Szerző Téma: Riasztók  (Megtekintve 185748 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Riasztók
« Válasz #360 Dátum: 2010.04.19 12:55:01 »
Ez jó hír és nem is annyira vészes ár.  :)
         

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Riasztók
« Válasz #361 Dátum: 2010.09.18 22:04:53 »
Sziasztok,
azt honnan lehet megtudni, hogy pontosan milyen típusú riasztóm van? Sajnos a hozzá kapott doksi több típushoz való és a beszereléskor sem írták le pontosan melyik típust építetták be (nem én vagyok az 1. tulaj). Az tuti, hogy Metasystem, Sakuránál beszerelt és 2006-os Corolla Verso, nem tudom, hogy ebbe csak egyfélét raknak-e vagy valahol meg lehetne nézni.
Köszi.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Riasztók
« Válasz #362 Dátum: 2010.09.19 08:48:44 »
Hát szerintem nézd meg magát a riasztót. Ha ezen nem látszik, akkor talán a típust ki lehet deríteni az alapján amit tud - Ők a Metasystem magyarországi képviselői. Szerintem elég normálisak és segítőkészek.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Riasztók
« Válasz #363 Dátum: 2010.11.14 22:19:47 »
Hello!

Segítséget szeretnék az ügyben hogy a riasztási hangot hogy lehet visszakapcsolni? Akárhogy próbálgattam dugdosni azt a kis fekete bigyót a kormány alatt nem bírtam visszakapcsolni (csak 2x de akkor nyomtam a távirányítón egy feloldást hogy abbahagyja és utána mikor riasztani akartam megint nem lett hangja). Azt tudom hogy META SYSTEM van ráírva a pislogóra a szélvédőn.
Esetleg tud valaki valami oldalt a neten hol van leírás az immobiliser használatáról is mert azt se tudom hogy működik... :helpsmilie:

Köszi! :tc:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Riasztók
« Válasz #364 Dátum: 2010.11.15 18:33:00 »
Keresd a Meta budapesti márkaszervizét, simán megoldják a dolgot, nekem is segítettek annó, amikor a Carinát megvettem és problémám volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Riasztók
« Válasz #365 Dátum: 2011.01.02 11:18:40 »
Üdv!

Az autómban utólagos bekötéssel van egy META m87arc p riasztó ami a központi zárat is viszi.
3db 1 gombos távirányitója van.
Erről kellene nekem használati utasitás, hogyan lehet konfigurálni, ha lehet egyáltalán.
Működik, nincs vele gond, csak most vettem a gépet és érdekelne.
Az index is furcsán villog van amikor 4 szer villantja fel van hogy 2xszer, de mindig bezár/kinyit ha kell.
Valószinűsitem, hogy be lehet állitani rajta dolgokat csak nem akarok ész nélkül nekiállni.
Ezt a lapot néztem de ezt a tipust nem találtam meg:
http://setech.hu/termekalalkategoriak_riasztok_gepjarmu-riasztok_taviranyitos-riasztok@1
illetve a sipolást szeretném kiiktani amikor becsukom az autót, csak villogjon.
Elöl a motortérben van egy hengeres doboza, abban lehet jumpereket állitani illetve egy kis potméter is van benne.
Érdekelne a működése!



Köszi!

[a csatolmányt egy admin törölte]

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Riasztók
« Válasz #366 Dátum: 2011.01.02 11:35:50 »
Szerintem hívd fel a Setech-et, hátha tudnak segíteni. Elég rendes társaság szerintem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Riasztók
« Válasz #367 Dátum: 2011.01.02 12:16:52 »
Szia!

Az maga a komplett riasztó, tehát nincs külön központi egység és sziréna, hanem minden egyben van.
Az újabb Meta riasztókat amiket nagyjából ismerek, azok elég jól konfigurálhatóak, sokféle funkció ki-be kapcsolható, gondolom ezen is. Viszont mindnél máshogy, úgyhogy ahogy elöttem is írták, a forgalmazót kellene felkeresni. Biztosan fénymásolnak neked egy leírást hozzá!
Xanyi

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Riasztók
« Válasz #368 Dátum: 2011.01.02 15:45:08 »
Az lesz!

Köszönöm

Best

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Riasztók
« Válasz #369 Dátum: 2011.01.09 22:19:25 »
Ellenőrizted már az autódba szerelt riasztórendszert? Lehet, hogy egyszerűen kikapcsolható? Rengeteg gagyit szerelnek mostanában a forgalmazók sajna az autókba.
    1, Szállj ki az autóból és élesítsd a rendszert az távvezérlővel.
    2, Nyisd ki az ajtót. Ehhez a művelethez használd az autó gyári kulcsát.
    3, Ha a riasztó megszólal akkor ez a része OK.
Ha a riasztó nem szólal meg kikapcsol, akkor alapból egy kalap szamócát sem ér az autód védelmi rendszere. Ez idáig csakmegnyugtatásodra szolgált.
Sima zártörővel visznek mindent ami érték. airbag-ok, kormány stb. :excl: :wacko:
Érdemes komolyan venni!

üdv
Best

 

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Riasztók
« Válasz #370 Dátum: 2011.01.12 12:27:41 »
Kaptam róla egy kapcsolási rajzot, de működik ahogy kell.
Nem firtatom tovább köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.12 12:42:23 írta musspici »

kaleksz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Riasztók
« Válasz #371 Dátum: 2011.01.26 08:57:46 »
Riasztó beépítésén gondolkodom.
Van valakinek tapasztalata a Caesar riasztókkal kapcsolatban, ugyanis ezeket nézegettem.
Árban is egész tűrhető, lehet kapcsolni saját kulccsal és GPS-GSM modult is lehet hozzá kapcsolni.

Még attól félek, hogy egy komplett riasztó beépítésénél nem barmolják e szét a kocsi belső terét a szerelők?
'05 E12 Toyota Corolla 2.0 D-4D HB Sol

Carina E 1.6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Riasztók
« Válasz #372 Dátum: 2011.03.18 21:08:16 »
Kaptam róla egy kapcsolási rajzot, de működik ahogy kell.
Nem firtatom tovább köszi!
Hali !
Én is pont ilyen riasztó egységet keresek, mivel az enyém beázott és néha magától beriaszt.Esetleg ha tudsz vkinek eladót és jeleznéd azt megköszönném! :surrender:
Carina e 1.6 XLI

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Riasztók
« Válasz #373 Dátum: 2011.03.19 21:25:41 »
Kaptam róla egy kapcsolási rajzot, de működik ahogy kell.
Nem firtatom tovább köszi!
Hali !
Én is pont ilyen riasztó egységet keresek, mivel az enyém beázott és néha magától beriaszt.Esetleg ha tudsz vkinek eladót és jeleznéd azt megköszönném! :surrender:

Hát bontókban nézegesd sztem!

flair

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Riasztók
« Válasz #374 Dátum: 2011.03.27 08:49:44 »
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni.Vásároltam 1 avesis versot de csak 1 széttört gyár szétszedett,és 1 másolt távirányítós kulcsot kaptam.Szeretnék még 1 távirányítós kulcsot hozzá,de sajnos a kulcsosok itt Szegeden csak a imo részét tudják bele rakni nyomógomb nincs a kulcsban,ezt 5000 ft-ért.De sajna így még midig nincs másik riasztós kulcsom.Ugyanez a művelet a szakszervizben 45000 a kulcs+10000 a betanítás,hát köszöntem azt nem kértem.A kocsiban Meta M8 riasztó van.
Tud valaki esetleg segíteni hova is fordulhatnák?