Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602177 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #810 Dátum: 2012.03.09 20:47:57 »
Irigyellek egy kicsit, nekem a hosszabb tolatások mindig valami karistoló hanggal kísért hirtelen megállásokkal szoktak végződni  :D Ott tartok hogy ha hátrébb akarok parkolni, inkább teszek egy kört a háztömb körül saját és mások épsége érdekében  :whistling:
Jó oktatód lehetett  :hmmmm: ... a vizsgán meg nagy mázlid  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #811 Dátum: 2012.03.09 20:50:47 »
Ugyan nem én vagyok az oktató, de alkalomadtán nagyon egyszerűen meg tudlak tanítani, hogy ne legyen ilyen gondod.  Ha előre megy, akkor hátra is, hidd el. ;-)
Azért ez minden tanulónak gond az elején. Nem értik (kezdetben) az összefüggést a haladási irány és aközött, hogy merre tekerik épp a kormányt. A lányoknak amúgy nehezebben megy ez, mint a fiúknak.

Más kérdés, hogy amíg a tanuló nem tud tolatva végrehajtani egy kettős sávváltást (adott sávból elindul, másik sávba áthajt, abban egy darabig halad egyenesen, majd visszatér a kiindulási sávba), és nem tud tolatva szlalomozni, addig ki sem viszem a rutinpályáról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #812 Dátum: 2012.03.09 23:14:28 »
Jó oktatód lehetett  :hmmmm: ... a vizsgán meg nagy mázlid  :yes:
Rutinpályán nem volt padka, meg a thalianak is kicsit más a hátsó traktusa mint az LB corinak :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #813 Dátum: 2012.03.10 07:30:47 »
...

Más kérdés, hogy amíg a tanuló nem tud tolatva végrehajtani egy kettős sávváltást (adott sávból elindul, másik sávba áthajt, abban egy darabig halad egyenesen, majd visszatér a kiindulási sávba), és nem tud tolatva szlalomozni, addig ki sem viszem a rutinpályáról.

Nekem az oktató pitsa azzal volt elfoglalva, hogy nehogy tekerjem a kormányt álló helyzetben, mert nagyon kopik a gumi... Talán egyszer tolattam, kb 1,5 m-t, Y közben... Még sorolhatnám a hasonlókat...
Azért látszik, ki akarja megtanítani a delikvenst vezetni és ki akarta csak a pénzt beszedni...

Témánál maradva, lehet, mától jelentősen csökken a fogyasztásom... :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.10 07:32:25 írta MFerenc »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #814 Dátum: 2012.03.10 09:46:32 »
Rutinpályán nem volt padka, meg a thalianak is kicsit más a hátsó traktusa mint az LB corinak :D
Tökmindegy... Nem tanított meg rendesen tolatni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #815 Dátum: 2012.03.10 09:49:58 »
Nekem az oktató pitsa azzal volt elfoglalva, hogy nehogy tekerjem a kormányt álló helyzetben, mert nagyon kopik a gumi... Talán egyszer tolattam, kb 1,5 m-t, Y közben... Még sorolhatnám a hasonlókat...
Azért látszik, ki akarja megtanítani a delikvenst vezetni és ki akarta csak a pénzt beszedni...

Témánál maradva, lehet, mától jelentősen csökken a fogyasztásom... :D
Na, az jó hír :) ... és mitől?

Oktatás: ma már a tanuló nem fog úgy átmenni vizsgán, ha nem tanították meg tolatni. Mert a vizsgán garantáltan lesz pl. tolatásos parkolási feladat. Megjegyzem, korábban is kellett hogy legyen - minimum egy, hátramenettel végrehajtandó parkolási manővert már a tavalyi vizsgarendszerben is csináltattak minden tanulóval, legalábbis itt Pécsett.

Azt viszont én sem engedem, semelyik oktató nem engedi, hogy álló helyzetben tekergessék a kormányt. Erőlteti a futóművet, és valóban gyilkolja a gumit is. És, nem mellesleg, ha vizsgán ezt eljátssza, simán megbuktathatják érte.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #816 Dátum: 2012.03.10 10:00:23 »
Jó oktatód lehetett  :hmmmm: ... a vizsgán meg nagy mázlid  :yes:
Pont mint nekem. Utólag belegondolva erősen ön- és közveszélyes voltam a vezetési tudatlanságom miatt, amikor megkaptam a jogsimat... Totális katasztrófa. Oktatói hiba lenne? Fene tudja, legalább kétszer annyi időt kellett volna vezetnem. ::)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #817 Dátum: 2012.03.10 10:30:14 »
Pont mint nekem. Utólag belegondolva erősen ön- és közveszélyes voltam a vezetési tudatlanságom miatt, amikor megkaptam a jogsimat... Totális katasztrófa. Oktatói hiba lenne? Fene tudja, legalább kétszer annyi időt kellett volna vezetnem. ::)
Valami akkor nagyon más lehetett, mármint a vizsgáztatásban. Most, legalábbis január 1 óta (előtte összvissz 1 vizsgám volt), olyan apró szarságokért is megbuknak (amúgy kiválóan vezető) tanulók, hogy én aztán oda nem fogok küldeni senkit a (11 ezer forintos) vizsgára, amíg nem gondolom úgy, hogy jó eséllyel át is fog menni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #818 Dátum: 2012.03.10 12:09:32 »
Fene tudja, legalább kétszer annyi időt kellett volna vezetnem. ::)
Én ha az oktatód helyében lettem volna, 3X annyit vezettél volna  ;) :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #819 Dátum: 2012.03.10 13:06:37 »
Tökmindegy... Nem tanított meg rendesen tolatni.
Őszintén szólva nagyon elégedett voltam az oktatómmal: Sose az volt hogy bezavart egy cammogós dugóba a Hungária körúton aztán másfél óra és 2km-rel később le volt tudva a lecke. Inkább a mellékutcákban furikáztunk, így szerintem sokkal több jobbkezes kereszteződéssel találkoztam mint akiket láttam ügyeket intézni vinni az oktatót. Arra nem emlékszem hogy milyen manővereket kellett végeznem tolatva (persze volt tesco parkoló minden irányból, valamint Y forduló), az éjszakai vezetés mondjuk kimaradt, viszont nem kellett se plusz órákat vennem, se jattolnom a vizsgabiztosnak, forgalmin két hibapontot kaptam: helytelen kormányfogás (minek fogjam, szervós volt, ment egyenesen  :D), és túl óvatos vezetés (kávé nélkül ültem be reggel 7-kor vizsgázni,még bootolt a rendszerem, konkrétan egy olyan kereszteződésben álltam meg jobbra benézni, ami egy tér volt, vagyis az egészet be lehetett látni messziről és persze nem jött senki  :D)
Én mai napig úgy érzem hogy jól jártam, aztán kifogást lehet találni mindenben.
Talán műszaki felsőfokú végzettséggel van annyi geometriai érzékem, hogy ha jobbra tekerem a kormányt és elindulok hátrafelé, akkor az autó orra balra fog kitérni :)
Tényleg annyi hogy tolatásnál jobban kell figyelnem az autó minden sarkára, meg a kiálló felesleges alkatrészekre (pl tükrök  :D)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #820 Dátum: 2012.03.10 16:40:23 »
Na, az jó hír :) ... és mitől?

...
Vettem egy Micrát  [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #821 Dátum: 2012.03.10 18:11:18 »
Vettem egy Micrát  [rohog]
Áh, szóval megvetted végül... Grat!  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #822 Dátum: 2012.03.10 18:12:20 »
Tényleg annyi hogy tolatásnál jobban kell figyelnem az autó minden sarkára, meg a kiálló felesleges alkatrészekre (pl tükrök  :D)
Ja, hogy a kocsi méreteit nem érzed... Na, az eddigi hsz-aidból nem erre következtettem. Milyen autón tanultál?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #823 Dátum: 2012.03.10 18:26:23 »
Ja, hogy a kocsi méreteit nem érzed... Na, az eddigi hsz-aidból nem erre következtettem. Milyen autón tanultál?
Thalián tanultam, mostanin kicsit nehéz belőni a hátulját a kb 45 fokban döntött 5. ajtó miatt, amúgy szerencsémre hosszabbnak és szélesebbnek érzem mint amekkora, meg valahogy még nem sikerült úgy belőnöm a külső tükröket, hogy az utat és a padkát is lássam. Majd pályán kisérletezem vele. :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #824 Dátum: 2012.03.10 18:33:40 »
Thalián tanultam, mostanin kicsit nehéz belőni a hátulját a kb 45 fokban döntött 5. ajtó miatt, amúgy szerencsémre hosszabbnak és szélesebbnek érzem mint amekkora, meg valahogy még nem sikerült úgy belőnöm a külső tükröket, hogy az utat és a padkát is lássam. Majd pályán kisérletezem vele. :)
Ja... igaz, tényleg írtad a Thaliát. Hát, annak is elég magas a segge, és keskeny a hátsó ablaka.

A külső tükröt egy normál személyautóban nem tudod úgy belőni, hogy megfelelően hátraláss, és a padkát is lásd a kocsi végénél. Ehhez kicsi a látószöge. Úgy kell beállítani, hogy rendesen hátra lehessen belőle látni - erre való. Ha mindenképp szeretnél olcsó parkolási segédletet, akkor vegyél egy oktatókocsira való kiegészítő külső tükröt, 1000-valahányszáz forint - ráapplikálod a jobb külső tükörre, és abban aztán látni fogod a padkát gyönyörűen; eleve nagyobb a látószöge, mint a gyári tüköré, nomeg úgy is állíthatod be, hogy inkább lefelé láss belőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )