Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602170 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1785 Dátum: 2014.11.24 13:46:10 »
Itt általában mindenki csurig tankol. Amíg a csőből ki nem fogy a nafta, addig mégis mit és hogyan kellene mutasson?  :szemez:
Kíváncsi lennék, hogy ha csak az első kattanásnál visszatennénk a kútoszlopra a tankoló pisztolyt, vajon akkor is elmenne közel 200km-t a mutató mozdulása nélkül? Van rá egy tippem.
A lekkattanás után kb max 3 litert tudok beletölteni, az 50 km  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1786 Dátum: 2014.11.24 14:43:07 »
Ugyanmár... 10 liter benzin van a csőben?  [rohog]
Érdekes módon meg lehet ezt normálisan is csinálni, úgy hogy annyit mutasson amennyi benne van. A CT-ben például "egyből" elindul lefelé a mutató - ott a másik vége van elbaltázva, 32-34 liter után üreset mutat.
Magadat lehet meggyőzted már ennek a logikusságáról, de nekem sem tűnik sem ésszerűnek sem elfogadhatónak, hogy van egy műszer ami mutat valamit, de azt nekem át kell konvertálnom a valós értékekre.
Például mostantól mutasson a fordulatszámmérő 20%-kal többet mint a valóságos, nehogy az óvatlan userek elforgassák a tényleges piros tartományig.
El vagy te egy kicsit kényelmesedve, hogy ilyeneken fennakadsz.  :lol: :hug:
És, ha számodra, vagy bárki más számára nem elfogadható ez a dolog, attól lesz változás?  :szemez: Ezek piti dolgok, más gyártmányoknál örülnének, ha csak ennyi lenne a "hiba-sztori"... :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1787 Dátum: 2014.11.24 14:45:44 »
A lekkattanás után kb max 3 litert tudok beletölteni, az 50 km  ;)
Igen, kb nálam is így alakul az Avensisnél. Anno az OFF Mégane Grandtour-ban 6 liter ment a csőbe, vazze. Na, az is durva már...  :)

Egyébként, én ezt úgy képzelem el, hogy a csőben van x menniység és a tartályban sem a legfelső pontról indul a max, hanem kicsit lentebbről (nem tudom, miért, talán a tartály alakjának van hozzá köze?) és alul is hamarabb van a min jelzés, minthogy az üzemaynag szintje ezt valójában indokolná.

Ha nem ígyvan, akkor passzolom a kérdést, csak megpróbálok magyarázatot találni...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1788 Dátum: 2014.11.24 15:05:07 »
Ha nem láttam volna, hogy lehet olyant is csinálni, hogy a range kb 10 km pontosan adja meg a hátralevő km-t, a km óra + 1-2 km/h pontossággal mutatja a sebességet és az ü.a. jelző is pontosan követi a valós értéket, akkor azt mondanám, hogy ezt így lehet csak megcsinálni. De eszerint csak így kell akarni és lehetséges  ;)
Csak azt ne mondjátok, hogy így biztonságos, hogy pl a range 100 km-rel kevesebbet jelez  :nono:  Mert lehet, hogy épen ezért marad az út szélén, ugyanis "á, az úgyis sokat csal"

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1789 Dátum: 2014.11.24 15:35:55 »
Ha nem láttam volna, hogy lehet olyant is csinálni, hogy a range kb 10 km pontosan adja meg a hátralevő km-t, a km óra + 1-2 km/h pontossággal mutatja a sebességet és az ü.a. jelző is pontosan követi a valós értéket, akkor azt mondanám, hogy ezt így lehet csak megcsinálni. De eszerint csak így kell akarni és lehetséges  ;)
Csak azt ne mondjátok, hogy így biztonságos, hogy pl a range 100 km-rel kevesebbet jelez  :nono:  Mert lehet, hogy épen ezért marad az út szélén, ugyanis "á, az úgyis sokat csal"
Az "á, úgyis sokat csal" és a "pontosan tudom, hogy bármilyen körülmény között tudok menni 80km-t" között hatalmas különbség van ám.  ::) ;)

És nem általános, hogy egy autóban ezek pontosan működnek. Nyilván van olyan, amelyikben igen (pl. Volvo) és az is igaz, hogy a Toyotában/Lexusban általában nem potnos, de, megintcsak azt mondom, hogy még mindig inkább a pesszimista irányba csaljon, mint az ellenkezőbe. Nekünk volt egy Renault Trafic furgonunk. Abban úgy fogyott ki alólam a gázolaj, hogy a mutató az alsó piros sáv nem egészen a közepén járt egyenes felületű úton, az E betű a piros sáv alján trónolt. Na, elmondtam gyorsan pár "miatyánkot" a francia ledér anuykájukat emlegetve...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1790 Dátum: 2014.11.24 15:40:16 »
Ugyanmár... 10 liter benzin van a csőben?  [rohog]
Érdekes módon meg lehet ezt normálisan is csinálni, úgy hogy annyit mutasson amennyi benne van. A CT-ben például "egyből" elindul lefelé a mutató - ott a másik vége van elbaltázva, 32-34 liter után üreset mutat.

A CT-ben mikor kezd el égni a lámpa? Az RX-ben (feltéve hogy tényleg 65literes a tank) még kb 15 liter van, amikor már világít a tankolj lámpa.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1791 Dátum: 2014.11.24 15:42:31 »

Csak azt ne mondjátok, hogy így biztonságos, hogy pl a range 100 km-rel kevesebbet jelez  :nono:  Mert lehet, hogy épen ezért marad az út szélén, ugyanis "á, az úgyis sokat csal"

Pedig sztem pont ezért van így csinálva. Kollégám a range-et kezdettől fogva minimum kinullázza, mondván hogy biztosan van rá hagyva vésztartalék. És tényleg :)

Amennyiben gyártó lennék én úgy írnám meg a Range programját, hogy a nulla után még mondjuk 50km-t mehessen a user.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1792 Dátum: 2014.11.24 15:44:36 »
Pedig sztem pont ezért van így csinálva. Kollégám a range-et kezdettől fogva minimum kinullázza, mondván hogy biztosan van rá hagyva vésztartalék. És tényleg :)

Amennyiben gyártó lennék én úgy írnám meg a Range programját, hogy a nulla után még mondjuk 50km-t mehessen a user.
Abszolút egyetértek, én is így gondolkodnék.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1793 Dátum: 2014.11.24 15:50:04 »
Ha még te is te pontosan tudod, akkor miért nem azt írja ki?  :hmmmm:

Mondjuk, az, hogy egy Renaultban rossz volt az ü.a. óra, nem változtat a dolgokon. Mert bár tudom, hogy nagyon lenézed a francia autókat, de Te sem gondolod komolyan, hogy mindegyik francia autóban ilyen ez a műszer  :hug:  Nálam pl a Picassoban nagyon pontosan jelezte a hátralevő km-t (kb 10-15 km pontossággal és folyamatosan korrigálta ezt az értéket aszerint, hogy mennyire nyomtam neki)
Gyöngyinek is rossz a km/h órája, mégse mondom, hogy a japán autó ilyen  :surrender:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1794 Dátum: 2014.11.24 15:56:23 »
Pedig sztem pont ezért van így csinálva. Kollégám a range-et kezdettől fogva minimum kinullázza, mondván hogy biztosan van rá hagyva vésztartalék. És tényleg :)

Amennyiben gyártó lennék én úgy írnám meg a Range programját, hogy a nulla után még mondjuk 50km-t mehessen a user.
A kollégád azért csinálja így, mert tudja, hogy nem azt jelzi az érték, hogy az adott ü.a mennyiséggel mennyit lehet elmenni még. Ha pontosan mutatná, akkor nem így tenne.

Mindegy, más logika szerint gondolkodunk. Én jobban szeretem, ha nem néznek lúzernek, hanem a valós adatokat adják meg és nem akarnak megvédeni magamtól  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1795 Dátum: 2014.11.24 16:00:53 »
A kollégád azért csinálja így, mert tudja, hogy nem azt jelzi az érték, hogy az adott ü.a mennyiséggel mennyit lehet elmenni még. Ha pontosan mutatná, akkor nem így tenne.

Mindegy, más logika szerint gondolkodunk. Én jobban szeretem, ha nem néznek lúzernek, hanem a valós adatokat adják meg és nem akarnak megvédeni magamtól  :flowers:
Az emberek nagy többsége nem ilyen. Nem szeret kockáztatni és bizony USA-ban tuti, hogy ilyenért perelnének az idióták. Ezért, óvatosságból ráhagy a gyártó... Ebben semmi lúzerség nincs.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1796 Dátum: 2014.11.24 16:02:12 »
Ha még te is te pontosan tudod, akkor miért nem azt írja ki?  :hmmmm:

Mondjuk, az, hogy egy Renaultban rossz volt az ü.a. óra, nem változtat a dolgokon. Mert bár tudom, hogy nagyon lenézed a francia autókat, de Te sem gondolod komolyan, hogy mindegyik francia autóban ilyen ez a műszer  :hug:  Nálam pl a Picassoban nagyon pontosan jelezte a hátralevő km-t (kb 10-15 km pontossággal és folyamatosan korrigálta ezt az értéket aszerint, hogy mennyire nyomtam neki)
Gyöngyinek is rossz a km/h órája, mégse mondom, hogy a japán autó ilyen  :surrender:
Tévedsz, én nem nézem le, hisz nekem is volt. Elismerem, amiben jók, csak az elég kevés. Ebben ezek szerint éppen jók... Az én ex-Méganém is pontos volt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1797 Dátum: 2014.11.24 16:04:14 »
Az emberek nagy többsége nem ilyen. Nem szeret kockáztatni és bizony USA-ban tuti, hogy ilyenért perelnének az idióták. Ezért, óvatosságból ráhagy a gyártó... Ebben semmi lúzerség nincs.  :surrender:
Ja, gondolom a Volvo ebbe a perekbe rokkant bele  :D
Mondom, másképp gondolkodunk, de semmi baj, megszoktam  :D :hug:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1798 Dátum: 2014.11.24 16:07:31 »
El vagy te egy kicsit kényelmesedve, hogy ilyeneken fennakadsz.  :lol: :hug:
És, ha számodra, vagy bárki más számára nem elfogadható ez a dolog, attól lesz változás?  :szemez: Ezek piti dolgok, más gyártmányoknál örülnének, ha csak ennyi lenne a "hiba-sztori"... :surrender:
Miért ne akadjak fel egy nem jól működő funkción??
Ha nincs érv akkor marad a "örüljek hogy csak ennyi a probléma"  :nonono:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1799 Dátum: 2014.11.24 16:10:17 »
Ha nem láttam volna, hogy lehet olyant is csinálni, hogy a range kb 10 km pontosan adja meg a hátralevő km-t, a km óra + 1-2 km/h pontossággal mutatja a sebességet és az ü.a. jelző is pontosan követi a valós értéket, akkor azt mondanám, hogy ezt így lehet csak megcsinálni. De eszerint csak így kell akarni és lehetséges  ;)
Csak azt ne mondjátok, hogy így biztonságos, hogy pl a range 100 km-rel kevesebbet jelez  :nono:  Mert lehet, hogy épen ezért marad az út szélén, ugyanis "á, az úgyis sokat csal"
Így van, a range és a mutató legyen pontos - oké csaljon a biztonság irányába 1-2 litert.
A lámpa meg gyulladjon fel 80-100 km-nél. Ekkor van figyelmeztetés, és a user közben pontosan látja mik a korlátai.
Nem is értem miért van ami nem így működik..  :1eye: