Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602175 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #825 Dátum: 2012.03.10 18:36:58 »
Én ha az oktatód helyében lettem volna, 3X annyit vezettél volna  ;) :D
Simán... ::) :hug:
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #826 Dátum: 2012.03.10 18:39:05 »
Thalián tanultam, mostanin kicsit nehéz belőni a hátulját a kb 45 fokban döntött 5. ajtó miatt, amúgy szerencsémre hosszabbnak és szélesebbnek érzem mint amekkora, meg valahogy még nem sikerült úgy belőnöm a külső tükröket, hogy az utat és a padkát is lássam. Majd pályán kisérletezem vele. :)
Kéne rá egy szárny. Most komolyan. Ahol a szárny vége van, na pont ott a kocsi vége is... Nagyon egyszerű ezzel a kis trükkel a tolás. :yes: A padka amúgy nekem is holttér. Szerencsére évente 2x, ha kell párhuzamosan parkolnom (nem is tudok).
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #827 Dátum: 2012.03.10 18:52:18 »
Azért ez minden tanulónak gond az elején. Nem értik (kezdetben) az összefüggést a haladási irány és aközött, hogy merre tekerik épp a kormányt. A lányoknak amúgy nehezebben megy ez, mint a fiúknak.

Más kérdés, hogy amíg a tanuló nem tud tolatva végrehajtani egy kettős sávváltást (adott sávból elindul, másik sávba áthajt, abban egy darabig halad egyenesen, majd visszatér a kiindulási sávba), és nem tud tolatva szlalomozni, addig ki sem viszem a rutinpályáról.
Így kellene mindenkinél. (mellesleg annó nekem nem volt ilyen gyakorlat, igaz és ZIL-el kezdtem, nem személyautóval.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #828 Dátum: 2012.03.10 18:55:44 »
Na srácok ez már nagyon off, de én még folytatnám....
Menjünk át a vezetéstechnikai topicba, jó?  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #829 Dátum: 2012.03.10 19:48:21 »
Kéne rá egy szárny.
Egyszer láttam ismerőst felrakni a mercijére egy szárnyat: fúrt két lyukat a csomagtérfedélbe és rászegecselte ... na az enyémhez aztán nem nyúl hozzá senki  :nono:
Nameg annyiért sztem raktok bele pittyegőt...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #830 Dátum: 2012.03.10 21:11:46 »
Kéne rá egy szárny. Most komolyan. Ahol a szárny vége van, na pont ott a kocsi vége is... Nagyon egyszerű ezzel a kis trükkel a tolás. :yes: A padka amúgy nekem is holttér. Szerencsére évente 2x, ha kell párhuzamosan parkolnom (nem is tudok).
Újabb jó pont az oktatódnak  :flowers:

Atyaég. Komolyan. Teljesen értetlenül állok. Hogy lehet így embereket vizsgára engedni.

Párhuzamos parkolás két autó közé, hátramenetben:

-Megállsz a parkolóhelyet elölről határoló autó mellett, kb. ajtónyitásnyi távolságban, kb. egyvonalban vele; picit előrébb, kb. úgy, hogy a hátsó kereked legyen egyvonalban a másik autó végével.
-Elkezdesz tolatni LASSAN; ahogy elindult a kocsi, a kormányt ütközésig jobbra tekered.
-A tekintetedet a bal külső tükörre fordítod, és ahogy az autó fordul be jobbra, nézed a tükröt, és várod, hogy mikor látod meg benne a parkolóhelyet hátulról határoló kocsi komplett elejét. Tehát a jobb első sarkát is. Az egész elejét, na.
-Amikor látod a tükörben a másik kocsi komplett elejét, a kormányt visszaforgatod egyenesbe.
-Egyenesen álló kormánnyal gurulsz tovább hátrafelé, és közben hátrafordulva figyeled, hogy az autód bal hátsó sarka, és a hátul álló kocsi bal első sarka mikor kerül egyvonalba.
-Mikor ez megvan, eltekered a kormányt ütközésig balra.
-Gurulsz még tovább hátrafelé, míg az autó párhuzamosan nem áll a szegéllyel.

Ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #831 Dátum: 2012.03.10 23:02:12 »
A topic látogatásának elején kezdtem örülni, hogy egy csomó új ötletet kapok   :whistling: :D
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #832 Dátum: 2012.03.11 17:38:07 »
-Megállsz a parkolóhelyet elölről határoló autó mellett, kb. ajtónyitásnyi távolságban, kb. egyvonalban vele; picit előrébb, kb. úgy, hogy a hátsó kereked legyen egyvonalban a másik autó végével.
Úgy érted: hátrébb, nem?  :hmmmm:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #833 Dátum: 2012.03.11 18:01:50 »
Én amúgy nőknek nem is adnék jogsit.. komolyan mondom, a városban ha látok egy autót bénázni, az 90% nő vezeti. Egyszerűen nem ismerik fel a közlekedési szitukat, nem látják át, olyan, hogy esetleg az elsőbbségről lemondjon, mert így gorsabban haladnánk, eszükbe sem jut, soxor nem tudják mit csináljanak egy adott szituban. Az egy dolog, hogy ismerik a KRESZ-t, meg technikailag úgy-ahogy uralják a gépet, de közlekedni nem tudnak, max vezetni. Persze nyilván vannak kivételek, meg férfiak közt is van ilyen, de nekem ez a tapasztalatom.
A jelenlévők persze kivételek :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #834 Dátum: 2012.03.11 19:14:54 »
Úgy érted: hátrébb, nem?  :hmmmm:
Így is lehet, ha nem is akarsz egész biztosan betalálni a parkolóhelyre.  :D Jól írta Palaczk-Mester  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #835 Dátum: 2012.03.11 19:17:13 »
Én amúgy nőknek nem is adnék jogsit.. komolyan mondom, a városban ha látok egy autót bénázni, az 90% nő vezeti. Egyszerűen nem ismerik fel a közlekedési szitukat, nem látják át, olyan, hogy esetleg az elsőbbségről lemondjon, mert így gorsabban haladnánk, eszükbe sem jut, soxor nem tudják mit csináljanak egy adott szituban. Az egy dolog, hogy ismerik a KRESZ-t, meg technikailag úgy-ahogy uralják a gépet, de közlekedni nem tudnak, max vezetni. Persze nyilván vannak kivételek, meg férfiak közt is van ilyen, de nekem ez a tapasztalatom.
A jelenlévők persze kivételek :D
Ez mind azért van, mert a nőknek zéró a térlátásuk.

Ez hasonló, mint a nőknek jobb a hallásuk, de a férfiak azonnal a zajforrása felé néznek, kvázi zoomol a fülünk, pontosan tudjuk, hogy melyik zaj honnan jön. Ez mind evolúció.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #836 Dátum: 2012.03.11 19:23:48 »
azért az kemény a hírekben mondják h vmi néni rosszul lett a zebrán, nő megáll segíteni és a sebességből kivett autó visszagurul és elgázolja a nénit.. :banging:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #837 Dátum: 2012.03.11 19:33:49 »
Így is lehet, ha nem is akarsz egész biztosan betalálni a parkolóhelyre.  :D Jól írta Palaczk-Mester  :yes:
Na de ha az én hátsó kerekem a másik autó végénél van, akkor én hátrébb állok, nem előrébb, nemde?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #838 Dátum: 2012.03.11 19:35:02 »
Ez mind azért van, mert a nőknek zéró a térlátásuk.

Ez hasonló, mint a nőknek jobb a hallásuk, de a férfiak azonnal a zajforrása felé néznek, kvázi zoomol a fülünk, pontosan tudjuk, hogy melyik zaj honnan jön. Ez mind evolúció.
A feleségem nagyon jól vezet, csak ne szoljon bele neki senki, mert azt nem tudja merre van jobb, meg a bal :surrender: :surrender:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #839 Dátum: 2012.03.11 19:38:04 »
Na de ha az én hátsó kerekem a másik autó végénél van, akkor én hátrébb állok, nem előrébb, nemde?
A kocsi végénél kell lenni a hátsó kerekednek. Ha onnan alászeded máris kanyarodsz a parkolóhelyre ( és nem érsz hozzá a melletted állóhoz)