Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602176 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1605 Dátum: 2014.03.26 09:12:04 »
http://www.vezess.hu/magazin/fuel_shark_saver/50749/

Ha még nem olvastátok volna  mínusz 70% a fogyasztásra :)
én vettem egy szivargyújtó elosztót, meg két ilyet, és képzeld, azóta eladom a benzint a Mol kúton, mert termeli!
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1606 Dátum: 2014.03.26 09:16:08 »
én vettem egy szivargyújtó elosztót, meg két ilyet, és képzeld, azóta eladom a benzint a Mol kúton, mert termeli!
én is beujitottam 5elosztósat.
van eladó gázolajam 180liter/nap;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re: Re: Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1607 Dátum: 2014.03.26 09:43:12 »
én is beujitottam 5elosztósat.
van eladó gázolajam 180liter/nap;) ;)

Söt ha az öninditón megforditod a pólusokat akkor forditva röffenti be a motort és még a környezetet Sem szennyezi hanem tisztitja.... Kipufogógázból üzemanyag lesz...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1608 Dátum: 2014.03.26 10:02:17 »
úgyvan.
holnap megjáccccom a póluscserét;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1609 Dátum: 2014.03.26 10:04:15 »
itt egy érdekes új ötlet, hogy ti. sűrűbb a kinti nafta


Azért ennek a széntöbblet okolta sűrűségnövekedésnek és ezáltal a kedvezőbb fogyasztási érték nevezett okának ellentmond az a tény, hogy a tüzelőanyagban lévő szén a kipun távozik.
 "Fűtőérték, égéshő
 -a tüzelőanyag szén- és kéntartalma szén-dioxid, kén-dioxid alakjában van jelen az égéstermékekben" 
 
Az eltérés valódi oka szerintem a következő.

"A gázolaj adalékolása

A dízelmotorokhoz használt gázolajat többféle adalékkal látják el. Ezek legfőbb feladata az égésjavítás, folyékonyságjavítás, füstöléscsökkentés, tisztítás, tisztántartás.

Égésjavító adalékként a propil-nitrátot használják. Alkalmazható még a metil-nitrát és az etil-nitrát, de ezek tűzveszélyességük és illékonyságuk miatt nem terjedtek el széles körben. Azoknál a gázolajoknál, ahol az aromás vegyületek csak kismértékben vannak jelen, az adalékok hatása jelentős lehet. Így pl. 0,5 % izopropil-nitráttal 6...10 cetánszámegységet lehet emelni. A hazánkban forgalmazott gázolajok ilyen adalékanyagot nem tartalmaznak.

Természetesen a tévedés lehetőségét fenntartva, én úgy gondolom, hogy a fentiekben rejlik a realizált fogyasztásbeli eltérés.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.26 10:35:32 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1610 Dátum: 2014.03.26 10:09:14 »
a sveháti őmv maxmósön dízele tartalmazhat ilyet?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1611 Dátum: 2014.03.26 10:32:20 »
a sveháti őmv maxmósön dízele tartalmazhat ilyet?

A kiemelt részre tekintettel, igen. :yes:
Ellenben, ha egy Putyin-vágással annektáljuk a jelzett területet, akkor azt követően nem. :tt2: :D :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1612 Dátum: 2014.04.03 10:51:03 »
tanulságos táblázat. sajtá tapasztalataim szerint annyit azért érdemes megjegyezni, hogy minél hosszabb az út, annál jobban érdmees sietni. egy 12 órás menet végén irtó sokat számít egy félóra. az már sok pénzt megér :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1613 Dátum: 2014.04.03 11:44:09 »
Korrekt cikk/teszt és valóban, az időjárási körülményeket nem vette csak bele, pedig, az mégjobban kihozta volna a nagyobb sebesség igényelte többlet fogyasztást (szembeszél, eső).
De alapvetően részletes és valós.  :clap:

Minél hosszabb az út, annál inkább érdemes egyenletes tempóra törekedni.  :winkiss:

Épp kedden voltam egy sietős vidéki úton a céges Transporterrel. Visszafelé léptem neki, mert annyira idegesítően cirippelt valami a műszerfal belsejében, hogy az számomra idegtépő volt (Toyotánál ilyen hangokat nem kell, hogy hallgassak). Már ököllel ütöttem a műszerfalat, hátha abbahagyja, de nem, sík úton cirippelt...  :ph34r: :censored: :turned: :shit:
Megelőztem egy másik Transportert, jól le is hagytam, de Bcsabára beérve az 1. lámpánál beállt mellém. Én 140-150 körül döngettem, ő 110-zel... (ennyiről előztem rá)
Sima országúton egyáltalán nem éri meg 100 felett hajtani, mert mindig beérsz egy lassabban haladót, aki mögött a szembejövő forgalom miatt lassítani kell. Kopik a fék fékezéskor, pazarlódik az üzemanyag visszagyorsításkor. Kisebb utazó tempó mellett egy lendülettel meg lehetett volna előzni, de elgurult akkor a gyógyszerem (utálom ezt a Transportert!)...
 ::)  :naspang:
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.03 11:53:06 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1614 Dátum: 2014.04.03 12:17:28 »
annyira idegesítően cirippelt valami a műszerfal belsejében, hogy az számomra idegtépő volt (Toyotánál ilyen hangokat nem kell, hogy hallgassak).
De én hallgattam egy fél évig a Hiace-en. Álló helyzetben nagyritkán jelentkezett csak, inkább menet közben a műanyag-szerű zörgés a kilométeróra mögül. Kétszer szedtük szét teljesen szerelővel, néztük, kerestük, semmi.

Múlt héten állóhelyben is zörgött, ki kellett szállnom, és akkor hallottam, hogy ez nem belső hang, hanem kintről jön...a motorháztető bal felfüggesztésénél röcögött, ezt simán megakadályoztam a vízvezetékes szilikonszalag betekeréssel :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1615 Dátum: 2014.04.03 13:22:04 »
ciripelés...kétéves kora óta a mazdában, ha rá van adva a gyújtás, zümmögni kezd valami a műszerfal mögött. álló autóban jól hallható akkor is, ha jár a motor (egy dízelben lehet, hogy máig senki se vette volna észre  :devil: ). apám nem foglalkozott vele, azóta is így van, most megnézettem. csapágyas a hőmérőhöz a levegőt szállító ventillátor. aszondja a szerelőm, onnan fogom tudni, hogy kifingott, hogy 1. megszűnik a zümmögés 2. valami történik a fűtés-hűtéssel, azt egyelőre még nem tudjuk, mi  :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1616 Dátum: 2014.04.03 13:41:49 »
De én hallgattam egy fél évig a Hiace-en. Álló helyzetben nagyritkán jelentkezett csak, inkább menet közben a műanyag-szerű zörgés a kilométeróra mögül. Kétszer szedtük szét teljesen szerelővel, néztük, kerestük, semmi.

Múlt héten állóhelyben is zörgött, ki kellett szállnom, és akkor hallottam, hogy ez nem belső hang, hanem kintről jön...a motorháztető bal felfüggesztésénél röcögött, ezt simán megakadályoztam a vízvezetékes szilikonszalag betekeréssel :D
kreativ technologie! (Citroen reklám után szabadon...)  :lol: :D

Ez egészen biztosan belső zörej, de én szét nem fogom szedni. 34.000km-rel még a gyári töltet olajjal van.  :wacko: Lehet, hogy amiatt csinálja szerencsétlen...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1617 Dátum: 2014.04.03 14:16:49 »
kreativ technologie! (Citroen reklám után szabadon...)  :lol: :D

Ez egészen biztosan belső zörej, de én szét nem fogom szedni. 34.000km-rel még a gyári töltet olajjal van.  :wacko: Lehet, hogy amiatt csinálja szerencsétlen...  :whistling:
mi is egész biztosan belső zörejként hallottuk. Ugyanis menet közben lehúzott ablaknál is belülről hallatszott a rohadék.

Valamiféle tartósabb megoldásban gondolkodtam, de kivitelezhetetlen, mert a motorháztető felfüggesztő kar az oldallemez takarásában kapcsolódik, így csak úgy lehetne leszedni, ha lebontom a fél kocsit...így meg egyszerűen betekertem a csap tengelyére a szalagot, oszt jóidő...kényszer szülte megoldás, de működik, és nem is látszik :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1618 Dátum: 2014.04.03 19:56:44 »
kreativ technologie! (Citroen reklám után szabadon...)  :lol: :D

Ez egészen biztosan belső zörej, de én szét nem fogom szedni. 34.000km-rel még a gyári töltet olajjal van.  :wacko: Lehet, hogy amiatt csinálja szerencsétlen...  :whistling:

Sztív!
Szerintem te nem csak ciripelnél, ha nálad sem történne meg íly soká az oil cséndzs. :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1619 Dátum: 2014.04.03 21:10:42 »
Meglepődnél, hogy honnan érkező hangokat is belülről hall az ember. tipikus példa a szélvédő alsó peremén lévő gumi vízvető nyikorgása.
Gabe 254.