Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602146 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1170 Dátum: 2013.01.16 17:33:20 »
persze az egy dolog, hogy gyakorlatilag lehetetlen ezt megcsinálni, az meg egy másik, hogy szerintem elméletileg is. én készséggel elhiszem, hogy egy carina szélárnyékban 90-nel 5 litert fogyaszt, csak éppen ennek nem sok értelme van, amikor padlógázzal kell menni. anno megküldtem egyszer az 1.5-ös 323f-emet padlón, 170-175 körüli tempóval éjszaka Németországban mentem kb. 200 km-t gyakorlatilag üres pályán, és 13 liter körül fogyasztott 100-on. sokkal kevesebbet egy carina sem fogyaszthat, még úgy sem, hogy valamivel erősebb és talán a légellenállása is kisebb.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.16 17:36:20 írta csufár »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1171 Dátum: 2013.01.16 19:35:58 »
Azért ez már bőven kimeríti a közúti veszélyeztetés bűncselekményét, mert itt nyilvánvalóan nem üres útszakaszon teszed meg az utat. nem kéne reklámozni :hammer: Ennek ellenére én továbbra is kételkedem benne, hogy erre bárkis képes lenne az autóddal (de igazából autótól függetlenül se ülnék be senki mellé, aki esetleg megcáfolná az álításomat) átlagos forgalmi viszonyok között, azt alapul véve, hogy nem öngyilkos hajlamú sofőrről van szó.  :gun_bandana:
Kikérem magamnak, német autópálya sebességkorlátozás nélküli szakaszán többször megcsináltam mindenféle "közúti veszélyeztetés bűncselekménye" nélkül. Kételkedned persze nyugodtan lehet, ne is ülj be mellém pedig nem vagyok öngyilkos hajlamú sofőr.  :tt2:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1172 Dátum: 2013.01.16 19:39:25 »
...én készséggel elhiszem, hogy egy carina szélárnyékban 90-nel 5 litert fogyaszt, csak éppen ennek nem sok értelme van, amikor padlógázzal kell menni...
Ezt nem értem... :?:
anno megküldtem egyszer az 1.5-ös 323f-emet padlón, 170-175 körüli tempóval éjszaka Németországban mentem kb. 200 km-t gyakorlatilag üres pályán
Csak 175-öt megy az 1.5-ös Mazda? Carina 1.6 megy tartósan több mint 200-at GPS szerint és ennyinél is kevesebbet fogyaszt egy picivel mint 13L/100km:



« Utoljára szerkesztve: 2013.01.16 19:43:58 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1173 Dátum: 2013.01.16 20:04:38 »
Azért ez már bőven kimeríti a közúti veszélyeztetés bűncselekményét, mert itt nyilvánvalóan nem üres útszakaszon teszed meg az utat. nem kéne reklámozni :hammer: Ennek ellenére én továbbra is kételkedem benne, hogy erre bárkis képes lenne az autóddal (de igazából autótól függetlenül se ülnék be senki mellé, aki esetleg megcáfolná az álításomat) átlagos forgalmi viszonyok között, azt alapul véve, hogy nem öngyilkos hajlamú sofőrről van szó.  :gun_bandana:

másfél óra / 230 km = kb. 150 km/h átlag. ahhoz nagyjából 170 körüli tempót kell tartani. egy közepes dízel fogyaszt annyit ilyen tempónál, nem egy régimódi kicsi szívóbenzines...bár alattad nyilván valami különleges verzió fut  :devil:


üdv mindenkinek!

Skacok, nemááár!!  :D
FUBA-val vitatkoztok???  :eek: Én nem tenném...  :no:
Nagy versenyző a tag!  :devil:

Szerencsétek, hogy nincs itt newthing, mert lennének übereslős sztoryk azt hiszem. Ő az akinek 200 felett szakadt el a Carinában a hajtórúd...  :wacko: :devil:

A Carina fogyasztását meg csak megvédeni tudom, mert én nem szélárnyékban közlekedem, de 5.7 az éves átlagom!!
Szomorú vagyok, ha 6 liter a fogyi 1-1 tankra vetitve. 5.5 a rekord, de abban is volt város...
Sajnos nem volt még lehetőség csak hosszútávon mérni 1 tankot.

Tehát állok elébe akár versenynek is!  :devil:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1174 Dátum: 2013.01.16 20:08:36 »
persze az egy dolog, hogy gyakorlatilag lehetetlen ezt megcsinálni, az meg egy másik, hogy szerintem elméletileg is. én készséggel elhiszem, hogy egy carina szélárnyékban 90-nel 5 litert fogyaszt, csak éppen ennek nem sok értelme van, amikor padlógázzal kell menni. anno megküldtem egyszer az 1.5-ös 323f-emet padlón, 170-175 körüli tempóval éjszaka Németországban mentem kb. 200 km-t gyakorlatilag üres pályán, és 13 liter körül fogyasztott 100-on. sokkal kevesebbet egy carina sem fogyaszthat, még úgy sem, hogy valamivel erősebb és talán a légellenállása is kisebb.
Az enyém még gyűrűzés előtt ment egy olyan emelkedőn felfelé negyedikben 170 körül 2 személlyel, ahol a Maruti 80-90-et tud 1 személlyel. A végsebességét még nem tudtam kipróbálni, most nemrég kapott új gyűrűszettet. Valószínűleg a gyorsító ötödik miatt lazán elérheti a 200-at, de a gumik 190-et bírnának rajta :whistling:
Szélárnyék nélkül meg szintén régebben 90-nel csináltam 2 személlyel nyáron 5,23-as fogyasztást, tojással.
Bundi meg kétliteres motorral (rossz termosztáttal!) csinál igen figyelemreméltóan alacsony fogyasztásokat...
December végén 4 személlyel pályán 4000-es fordulattal, GPS szerint 130-nál (óra szerint 140 fölött) csináltam 8,3 körüli fogyasztást, téligumival, gyári méretnél kisebb átmérőjűvel...ezt kicsit sokallom, majd rámérek a lambdaszondára  :otlet:

20 éves technikával , 2-300.000km-es motorokkal ekkora fogyasztás nagyon nem rossz ám  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.16 20:13:32 írta vd1234 »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1175 Dátum: 2013.01.16 20:10:34 »
A Carina fogyasztását meg csak megvédeni tudom, mert én nem szélárnyékban közlekedem, de 5.7 az éves átlagom!!
Szomorú vagyok, ha 6 liter a fogyi 1-1 tankra vetitve. 5.5 a rekord, de abban is volt város...
Sajnos nem volt még lehetőség csak hosszútávon mérni 1 tankot.

Tehát állok elébe akár versenynek is!  :devil:
Rád gondoltam egyből mint (az egyik) Carinás fogyasztásbajnok, de jobb, hogy te írtad le az átlagod, nekem nem hisznek soha semmit... [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1176 Dátum: 2013.01.16 20:17:31 »
ja 1999-es 323f volt, nagyon szerettem, első kocsim volt, de a motorja nem volt valami nagy szám, sokat is evett, meg 100-nál már vagy 3000et forgott ötödikben úgy emlékszem. 130-as óra szerinti tempónál 8-8.5között fogyasztott, városban alsó hangon 10 de volt 13 is. talán sikerült belekarcolni egyszer az óra szerinti 185-be is, de az tuti valami lejtőn volt, már nemigen emlékszem. na hát ha ennyien jártok 6 literes átlagfogyasztással akkor biztosan úgy is van  :devil: de azért én is kipróbálnám  ;)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1177 Dátum: 2013.01.16 20:24:37 »
20 éves technikával , 2-300.000km-es motorokkal ekkora fogyasztás nagyon nem rossz ám  :clap:
Carina a legjobb. Ha kell megy mint állat, ha kell szuperül fogyaszt, van benne hatalmas hely, kényelmes, tartós, nem akar elromlani. :yes: Mi kellene még? Nekem semmi...
Nothing compares to Toyota Carina!   :cool2:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1178 Dátum: 2013.01.16 20:36:20 »
Carina a legjobb. Ha kell megy mint állat, ha kell szuperül fogyaszt, van benne hatalmas hely, kényelmes, tartós, nem akar elromlani. :yes: Mi kellene még? Nekem semmi...
Nothing compares to Toyota Carina!   :cool2:
:clap: :clap: :clap:
Ezt csak az értheti, akinek Carinája van!  :wub:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1179 Dátum: 2013.01.18 12:40:38 »
Kikérem magamnak, német autópálya sebességkorlátozás nélküli szakaszán többször megcsináltam mindenféle "közúti veszélyeztetés bűncselekménye" nélkül. Kételkedned persze nyugodtan lehet, ne is ülj be mellém pedig nem vagyok öngyilkos hajlamú sofőr.  :tt2:
Ez így rendben is van, ott megszokott és legális a száguldozás, és ezt tudja mindenki. Ezzel nincs is semmi probléma, el is hiszem, hogy megcsináltad. De itthon ezt nem igen tudnád megcsinálni az említett szakaszon (azon túl, hogy elég komoly gyorshajtással járna). Elég, ha kimegy eléd valaki 100-zal a belsőbe előzni, mire visszagyorsulsz végsebességre, igen sok időt vesztesz.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1180 Dátum: 2013.01.18 12:50:09 »
Ez így rendben is van, ott megszokott és legális a száguldozás, és ezt tudja mindenki. Ezzel nincs is semmi probléma, el is hiszem, hogy megcsináltad. De itthon ezt nem igen tudnád megcsinálni az említett szakaszon (azon túl, hogy elég komoly gyorshajtással járna). Elég, ha kimegy eléd valaki 100-zal a belsőbe előzni, mire visszagyorsulsz végsebességre, igen sok időt vesztesz.
így van. ezért nincs sok értelme a gyorshajtásnak, ha nem üres az út. a magas átlagsebességet nem olyan könnyű megtartani...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1181 Dátum: 2013.01.21 00:28:40 »
Mondjuk én is Budapesten gondoltam rövid távokra (+ hegyen lakom), így nagyobb a különbség, de legyen csak 50%.
(De szerintrem egyszerűség kedvéért könnyen összejön a 100%: pl nagy benzines kocsiknál)
Hagyd már ezt a blődlit  ::) ... Milyen 50 %? Semmilyen, összepasszoló benzines-dízel párosnál nincs ennyi. 100 %  :eek: ? Ha vicc volt, akkor remek  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1182 Dátum: 2013.01.21 00:44:26 »
Szeptemberben gurultam egy a6 3.0tdi quattro, ilyen déesgésautómataváltós izével.
2hónapos, 4600km
ez sem az én világom :)
Bp-Parndorf: max 90km/h, kamion mögött szélárnyékban.
Hát nem épp rendeltetésszerűen használtad, csodálkozhatott, aki látta a kamion mögött "vitorlázó", új, fekete A6-ost  :lol:

Miért nem a te világod?

Mindenesetre, nem semmi, hogy ha kell, 5 literrel el tud jutni az ember ezzel az autóval A-ból B-be  :sorcerer: ... Azért tényleg le a kalappal a modern technika előtt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1183 Dátum: 2013.01.21 00:48:22 »
Azért a motorfék az motorfék, akkor nem ehet naftát. Hidegen tedd lejtőn lefelé 50-nél kettesbe, ha akkor nem mutat nullát, akkor vagy rossz, vagy sosem mutat nullát. Az Avensis BC-je is 3,3-35-ig tudott mutatni.
Ez nem pontosan így van, music... Hideg motornál, motorféknél, a Yaris is ad valamennyi üzemanyagot a motornak, egy bizonyos (elég magas) fordulatszámig. Pl. hármasban 40 körüli tempónál. Azért csinálja így a rendszer, hogy a motor gyorsabban melegedjen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1184 Dátum: 2013.01.21 00:54:28 »
...azt olvastam valahol, hogy a katalizátor megfelelő működéséhez MINDIG kell valamennyi üzemanyag.
Ez nem így van, a legtöbb autónál -üzemmeleg motornál- a fogyasztás motorféken 0.0, ha a fordulatszám már legalább néhány százzal meghaladja az alapjáratit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )