Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602128 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #990 Dátum: 2012.08.25 10:20:30 »
Sikerült a csúcskísérlet, sokat izzadtam és kb. 3 órába telt+nagyon fárasztó volt. 115km mentem a fogyasztás pedig 3.36l lett 100 km-re. Teletankolás után indultam és megint tele tankoltam a végén. Ua a kútfejet használtam. Első kattanásig tankoltam, automatán, mindkét esetben. De kétségem van, hogy sikerült e ugyanaddig tölteni a tankot. Eddig jónak gondoltam ezt a módszert, de talán túl jó lett az eredmény. A habzás befolyásolja ennyit  :hmmmm: Valakinek van erről tapasztalata, véleménye?
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #991 Dátum: 2012.08.25 10:27:54 »
Sikerült a csúcskísérlet, sokat izzadtam és kb. 3 órába telt+nagyon fárasztó volt. 115km mentem a fogyasztás pedig 3.36l lett 100 km-re. Teletankolás után indultam és megint tele tankoltam a végén. Ua a kútfejet használtam. Első kattanásig tankoltam, automatán, mindkét esetben. De kétségem van, hogy sikerült e ugyanaddig tölteni a tankot. Eddig jónak gondoltam ezt a módszert, de talán túl jó lett az eredmény. A habzás befolyásolja ennyit  :hmmmm: Valakinek van erről tapasztalata, véleménye?
Ez a tankolási módszer ilyen rövid távra, vagyis ilyen kis elfogyasztott üa-mennyiségre nem jó, mert túl nagy a szórás benne  ::) ... Rendesen tele kellett volna tankolni, csurig. Mert így könnyen lehet, hogy az a 3.36 liter valójában pl. 4.36 liter. Ennyit simán szórhat az "első kattanásos" metódus  :wacko:

Amúgy nehogy félreérts, de a 3.36 szerintem túl jó érték egy kétliteres Carinával :) ... Nem hinném, hogy kb. 4 alatt lett volna a tényleges fogyasztásod. És még az is brutál kevés ettől a kocsitól  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #992 Dátum: 2012.08.25 11:23:46 »
Nálam nem is működne az első kattanás. Teljesen üres tank esetén is képes 5 liter után lekattanni. Szinte mindig csak úgy tudok  tankolni, hogy fogom és nyomom.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #993 Dátum: 2012.08.25 12:07:40 »
Sikerült a csúcskísérlet, sokat izzadtam és kb. 3 órába telt+nagyon fárasztó volt. 115km mentem a fogyasztás pedig 3.36l lett 100 km-re. Teletankolás után indultam és megint tele tankoltam a végén. Ua a kútfejet használtam. Első kattanásig tankoltam, automatán, mindkét esetben. De kétségem van, hogy sikerült e ugyanaddig tölteni a tankot. Eddig jónak gondoltam ezt a módszert, de talán túl jó lett az eredmény. A habzás befolyásolja ennyit  :hmmmm: Valakinek van erről tapasztalata, véleménye?
Én is ennyit szoktam tankolni és a fogysztás is akár az enyém is lehetne. Én meg vagyok elégedve a robogom eme fogyasztásával [rohog] Bár egy kicsit túl sűrün kell tankolnom 100km után keresem a kutat. :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #994 Dátum: 2012.08.25 12:14:23 »
Én is ennyit szoktam tankolni és a fogysztás is akár az enyém is lehetne. Én meg vagyok elégedve a robogom eme fogyasztásával [rohog] Bár egy kicsit túl sűrün kell tankolnom 100km után keresem a kutat. :D
:D ... Amúgy a te autóddal azért össze lehetne hozni a 3.36-ot, különösebb bűvészkedés nélkül. De igen lassan és takarékosan kéne hozzá vezetni, az is biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #995 Dátum: 2012.08.25 14:18:44 »
Igen értem, de ugye a tanknyílásba a belső lezárófülecske miatt nem látok bele. Szóval akkor mi a megoldás? Az átlagsebesség: 36 km/h volt.
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #996 Dátum: 2012.08.25 14:22:17 »
Igen értem, de ugye a tanknyílásba a belső lezárófülecske miatt nem látok bele. Szóval akkor mi a megoldás? Az átlagsebesség: 36 km/h volt.
Hát tele kell tankolni, csurig. Addig, amíg a benzin már az említett zárófül fölött van, és nem is folyik lejjebb. Tehát amíg tényleg tele van. Némi türelem, és 2-3 perc kell hozzá, de korántsem lehetetlen a dolog. Én mindig így tankolok tele, ha időm engedi. És ez legalább kb. pontos mérést tesz lehetővé  :yes:

36-os átlag? Országúton? Wow  :D ... Jobb is, hogy hajnalban mentél  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #997 Dátum: 2012.08.25 14:30:30 »
36-os átlag? Országúton? Wow  :D ... Jobb is, hogy hajnalban mentél  :)
A hajnali kerékpárosok meg suhantak el mellette, mindkét oldalról miközben kiabáltak, hogy tartsd az irányt!  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #998 Dátum: 2012.08.25 16:01:28 »
Nincs? És ha havas az útfelület? Már hogyne csúszhatnál meg 30-nál pl. egy körforgalomban, ha hó van.
Az E11 futóművét én simán tudnám hasonlítani a Yaris II futóművéhez. Én pont azt a jóindulatúságot veszem észre síkos úton. Először megindul az eleje kifelé, majd szépen hozzá csúszik a hátulja is, ahogy jobban ráfordítom a kormányt.
Figyelj, 185-ös gumival egészen biztos, hogy nem észlelhető ilyen féle probléma. Meg az sem mellékes, hogy a futómű is jó  állapotú.
Meg van egy kb 10kg-s mélyláda is hátul.
A guminyomás mind a 4 kerékben 2.6 bar. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #999 Dátum: 2012.08.25 16:20:07 »
Hát tele kell tankolni, csurig. Addig, amíg a benzin már az említett zárófül fölött van, és nem is folyik lejjebb. Tehát amíg tényleg tele van. Némi türelem, és 2-3 perc kell hozzá, de korántsem lehetetlen a dolog. Én mindig így tankolok tele, ha időm engedi. És ez legalább kb. pontos mérést tesz lehetővé  :yes:

36-os átlag? Országúton? Wow  :D ... Jobb is, hogy hajnalban mentél  :)
Írta, hogy exklusive országuton ment? :hmmmm:
Mert mondjuk max. most az üres Budapesten lehetne ugy száguldozni hogy 36 legyen az átlag.
Normál helyzetben csak ha elkerülöd a  város belsejét.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1000 Dátum: 2012.08.25 16:25:55 »
Az E11 futóművét én simán tudnám hasonlítani a Yaris II futóművéhez. Én pont azt a jóindulatúságot veszem észre síkos úton. Először megindul az eleje kifelé, majd szépen hozzá csúszik a hátulja is, ahogy jobban ráfordítom a kormányt.
Figyelj, 185-ös gumival egészen biztos, hogy nem észlelhető ilyen féle probléma. Meg az sem mellékes, hogy a futómű is jó  állapotú.
Meg van egy kb 10kg-s mélyláda is hátul.
A guminyomás mind a 4 kerékben 2.6 bar. :)
Az E11-nek határhelyzetben hajlamos hirtelen kitörni a fara. Tehát felülkormányozottan viselkedik. Ez egy ilyen kategóriájú autó esetében nem jóindulatú, épp ellenkezőleg; és a legtöbb kategória-társára nem jellemző - egyébként az előd E10-re és az utód E12-re sem. Ennyi. Szélesebb, peresebb gumival a jelenség nyilván javítható, de ettől még az autó futóművének ez a karakterisztikája megmarad.

Persze aki az autót sok év alatt megszokta és határhelyzetben is próbálgatta, az nyilván vitatni fogja ezt, de attól még a tény tény marad. Anno az újautó-tesztek hevesen kritizálták a típust emiatt.

----------------------------------

AZT viszont el tudom képzelni, hogy a tiéd, tehát a ráncfelvarrott modell esetében a Toyota változtatott a futómű hangolásán, hogy kivédje ezt a problémát, hiszen előttük is ismert volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1001 Dátum: 2012.08.25 16:30:53 »
Írta, hogy exklusive országuton ment? :hmmmm:
Mert mondjuk max. most az üres Budapesten lehetne ugy száguldozni hogy 36 legyen az átlag.
Normál helyzetben csak ha elkerülöd a  város belsejét.
Azt írta, hogy BP-Esztergom lesz a táv, odafelé a 11-esen, visszafelé a 10-esen - vagy fordítva, erre már nem emlékszem. De a lényeg, hogy országúton.

Ami meg a 36-os átlagot illeti: pl. leszilaci is hasonlókat szokott produkálni a Yarisával, ugyancsak országúton. A fogyasztási rekord-döntögető style már csak ilyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1002 Dátum: 2012.08.25 17:30:58 »
Szóval az országúti kerékpárosok tartották a tempót  :cool2: . Városon kívül, ha a forgalom kívánta akkor 47-53-mal mentem, különben meg 32-34-gyel. De a leejtőkön pl. P. vörösvárnál 78 volt a sebesség leállított motorral. Motor nélkül kb. 5-7 km-t gurultam (amikor az őrült tempó mellett  tudtam figyelni, akkor számoltam a gurulós km-t) Az átlagot és a távolságot GPS számolta. Kb 50 kg cuccot kipakoltam. De majd este lemérem. Csak a lemez maradt és a saját ülésem.
Holnap újra csúcskísérlet és a javasolt módszerrel fogok tankolni.
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1003 Dátum: 2012.08.25 17:52:43 »
Azt írta, hogy BP-Esztergom lesz a táv, odafelé a 11-esen, visszafelé a 10-esen - vagy fordítva, erre már nem emlékszem. De a lényeg, hogy országúton.

Ami meg a 36-os átlagot illeti: pl. leszilaci is hasonlókat szokott produkálni a Yarisával, ugyancsak országúton. A fogyasztási rekord-döntögető style már csak ilyen.
Én is szoktam sporolosan menni, de ilyen erdeményeket  nem szoktam elérni a dieselemnél 4,5 átlagnak már örültem, a  kis benzinesnél meg 6 lityóval meg voltam elégedve :D
Kiváncsi lennék mit csinálnak másként. :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #1004 Dátum: 2012.08.25 18:00:29 »
Én is szoktam sporolosan menni, de ilyen erdeményeket  nem szoktam elérni a dieselemnél 4,5 átlagnak már örültem, a  kis benzinesnél meg 6 lityóval meg voltam elégedve :D
Kiváncsi lennék mit csinálnak másként. :hmmmm:
Sokmindent :) ... Egyrészt vezetéstechnikailag mindent ennek rendelnek alá, extrém korán felváltanak, maximálisan kihasználják a lendületet, sokat gurulnak leállított motorral stb, és akkor ehhez jönnek még az olyan trükkök is, mint autópályán a kamion szélárnyékában vonatozás, meg a pulse-and-glide.

Másrészt az autót is hozzáigazítják a feladathoz: extrém keményre fújt, keskeny, alacsony gördülési ellenállású gumik; létező leghígabb (0 W-20) motorolaj, elektromos motor-előmelegítő, motor-leállító kapcsoló, behajtott tükrök, leszerelt ablaktörlő-lapátok stb.

Így néz ki a kompromisszum-mentes irányzat, amivel képesek akár 2 liter körüli, sőt az alatti (!) szakasz-átlagokat kihozni, benzines Yarisokból. Természetesen az érem másik oldala az, hogy pl. egy Balatonfűzfő-BP túrához három óra kell. Én ezt biztosan nem csinálnám, dehát mindenki úgy gazdálkodik az idejével, ahogy akar. A "mennyit fogyaszt a Yarisod" topikban találhatsz erről sok érdekességet.

A te Corolládból egy 3 liter körüli fogyasztás röhögve kihoznának  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )