Szavazás

Mennyire vagy hypermiller?

Azért van hogy egyen.
7 (9%)
Hónap végén már odafigyelek.
0 (0%)
A forgalom tempóját követem, de figyelek a fogyasztásra is.
52 (66.7%)
Az átlagnál jobban odafigyelek, mert hosszú távon a kevés is sok.
14 (17.9%)
Klíma kikapcsolva, tükör behajtva, virsli gumikon gurulva, csak a fogyasztást figyelem.
5 (6.4%)

Összes szavazó: 78

Szerző Téma: Vitatkozzunk a fogyasztásról  (Megtekintve 602188 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #270 Dátum: 2010.11.25 23:07:43 »
A hibrideknél, amikor leállítja a motort pl egy lámpánál, az "akkor is fut az óra", tehát benne van az átlagsebességbe, mint a normál motoroknál?  :hmmmm:
 Mert ha nem, akkor ugye magasabb lesz az átlagsebességük, mint a hagyományos mosóporoknál (persze, ha nem állítgatják le a motort)
Szerintem igen, bár, ha alkalmad nyílik rá és vezetsz egyet, és lámpánál álláskor a műszerfalon a "ready" felirat világít, akkor az olyan, mintha járna a motor, ergo, az óra is működik... :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #271 Dátum: 2010.11.26 08:08:12 »
A hibrideknél, amikor leállítja a motort pl egy lámpánál, az "akkor is fut az óra", tehát benne van az átlagsebességbe, mint a normál motoroknál?  :hmmmm:
 Mert ha nem, akkor ugye magasabb lesz az átlagsebességük, mint a hagyományos mosóporoknál (persze, ha nem állítgatják le a motort)
yarisomnál, ha leállítom a motort, majd gyújtásra visszarakom, akkor ugyanúgy számolja az átlagsebességet.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #272 Dátum: 2010.11.26 08:27:57 »
Még az ezres Yarisom is többet eszik, mint egy 1.4-es dízel Corolla.
bizonyos körülmények között igen, bizonyos körülmények között ugyanannyit, bizonyos körülmények között nem.

csak azért "szőrszálhasogatok", mert a hibrid vs dízelnél is előjön ez a kérdés/feltevés, csak ott drasztikusabb, szembeötlőbb az eltérés mondjuk egy autópályás hajtás és városi araszolgatás között.
mert hiába növelték meg a prius3 benzines motorját 1.8-ra(szerintem feleslegesen), autópályatempónál egy dízel (picivel ugyan, de) kevesebbet fogyaszt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #273 Dátum: 2010.11.26 09:03:33 »
Még az ezres Yarisom is többet eszik, mint egy 1.4-es dízel Corolla.
bizonyos körülmények között igen, bizonyos körülmények között ugyanannyit, bizonyos körülmények között nem.
Hát sajnos többségben vannak azok a körülmények ill. használati módok, amelyek között többet eszik. Autópályán mindenképpen (normál tempóra gondolok, tehát minimum kamiontempó vagy afölött); országúton dettó (hypermiler megalassú gurulászást leszámítva, tehát kb. addig az alsó határig, ahol a Corit már vissza kell tenni négyesbe, míg a Yaris még bírja az ötöst); város nemkülönben (megintcsak hypermiler stílust leszámítva, de azzal is csak egy síkvidéki városban lehetne előnyt elérni a Yaris javára). Röviden úgy tudnám összefoglalni, hogy bármiféle normál használatban a Yaris fog többet enni. Nem sokkal, átlagban mondjuk fél literrel; de akkor is. Autópályán normál, vagy annál gyorsabb tempóban pedig akár nagyobb is lehet a különbség, mert ott pl. a Corollának már 150 kell a 6 literhez, míg a Yaris ugye valahol 120-130 között éri el ezt a határt. Legális 130-as tempónál kb. egy literrel fog többet fogyasztani a Yaris, és ez azért nem elhanyagolható különbség; de országúti ugyancsak legális haladásnál is lesz fél liter a Corolla javára.

És akkor ugye tegyük hozzá, hogy egy kisautó áll szemben egy kompakttal, és a menetteljesítményekben is van "némi" előnye a Corollának.

Summa summarum, egy ilyen ezres benzines kisautóval kb. egy kétliteres középkategóriás dízel (á la Ave 2.0 D-4D) fogyasztásait lehet realizálni a hétköznapokban, átlagos használat mellett. Takarékos, de nem hypermiler stílusban pedig valahová eközé és egy kis dízelmotoros kompakté közé lehet belőni az átlagot. Az, hogy extrém takarékosan, mindent ennek alárendelő stílusban vezetve több a spórolási potenciál a Yarisban, ezen sajnos nem változtat semmit.

csak azért "szőrszálhasogatok", mert a hibrid vs dízelnél is előjön ez a kérdés/feltevés, csak ott drasztikusabb, szembeötlőbb az eltérés mondjuk egy autópályás hajtás és városi araszolgatás között.
mert hiába növelték meg a prius3 benzines motorját 1.8-ra(szerintem feleslegesen), autópályatempónál egy dízel (picivel ugyan, de) kevesebbet fogyaszt.
Én nem tartom feleslegesnek, hisz összességében véve -megintcsak nem extrém takarékos stílus esetén- ezzel még spórolni is lehet, pont az autópálya miatt, mert kevésbé kell erőlködnie a benzinmotornak.

A város ugye nem kérdés, ott a hibrid még a spórolásra trimmelt kis dízeleknél is jó literrel fog kevesebbet enni. Országúton is előnyben lesz még, de már inkább csak decikkel; pályán aztán a legális tempó felé közeledve kiegyenlítődik a mérleg, afölött pedig megfordul, és minél gyorsabban mész, annál nagyobb lesz a dízel előnye... 160-170-es tempónál már literes nagyságrendű (ugye, van ahol ez is legális); más kérdés, hogy aki gyakran használja így az autóját, az szinte biztosan nem hibridet fog venni a dízel helyett, és ezt okosan is teszi.

Már sokszor gondolkodtam rajta, hogy egy Prius mennyire optimális választás lenne pl. édesapámnak - ő nyugodtan, defenzíven, komfort-orientáltan, finoman vezet, és nem is megy évente annyit, hogy megérné neki egy dízel, nomeg elég sokat használja hétközben a kocsit városban, rövid utakon; országúton jellemzően 90-100, autópályán 130 körül hajt - optimális lenne neki egy Prius, és szerintem még annyit sem enne (a városi arány miatt) mint mondjuk egy 1.4-es dízel Corolla. Szvsz vegyesben 5 literrel biztosan eljárna. Az Avensishez képest pedig kerek havi 15 ezret tudnánk megspórolni üzemanyagon  :sorcerer: ... (évi 15 ezer km, 8.5 liter benzin vs. 5.0 liter benzin százon). És biztos vagyok benne, hogy élvezné a Prius hihetetlen vezetési komfortját  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #274 Dátum: 2010.11.26 09:31:29 »
Palaczk!
Nem értem míért írod hogy nem érné meg a diesel?
A disel Corolla  fél millóval kerül többe mint a benzines, a Prius vagy Auris hybrid milliókkal.
Én pillanatnyilag a Jazzt tudom hasonlitani a Corollához, ami összehasonlitható a Yarissal.
A Corolla minden körülmények között kevesebbet fogyaszt mint a kis benzines. Különösen rövid utakon nagy a különbség :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #275 Dátum: 2010.11.26 10:20:31 »
Én most a saját konkrét esetünkre értettem, hogy nem érte volna meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #276 Dátum: 2010.11.26 10:50:52 »
Már sokszor gondolkodtam rajta, hogy egy Prius mennyire optimális választás lenne pl. édesapámnak - ő nyugodtan, defenzíven, komfort-orientáltan, finoman vezet, és nem is megy évente annyit, hogy megérné neki egy dízel, nomeg elég sokat használja hétközben a kocsit városban, rövid utakon; országúton jellemzően 90-100, autópályán 130 körül hajt - optimális lenne neki egy Prius, és szerintem még annyit sem enne (a városi arány miatt)
Ezért szeretnék én is Priust a Carina helyett :) Ha látsz Pécsen eladót szóljál, szívesen megyek arra!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #277 Dátum: 2010.11.26 10:53:58 »
Rendben  :yes: ... De mivel ezt most nem figyelem annyira, ezért inkább úgy kéne csinálni, hogy ha te tudsz egyről itt, akkor írj és megnézem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #278 Dátum: 2010.11.26 11:12:46 »
Lupo: 3 peldanyaval is volt alkalmam ismerkedni, amit Palaczk leirt az ugy van. Kenyelmetlen, raz es eszmeletlen hangos egy yarishoz hasonlitva. Autopalyan 80-90 kozott 2,9-3,1 kozott fogyaszt, tobb ezer kmen probalva, a gyari 2,6-os orszaguti ertekhez nem megyek 70 nel gyorsabban. Fenti sebesseggel d yaris1 alig eszik tobbet.
Hypermiling technikaval a d yaris 2,4 et, a lupo 2,2 -t fogyaszt, na ez az ahol nem eri utol egy benzines yaris v aygo tudasat, azzal ugyanis boven 2 alattit lehet menni.
Persze nyilvan igaz, hogy normalis temponal megfordul a merleg, ergo egy benzinesben tobb a sporolasi potencial.

Ok fine: nem mondta a leszi hogy o barmilyen kiraly lenne, csupan azt akarta szemleltetni, hogy amirol itt szo van, azt o nap mint nap gyakorolja, emiatt nemileg tobb tapasztalata van a dologban mint a botanikaban.
Hogy ertsd mi az amit leszi tud, gondolom ugyis jossz a tavaszi talira, felajanlom az automat egy egy kor erejeig neked es leszinek, mentek egy finomat es meglatod mirol beszel. Ne aggodj az "eredmenyt" mi nem verjuk nagy dobra, eleg ha te latod.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #279 Dátum: 2010.11.26 11:47:49 »
Ezek a minifogyasztások, ugye ideális esetekre vonatkoznak ? :hmmmm:
Normál nem sporolos módban mennyit fogyasztanak?

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #280 Dátum: 2010.11.26 12:08:12 »
Ilyen esetekben mar 3-5 deci van koztuk, lupoval varosban a gyari 3,2 az eletben nem jon ossze sporolosan sem. Amikor a yarissal elvan az ember 4,5 bol vegyesen akkor a lupo 4,1. Persze nyilvan lesznek ellenpeldak, de a azert azt tudni kell, hogy az vett/vesz altalaban ilyen lupot, aki az atlagosnal takarekosabban vezet, vagy fogekonyabb a temara.



lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #281 Dátum: 2010.12.09 08:37:00 »
tegnap esti Top Gear nagyon jo volt, csináltak egy jo kis fogyasztási versenyt.
táv: 1200km durván, és egy telitank üzemanyag áll rendelkezésükre. bármilyen autot választhattak .
választott autok: vw polo tdi,  valami nagy dög jaguar, és egy boxer diesel subaru legacy.

érdekes modon mind3 auto célba ért, de elsönek a polo, majd a jaguar és subaru
igaz nem egy utvonalat választottak.
a jaguáros pali alapbol elvettet azt hogy ö célba érjen ezért választott egy nagy kényelmes üzemanyagtemetöt, de mikor látta hogy csak 100 km van hátra, megprobált sporolosan vezetni.
klima,ülésfütés kikapcs, tempo 90 km/h, kerülte a hirtelen gyorsitásokat.

ha megtalálom a videot, akkor belinkelem :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #282 Dátum: 2010.12.11 10:19:48 »
tegnap esti Top Gear nagyon jo volt, csináltak egy jo kis fogyasztási versenyt.
táv: 1200km durván, és egy telitank üzemanyag áll rendelkezésükre. bármilyen autot választhattak .
választott autok: vw polo tdi,  valami nagy dög jaguar, és egy boxer diesel subaru legacy.

érdekes modon mind3 auto célba ért, de elsönek a polo, majd a jaguar és subaru
igaz nem egy utvonalat választottak.
a jaguáros pali alapbol elvettet azt hogy ö célba érjen ezért választott egy nagy kényelmes üzemanyagtemetöt, de mikor látta hogy csak 100 km van hátra, megprobált sporolosan vezetni.
klima,ülésfütés kikapcs, tempo 90 km/h, kerülte a hirtelen gyorsitásokat.

ha megtalálom a videot, akkor belinkelem :)

a jaguarnak valami ordas nagy tankja lehet... :)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #283 Dátum: 2010.12.11 12:38:42 »

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Vitatkozzunk a fogyasztásról
« Válasz #284 Dátum: 2011.01.02 22:54:51 »