Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2131203 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12645 Dátum: 2014.11.21 20:47:17 »
Jól megtárgyaltátok a Sedan témát, csak válaszolni felejtett el mindenki elegánsan.  :surrender:  ;)

A képek alapján jó bőrben van a kocsi, de azért nem árt átnézetni egy szervízben (akár leinfózni a Kanizsai Toyotában, ha ott szervizelték a kocsit), a szervízkönyv megléte és a magyar eredete mindenesetre jó jel.  :yes:

Amúgy meg: nekem sedan Corollám volt, most pedig sedan Avensisem van. SOHA nem zavart, hogy a csomagtér fedele csak "ablakig nyílik".
Alapból herótom van, ha valaki kisteherautónak használja az autóját. Nagyon féltem a kárpitokat az ilyen áruszállító folyamatok során.

Ha Neked tetszik a sedan, akkor az ne tántorítson el, hogy mások másként vélekednek.  :flowers:
Ha márkaszervizbe járt, talán tudják vajon eszi-e az olajat?
Nekem is sedanom van, de NÉHA jó lenne ha kombi lenne. De már volt 3db Corolla kombim, de valahogy nem jöttek be, nem tetszettek.
Én kisebb dolgok szállitására is használom, a nehézeket mindig a hátsóülés elé rakom a jobb súlyelosztás miatt  (van amikor 100kg-nál is több).Persze szögesdrótót nem rakok a hátsó ülésre [rohog]Dehát ezért van a kocsi, nem csak kirándulni :D
Gondolom akkor van kisteherautód, pickupod, vagy transportered :tt2:

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12646 Dátum: 2014.11.21 22:25:35 »
Ha márkaszervizbe járt, talán tudják vajon eszi-e az olajat?
Nekem is sedanom van, de NÉHA jó lenne ha kombi lenne. De már volt 3db Corolla kombim, de valahogy nem jöttek be, nem tetszettek.
Én kisebb dolgok szállitására is használom, a nehézeket mindig a hátsóülés elé rakom a jobb súlyelosztás miatt  (van amikor 100kg-nál is több).Persze szögesdrótót nem rakok a hátsó ülésre [rohog]Dehát ezért van a kocsi, nem csak kirándulni :D
Gondolom akkor van kisteherautód, pickupod, vagy transportered :tt2:
Mi most kocsivásárlás előtt átrágtuk a témát E12 vonalon. Kombi lett volna a praktikus (előzőnk is az volt), de nagyon minimális a számunkra optimálisok száma. A Sedan olcsó, nagy a csomagtartója, de bizti hogy havonta legalább egyszer kell egy nagyobb nyílás is. Maradt az 5 ajtós, amiből nagy a választék, közepes az ára, de aminek alapból pici a csomagtartója, de szükség esetén tud nagy bendője is lenni. Illetve formásabb a mi szemünknek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12647 Dátum: 2014.11.21 22:30:35 »
Ha márkaszervizbe járt, talán tudják vajon eszi-e az olajat?
Ezt soha senki nem fogja tudni megállapítani. Gyanakodni lehet, saccolni lehet, "szerintem"-mel, "úgy tűnik"-kel lehet mondantot kezdeni, de biztosra megmondani vásárlás előtt nem lehet. Vagyis, de, ha a tulaj valóban őszinte.  :sorcerer:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12648 Dátum: 2014.11.21 22:32:55 »
Mi most kocsivásárlás előtt átrágtuk a témát E12 vonalon. Kombi lett volna a praktikus (előzőnk is az volt), de nagyon minimális a számunkra optimálisok száma. A Sedan olcsó, nagy a csomagtartója, de bizti hogy havonta legalább egyszer kell egy nagyobb nyílás is. Maradt az 5 ajtós, amiből nagy a választék, közepes az ára, de aminek alapból pici a csomagtartója, de szükség esetén tud nagy bendője is lenni. Illetve formásabb a mi szemünknek.
Ha nem kell mindig több mint ketten + csomag menni, akkor a legjobb az ötajtós. Bár én elég jól ki tudom használni a sedán nagy csomagterét, az 5 ajtósé sokszor kevés lenne (pl 3-4-en megyünk bevásárolni, akkor már a lábhoz is jutna pár szatyor, így viszont van bőven hely)

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12649 Dátum: 2014.11.21 22:45:44 »
Ha nem kell mindig több mint ketten + csomag menni, akkor a legjobb az ötajtós. Bár én elég jól ki tudom használni a sedán nagy csomagterét, az 5 ajtósé sokszor kevés lenne (pl 3-4-en megyünk bevásárolni, akkor már a lábhoz is jutna pár szatyor, így viszont van bőven hely)
Egy 5 és egy 8 éves gyerkőccel vagyunk kiegészítve. :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12650 Dátum: 2014.11.21 22:50:30 »
Egy 5 és egy 8 éves gyerkőccel vagyunk kiegészítve. :)
Akkor kell a hátsó üléssor, nincs mit döntögetned, max a lábukhoz tudsz pakolni :hmmmm:

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12651 Dátum: 2014.11.21 23:19:45 »
Akkor kell a hátsó üléssor, nincs mit döntögetned, max a lábukhoz tudsz pakolni :hmmmm:
Olyan szintű pakolás/cipelés csak nélkülük.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12652 Dátum: 2014.11.22 11:46:04 »
Mi most kocsivásárlás előtt átrágtuk a témát E12 vonalon. Kombi lett volna a praktikus (előzőnk is az volt), de nagyon minimális a számunkra optimálisok száma. A Sedan olcsó, nagy a csomagtartója, de bizti hogy havonta legalább egyszer kell egy nagyobb nyílás is. Maradt az 5 ajtós, amiből nagy a választék, közepes az ára, de aminek alapból pici a csomagtartója, de szükség esetén tud nagy bendője is lenni. Illetve formásabb a mi szemünknek.

Ezzel pl. mi a gond?  :?:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_sol-8327879

..vagy ha dízelt szeretnél:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_d-4d_terra_ice_serulesmentes_extras-8226713



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12653 Dátum: 2014.11.22 13:33:42 »
Ezzel pl. mi a gond?  :?:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_sol-8327879

..vagy ha dízelt szeretnél:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_d-4d_terra_ice_serulesmentes_extras-8226713
A felsőt láttam személyesen is (nem azért mentem oda). Azon kívül, hogy fekete, a jobb oldala a hosszának jelentős részén meg van húzva (nem csak a képen lévő rész). Egy picit gazdátlannak tűnt.
Diesel nem kell, mert sok a rövid városom.

A terv az az, hogy amit most vennénk, az megmaradna pár év múlva második kocsinak és akkor vennénk egy nagyobb kombit.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12654 Dátum: 2014.11.22 18:33:12 »

Szerdán megnéztem egy 1.6-ost is

Melyik volt az? :)

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12655 Dátum: 2014.11.22 18:40:35 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12657 Dátum: 2014.11.22 19:16:42 »
Van egy páciens. Nem értem a motorháztető rozsdásodásának ilyen jellegű okát, bár állítólag volt egy vadbalesete kb. 6 évvel ezelőtt. A hűtőrács fölötti műanyag fedél hiányzik, gondolom a balesetből adódóan. A zajvédő burkolatot pedig nyest rágta meg. A hűtőrács fölötti (a motor felé eső sarkainál) részen van két fekete folt. Az milyen jellegű javítás lehet?  :hmmmm: Még nem láttam élőben a kocsit.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12658 Dátum: 2014.11.22 19:27:45 »
Van egy páciens. Nem értem a motorháztető rozsdásodásának ilyen jellegű okát, bár állítólag volt egy vadbalesete kb. 6 évvel ezelőtt. A hűtőrács fölötti műanyag fedél hiányzik, gondolom a balesetből adódóan. A zajvédő burkolatot pedig nyest rágta meg. A hűtőrács fölötti (a motor felé eső sarkainál) részen van két fekete folt. Az milyen jellegű javítás lehet?  :hmmmm: Még nem láttam élőben a kocsit.
Ez úgy néz ki mint amikor egy nyers gépháztetőt  szakszerűtlenül szinrefújnak.

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12659 Dátum: 2014.11.22 20:09:14 »
Ez úgy néz ki mint amikor egy nyers gépháztetőt  szakszerűtlenül szinrefújnak.
Ez mennyire mehet ki a külső oldalra? Vagy csak felületi rozsda lenne?