Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602183 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1290 Dátum: 2013.03.07 07:58:03 »
Azért csak sikerült a Micra fogyit kicsit meggyalázni egy hétvégi bevásárlással, így teli tankra 5,4 lett...  :D  :hug:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1291 Dátum: 2013.03.07 09:06:55 »
Azért csak sikerült a Micra fogyit kicsit meggyalázni egy hétvégi bevásárlással, így teli tankra 5,4 lett...  :D  :hug:
Újiszten újiszten :D
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én inkább próbálom az 1 főre vagy cipelt súlyra eső benzinköltséget minimalizálni, azt hiszem ezzel minden fuvarozó egyetért :D
Tehát ha a 7,6 lityós pályás fogyimat 3-mal osztom, az máris ~4 lityó/100 130-as tartott sebességnél (500Ft-os benzinnel és 3000-es pályamatricával számolva 200km-en).
És ha lejönnék a pályáról ...  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1292 Dátum: 2013.03.07 09:18:50 »
Újiszten újiszten :D
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én inkább próbálom az 1 főre vagy cipelt súlyra eső benzinköltséget minimalizálni, azt hiszem ezzel minden fuvarozó egyetért :D
Tehát ha a 7,6 lityós pályás fogyimat 3-mal osztom, az máris ~4 lityó/100 130-as tartott sebességnél (500Ft-os benzinnel és 3000-es pályamatricával számolva 200km-en).
És ha lejönnék a pályáról ...  :hug:
ez a lényeg. az én fogyasztásom folyamatosan emelkedik (a legutóbbi tank 22 km/h átlagsebességgel fogyott el, ami elég jól mutatja, hogy ez bizony városi dzsungelharc a javából :) ) de mivel mindig hárman vagy négyen ülünk benne, és gyakorlatilag SOSEM EGYEDÜL, asszem a fenntartható fejlődést is támogatjuk  :1eye:

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1293 Dátum: 2013.03.07 09:23:00 »
Ja, ennek megfelelően össze kéne szednem még pár embert. Nem érdekes, hogy nem egy a céljuk az enyémmel, legföljebb eljönnek kicsit ellenkező irányba. Majd bedobálok valakit a buszmegállóból, vagy a faluban a bolt elől [rohog]

Amúgy ha bárki járná ugyanakkor ugyanazt az utat, mint én, nem fuvaroznám Hitlert a munkahelyemig :D
De most már elolvadt minden, tudok motorozni, így nőtt a fajlagos kihasználtság, és csökkent ez egy főre (jelen esetben rám) eső fogyasztás :clap:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1294 Dátum: 2013.03.07 10:45:08 »


Amúgy ha bárki járná ugyanakkor ugyanazt az utat, mint én, nem fuvaroznám Hitlert a munkahelyemig :D


Ez jó, csak nem "kibucszlév" teccő' vanni?? :hmmmm: :D :D :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1295 Dátum: 2013.03.07 12:04:28 »
Ez jó, csak nem "kibucszlév" teccő' vanni?? :hmmmm: :D :D :D

WTF? :ph34r:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1296 Dátum: 2013.03.07 14:50:42 »
Nyilván, az is egy jó megközelítés, amit DonPrego ír, de sajnos senki nem lakik felém a munkahelyemről... de kár  :lol: Mondjuk egy 45 fővel telített Scania busz fogyasztás mennyi lehet egy főre vetítve  :hmmmm:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1297 Dátum: 2013.03.07 14:55:22 »
Nyilván, az is egy jó megközelítés, amit DonPrego ír, de sajnos senki nem lakik felém a munkahelyemről... de kár  :lol: Mondjuk egy 45 fővel telített Scania busz fogyasztás mennyi lehet egy főre vetítve  :hmmmm:
30 literrel számolva 0,67.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1298 Dátum: 2013.03.07 14:56:17 »
Nyilván, az is egy jó megközelítés, amit DonPrego ír, de sajnos senki nem lakik felém a munkahelyemről... de kár  :lol: Mondjuk egy 45 fővel telített Scania busz fogyasztás mennyi lehet egy főre vetítve  :hmmmm:
Amit ő írt akkor lenne igaz, ha a személyekkel együtt a fogyasztásra is odafigyelne. De utóbbi nem igazán hatja meg...  ;)
A szállítandó személyek le is mondhatják az utat, így már nem érvényes az elmélete. Ellenben, ha odafigyelne a fogyasztásra, jelentősen csökkenhetne a hosszútávú ráfordítása az utazásra.  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.07 14:58:31 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1299 Dátum: 2013.03.07 15:08:21 »
30 literrel számolva 0,67.
Szerzek egyet, valahogy csak megtöltöm reggelente :)

Pont ezek a dolgok miatt érdekes ez a fogyasztás méricskélés, szerintem, ahogy anno csufár meg is jegyezte, kint, belgiumi dugókban biztos nem ennyit enne a Micrám, ugyanúgy több lenne a fogyi, ha minden nap tele lenne az autó, vagy megint más lenne, ha reggel kimennék a Hungaroringre, és egész nap 50-nek gurulgatnék...
Nyilván mindenkinek a saját körülményei közt érdekes a dolog, ahogy én is szinte csak arra használom, hogy napi 2x 26 km-t megtegyek vele, melóból és onnan haza. Pont. Spritmonitoron nézve most talán megint nekem a legjobb a fogyasztás az egész Univerzumban, az ilyen évjáratú, motorizáltságú Micrák között. Persze nem derül ki az összehasonlításból, többiek pontosan milyen körülmények között érték el az övékét, sőt, akár még az én beírásaim is lehetnének kamuk, miért ne?!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1300 Dátum: 2013.03.07 15:18:24 »
Amit ő írt akkor lenne igaz, ha a személyekkel együtt a fogyasztásra is odafigyelne. De utóbbi nem igazán hatja meg...  ;)
A szállítandó személyek le is mondhatják az utat, így már nem érvényes az elmélete. Ellenben, ha odafigyelne a fogyasztásra, jelentősen csökkenhetne a hosszútávú ráfordítása az utazásra.  :otlet:
Hát városban általában 1500öt szokott fordulni a főtengely (kivéve persze ha hallom a jellegzetes morgást hogy erőlködik a kávédaráló).
Autópályát meg azért preferálom mert:
-kiégetem a trutyit a motorból
-talán jobb az út minősége, kevésbé terheli amit terhel
-kisebb a vaddal való karambol veszélye.
Amit még tehetnék hogy a 140es (126) tempót leveszem 110-120-ra. Ezt a következők miatt nem szoktam sokszor:
-Másfél óra után már érzem a jobb térdemen hogy szeretne valamit mozogni, szal jó lenne célba érni.
-kiégetem a trutyit a motorból
-elalvás elleni védelem
-Kimegyek kamion mögül a belső sávba és látom hogy elköv pár km alatt nem fogok tudni visszasorolni, bent viszont (jogosan) nagyobb tempót diktálnak (több kevesebb agresszióval)(ez általában ünnepnap és hosszú hétvégék alatt szokott megtörténni) :D

Kerülni szoktam a hirtelen kigyorsításokat és társaikat, najó, fényévente egyszer tolok egy gyorsulásit CLK200 Kompresszor, Lambo Gallardo, B Corsa Tücctücc verzió, stb. ellen :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1301 Dátum: 2013.03.07 15:28:38 »
 :D
Jól összefoglaltad.
Rendben, vezetsz, ahogy érzed.  :hug:
De! Trutymó nincs a motorodban, ha mindig rendes olajat használsz és rendszeresen cseréled az olajat max 15.000-ként.
Ha autópályán - a belső sávos előzéseket kivéve - tényleg visszaveszed akár csak 120-ig (óra szerint) a tempót, már nyersz kb 1 liter naftát, az eddigi 7,6-os átlagodhoz képest.
Ha fárad a lábad, vagy megállsz egy tetszőleges pihenőhelyen és kinyújtóztatod, vagy lecseréled az autódat egy olyanra, ami kényelmesebb a colos habtestednek.  :D
A nem termelődött trutymó 120-as tempó mellett is ugyanúgy kiég, mintha gyorsabban mennél. Semmivel sem lesz lustábba  motorod, mint 140-nel hajtva, mert 120 körül is forog 3400-3500 körül.
Ja, a lassabb tempóval kb fél órát veszítesz egy-egy rövid szünettel együtt. Legalább slagolhatsz is közben...  :lol:

Mégegyszer: Úgy mész, ahogy jónak érzed, én csak lehetőséget írok le, amit nem kell betartani, de érdemes kipróbálni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1302 Dátum: 2013.03.07 15:31:22 »
:D
Jól összefoglaltad.
Rendben, vezetsz, ahogy érzed.  :hug:
De! Trutymó nincs a motorodban, ha mindig rendes olajat használsz és rendszeresen cseréled az olajat max 15.000-ként.
Ha autópályán - a belső sávos előzéseket kivéve - tényleg visszaveszed akár csak 120-ig (óra szerint) a tempót, már nyersz kb 1 liter naftát, az eddigi 7,6-os átlagodhoz képest.
Ha fárad a lábad, vagy megállsz egy tetszőleges pihenőhelyen és kinyújtóztatod, vagy lecseréled az autódat egy olyanra, ami kényelmesebb a colos habtestednek.  :D
A nem termelődött trutymó 120-as tempó mellett is ugyanúgy kiég, mintha gyorsabban mennél. Semmivel sem lesz lustábba  motorod, mint 140-nel hajtva, mert 120 körül is forog 3400-3500 körül.
Ja, a lassabb tempóval kb fél órát veszítesz egy-egy rövid szünettel együtt. Legalább slagolhatsz is közben...  :lol:

Mégegyszer: Úgy mész, ahogy jónak érzed, én csak lehetőséget írok le, amit nem kell betartani, de érdemes kipróbálni.
Egy két órás útnál nem fogok megállni másfél óránként slagolni :D
A trutyira meg a kormot értem az égéstérben :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1303 Dátum: 2013.03.07 15:42:56 »
Egy két órás útnál nem fogok megállni másfél óránként slagolni :D
A trutyira meg a kormot értem az égéstérben :D
Prego, a Te Autód benzines, milyen koromra gondolsz?  :szemez: [rohog]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1304 Dátum: 2013.03.07 15:49:51 »
Prego, a Te Autód benzines, milyen koromra gondolsz?  :szemez: [rohog]
Amit akkor szív be, amikor járatom a motort és indítózik előttem a BKV busz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer