy is a sárgánál menj tankolni az ukász. Bocs, de nekem ez nem kerek  :hug:
Jaja... a Range, az totális bullshiteket ír ki - a Yarisban is, meg az Avéban is  ::) ... teljesen használhatatlan  :censored: ! Annál még a szintjelző is pontosabb  :wacko: :lol:

Úgyhogy egyetlen megoldás marad: km-számlálót és átlagfogyi-mérőt tankoláskor nullázni - aztán számolgatni. OK, nem egy nehéz feladat. De azért elég nagy vicc, hogy egy modern autóban tényleg ilyesmire van szükség  :nonono: :nono: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )