Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128324 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12210 Dátum: 2014.08.10 23:23:00 »
Képek alapján jónak tűnik, nem nepper árulja, és úgy tűnik őszinte a sérülésekkel kapcsolatban.
És van benne klíma is, külön +pont.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12212 Dátum: 2014.08.11 15:50:12 »
Sztem jó drága..
Miért mennyi lenne a reális ára?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12213 Dátum: 2014.08.11 16:44:40 »
max900
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12214 Dátum: 2014.08.11 17:00:43 »
max900

Neked minden drága és minden xar :D Sztem 1 millát is megér, ha tényleg jó. 900 körül a lepukkantabbak/sok kmesek vannak.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12215 Dátum: 2014.08.11 17:09:29 »
öreg már. én 900ért raknám ki. ha tényleg jó,akkor 950ért. max1milla.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12216 Dátum: 2014.08.11 17:42:02 »
öreg már. én 900ért raknám ki. ha tényleg jó,akkor 950ért. max1milla.
Fogadjunk hogy a tiedet is drágábban árulnád, mint amennyiért vetted :winkiss:  ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12217 Dátum: 2014.08.11 17:42:28 »
öreg már. én 900ért raknám ki. ha tényleg jó,akkor 950ért. max1milla.

Most néztem hogy elég jól tartják az árukat, facelift előtti darabokat is árulak nem kicsit 1 milla felett.. 900-950ért a 200+e km-t futottak vannak. 

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12218 Dátum: 2014.08.11 18:28:58 »
Úgy tűnik eladó lesz a Corolla, majd otthonról, nem mobilról írok bővebben. A lényeg, hogy voltam megnézni a kőszegi IS-t, szimpatikus. Ha elmegy a Corolla, rárabolnék.
Gabe 254.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12219 Dátum: 2014.08.11 18:45:21 »
Úgy tűnik eladó lesz a Corolla, majd otthonról, nem mobilról írok bővebben. A lényeg, hogy voltam megnézni a kőszegi IS-t, szimpatikus. Ha elmegy a Corolla, rárabolnék.
No, gondolom ki is próbáltad! Érdekelne, mit tapasztaltál  :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12220 Dátum: 2014.08.11 20:58:51 »
Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_terra_ice-8102273
Számomra korrekt és szimpatikus a hirdetés, de szerintem is kissé magas az ára. Ha nem sürgős, oké. De, ha el is akarod adni, véleményem szerint lentebbről kellene indulni. Mondjuk, ha megnézed a facelift előtti Corik ársávját, akkor kb a 2/3-ába kellene belőni. Itt is számít azért, hogy nem SOL felszereltségű, egy olyat ezzel az állapottal könnyebben tudnád "árában" eladni. De ez csak az én véleményem, lehet, hogy rövid időn belül hívni fognak és akár komoly vevőd is lehet. Akkor ez az ár elegendő puffert tartalmaz az alkura.

A másik dolog, meg, hogy ha valóban jó állapotú, akkor megértem, hogy megkéred az árát. Én sem adnám az Avensisemet 1Millán alul. Pont nem érdekel, ki mit gondol erről...  :whistling:
Ha valakinek nem számít, hogy 2-300.000-rel is drágábban el tudná adni az autóját és hajlandó elkótyavetyélni, annak hajrá, joga van hozzá, de normális ember ilyet nem tesz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12221 Dátum: 2014.08.12 11:19:08 »
Képek alapján jónak tűnik, nem nepper árulja, és úgy tűnik őszinte a sérülésekkel kapcsolatban.
És van benne klíma is, külön +pont.  :yes:
Ismerősöm árulja és tényleg a képeknek, leírásnak megfelelő állapotban van.

öreg már. én 900ért raknám ki. ha tényleg jó,akkor 950ért. max1milla.
Kinek mi az öreg... aki megteheti hogy 4-5 évente autót cserél annak biztos, de mivel egyre kevesebb az ilyen aki így tud autót venni és kénytelen az általad öregnek ítélt korosztályból válogatni bár most látom a te autód is elég öreg ilyen alapon... :devil: :sorcerer: szerintem te is magasabb árat kérnél a kínálat legaljához viszonyítva ha eladnád a Mazdád  ::)

Számomra korrekt és szimpatikus a hirdetés, de szerintem is kissé magas az ára. Ha nem sürgős, oké. De, ha el is akarod adni, véleményem szerint lentebbről kellene indulni. Mondjuk, ha megnézed a facelift előtti Corik ársávját, akkor kb a 2/3-ába kellene belőni. Itt is számít azért, hogy nem SOL felszereltségű, egy olyat ezzel az állapottal könnyebben tudnád "árában" eladni. De ez csak az én véleményem, lehet, hogy rövid időn belül hívni fognak és akár komoly vevőd is lehet. Akkor ez az ár elegendő puffert tartalmaz az alkura.

A másik dolog, meg, hogy ha valóban jó állapotú, akkor megértem, hogy megkéred az árát. Én sem adnám az Avensisemet 1Millán alul. Pont nem érdekel, ki mit gondol erről...  :whistling:
Ha valakinek nem számít, hogy 2-300.000-rel is drágábban el tudná adni az autóját és hajlandó elkótyavetyélni, annak hajrá, joga van hozzá, de normális ember ilyet nem tesz.
Nem sürgős nekik igazából kíváncsiságból lett meghirdetve csak, de ahhoz képest sok érdeklődő volt rá hogy magas az ár amiben benne van az alku tartaléka is, bár hallottam sok olyan is volt akit zavartak a kavicsfelverődések és a 2 apró meghúzás nyoma amik egy 10 éves autónál előfordulnak de ők szalon autót vártak, meg aki este jött sötétbe és lámpafénynél azt mondta körbe volt törve mert eltér a színe pedig ott előtte körbemérték neki. De azt mondta ismerősöm direkt azért nem fényezteti le mert így akkor látszik a valós állapot nem egy kikozmetikázott autót néz meg ami akár ránézésre lehet szalon állapotú de ha megnézik festékmérővel akkor meg kiderül hogy fújva volt és akkor mindenki törést víziónál egyből. Normális autót ma eladni nehéz csak a xarra van igény ami körbe van polírozva meg fényen van, kétszer TK-s is volt, 450e km-ről visszatekerve 180e-re azt egyből fizetik és viszik és örülnek mint majom a farkának hogy kifogtak egy megkímélt keveset futott sérülésmentes autót mert nem egy ilyent adtak el már így haveri körökben.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12222 Dátum: 2014.08.12 11:36:46 »
Nem sürgős nekik igazából kíváncsiságból lett meghirdetve csak, de ahhoz képest sok érdeklődő volt rá hogy magas az ár amiben benne van az alku tartaléka is, bár hallottam sok olyan is volt akit zavartak a kavicsfelverődések és a 2 apró meghúzás nyoma amik egy 10 éves autónál előfordulnak de ők szalon autót vártak, meg aki este jött sötétbe és lámpafénynél azt mondta körbe volt törve mert eltér a színe pedig ott előtte körbemérték neki. De azt mondta ismerősöm direkt azért nem fényezteti le mert így akkor látszik a valós állapot nem egy kikozmetikázott autót néz meg ami akár ránézésre lehet szalon állapotú de ha megnézik festékmérővel akkor meg kiderül hogy fújva volt és akkor mindenki törést víziónál egyből. Normális autót ma eladni nehéz csak a xarra van igény ami körbe van polírozva meg fényen van, kétszer TK-s is volt, 450e km-ről visszatekerve 180e-re azt egyből fizetik és viszik és örülnek mint majom a farkának hogy kifogtak egy megkímélt keveset futott sérülésmentes autót mert nem egy ilyent adtak el már így haveri körökben.
Akik kifogásolták, azok valszeg a magas vételár miatt tették, tök jogosan.  :flowers: Ha egy típust, pláne 10 évesen viszonylag magas áron hirdetnek, akkor elvárható, hogy az közel szalon állapotú legyen, akár a kisebb fényezési hibák sem tolerálhatók, hiszen, akkor miért nem hirdeti olcsóbban?
Önmagában a kevés km nem ok a magas árra, azt összességében is alá kell tudni támasztani. Nem kétséges, hogy műszakilag egyben van, de optikailag is úgy kell kinézzen, és nem az újrafényezést követően.

A rétegvastagság mérés megtévesztő is lehet, mert a lemez felületeken a Toyoták esetében 80-120 mikron között kell látni a gyári fényezést, azonban, a műanyagelemeken egyszerűen nem lehet vatsagságot mérni még gyári állapotában sem, legalábbis, nem 80-120 közötti értéket fog mutatni. Talán ez téveszthette meg a vevőjelöltet...

Objektíven nézve, ez egy klímás, de alapfelszereltségű autó, ami valóban keveset futott és valószínűsíthetően kifogástalan műszaki állapotban van. Optikailag vannak szépséghibái, ami a korából adódhat, komoly törése nem volt. Ha 1,1M-re hirdeti, és 1-1,05-ért elviszi valaki, annak is örülhet az eladó és tulajdonképpen a vevő is. De 1,2M+ túl magas ár érte, szerintem.

Nem írja, hogy két garnitúra kerék van-e hozzá, és ha igen, milyenek (állapot, típus, kor). Kifogástalan +1 szett kerék gumival dobhat az áron kb 100.000-et. Nem többet.

Nekem, személy szerint, a kavicsnyomok nem jelentenének gondot, mert gyári javítóstifttel kipöttyözgetném, de parkolási nyomok, húzások már alkutéma lenne.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12223 Dátum: 2014.08.12 11:41:55 »
Ha egy típust, pláne 10 évesen viszonylag magas áron hirdetnek, akkor elvárható, hogy az közel szalon állapotú legyen
10 évesen csak az az autó lesz szalonállapotú, amivel nem jártak. Ha szalonállapotot keresel, vegyél újat, új áron. Ezen az áron nem olyat fogsz kapni.
Persze ha egy autót drágábban hirdetnek, akkor az legyen olyan is, de nem szabad szalonállapotot várni.
Ha pedig nem is komoly a hirdetés, akkor nincs miről beszélni.

Lehet én is feldobom 2,5 millióért, aztán ha valakit ad is érte annyit, viheti, de nem alkuszom  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #12224 Dátum: 2014.08.12 11:46:51 »
10 évesen csak az az autó lesz szalonállapotú, amivel nem jártak. Ha szalonállapotot keresel, vegyél újat, új áron. Ezen az áron nem olyat fogsz kapni.
Persze ha egy autót drágábban hirdetnek, akkor az legyen olyan is, de nem szabad szalonállapotot várni.
Ha pedig nem is komoly a hirdetés, akkor nincs miről beszélni.
Épp az általad leírtak miatt nem szabad a hirdetett árral elszállni...  ;)
Az ár előre vetít bizonyos elvárásokat a még nem látott autóval kapcsolatban. Aztán, amikor odaérkezel a helyszínre megnézni, és látod, hogy meg van húzva itt-ott, felteszed a kérdést, hogy akkor miért is ennyire magas az ára? És nem fogod megvenni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.12 11:48:25 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i