Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602225 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #735 Dátum: 2011.11.02 16:15:27 »
Mint azt már 100X kitárgyaltuk, város és város között literes különbség is lehet, nagyon tág fogalom.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #736 Dátum: 2011.11.02 16:26:39 »
Nekem az országúti fogyasztás most kb 5.0, a vegyes, kevés városias résszel, és dugóban araszolás nélkül 5.5-5.6 szokott lenni. Nagyritkán megyek autópályán, ott viszont már a 7liter kostolgatja..
Majdnem nekem is ennyi :whistling:
Kivéve autopálya ott 5,2 ;) [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] Te milyen gázolajat tankolsz :D :lol:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #737 Dátum: 2011.11.02 16:59:45 »
Te milyen gázolajat tankolsz :D :lol:
Illatosat. Úgy hívják benzin.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #738 Dátum: 2011.11.02 17:34:35 »
Illatosat. Úgy hívják benzin.
Ha illatos az kölni :flowers:
Akkor nem csoda a jó fogyasztás :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #739 Dátum: 2011.11.02 21:09:23 »
Igen, az új Corollában 1ZR-FAE Valvematic van, ahogy nézem pontosan ugyanaz mint az 1,6os Avensisekben.

Hihetőnek tartottam a fogyasztás csökkenést, csak arra gondaltom, hogy esetleg megváltoztathatték a mérés szabványát 2003óta, mert a régihez pl "vegyes fogyasztás" adatot sehol nem találtam.
A mérési módszer egyszer változott, amikor a 90/120/várost felváltotta a városon kívül/városban/vegyes. Azóta nem, a tiéd is már eszerint van megadva. Ami változott, az a motorizáltság, és igen, az új 1,6-os kevesebbet eszik abban az autóban, mint a VVTi 1,4-es az E12-ben. :surrender: :D :otlet:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #740 Dátum: 2011.11.02 21:13:55 »
a mérési ciklus nem változott. viszont akkor sem volt és ma sincs köszönő viszonyban sem a valósággal. A hivatalos eredmények elég kevés támpontot adnak a valós fogyasztásra. bár, ahogy nézem, nem nagyon használod városban a kocsit, akkor pedig akár igaz is lehet, amit a többiek is mondanak. :D
Szerintem meg de.
A 2,0 benzines Ave városon kívül 6,6-ot eszik hivatalosan, ez ténylegesen vagy sík úton 110 körüli, vagy dimbes-dombos úton szabályos tempónak fele meg, szerintem teljesen reális. A városi 10,6 is igaz abban az esetben, ha az ember dugóban is tartózkodik, amúgy nagyon könnyen alul lehet múlni. Amúgy a benzines Toyotáknál szerintem inkább fölé-, mint alábecsültek a gyári adatok. Ha valaki meg ész nélkül vezet, és állandóan gyorsulási versenyt játszik, annak úgyis mindegy...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #741 Dátum: 2011.11.03 09:01:46 »
Szerintem meg de.
A 2,0 benzines Ave városon kívül 6,6-ot eszik hivatalosan, ez ténylegesen vagy sík úton 110 körüli, vagy dimbes-dombos úton szabályos tempónak fele meg, szerintem teljesen reális. A városi 10,6 is igaz abban az esetben, ha az ember dugóban is tartózkodik, amúgy nagyon könnyen alul lehet múlni. Amúgy a benzines Toyotáknál szerintem inkább fölé-, mint alábecsültek a gyári adatok. Ha valaki meg ész nélkül vezet, és állandóan gyorsulási versenyt játszik, annak úgyis mindegy...
ja az igaz, hogy a szívómotorok fogyasztását sokkal nehezebb az egekbe kergetni, mint a turbókét...nálam a max városi fogyasztás majdnem 16 liter volt (csak araszolós dugó, télen), persze ugyanitt a dízelek is 10-et bekapnak...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #742 Dátum: 2011.11.03 12:45:17 »
Sziasztok!

Az érdekelne, hogy a katalógusokban megjelent hivatalos fogyasztás adatok mérésének módja változott-e az elmúlt évek során?

Jelenleg egy E12 1,4es 97 lóerős 2003-as Corollám van, neten szétnézve a következő adatokat találtam több helyen is: országút - 5.7 liter, város - 8.9 liter
Nézegetem a mostani Corollát, és az 1,6-osra azt írják hogy: országút - 5,3 liter, város - 8.6 liter

Valóban számíthatok arra, hogy azonos (óvatos) vezetési stílus mellett az új 1,6os kevesebbet fogyaszt mint a mostani 1,4esem?

Jelenleg 5,5l/100Km fogyasztással szoktam közlekedni...
Igen, számíthatsz  :) ... A mérési norma azonos, ez az új 1.6-os pedig egy rendkívül takarékos motor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #743 Dátum: 2011.11.03 12:52:05 »
a mérési ciklus nem változott. viszont akkor sem volt és ma sincs köszönő viszonyban sem a valósággal.
Már hogyne lenne. Az Avensisünk is, és a Yarisom is a gyári értéknek megfelelően fogyaszt vegyesben. Na bumm, az Ave 2 decivel többet. Viszont a Yaris 1-el kevesebbet. És egyiket sem hypermiler stílusban vezetjük. Hanem kíméletesen, takarékosan, de a forgalomban normálisan részt véve, és országúton sem 70-el szüttyögve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #744 Dátum: 2011.11.03 13:58:30 »
Már hogyne lenne. Az Avensisünk is, és a Yarisom is a gyári értéknek megfelelően fogyaszt vegyesben. Na bumm, az Ave 2 decivel többet. Viszont a Yaris 1-el kevesebbet. És egyiket sem hypermiler stílusban vezetjük. Hanem kíméletesen, takarékosan, de a forgalomban normálisan részt véve, és országúton sem 70-el szüttyögve.
A miénk is hozza a gyári értékeket, sőt, a városi asszem jobb is kb. egy literrel (8 vs 9).

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #745 Dátum: 2011.11.03 18:14:19 »
de ti nem átlagjúzerek vagytok, hanem autóbúzik   ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #746 Dátum: 2011.11.03 19:14:58 »
de ti nem átlagjúzerek vagytok, hanem autóbúzik   ::)
Apám nem autóbuzi. Hanem "csak" egy nyugodt, defenzív sofőr.

Különben is: az, hogy valaki autóbuzi, mégis hogyan hatna a fogyasztásra? Autóbuzi között is van ólomlábú boyracertől kezdve a megszállott hypermilerig mindenféle szerzet.

Más márkákról nem tudok nyilatkozni - de a Toyotákkal igenis hozhatóak a gyári fogyasztási értékek, mindenféle hókuszpókusz és/vagy speciális körülmények nélkül is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #747 Dátum: 2011.11.03 21:19:26 »
Más márkákról nem tudok nyilatkozni - de a Toyotákkal igenis hozhatóak a gyári fogyasztási értékek, mindenféle hókuszpókusz és/vagy speciális körülmények nélkül is.
Az általam eddig vezetett Opeleknél is ez volt a helyzet. (Amúgy érdekes adat, hogy a gyári adatok szerint a Corsánk gyakorlatilag annyit kéne fogyasszon városban, mint a kétliteres Avensis. Végül is elég közel van hozzá, de fél liter azért van köztük, és hát nem 10,5 liter környékén...
music     

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #748 Dátum: 2011.12.15 12:17:46 »
Érdekességként:
Ma kaptam egy ilyen linket. Találkozott már ezzel valamelyikőtök?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #749 Dátum: 2011.12.15 20:46:30 »
Víz az üzemanyaghoz? A benzinkutasok már régóta ismerik... [rohog] [rohog] [rohog]
music