Elég nagyot zuhant a szememben a GPS a múlt heti ausztriai úton
... Odafelé elvitt minket vmi lehetetlen útvonalra, 30 km rövidítés kedvéért (egy nagyságrendileg 700 km-es távon) egy időben jóval hosszabb útvonalat választott, holott az lett megadva neki, hogy a legrövidebb ideig tartó útvonalat dobja ki
... Visszafelé meg épp ellenkezőleg: Graz és Hegyeshalom között mindenáron a Bécset érintő útvonalat erőltette, holott van egy elég kézenfekvő rövidítés (Eisenstadt érintésével, az ember a Neusiedl am See-i letérőnél tér újra vissza a Bécs-Hegyeshalom autópályára), de arra az Istennek sem akart rávinni - csak akkor, amikor közvetlenül a letérő előtt kértünk tőle (sokadszor) kitérő útvonalat
...
Egy Garmin Nüviről van szó egyébként, nemtom milyen típus, de nem lehet annyira alap, mert nemrégen vették 50-ért.
Igazából csak az tetszett benne, hogy kijelzi a sebességet, átlagot számol, menetidőt stb. Persze, ha valakinek lövése nincs az útvonalról és lusta térképet nézegetni, annak biztos jó, mert végül is elvisz oda, ahova szeretnéd... De tényleg nem tetszett, hogy ezt ilyen bután csinálja.